Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω το ασημι ελληνικο εχω ακριβως ιδιο με το δικο σου και εχω ακομα την pr 1.1. Αλλα μη σκας δεν λεει τιποτα η Pr 1.2. Η 2.0 θα λεει φανταζομαι ;)

 

οντως δε λεει και πολλα αλλα νομιζω οτι δεν εχει βγει για ελληνικα . τα νοκια care προφανως την εχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει καποιος για πιο λογο ενω ειμαι στο internet με wifi κ εχω πολυ καλο σημα μερικες φορες που παω να κανω ανανέωση η να μπω σε αλλη σελιδα μου βγαζει πανω αριστερα συνδεση με το wifi του σπιτιου μου?ενω ειμαι συνδεδεμένος για πιο λογο ξεσυνδέεται? ειναι πολυ εκνευριστικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.γιατι οταν μπαινω σε καποιο σαιτ ας πουμε,με την προσωπικη μου συνδεση ιντερνετ,μετα οταν βγαινω η συνδεση παραμενει;παλια δεν ειχα τετοιο προβλημα!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση pr έχετε; Ελληνικό πάντα. Εμένα έχει την 1.2 τώρα από ΝΟΚΙΑ care.

 

1,2 κι εγω.. Αγορασμένο απο birdphone.. Ελληνικό..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όχι ότι αμφισβητώ αυτά που λέτε, αλλά μήπως κάνετε λάθος? Δηλαδή τι, έχουν επιλέξει ποιές ελληνικές συσκευές θα πάρουν την (ασήμαντη) pr1.2 και ποιές όχι? Και εγώ ελληνική συσκευή έχω αλλά 1.2 γιοκ. Δε με απασχολεί καθόλου αν την έχω ή όχι, απλά μην παραπληροφορούμε γενικά..
Link to comment
Share on other sites

1,2 κι εγω.. Αγορασμένο απο birdphone.. Ελληνικό..

 

απο birdphone και ελληνικο λιγο δυσκολο. για δες ξανα το product code με *#0000#

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά που έχω Hungary, γιατί δε μου δίνει την pr1.2 μέσω OTA? Με παραπέμπει στο να κάνω update μέσω υπολογιστή... ??
Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά που έχω Hungary, γιατί δε μου δίνει την pr1.2 μέσω OTA? Με παραπέμπει στο να κάνω update μέσω υπολογιστή... ??

Γιατί προφανώς είναι διαθέσιμη μόνο μέσω nokia software updater. Δεν είναι υποχρεωτικό όλες οι αναβαθμίσεις να είναι διαθέσιμες και μέσω OTA και μέσω nokia software updater.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προφανώς είναι διαθέσιμη μόνο μέσω nokia software updater. Δεν είναι υποχρεωτικό όλες οι αναβαθμίσεις να είναι διαθέσιμες και μέσω OTA και μέσω nokia software updater.

Ελπίζω η pr2.0 να δοθεί μέσω ΟΤΑ για να μη μπαίνουμε στη διαδικασία φλασαρίσματος.

Σ' ευχαριστώ stendor..

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

απο birdphone και ελληνικο λιγο δυσκολο. για δες ξανα το product code με *#0000#

 

Διάβασα τα περί εισαγωγής στο αντίστοιχο θέμα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349367#post3349367) και έκανα ερώτηση με e-mail στο http://www.nokia.gr/support/contact-us/ask-nokia-member. Τους έγραψα το ΙΜΕΙ μου, την έκδοση λογισμικού μου και τον κωδικό προϊόντος..

 

Αυτοί μου απάντησαν "Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ,οτι όπως σας αναφέραμε και σε προηγούμενο μήνυμα που ίσως να μην λάβατε,το κινητό σας είναι κατασκευασμένο και προορισμένο για την ελληνική αγορά.

Καμία παραεισαγωγή δεν έχει υπάρξει όσον αφορά στο κινητό σας και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε όποιο πρόγραμμα επιθυμείτε.Τέλος η εγγύηση σας ισχύει για δύο χρόνια."Είχα κάνει και σχετική ερώτηση πριν απο λίγες μέρες και στο forum μας..

 

Λες kaivlorapanos να παίζει τίποτα διαφορετικό; Θεωρώ οτι είναι οτι πιο επίσημο αυτό το email και έχω ησυχάσει...Τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Aν το πηρες 385 ευρω περιπου στο birdphone πριν απο λιγο καιρο σε γκρι μαλλον ειναι ελληνικο.

Αν το πηρες στα 378 με 375 ευρω ειναι παραεισαγωγης.

Γιατι ειχε φερει και μια παρτιδα με branded Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

385€ το πήρα.Τους είχα ζητήσει βέβαια το Ελληνικό και όχι το παραεισαγωγής με τα 374€. Απ'έξω στο κουτί γράφει cosmote GR DARK GREY και η ιριδίζοντα ταινία ασφαλείας έγραφε NOKIA SEALED..Καμιά άλλη άποψη μην την έχω πατήσει....
Link to comment
Share on other sites

385€ το πήρα.Τους είχα ζητήσει βέβαια το Ελληνικό και όχι το παραεισαγωγής με τα 374€. Απ'έξω στο κουτί γράφει cosmote GR DARK GREY και η ιριδίζοντα ταινία ασφαλείας έγραφε NOKIA SEALED..Καμιά άλλη άποψη μην την έχω πατήσει....

