Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικά παω. Δεν χρησιμοποιώ τις συζητήσεις.

 

οι επανεκκινήσεις που είχα ήταν θέμα mindnight silver (θέμα). Μήπως και στα μηνύματα παίζει κάποιο ρόλο το θέμα. Χρησιμοποιώ το Nokia theme blue.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι που η Νοκια δεν εχει βαλει στις τελευταιες ΝΑΥαρχιδες τις τα δυο υπερ-χρησιμα κουμπακια , το πρασινο και το κοκινο.

Ειναι μεγαλη βλακεια να θελουν ολοι να αντιγραψουν το i-phone, γιατι πολυ απλα το i-phone δεν ειναι το τελειο κινητο. Οπως π.χ. εδω οπου βαλανε ενα κουμπι και κανανε τα αλλα 2 εικονικα. Μεγαλο λαθος, εγω μια φορα εκανα λαθος κληση και δεν προλαβα να ακυρωσω την κληση γιατι οταν πηγα να πατησω το κοκκινο δεν μπορουσα γιατι ειχε βγαλει το "Σημειωση: ενεργες προωθησεις", αρα δεν βολευουν...

ανοίγω το μήνυμα. Επάνω γράφει από .... Πατάω παρατεταμένα επάνω στο όνομα αλλά δεν μου βγάζει τίποτα. Τα νεύρα μου... Καμία ιδέα για το τι φταίει?

Για καποιο λογο δεν γινεται αυτο σε ολα τα κινητα, Ουτε σε μενα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

ανοίγω το μήνυμα. Επάνω γράφει από .... Πατάω παρατεταμένα επάνω στο όνομα αλλά δεν μου βγάζει τίποτα. Τα νεύρα μου... Καμία ιδέα για το τι φταίει?

 

απο πανω ο impreza σου λεει ενα κλικ :rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εχω το εξης προβλημα αν και το gps μου λειτουργει με το wifi internet στο σπιτι δεν λειτουργει με την φισιολογικη αναζητηση και ειμαι σε ανοιχτο ουρανο και περιμενω κανα 20λεπτο ουτε με agps λειτουργει συνεχεια λεει πως η συνδεση απετυχε λογικα εγω κανω κατι λαθος μια και λειτουργει στο σπιτι αλλα εξω οχι ισως χρειαζετε να αλλαξω καποιες ρυθμισης ειχε κανεις ενα παρομοιο προβλημα και το λυσε οπιος ξερει ας μου πει παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Στις μεθόδους εντοπισμού θέσης είναι επιλεγμένο το ενσωματωμένο gps;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

κανονικά παω. Δεν χρησιμοποιώ τις συζητήσεις.

 

οι επανεκκινήσεις που είχα ήταν θέμα mindnight silver (θέμα). Μήπως και στα μηνύματα παίζει κάποιο ρόλο το θέμα. Χρησιμοποιώ το Nokia theme blue.

 

Ανοίγεις το μήνυμα και πατάς πάνω στο υπογραμμισμένο όνομα του αποστολέα μια φορα και σου βγαζει την επιλογη κληση ομιλιας-βιντεο!!!Οσο για τα θεματα midnight κατι παιζει τα ειχε περασει ολα ενας φιλος με την αναβαθμιση στο n8 του και του εκανε κατι περιεργα κολληματα και αφου τα σβησαμε μετα ολα καλα!!Εγω στο κινητο μου δεν τα εχω βαλει και ουτε προκειται και ας μου τα βγαζει συνεχεια να τα βαλω!!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

πατάω μια φορά αλλά τίποτα...

για δοκιμασε λιγο να αλλαξεις θεμα...

μου φαινεται απιστευτο να μην γινεται.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει με ποιο τρόπο να μην συνδέεται συνέχεια το WLAN, κάθε φορά που βρίσκει κάποιο γνωστό δίκτυο?

Μου τρώει μπαταρία χωρίς λόγο.

 

Ευχαριστώ.

Σημ. Είναι το πρώτο High end Nokia που έχω στα χέρια μου εδώ και 2 μήνες και δεν έχει κολλήσει, σβήσει, χαλάσει κλπ Μπράβο τους.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να μου πει με ποιο τρόπο να μην συνδέεται συνέχεια το WLAN, κάθε φορά που βρίσκει κάποιο γνωστό δίκτυο?

Μου τρώει μπαταρία χωρίς λόγο.

 

Ευχαριστώ.

Σημ. Είναι το πρώτο High end Nokia που έχω στα χέρια μου εδώ και 2 μήνες και δεν έχει κολλήσει, σβήσει, χαλάσει κλπ Μπράβο τους.

 

αυτο φιλε μου ειναι το πρωτο προβλημα που αντιμετωπισε ο περισσοτερος κοσμος. δες καθε ποτε εχεις βαλει να συγχρονιζεται το email σου. αν τοεχεις βαλει συνεχεια μολις βρισκει δικτυο συνδεεται

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι photos με το Mod ειναι πραγματικα απιστευτες!!!!!!!!!!!!!:):):)

εχω παθει πλακα πραγματικα!!!

