Jump to content

HP TouchPad


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

link δωσε μου αν γινεται

thanks

 

Αυτος που το αγορασα είχε μόνο 1 κομματι.

 

Στα έχω βάλει απο το ακριβοτερο στο πιο φθηνο και αυτο με τα 16gb.Αυτο που παρατηρω ειναι οτι μερα με την μερα αυξανουν οι τιμες...δλδ το φθηνοτερο τωρα σε μη top user παιζει στα 199 ευρω.

http://www.ebay.com/sch/?_nkw=hp%20touchpad%2016gb&_clu=2&_dmpt=US_Tablets&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=16&_stpos=&gbr=1

 

Το φθηνοτερο σε top user ειναι αυτο

http://www.ebay.com/itm/New-HP-TouchPad-16GB-Wi-Fi-9-7-Tablet-Computer-16-GB-/130566209861?pt=US_Tablets&hash=item1e665a4145#ht_5123wt_1396

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αυτοι στελνουν Ελλαδα?

 

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0055D67HW/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Moνο απο co.uk και οχι ολοι τους....και ειναι και ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ!!

 

http://www.engadget.com/2011/08/30/hp-touchpad-will-receive-ota-udpate-for-added-functionality/

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα περιμενα περίμενα περίμενα την παραγγελία απο το Fnac αλλά ήταν απο τις 22 σε κατάσταση προετοιμασίας.

Ακύρωσα γιατι δε μπορώ να περιμένω να φέρουν το επόμενο φορτίο απο HP αν υπάρξει κιόλας ποτέ. Να δω τώρα πότε θα μου επιστραφούν τα χρήματα. Το μόνο αγχος μιας και δεν έχει χρειαστεί ποτέ να ακυρώσω παραγγελία.

 

Αν υπαρξει θεμα κανε καταγγελια μη αναγνωρισης συναλλαγης στην τραπεζα.

 

Εγω εχω θεμα με handec.co.uk Μου κανανε χρεωση και μετα την ακυρωση μου γυρησανε λιγοτερα χρηματα λογο και καλα συναλλαγματικης ισοτιμιας. Χωρις να εχουν stock για προπαραγγελια. Αλητες. Εκανα καταγγελια στην τραπεζα αλλα και ενα ωραιοτατο complain στο Consumer Direct του Fair Trade Office (το αναλογο του ΙΝΚΑ αλλα με @@)

 

Για να δουμε... Δεν ειναι τα λεφτα, ειναι η αλητεια του σε χρεωνουμε χωρις να εχουμε stock και οχι κανουμε reserve το ποσο και χρεωνουμε με την αποστολη.

 

ΑΛΗΤΕΣ! :mad:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φήμες για έλευση και άλλης παρτίδας για ξεστοκάρισμα link . Εγώ πάντως πήρα ένα 32αρι στα 240 δολλάρια από ebay. Το περιμένω, πιστεύω ότι η HP πάει να βγει κερδισμένη από όλη αυτή την ιστορία και το webos δεν θα εξαφανισθεί έτσι απλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις διάβασα ότι θα βγάλουν ακόμα μία παρτίδα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παραγγείλουμε Ελλάδα σε αυτήν την τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις διάβασα ότι θα βγάλουν ακόμα μία παρτίδα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παραγγείλουμε Ελλάδα σε αυτήν την τιμή;

Oσα κ να βγαλουν θα εμφανιστουν παλι τα αρπακτικα που τα αγοραζουν δεκα δεκα και θα τα μοσχοπουλανε μετα στο ebay στην διπλή τιμη......και θα ειναι limited παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Oσα κ να βγαλουν θα εμφανιστουν παλι τα αρπακτικα που τα αγοραζουν δεκα δεκα και θα τα μοσχοπουλανε μετα στο ebay στην διπλή τιμη......και θα ειναι limited παρτιδα.

 

Στο site της HP υπάρχει αναφορά στο συγκεκριμένο θέμα και λένε ότι θα βάλουν όριο στις παραγγελίες. Και να προλάβουμε όμως, τρόπος να το πάρουμε εδώ υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν φήμες για έλευση και άλλης παρτίδας για ξεστοκάρισμα link . Εγώ πάντως πήρα ένα 32αρι στα 240 δολλάρια από ebay. Το περιμένω, πιστεύω ότι η HP πάει να βγει κερδισμένη από όλη αυτή την ιστορία και το webos δεν θα εξαφανισθεί έτσι απλά.

