Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα σπανιζουν τα εξυπηρετικα προσωπικα στις μερες μας.. Πηγα σημερα σε νοκια care της Κεφαλονιας για το θεμα που εχουν τα ασημενια Ν8 με τη διαρροη φωτος και πρωτη φορα το ακουγαν αυτο το προβλημα. Με κοιταζαν και οι δυο σαν ******* και μου μιλουσαν με ενα ειρωνικο στυλ τυπου "καλα πως κανεις ετσι για ενα κουμπι" και μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι. Τελικα μου ειπαν να τους το αφησω το κινητο μια απο τις επομενες μερες αλλα δεν ξερω αν θα το κανω. Απαραδεκτη αντιμετωπιση Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους. Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά άλλαξε κανείς το πίσω μέρος - αλουμίνιο σε νοκια ή έστω κ μόνος του; θέλω να μάθω τιμή κ αν έγινε καλή δουλειά.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

παιδιά άλλαξε κανείς το πίσω μέρος - αλουμίνιο σε νοκια ή έστω κ μόνος του; θέλω να μάθω τιμή κ αν έγινε καλή δουλειά.

 

για να αλλαξεις ολο το γυρω γυρω καποιος νομιζω ειχε πει στο πρωτο μερος περι τα 100 €

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως εγώ είχα ρωτήσει επειδή έχει λιγάκι γρατζουνιστεί το τζαμάκι τις κάμερας και μου είπαν ότι αλλάζει όλο το εξωτερικό και στοιχίζει 100 euro

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου.

Και εγώ απο αυτό το μαγαζί το e-click.gr έχω βρεί το Νοκια σε 375 Eυρώ. Μάλιστα μου ζητάνε 15 επιπλέον ευρώ για μπλέ χρώμα.

Προς το παρόν έχω κάποιες αμφιβολίες για να το αγοράσω.Το manual διαθέτει ελληνικά κανονικά η είναι σε φωτοτυπίες.?

Υπάρχουν άλλα θέματα λειτουργίας μια και είναι περασμένα τα ελληνικά απο την Νοκια Germany?

 

Φιλε το original manual που διαθέτει ειναι ξενο αλλα μου ειχαν δωσει και σε φωτοτυπίες το ελληνικο!!!Γερμανικο ειναι το κινητο τι περιμενεις..!!Αλλα θεματα λειτουργιας δεν υπαρχουν λειτουργει σωστα παντου αλλα δεν ξερω αν ειναι περασμενα τα ελληνικα απο την Νοκια Germany.Παντως θεμα εγγυησης δεν εχεις κανονικα ισχυει 2 χρονια!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.cellphones.gr/product_details.asp?id=1283

 

Aυτοι εδω ισχυριζονται πως το χουν ελληνικο.Δυσκολο να τους πιστεψω,αλλα γιατι όχι;

 

Δεν ισχυρίζονται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον στη σελίδα τους. Λένε Nokia N8 2 χρόνια εγγύηση Ελλάδα, άρα παραεισαγωγής με εγγύηση. Πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυρίζονται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον στη σελίδα τους. Λένε Nokia N8 2 χρόνια εγγύηση Ελλάδα, άρα παραεισαγωγής με εγγύηση. Πολύ καλή τιμή.

 

Τους εστειλα μειλ και μου απαντησαν πως ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας.Αλλα και παραεισαγωγης να ναι σιγα το μεγαλο το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τους εστειλα μειλ και μου απαντησαν πως ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας.Αλλα και παραεισαγωγης να ναι σιγα το μεγαλο το προβλημα!

 

Μα το πρόβλημα δεν είναι αν είναι παραεισαγωγής, αλλά αν σου λένε ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και τελικά ΔΕΝ είναι. Το ψέμα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα δεν είναι αν είναι παραεισαγωγής, αλλά αν σου λένε ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και τελικά ΔΕΝ είναι. Το ψέμα δηλαδή.

