Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελληνικα εχει κανονικα και εινια πανεμορφο και παναλαφρο.

 

το μονο μειον εινια οτι ζεσταινεται πισω στην περιοχη κοντα στην καμερα αλλα το χερι δε παει ευκολα προς το παρων

 

αρχικες εντυπωσεις πολυ ομορφο και ειναι απιστευτη η οθονη και το ποσο ελαφρυ ειναι!!

Βγάλε μας μία φωτογραφία να το χαρούμε κι εμείς :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορείς να το κάνεις και στα ελληνικά οκ τα σπάει η συσκευή!!!

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

μα φυσικα και μπορεις, επισης μπορεις να του μιλας ποντιακα και σουρδικα, του σαρακατσανους γιατι τους αφησαν απ' εξω αραγε;

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος είδε την τιμή χωρίς τον ΦΠΑ.

 

Δεν το είδα χωρίς ΦΠΑ μόνο το παράγγειλα κιόλας αφού έχω εταιρικό ΦΠΑ και δεν πληρώνω το ΦΠΑ.

 

Δεν έχω κάνει λάθος τόσο είναι η τιμή.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα χωρίς ΦΠΑ μόνο το παράγγειλα κιόλας αφού έχω εταιρικό ΦΠΑ και δεν πληρώνω το ΦΠΑ.

 

Δεν έχω κάνει λάθος τόσο είναι η τιμή.

 

Δηλαδή τι επιλογές πάτησες και είδες αυτή τη τιμή.

η μήπως τους λες ότι έχεις εταιρικό Φ.Π.Α σου το αφαιρούν;

Link to comment
Share on other sites

εχεις εταιρικο ΑΦΜ; αν οχι τι καθεσαι και ρωτας;;

 

αν ναι τοτε δες αυτα:

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/vat_on_services/index_en.htm

Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

εχεις εταιρικο ΑΦΜ; αν οχι τι καθεσαι και ρωτας;;

 

αν ναι τοτε δες αυτα:

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/vat_on_services/index_en.htm

 

Εχει ένας φίλος μου και λέω μήπως μπορέσω και το γλιτώσω.

Πρεπει να κάνεις validate πρώτα ε;

Σ ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

0.16? ..τέλεια είναι!

 

@ktm_21

υπάρχουν τραβηγμένες φώτο απο διάφορα review που έχουν βγει ως τώρα.. μπορείς να δεις :) ..δεν νομίζω να μην σε καλύψει, η κάμερα έχει πολύ καλή ποιότητα.. κατ εμέ η καλύτερη αυτήν την στιγμή απ τα άλλα smartphone που είδα.. Τώρα αν δεν σε καλύψει, τότε φίλε πας για ψηφιακή και όχι για smartphone. :rolleyes:

 

 

thank u :)

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

εχεις εταιρικο ΑΦΜ; αν οχι τι καθεσαι και ρωτας;;

 

αν ναι τοτε δες αυτα:

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/taxation/vat/how_vat_works/vat_on_services/index_en.htm

 

φιλε μου εχω εγω εταιρικο ΑΦΜ αλλα δεν το εχω ξαναχρησιμοποιησει για αγορα μεσω ξενου eshop. θα βοηθουσε πολυ αν μου ελεγες τι διαδικασια αγορας. στο πρωτο σιτε βαζω το εταιρικο μου ΑΦΜ και μου βγαζει "Yes, valid VAT number", οποτε ΟΚ. απο κει και πέρα???