32αρι? 240? που?

 

* η οθονη του παιδια πως ειναι απο ποιοτητα απεικονισης κλπ?

* usb host θα εχει καποια στιγμη? γιατι δεν εχει και καρτα μνημης...

* εφαρμογες κλπ. τωρα που η HP το εγκατελειψε τι γινεται?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ειχα γραψει οτι καλο ειναι να μην περιμενετε να δειτε touchpad σε εξευτελιστικες τιμες - απλα γιατι η αξια του ειναι πολυ παραπανω απο αυτες. Οι τιμες διαμορφωνονται οπως παντα με τους νομους της προσφορας και της ζητησης. Αφου φευγουν με 200 ευρω στο ebay, αυτη την τιμη θα ζητανε οι πωλητες και οσο περνουν οι μερες θα ανεβαινουν κι οι τιμες.

Το ιδιο ισχυει και για το pre 3. Εκει οι της ΗΡ διεγνωσαν οτι υπηρχε ζητηση, ειδαν οτι το αποθεμα για να αναγκαστουν να "καψουν" τη συσκευη ειναι ουτως η αλλως μικρο και ουσιαστικα ακυρωσαν το firesale.

@ gesamfunai

Προχωρα αφοβα στην αγορα του αν εξασφαλισεις οτι θα σου στοιχισει καπου στα 250 ευρω συνολικα... Ειναι πολυ καλο μηχανημα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ό,τι ήταν να βγει στα $99/$149 βγήκε - εκτός αν η HP αποφασίσει να βγάλει κι άλλο stock, όπως αναφέρει εδώ (email που έστειλε σε όσους ζήτησαν ενημέρωση για πιθανό νέο στοκ)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα ειχα γραψει οτι καλο ειναι να μην περιμενετε να δειτε touchpad σε εξευτελιστικες τιμες - απλα γιατι η αξια του ειναι πολυ παραπανω απο αυτες. Οι τιμες διαμορφωνονται οπως παντα με τους νομους της προσφορας και της ζητησης. Αφου φευγουν με 200 ευρω στο ebay, αυτη την τιμη θα ζητανε οι πωλητες και οσο περνουν οι μερες θα ανεβαινουν κι οι τιμες.

Το ιδιο ισχυει και για το pre 3. Εκει οι της ΗΡ διεγνωσαν οτι υπηρχε ζητηση, ειδαν οτι το αποθεμα για να αναγκαστουν να "καψουν" τη συσκευη ειναι ουτως η αλλως μικρο και ουσιαστικα ακυρωσαν το firesale.

@ gesamfunai

Προχωρα αφοβα στην αγορα του αν εξασφαλισεις οτι θα σου στοιχισει καπου στα 250 ευρω συνολικα... Ειναι πολυ καλο μηχανημα.

καπου εκει το βρισκω αλλα δισταζω σε επεκτασιμοτητα (ουτε host ουτε καρτα μνημης) και στην οθονη του ποσο ποιοτικη ειναι..

εχω δει οθονες των acer a500 - asus transformer που ειναι παρα πολυ καλες (ειδικα του 2ου) - ποσο κοντα τους ή μακρια τους ειναι αυτη του touchpad?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω μετα το αρχικο rush σε κανενα μηνα δυο θα το δουμε φθηνα (οχι 100€ αλλα 150€). Αυτοι που πηραν 20-30 κομματια για μεταπώληση ειναι ατομα που θελουν να τα ξεφορτωθουν γιατι αλλιως θα τα "παντρευτουν"

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καπου εκει το βρισκω αλλα δισταζω σε επεκτασιμοτητα (ουτε host ουτε καρτα μνημης) και στην οθονη του ποσο ποιοτικη ειναι..

εχω δει οθονες των acer a500 - asus transformer που ειναι παρα πολυ καλες (ειδικα του 2ου) - ποσο κοντα τους ή μακρια τους ειναι αυτη του touchpad?

Ε παρε το asus στα 400-450 ευρω.Ειναι bargain στα 200-220 ευρω τι να λεμε τωρα....και για περισσότερα δες το πρώτο post.
Link to comment
Share on other sites

καπου εκει το βρισκω αλλα δισταζω σε επεκτασιμοτητα (ουτε host ουτε καρτα μνημης) και στην οθονη του ποσο ποιοτικη ειναι..

