Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά όμως δεν στέλνουν ευρώπη οπότε ή μένεις αμερική ή έχεις κάποια άκρη εκεί.

 

Sent from my Nook Color

 

Ακρη εχω απλα δεν ειναι αρκετα γρηγορη απ' οτι φαινεται :p

 

Anyway βγηκαμε εκτος. Θα το ξαναδω απο αυριο (μηπως και στην Ευρωπη δουμε κανα firesale) ή μετα απο κανενα μηνα, ανμιση :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το amazon το εριξε στις 275 λιρες....

http://www.amazon.co.uk/TouchPad-inch-Tablet-Glossy-Black/dp/B0054689MQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1313949831&sr=8-1

 

...και ebay μπορεις να το βρεις και κοντα στα 200 ευρω με μεταφορικα (οχι σε top seller!!)

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό ακόμη στο amazon. Τα είδα στο ebay αλλά περιμένω κίνηση της hp αυτή τη βδομάδα για την ευρώπη.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό ακόμη στο amazon. Τα είδα στο ebay αλλά περιμένω κίνηση της hp αυτή τη βδομάδα για την ευρώπη.

 

Sent from my Nook Color

Καπου διαβασα οτι ευρωπη το πολυ να πεσει στα 300 δολλαρια.Μακαρι να μην ισχυει.

 

Install Android on HP TouchPad, soon http://goo.gl/B7Yzv

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι "κάτοικος" Αμερικής. Στο επίσημο site της HP θα ξαναβγούν κομμάτια απ΄'οτι άκουσα.

Έχει εξαντληθεί σε Best Buy, Staples, Walmart και όπου αλλού έπεσε η τιμή.

Γράφτηκε κάπου ότι έφυγαν 350.000 κομμάτια μέσα σε 2 μέρες (και λιγότερο), αλλά δεν είναι επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

To site της HP δίνει δυνατότητα να δώσεις στοιχεία και να σε ενημερώσει για νέα παραλαβή στοκ.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ολοκληρώνεται σε μένα, ενώ έχω βάλει τα στοιχεία. Γίνεται και σε άλλους. Οι servers τους πρέπει να έχουν πάρει φωτιά.

Έχω βάλει φίλους στην Αμερική να κοιτάξουν, αλλά το βλέπω χλωμό.

Ίσως όταν καταλαγιάσει ο... κουρνιαχτός να το πάρω από e-bay αρκεί να μην έχει μεγάλη διαφορά η τιμή από αυτή της προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα 16αρι από ebay αμερικής στα 185 ευρώ, πιστεύω και σε αυτή τη τιμή είναι κελεπούρι. Άντε να έρθει για να σας πω εντυπώσεις. Πάντως για browsing, ταινίες, τραγούδια, φωτογραφίες και ebook είναι καλό. Μακάρι να γίνει port και το android.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα 16αρι από ebay αμερικής στα 185 ευρώ, πιστεύω και σε αυτή τη τιμή είναι κελεπούρι. Άντε να έρθει για να σας πω εντυπώσεις. Πάντως για browsing, ταινίες, τραγούδια, φωτογραφίες και ebook είναι καλό. Μακάρι να γίνει port και το android.

Δωσε link αν εχει κ αλλα κομματια.Θελω να τον ρωτησω και ημερομηνια παραγωγης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγόρασα ένα 16αρι από ebay αμερικής στα 185 ευρώ, πιστεύω και σε αυτή τη τιμή είναι κελεπούρι. Άντε να έρθει για να σας πω εντυπώσεις. Πάντως για browsing, ταινίες, τραγούδια, φωτογραφίες και ebook είναι καλό. Μακάρι να γίνει port και το android.

 

Το τελωνείο και τα έξοδα που αυτό συνεπάγεται να φανταστώ ότι το έχεις υπολογίσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο και τα έξοδα που αυτό συνεπάγεται να φανταστώ ότι το έχεις υπολογίσει.
Οτι κατσει ειναι το τελωνειο...εγω για το Nexus S που κοστιζε 600+ δολλαρια εδωσα γυρω στα 10 ευρω ενω σε αλλον του ηρθε ταριφα 150 ευρω.Σε τετοιο μικρο ποσο δε νομιζω να εχει προβλημα ο φιλος εκτος αν του το στελνει με fedex και οχι USPS.
Link to comment
Share on other sites

Στο eBay, πουλάνε για $1 stock availabilty info. Και σου επιστρέφουν το ποσό, αν δεν βρεις να πάρεις :lol:

 

Edit: Υπάρχει στοκ στο BarnesAndNoble.com. Θέλει διεύθυνση ΗΠΑ.