οπως και το βιντεο...!!!

δεν "υπαρχει" σε αυτο το θεμα το n8......

Link to comment
Share on other sites

παιδες,να κανω μια χαζη ερωτηση,υπαρχει περιπτωση στο usb adaptor να συνδεσουμε mouse k με το hdmi να το δουλεψουμε σαν pc στην TV μας?

επισης να πω οτι απο καμερα εχω ψιλοαπογοητευτει,οχι τοσο απο την αναλυση,οσο απο το φλας κυριως,καθως δεν ειναι καθολου δυνατο για xenon.ο λογος που προτιμουσα παντα κινητα τυπου κ810,κ850 c905 ηταν γιατι θελοντας ενα φωτογραφικο κινητο εβρικα δυνατες λυσεις.το xenon αυτο κ το συνολικο αποτελεμα τη νυχτα ειναι πολυ κατωτερο ακομα κ απο το κ810 μου...

κατα αλλα νομιζω οτι ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο & value for money υπαρχει αυτη τη στιγμη,ειδικα για τον μεσο ψαγμενο χρηστη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες,να κανω μια χαζη ερωτηση,υπαρχει περιπτωση στο usb adaptor να συνδεσουμε mouse k με το hdmi να το δουλεψουμε σαν pc στην TV μας?

επισης να πω οτι απο καμερα εχω ψιλοαπογοητευτει,οχι τοσο απο την αναλυση,οσο απο το φλας κυριως,καθως δεν ειναι καθολου δυνατο για xenon.

 

γινεται να βαλεις ποντικι και να το βαλεις στην τηλεοραση :D

 

απο οτι λενε εδω τα περισσοτερα παιδια το φλας ειναι αρκετα δυνατο :confused:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να βαλεις ποντικι και να το βαλεις στην τηλεοραση :D

 

απο οτι λενε εδω τα περισσοτερα παιδια το φλας ειναι αρκετα δυνατο :confused:

 

τελικα μηπως κανει κ καφε???

τεσπα,παντως το φλας εκτος απο το μεγεθος που ειναι μισο απο τα εριξον,σε δοκιμες που τουκανα δεν ειναι τοσο δυνατο..τωρα αν ειναι πιο δυνατο απο το Ν82 ειναι αλλο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες,να κανω μια χαζη ερωτηση,υπαρχει περιπτωση στο usb adaptor να συνδεσουμε mouse k με το hdmi να το δουλεψουμε σαν pc στην TV μας?

επισης να πω οτι απο καμερα εχω ψιλοαπογοητευτει,οχι τοσο απο την αναλυση,οσο απο το φλας κυριως,καθως δεν ειναι καθολου δυνατο για xenon.ο λογος που προτιμουσα παντα κινητα τυπου κ810,κ850 c905 ηταν γιατι θελοντας ενα φωτογραφικο κινητο εβρικα δυνατες λυσεις.το xenon αυτο κ το συνολικο αποτελεμα τη νυχτα ειναι πολυ κατωτερο ακομα κ απο το κ810 μου...

κατα αλλα νομιζω οτι ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο & value for money υπαρχει αυτη τη στιγμη,ειδικα για τον μεσο ψαγμενο χρηστη..

 

φιλε εμενα το φλας μου φαινεται μια χαρα...

για δες λιγο εδω...η photo ειναι τραβηγμενη σε απολυτο σκοταδι....:)

http://img688.imageshack.us/i/kouzina.jpg/

νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο...

 

και πριν μερικες βδομαδες σε εξοδο μου σε κλαμπ εβγαλα photos απιστευτες...

ειχα βαρεθει να τις στελνω με μαιλ...:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.πως γινετε οταν τραβαω φωτογραφιες να μπαινουν σε εναν και μονο φακελο της μνημης;το λεω αυτο διοτι τραβαω φωτο κ μου τις βγαζει στην καρτα f της συσκευης μου,παω στην καμερα,ανοιγω και μου τις βγαζει σε δυο φακελους!!(αυτα ειναι οταν συνδεομαι με το λαπτοπ μου)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φιλε εμενα το φλας μου φαινεται μια χαρα...

για δες λιγο εδω...η photo τραβηγμενη σε απολυτο σκοταδι....:)

http://img688.imageshack.us/i/kouzina.jpg/

νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο...

 

και πριν μερικες βδομαδες σε εξοδο μου σε κλαμπ εβγαλα photos απιστευτες...