εχω δει οθονες των acer a500 - asus transformer που ειναι παρα πολυ καλες (ειδικα του 2ου) - ποσο κοντα τους ή μακρια τους ειναι αυτη του touchpad?

 

ips οθονη ειναι, πολυ καλης ποιοτητας και βοηθαει πολυ και το πανεμορφο λειτουργικο.

Σαν την οθονη του ipad 1 ειναι, πολυ ποιοτικη δηλαδη, αλλα οχι με εκτυφλωτικο backlight (οπως π.χ. το ipad 2).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σαν συσκευη τι λεει σελιδες με flash τις διαβαζει ανετα?σκεφτομαι να το παρω απο ebay γυρω στα 200-220 me usps priority θα χω προβλημα τελωνειου?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σαν συσκευη τι λεει σελιδες με flash τις διαβαζει ανετα?σκεφτομαι να το παρω απο ebay γυρω στα 200-220 me usps priority θα χω προβλημα τελωνειου?

 

Φρόντισε να δηλώσει μικρότερη αξία και να το δηλώσει ως αντικείμενο επιστρεφόμενο στα πλαίσια αντικατάστασης, σταύρωσε τα δάχτυλά σου και έχεις αρκετές πιθανότητες να αποφύγεις το τελωνείο. Πάντως με απλό ταχυδρομείο δεν πληρώνεις τα εξοργιστικά ποσά των ιδιωτικών εταιρειών μεταφορών για την εκτελώνιση του δέματος. Το περιμένω και εγώ από εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

lol μικροτερη αξια οκ πιστευω θα το κανει αλλα το usps priority ειναι απλο? με το καλο να σου ρθει! εσενα με τι σου το εστειλε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το αγορασα απο ebay apo enan Με μηδενικη αξιολογηση 93.96 λετε να εχω προβλημα?αν ειναι δεν θα μ τ δωσει τ ebay αν γινει απατη?βασικα οταν το ειδα ειχε 8 τωρα χανονται. http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280734090789#ht_1083wt_1139 Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το αγορασα απο ebay apo enan Με μηδενικη αξιολογηση 93.96 λετε να εχω προβλημα?αν ειναι δεν θα μ τ δωσει τ ebay αν γινει απατη?βασικα οταν το ειδα ειχε 8 τωρα χανονται. http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280734090789#ht_1083wt_1139

 

89 dollars μονο ? :shock:

Δεν θελω να σε ανχωσω αλλα η τιμη με εβαλε σε υποψιες...,

Η μεση τιμη του σε δημοπρασιες του ebay ειναι 200 ευρω περιπου...

 

Εδιτ : Το Paypal νομιζω ειναι ασφαλες σε τετοια θεματα...

Edited by spash
Link to comment
Share on other sites

lol μικροτερη αξια οκ πιστευω θα το κανει αλλα το usps priority ειναι απλο? με το καλο να σου ρθει! εσενα με τι σου το εστειλε?

το usps ειναι τα αντιστοιχα ΕΛΤΑ των ΗΠΑ .οποτε εισαι ασφαλης δεν ειναι courier...απο εκει και περα μικρη αξια στο δεμα και περιγραφη που ειπε ο φιλος...

2 στα 3 δεματα περνανε ετσι....

 

@easyrider απο που το πηρες?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

@easyrider απο που το πηρες?

 

Τελικά το πήρα από τον ποιο φθηνό top seller που βρήκα, στα 200 ευρώ με τα μεταφορικά, οι άλλες δυο προσπάθειες με μικρούς sellers και χαμηλότερες τιμές έπεσαν στο κενό καθώς ακύρωναν τις παραγγελίες και επέστρεφαν τα χρήματα. Τουλάχιστον τώρα πιστεύω θα πάρω το tablet.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ηρθε το touchpad σε μολις 8 ημερες...και μόλις ειδα τα +54 ευρω (παλι καλα γιατι σε αλλες περιπτωσεις εχω ακουσει για ποσά ανω των 100 ευρω) μου εφυγε η απορια γιατι ηρθε τοσο γρηγορα.Μου βαλανε 23% ΦΠΑ...ενω για το Nexus S λίγους μηνες πριν που κοστιζε τα διπλα δεν πληρωσα δραχμη.Τελικα στο τελωνειο πρεπει να κοιταζουν το μεγεθος οχι το ειδος....συνολο 244 ευρώ.Καλοφάγωτα ΓΑΠ :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HP TouchPad

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...