 

ετσι ειναι. αλλα και το καθε τρεις καιλιγο φλασαρισμα των ελληνικων λογω αναβαθμισεων υποχρεωτικα μεσω υπολογιστη δεν σου λεει κατι?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι. αλλα και το καθε τρεις καιλιγο φλασαρισμα των ελληνικων λογω αναβαθμισεων υποχρεωτικα μεσω υπολογιστη δεν σου λεει κατι?

 

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Αν το πάρεις εις γνώσην σου ότι είναι παραεισαγωγής, ξέρεις τι παίζει και το αποφέυγεις. Αν όχι τότε τρέχεις με τα φλασαρίσματα, άρα πάμε πάλι στο "ψέμα" που μας είπαν σαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Αν το πάρεις εις γνώσην σου ότι είναι παραεισαγωγής, ξέρεις τι παίζει και το αποφέυγεις. Αν όχι τότε τρέχεις με τα φλασαρίσματα, άρα πάμε πάλι στο "ψέμα" που μας είπαν σαν πρόβλημα.

 

το ετσι ειναι που εγραψα ειναι αυτο που λες ακριβως. το θεμα ειναι να ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χριστος ανεστη.

 

Έχω το εξής πρόβλημα : όταν μιλάω στο κινητό βλέπω στο κινητό ότι το σήμα έχει αυξομοιώσεις... Εχει πρόβλημα η συσκευή? η έτσι κάνει και σε εσάς?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χριστος ανεστη.

 

Έχω το εξής πρόβλημα : όταν μιλάω στο κινητό βλέπω στο κινητό ότι το σήμα έχει αυξομοιώσεις... Εχει πρόβλημα η συσκευή? η έτσι κάνει και σε εσάς?

Τι επιλογή δικτύου έχεις, GSM, 3G ή Dual? Επίσης στο κάνει πάντα, όπου και αν βρίσκεσαι ή στο κάνει σε συγκεκριμένα σημεία? Μήπως εκεί που βρίσκεσαι δεν έχει καλό σήμα και γι' αυτό παρουσιάζεται αυτή η αυξομείωση?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χριστος ανεστη.

 

Έχω το εξής πρόβλημα : όταν μιλάω στο κινητό βλέπω στο κινητό ότι το σήμα έχει αυξομοιώσεις... Εχει πρόβλημα η συσκευή? η έτσι κάνει και σε εσάς?

 

φιλε αν καταλαβαινω καλα εισαι σε ακριτικο νησι οπου το σημα 3g δεν ειναι και σπουδαιο. τσεκερε το με αλλη συσκευη και δες. μαλλον το σημα στο νησι δεν ειναι και τοσο καλο

Link to comment
Share on other sites

Τι επιλογή δικτύου έχεις, GSM, 3G ή Dual? Επίσης στο κάνει πάντα, όπου και αν βρίσκεσαι ή στο κάνει σε συγκεκριμένα σημεία? Μήπως εκεί που βρίσκεσαι δεν έχει καλό σήμα και γι' αυτό παρουσιάζεται αυτή η αυξομείωση?

 

Σε gsm το έχω. Και το κάνει σχεδόν πάντα.Αθήνα είμαι.

 

φιλε αν καταλαβαινω καλα εισαι σε ακριτικο νησι οπου το σημα 3g δεν ειναι και σπουδαιο. τσεκερε το με αλλη συσκευη και δες. μαλλον το σημα στο νησι δεν ειναι και τοσο καλο

 

Σε gsm το έχω. Και μένω μόνιμα Αθήνα.

 

Να επισημάνω ότι όταν είναι σε αναμονή το σήμα είναι καμπάνα. Πως εξηγείτε όταν μιλάω να κάνει αυξομοιώσεις?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Σε gsm το έχω. Και το κάνει σχεδόν πάντα.Αθήνα είμαι.

 

 

 

Σε gsm το έχω. Και μένω μόνιμα Αθήνα.

 

Να επισημάνω ότι όταν είναι σε αναμονή το σήμα είναι καμπάνα. Πως εξηγείτε όταν μιλάω να κάνει αυξομοιώσεις?