Μια χαρα το πηρες φιλε μου,κ ειναι οντως ελληνικοτατο! Οι περισοτεροι που το πηραμε στις αρχες 503 ευρω;

Καλοδουλευτο να ειναι.:happy:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά που έχω Hungary, γιατί δε μου δίνει την pr1.2 μέσω OTA? Με παραπέμπει στο να κάνω update μέσω υπολογιστή... ??

 

Φιλε μου και γω HUNGARY CV DARK GREY εχω και την εχω παρει την 1.2 απο αρχες μαρτιου μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

385€ το πήρα.Τους είχα ζητήσει βέβαια το Ελληνικό και όχι το παραεισαγωγής με τα 374€. Απ'έξω στο κουτί γράφει cosmote GR DARK GREY και η ιριδίζοντα ταινία ασφαλείας έγραφε NOKIA SEALED..Καμιά άλλη άποψη μην την έχω πατήσει....

 

ελληνικο ειναι αλλα ειναι branded. παντως η τιμη ειναι πολυ καλη απλα για να παρεις αναβαθμιση θα πρεπει πρωτα να την εγκρινει η Cosmote δηλαδη λιγες μερες αργοτερα απο τα μη branded

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Από χθες απέκτησα κι εγώ το n8 σε μπλε χρώμα, με κουπόνι για δωρεάν διακοπές, από nokia care. Αμέσως μου έκανε την αναβάθμιση σε 1,2 με έκδοση λογισμικού 014002. Προτίμησα να τα σκάσω (495) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Σας παρακολουθώ από την 1η σελίδα κ σας ευχαριστώ για τις γνώσεις που απέκτησα.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Από χθες απέκτησα κι εγώ το n8 σε μπλε χρώμα, με κουπόνι για δωρεάν διακοπές, από nokia care. Αμέσως μου έκανε την αναβάθμιση σε 1,2 με έκδοση λογισμικού 014002. Προτίμησα να τα σκάσω (495) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Σας παρακολουθώ από την 1η σελίδα κ σας ευχαριστώ για τις γνώσεις που απέκτησα.

 

Γειά σου φίλε, καλώς ήρθες και καλοδούλευτο το μπλε! Αφού το πήρες από nokia care είναι σίγουρα ελληνικό, άρα στα μπλε ελληνικά έχει μπει η 1.2..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε, καλώς ήρθες και καλοδούλευτο το μπλε! Αφού το πήρες από nokia care είναι σίγουρα ελληνικό, άρα στα μπλε ελληνικά έχει μπει η 1.2..

 

νομιζω οτι εχουν πανω τη balkans που την εχει παρει την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομάδα. Από χθες απέκτησα κι εγώ το n8 σε μπλε χρώμα, με κουπόνι για δωρεάν διακοπές, από nokia care. Αμέσως μου έκανε την αναβάθμιση σε 1,2 με έκδοση λογισμικού 014002. Προτίμησα να τα σκάσω (495) για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Σας παρακολουθώ από την 1η σελίδα κ σας ευχαριστώ για τις γνώσεις που απέκτησα.

Γειά σου φίλε, καλώς ήρθες και καλοδούλευτο το μπλε! Αφού το πήρες από nokia care είναι σίγουρα ελληνικό, άρα στα μπλε ελληνικά έχει μπει η 1.2..

νομιζω οτι εχουν πανω τη balkans που την εχει παρει την αναβαθμιση

 

Ακριβός !!! Τα Ελληνικά μπλε Ν8 έχουν Product Code 0599902 balkans_blu

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ακριβός !!! Τα Ελληνικά μπλε Ν8 έχουν Product Code 0599902 balkans_blu

;)

 

Ναι αυτό το code έχει. Την 1,2 την έβαλα μέσω KIES.

Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε το κινητο :D

 

Επειδη διαβαζω διαφορα περι εγγυηση/προελευση κλπ να σας ρωτησω κατι πριν το ανοιξω.

Στο κουτι λεει καπου Hungary CV dark grey Mobiltelefon...ολα καλα?

Απο το birdphone το πηρα

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αλλάξει κανείς σας μπαταρία; Θέλει να αλλάξει ένας φίλος μου σε Νόκια Care. Ξέρετε μήπως πόσο θα του κοστίσει ή αν το καλύπτει η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αλλάξει κανείς σας μπαταρία; Θέλει να αλλάξει ένας φίλος μου σε Νόκια Care. Ξέρετε μήπως πόσο θα του κοστίσει ή αν το καλύπτει η εγγύηση;

 

Απο τωρα θελει να αλλαξει μπαταρια γιατι;:)

Link to comment
Share on other sites

Απο τωρα θελει να αλλαξει μπαταρια γιατι;:)

 

γιατί τη στιγμή που το δικό μου χωρίς να μπαίνει καν στην εξοικονόμιση ενέργειας και με widget να ανανεώνει κάθε μια ώρα και με αρκετό browsing, τηλ μηνυματα μουσικη κτλ βγάζει δύο μέρες ενώ το δικό του χωρίς κάποια ιδιαίτερη χρήση βγάζει το πολύ 24 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...