Link to comment
Share on other sites

Καλα μεχρι τι ωρα ειναι ανοικτο το expansys πριν λιγο εκανα παραγγελια με αντικαταβολη μεσω ups και με πηραν τηλ μια κοπελα με σπαστα ελληνικα για να μου πει αν οντως εκανα την αγορα και της λεω ναι εγω την εκανα πακεταρετε το γρηγορα για αποστολη :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλα μεχρι τι ωρα ειναι ανοικτο το expansys πριν λιγο εκανα παραγγελια με αντικαταβολη μεσω ups και με πηραν τηλ μια κοπελα με σπαστα ελληνικα για να μου πει αν οντως εκανα την αγορα και της λεω ναι εγω την εκανα πακεταρετε το γρηγορα για αποστολη :lol::lol::lol:

 

οτι να ναι εχτες που κοιταξα ελεγε σε 5 μερες.. τωρα διαθεσιμο.. οσι πιστοι... :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχω εγω εταιρικο ΑΦΜ αλλα δεν το εχω ξαναχρησιμοποιησει για αγορα μεσω ξενου eshop. θα βοηθουσε πολυ αν μου ελεγες τι διαδικασια αγορας. στο πρωτο σιτε βαζω το εταιρικο μου ΑΦΜ και μου βγαζει "Yes, valid VAT number", οποτε ΟΚ. απο κει και πέρα???

 

για expansys δεν γνωριζω, αλλα μαλλον θα ειναι παρομοια η διαδικασια, σε handtec & clove δινεις το ΑΦΜ σου στην φορμα της παραγγελιας και απλα δεν χρεωνεται VAT. εγω προτιμω αυτο να το κανω τηλεφωνικα ειδικα επειδη υπαρχει ενα μπερδεμα σε οτι αφορα τους ελληνικους ΑΦΜ (σιγα που δεν θα υπηρχε) γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο αν πριν τον αριθμο βαζουμε GR η EL.

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο μερικες ωρες με το κινητο εχω να πω τα εξης!

 

πολυ καλη οθονη, ταχυττατο ομορφο ευχαριστο ξεκουραστο

 

το μονο που μεχρι στιγμης με προβληματιζει ειναι οταν θελω να γραψω κατι στο broswer, πχ να απαντησω εδω. τωρα γραφο απο τον υπολογιστη αλλα απο το κινητο ηταν δυσκολο εως αδυνατο γτ η οθονη δε δημιουργει το ειδικο textbox-textarea για να μπορω να βλεπω τι γραφω. ισως κατι δε κανω καλα αλλα δε το πιστευω οπως και το δευτερον μειον παλι στο browser ειναι οτι οταν κανω ζουμ τα αρθρα δεν κανουν καθολου αναπροσαρμογη για να διαβαζονται ανετα αλλα πεαμενουν σοπως στην αρχη(δε θυμαμαι πως λεγεται αυτη η δυνατοτητα) κατι που ουτε με dolphin browser γινοτανε παρολο που στο desire γινεται χωρις προλβημα.

 

καμερα παρα πολυ καλη και η αποκριση του κινητου απιστευτη!

γενικα δεν εχω βρει καποια δυσκολια και ειναι τοσο ελαφρυ και λεπτο που νομιζεις οτι θα σπασει αλλα ουτε καν :D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

για expansys δεν γνωριζω, αλλα μαλλον θα ειναι παρομοια η διαδικασια, σε handtec & clove δινεις το ΑΦΜ σου στην φορμα της παραγγελιας και απλα δεν χρεωνεται VAT. εγω προτιμω αυτο να το κανω τηλεφωνικα ειδικα επειδη υπαρχει ενα μπερδεμα σε οτι αφορα τους ελληνικους ΑΦΜ (σιγα που δεν θα υπηρχε) γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο αν πριν τον αριθμο βαζουμε GR η EL.

 

απλα βαζεις τον αριθμο του αφμ σου τιποτα αλλο..εχω κανει παμπολες αγορες απο expansys με το επαγγελματικο μου αφμ..ΠΡΟΣΟΧΗ μονο να εχετε ενεργοποιησει τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες στην εφορια ...κ στο τιμολογιο να βαζετε τη διευθυνση της εταιρειας...

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο μερικες ωρες με το κινητο εχω να πω τα εξης!