ειχα βαρεθει να τις στελνω με μαιλ...:)

 

εχει απειρο κοκο...ανεβαζει πολυ το iso,εμενα τα εριξον το κανουν μερα,αυτο εχει μαυριλα μεσα.αν ανεβασω καμια φωτο απο αυτα θα δωσω λινκ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός οτι υπάρχει ενα θέμα με το flash, εγω το έλυσα σε ικανοποιητικό βαθμό με αύξηση της αντιστάθμησης έκθεσης στο +0,5
Link to comment
Share on other sites

παντως το φλας εκτος απο το μεγεθος που ειναι μισο απο τα εριξον,σε δοκιμες που τουκανα δεν ειναι τοσο δυνατο..τωρα αν ειναι πιο δυνατο απο το Ν82 ειναι αλλο..

Προσωπικά, βρίσκω ικανοποιητικό το φλάς. Ακόμα και οι πιό σκοτεινές φωτό, έχουν περισσότερες λεπτομέρειες, λόγω του μεγαλύτερου αισθητήρα. Θα προτιμούσα όμως αντί για το πορτοκαλί φωτάκι, να είχε ένα έξτρα led όπως το Pixon12, που φωτίζει για την εστίαση, αλλά και στην βιντεοσκόπηση! Αλλά δεν πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδες,να κανω μια χαζη ερωτηση,υπαρχει περιπτωση στο usb adaptor να συνδεσουμε mouse k με το hdmi να το δουλεψουμε σαν pc στην TV μας?

επισης να πω οτι απο καμερα εχω ψιλοαπογοητευτει,οχι τοσο απο την αναλυση,οσο απο το φλας κυριως,καθως δεν ειναι καθολου δυνατο για xenon.ο λογος που προτιμουσα παντα κινητα τυπου κ810,κ850 c905 ηταν γιατι θελοντας ενα φωτογραφικο κινητο εβρικα δυνατες λυσεις.το xenon αυτο κ το συνολικο αποτελεμα τη νυχτα ειναι πολυ κατωτερο ακομα κ απο το κ810 μου...

κατα αλλα νομιζω οτι ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο & value for money υπαρχει αυτη τη στιγμη,ειδικα για τον μεσο ψαγμενο χρηστη..

 

Βάζεις και ολόκληρο desctop (mouse - keyboard) αν θες, και όχι μόνο μέσω usb, αλλά και bluetooth. Για το φλας σου, μήπως να το κοιτάξεις γιατί σε εμένα τουλάχιστον είναι ιδανικό. Τη νύχτα οι φωτογραφίες είναι απλά απίστευτες και φυσικά ούτε καν συγκρίνω με τα τηλέφωνα που λες.

Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε μου ειναι το πρωτο προβλημα που αντιμετωπισε ο περισσοτερος κοσμος. δες καθε ποτε εχεις βαλει να συγχρονιζεται το email σου. αν τοεχεις βαλει συνεχεια μολις βρισκει δικτυο συνδεεται

 

Ευχαριστώ τελικά είχε να κάνει με το email

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός οτι υπάρχει ενα θέμα με το flash, εγω το έλυσα σε ικανοποιητικό βαθμό με αύξηση της αντιστάθμησης έκθεσης στο +0,5

Kαι γω το ιδιος εχω κανει. Ανεβασμα +0,5 εκθεση και λιγο στην αντιθεση.

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω το ιδιος εχω κανει. Ανεβασμα +0,5 εκθεση και λιγο στην αντιθεση.

 

καλησπερα.κανω κ εγω τις ρυθμισεις αλλα δεν μου τις αποθηκευει.τις ρυθμιζω,βγαινω,ξαναμπαινω μετα και βλεπω οτι ειναι εκει που ηταν πριν!μηπως πρεπει να παω καπου αλλου;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.κανω κ εγω τις ρυθμισεις αλλα δεν μου τις αποθηκευει.τις ρυθμιζω,βγαινω,ξαναμπαινω μετα και βλεπω οτι ειναι εκει που ηταν πριν!μηπως πρεπει να παω καπου αλλου;

 

Λοιπόν πας ρυθμίσεις (στο κλειδι) επιλεγεις Μ>επεξεργσία>ορ.ως προεπ.λειτ. σκην.>ΝΑΙ, μετά ρυθμίζεις την αντιστάθμιση έκθεσης γυρνάς πισω και και οταν σου ζητήσει <επιλογή> η <επεξεργασία> επιλέγεις <επιλογή> και τέλος, μετά όταν ανοίγεις την κάμερα θα σου βγάζει το Μ με τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει σαν βασική επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πας ρυθμίσεις (στο κλειδι) επιλεγεις Μ>επεξεργσία>ορ.ως προεπ.λειτ. σκην.>ΝΑΙ, μετά ρυθμίζεις την αντιστάθμιση έκθεσης γυρνάς πισω και και οταν σου ζητήσει <επιλογή> η <επεξεργασία> επιλέγεις <επιλογή> και τέλος, μετά όταν ανοίγεις την κάμερα θα σου βγάζει το Μ με τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει σαν βασική επιλογή

 

το Μ>επεξεργσία που ειναι;ανοιγω το κεντρικο μενου η της φωτο;το ψαχνω αλλα....

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...