 

φιλε το δικο μου δεν το κανει. αν εχεις προβλημα με την ομιλια η τον ηχο στο ακουστικο πηγαινε το να στο μετρησουν σε σερβις. αν δεν εχεις καποιο θεμα μην μπεις σε καποια διαδικασια. πιο πολυ κοπος θα ειναι και το αποτελεσμα μηδενικο

Link to comment
Share on other sites

Μα το πρόβλημα δεν είναι αν είναι παραεισαγωγής, αλλά αν σου λένε ότι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας και τελικά ΔΕΝ είναι. Το ψέμα δηλαδή.

 

Πάντως σας ενημερώνω ότι μίλησα τηλεφωνικώς με το συγκεκριμένο e-shop site και ενώ στην αρχή μου είπαν ότι είναι ελληνικότατο το Ν8 μετά απο λίγο μου απάντησαν ότι είναι Switzeland.

Εαν κάποιος βρεί ελληνικό Ν8 σε καλή τιμή ας στείλει ένα μήνυμα.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-oms.gr/index.php?target=products&product_id=38605

 

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=35760

 

Ειχε βγαλει και το birdphone.gr στα 385 ευρω σε γκρι αλλα εγιναν σε λιγες μερες αναρπαστα.:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυρίζονται κάτι τέτοιο, τουλάχιστον στη σελίδα τους. Λένε Nokia N8 2 χρόνια εγγύηση Ελλάδα, άρα παραεισαγωγής με εγγύηση. Πολύ καλή τιμή.
Οταν λενε εγγυηση Ελλαδα, τι ακριβως εννοουν; Σε nokia care;

 

Μαλλον απο εδω θα το παρω τελικα. Εχει και αρκετες θετικες αξιολογησεις.

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/2a7970d13f04449ba16e004d81b8026e/productinfo.aspx

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Και γω μαλλον απο κει θα το τσιμπησω το καλοκαιρι,αν το φερει και σε ελληνικο,διοτι ειναι πολυ καλοι στην εξυπηρετηση.

Παντως να ξερεις πως ειναι παραεισαγωγης,αρα αν δεν θες το μαυρο πχ το παιρνεις και σε μπλε ή πορτοκαλι που ειναι πιο στιλάτα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λενε εγγυηση Ελλαδα, τι ακριβως εννοουν; Σε nokia care;

 

Μαλλον απο εδω θα το παρω τελικα. Εχει και αρκετες θετικες αξιολογησεις.

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/2a7970d13f04449ba16e004d81b8026e/productinfo.aspx

Εννοούν εγγύηση από την ίδια την Nokia, δεν υπάρχει πια αντιπρόσωπος της Nokia στην Ελλάδα. Αυτοί οι οποίοι εκπροσωπούν την Nokia είναι το δίκτυο καταστημάτων Nokia Care. Ότι πρόβλημα υπάρχει το πας σε κατάστημα Nokia Care.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οταν λενε εγγυηση Ελλαδα, τι ακριβως εννοουν; Σε nokia care;

 

Μαλλον απο εδω θα το παρω τελικα. Εχει και αρκετες θετικες αξιολογησεις.

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/2a7970d13f04449ba16e004d81b8026e/productinfo.aspx

 

Εχτες το πηρε ενας φιλος σε πορτοκαλι απο αυτο το μαγαζι του βαλαμε ενα καρο παιχνιδια και εφαρμογες και ειναι αψογο!!!Οταν λενε εγγυηση Ελλαδα ακριβως εννοουν στα nokia care δεν υπαρχει προβλημα!!Ξεχασα να πω οτι αυτο ηταν απο ιρλανδια παραεισαγωγης βεβαια αλλα κανενα προβλημα και με τετοια τιμη..σουπερ!!;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε απλα θα προσεχω με την αναβαθμιση, ετσι; Για να μη χαθουν τα ελληνικα. Κατι αλλο δεν υπαρχει να προσεξω.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ το κινητό τώρα κάνει την πρώτη του φόρτιση και από αύριο θα αρχίσει η εξερεύνηση!!!!

 

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει έναν καλό file manager και ένα πρόγραμμα που να του προγραμματίζεις πότε να στέλνει μηνύματα.

Ευχαριστώ!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...