 

πολυ καλη οθονη, ταχυττατο ομορφο ευχαριστο ξεκουραστο

 

το μονο που μεχρι στιγμης με προβληματιζει ειναι οταν θελω να γραψω κατι στο broswer, πχ να απαντησω εδω. τωρα γραφο απο τον υπολογιστη αλλα απο το κινητο ηταν δυσκολο εως αδυνατο γτ η οθονη δε δημιουργει το ειδικο textbox-textarea για να μπορω να βλεπω τι γραφω. ισως κατι δε κανω καλα αλλα δε το πιστευω οπως και το δευτερον μειον παλι στο browser ειναι οτι οταν κανω ζουμ τα αρθρα δεν κανουν καθολου αναπροσαρμογη για να διαβαζονται ανετα αλλα πεαμενουν σοπως στην αρχη(δε θυμαμαι πως λεγεται αυτη η δυνατοτητα) κατι που ουτε με dolphin browser γινοτανε παρολο που στο desire γινεται χωρις προλβημα.

 

καμερα παρα πολυ καλη και η αποκριση του κινητου απιστευτη!

γενικα δεν εχω βρει καποια δυσκολια και ειναι τοσο ελαφρυ και λεπτο που νομιζεις οτι θα σπασει αλλα ουτε καν :D

 

Thnx :)

 

Επειδή είχες και Desire πριν από ότι κατάλαβα, πόσο διαφορετικό είναι στο χέρι; Μου φάνηκε πολύ μεγάλο, ειδικά στο Video της Samsung όπου η γριούλα το κρατούσε και μίλαγε :blink: Το λέω γιατί δεν ξέρω αν υπάρχει στην Ελλάδα κάποιο demo kit, να πάω να δω :)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μμμ ενταξει ειναι μεγαλυτερο κακα τα ψεμματα αλλα πιστευω το συνηθιζεις. Αν βεβαια δεν εχεις μεγαλες παλαμες ειναι πιο δυσκολο οπως εχω εγω δυστυχως αλλα συνηθιζεται γτ ειναι ελαφρυ και κυριως λεπτο ;)

 

Δυστυχως ομως στην περιηγηση το dedire και με μαμα broswer και με τον dolphin απο θεμα ευκολιας διαβασματος γτ αναδιπλωνει το αρθρο αλλα και γτ ολο αυτο το κειμενο το εγραψα μεσω του desire.... τωρα απογοητευτικα λιγο :(

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

απλα βαζεις τον αριθμο του αφμ σου τιποτα αλλο..εχω κανει παμπολες αγορες απο expansys με το επαγγελματικο μου αφμ..ΠΡΟΣΟΧΗ μονο να εχετε ενεργοποιησει τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες στην εφορια ...κ στο τιμολογιο να βαζετε τη διευθυνση της εταιρειας...

 

Και πως ενεργοποιουμε τις ενδοκοινοτικες συναλλαγες?? ειναι διαδικασια που θα κινησει ο λογιστης?

Link to comment
Share on other sites

techradar: "One gripe we do have is the text reflow, as it doesn't do it automatically – you have to double tap the screen slowly to activate it when pinching to zoom in."

 

γενικα απο οτι διαβαζω μονο οταν κανεις pinch γινεται αυτο, εγω ετσι και αλλιως μονο tap κανω

Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξανα προσπαθω να γαψω απο το galaxy. Εξακολουθει να μη κανει οταν διαβζω ενα αρθρο αναδιπλωση αλλα τουλαχιστον γραφω ανετα και εδω χωρις θεμα. Βεβαια γραφω μεσω του dolphin και οχι του μαμα broswer.

 

Το θεμα διαβασματος αρθρων ειναι ενοχλητικο αν προερχεσαι απο κινητο που μπορει να το κανει....