16GB - $101.95 + $5.95 μεταφορικά

Και όποιος πρόλαβε .... τον Κύριο είδε ;)

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να προλαβαίνω.. ο "θείος" είναι λίγο αργός:/

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Δωσε link αν εχει κ αλλα κομματια.Θελω να τον ρωτησω και ημερομηνια παραγωγης.

 

Άλλα κομμάτια δεν έχει, γενικά δίνουν από 5-10 tablet και φεύγουν σαν ζεστά ψωμιά. Επειδή ξενύχτησα χθες βράδυ παρατήρησα ότι τα βγάζουν για πώληση τις ώρες ημέρας στην αμερική και αμέσως εξαφανίζονται. Ο μόνος ανασταλτικός παράγοντας είναι ότι δεν είναι top sellers. Τα μεταφορικά βγήκαν 40 $ δηλαδή σύνολο 145 ευρώ. Το τελωνείο δεν το βάζω, είναι απρόβλεπτος παράγοντας αλλά με απλό ταχυδρομείο USPS -> ΕΛΤΑ έχω αρκετές πιθανότητες να μην πληρώσω. Πιστεύω σε αυτά τα χρήματα είναι η πιο τίμια πρόταση σε tablet.

Link to comment
Share on other sites

Η hp γερμανίας έχει αυτή τη στιγμή 99€ το 16αρι και 130€ το 32αρι. Αν είμαι τυχερός μπορεί να χτύπησα ένα 16αρι.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Η hp γερμανίας έχει αυτή τη στιγμή 99€ το 16αρι και 130€ το 32αρι. Αν είμαι τυχερός μπορεί να χτύπησα ένα 16αρι.

 

Sent from my Nook Color

 

Μακάρι να είσαι τυχερός. Πριν λίγο που τσέκαρα είχε κρασάρει. Στέλνουν Ελλάδα; Ξέρεις μεταφορικά;

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι βγάλανε και το Pre3 σε πολύ χαμηλή τιμή στο γερμανικό σάιτ, αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Αν ισχύει πάντως και το σκέφτεται κανείς, να ξέρει ότι είναι με QWERTZ πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

79€ το pre αλλά μάλλον εξαντλήθηκε. Μέσω ενός γερμανού το touchpad αν καταφέρει ποτέ να στείλει την παραγγελία και αν προλάβει πριν να εξαντληθούν. Χλωμό το βλέπω.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πού το βρήκατε παιδιά?

Μπαίνω hp.de και το έχει κανονικά 400 ευρώ..

Για πείτε μπας και τσιμπήσουμε κι εμείς κανένα..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το pre 3 (ναι, δυστυχως, στις "κανονικες" τιμες).

Ενα πραγμα θα πω μοναχα.

Κριμα που τα κατεστρεψε ολα η HP. Το κινητο ειναι απιστευτο...

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ως τώρα. O server της hp γερμανίας είναι ακόμη down.

 

Πριν λίγη ώρα το dixons (δεν στέλνει ελλάδα) έδινε το 32άρι 115£ και όπως αναμενόταν τώρα γράφει not available.

 

Sent from my Nook Color

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το pre 3 (ναι, δυστυχως, στις "κανονικες" τιμες).

Ενα πραγμα θα πω μοναχα.

Κριμα που τα κατεστρεψε ολα η HP. Το κινητο ειναι απιστευτο...

 

Αμα κατεβασει η HP UK τις τιμες ζητα price match.

 

Και ενα REVIEWWWWWWW

 

pretty please? :* :rotfl:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αμα κατεβασει η HP UK τις τιμες ζητα price match.

 

Και ενα REVIEWWWWWWW

 

pretty please? :* :rotfl:

 

Ναι, εχω το νου μου και δεδομενου του letter που απεστειλε η ΗΡ Αμερικης στους μεγαλους retailers για price match, περιμενω να δω αν υπαρξει κατι σχετικο με clove uk και expansys (που εχουν αγοραστει τα pre 3, touchpad μου)...

Για το review μολις εχω τις πρωτες εντυπωσεις θα επανελθω...

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται στο site των fnac (γαλλικό) το Touchpad υπάρχει με €99.

Τα γαλλικά μου είναι πτωχά μεν, αλλά από ότι τσέκαρα πρέπει να στέλνουν Ελλάδα.

Δεν ξέρω τι απόθεμα υπάρχει γιατί αρκετοί Ευρωπαίοι παραγγέλνουν.

Αναμένουμε ακόμα νέες τιμές στο UK site της HP

Link to comment
Share on other sites

Το fnac μόλις έβαλε τις "μεγάλες" τιμές ξανά. Έχω την εντύπωση ότι δεν στέλνει ελλάδα όμως.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εξαντλήθηκε, βλέπω μόνο το 32αρι.

Προχώρησα δοκιμαστικα και είδα ότι είχε επιλογή Ελλάδα πάντως. Απ' ότι είδα κάποιος Έλληνας στο Precentral το παρήγγειλε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...