 

και κατι αλλο που παρατηρω ειναι οτι εχε λιγο lagg στην εμφανιση των γρμματων που πληκτρολογω αλλα δε ξερω που οφειλεται

οσον αφορα το overflow οντως με tap ειναιμια χαρα ολεεεεε :D

 

για οσους ερχονται απο κινητα με trackball (πχ desire) η απουσια του ισως δυσκολεψει λιγο την χρηση.

 

πχ εμενα με δυσκολευει να μπορω να κινουμε σε ενα κειμενο εδω μεσα λιγο

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ομως στην περιηγηση το dedire και με μαμα broswer και με τον dolphin απο θεμα ευκολιας διαβασματος γτ αναδιπλωνει το αρθρο αλλα και γτ ολο αυτο το κειμενο το εγραψα μεσω του desire.... τωρα απογοητευτικα λιγο :(

- Εισαι σιγουρος οτι με το desire γινεται αναδιπλωση και προσαρμογη του κειμενου ,στο τωρινο myphone?? .... απο τοτε που αλλαξε εμφανιση δεν μπορω να καλιμπραρω πια το κειμενο και αναγκαζομαι να κανω ζουμ και σκρολ ... περιμενουμε την mobile εκδοση του σαιτ για να δουμε φως!!!

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Εισαι σιγουρος οτι με το desire γινεται αναδιπλωση και προσαρμογη του κειμενου ,στο τωρινο myphone?? .... απο τοτε που αλλαξε εμφανιση δεν μπορω να καλιμπραρω πια το κειμενο και αναγκαζομαι να κανω ζουμ και σκρολ ... περιμενουμε την mobile εκδοση του σαιτ για να δουμε φως!!!

 

Ναι πριν λιγο το κοιταγα και εκανε μια χαρα, λες να μπερδευτικα; θα το τσεκαρω...

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξανα προσπαθω να γαψω απο το galaxy. Εξακολουθει να μη κανει οταν διαβζω ενα αρθρο αναδιπλωση αλλα τουλαχιστον γραφω ανετα και εδω χωρις θεμα. Βεβαια γραφω μεσω του dolphin και οχι του μαμα broswer.

 

Το θεμα διαβασματος αρθρων ειναι ενοχλητικο αν προερχεσαι απο κινητο που μπορει να το κανει....

 

και κατι αλλο που παρατηρω ειναι οτι εχε λιγο lagg στην εμφανιση των γρμματων που πληκτρολογω αλλα δε ξερω που οφειλεται

οσον αφορα το overflow οντως με tap ειναιμια χαρα ολεεεεε :D

 

για οσους ερχονται απο κινητα με trackball (πχ desire) η απουσια του ισως δυσκολεψει λιγο την χρηση.

 

πχ εμενα με δυσκολευει να μπορω να κινουμε σε ενα κειμενο εδω μεσα λιγο

 

Κάτσε να καταλάβω .Τελικά κάνει αναδίπλωση το κείμενο ή. όχι;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μακάρι μόνο αυτά να είναι τα προβλήματα.. με τον browser, γιατι browser μπορείς να βάλεις όποιο γουστάρεις.. :) hardware προβλήματα να μην υπάρχουν.. όλα τα υπόλοιπα λύνονται ;)
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανει αναδιπλωση απλα πρεπει να κανεις tap η οπως λεγεται πανω στην οθονη οχι pinch to zoom οπως στο desire.

 

οσον αφορα για το desire κανει κανονικα αναδιπλωση στο φορυμ με pinch to zoom

 

τελικα ολα γινονται απλα το καθε κινητο εχει το δικο του τροπο αυτο εχω καταλαβει μεχρι στιγμης

 

ναι μεχρι σρτιγμης ολα καλα, το μονο που θελω απο αποψη hardware να τεσταρω ειναιτο μικροφωνο γτ σε ενα τηλ μου ειπαν οτι ακουγομουν απο το βαθος αλλα εφταιγε που ημουν ισως ξαπλωμενος :P

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...