Jump to content

LG Optimus Me (P350)


tsak8
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μωρε ναι..με καθρεφτη...κανενα προβλημα..το εγγονι του να βλεπει που ειναι μακρια..

 

Εν ολίγοις... δεν γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, για να μπλοκάρουμε το 3G, ωστε να μην έχουμε καμια καταλάθος χρέωση, υπρχει επιλογή στο μενού;

ρυθμίσεις=>στοιχεια ελεγχου ασυρματου δικτυου=>δικτυα κινητης τηλεφωνιας=>ενεργοποιηση δεδομενων. Σε αυτό το path ,με ξεκλικαρισμενη την επιλογη "ενεργοποιηση δεδομενων είμαι καλυμένος;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο, για να μπλοκάρουμε το 3G, ωστε να μην έχουμε καμια καταλάθος χρέωση, υπρχει επιλογή στο μενού;

ρυθμίσεις=>στοιχεια ελεγχου ασυρματου δικτυου=>δικτυα κινητης τηλεφωνιας=>ενεργοποιηση δεδομενων. Σε αυτό το path ,με ξεκλικαρισμενη την επιλογη "ενεργοποιηση δεδομενων είμαι καλυμένος;

 

Είσαι καλυμμένος ναι. Στην ουσία δεν μπλοκάρει το 3G αλλά τη γενικότερη δυνατότητα της συσκευής για σύνδεση στο internet (και με απλό GSM θα μπορούσες να συνδεθείς, έστω και με μικρότερες ταχύτητες).

 

Επίσης υπό αυτές τις συνθήκες σε συμφέρει όντως να απενεργοποιήσεις και το 3G. Κάπου εκεί στα "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" δεν έχει επιλογή για GSM only;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλυμμένος ναι. Στην ουσία δεν μπλοκάρει το 3G αλλά τη γενικότερη δυνατότητα της συσκευής για σύνδεση στο internet (και με απλό GSM θα μπορούσες να συνδεθείς, έστω και με μικρότερες ταχύτητες).

 

Επίσης υπό αυτές τις συνθήκες σε συμφέρει όντως να απενεργοποιήσεις και το 3G. Κάπου εκεί στα "Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" δεν έχει επιλογή για GSM only;

 

Έχει ναι. Κρατώντας την συνδεση μόνο με GSM δικτυο, χάνω κάτι από άποψη κάλυψης και ποιότητας σήματος;

 

Κρατώντας μόνο το GSM επίσης είμαι απόλυτα καλυμένος από κατα λάθος ή εν αγνοία μου συνδέσεις στο νετ;

 

Όπως καταλαβαινετε θέλω να έχω την δυνατότητα συνδεσης στο διαδίκτυο μόνο μεσω WI-FI για ενόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει ναι. Κρατώντας την συνδεση μόνο με GSM δικτυο, χάνω κάτι από άποψη κάλυψης και ποιότητας σήματος;

 

Ακριβώς... καλύτερο σήμα, μεγαλύτερη κάλυψη και καλύτερη αυτονομία (είναι γνωστό ότι το 3G έχει μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία).

 

Κρατώντας μόνο το GSM επίσης είμαι απόλυτα καλυμένος από κατα λάθος ή εν αγνοία μου συνδέσεις στο νετ;

 

Με αυτό που σου είπα στο προηγούμενο post είσαι καλυμμένος ούτως ή άλλως. Αλλά κάντο και αυτό για τους λόγους που είπαμε στο παρόν post. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:happy::D

Ακριβώς... καλύτερο σήμα, μεγαλύτερη κάλυψη και καλύτερη αυτονομία (είναι γνωστό ότι το 3G έχει μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία).

 

 

 

Με αυτό που σου είπα στο προηγούμενο post είσαι καλυμμένος ούτως ή άλλως. Αλλά κάντο και αυτό για τους λόγους που είπαμε στο παρόν post. ;)

 

Έχει γίνει ήδη. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αγορασα και εγω το κινητο πριν 15 μερες αλλα ξαφνικα μου εγραψε emergency error και αν βγαλω μπαταρια δουλευει κανονικα για λιγο μεχρι που ξαναπεταει το ιδιο μηνυμα μετα απο λιγο .εχω κανει επαναφορα εχω κοιταξει για update αλλα τιποτα.εχει συμβει σε κανεναν;
:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar ποσο ειναι?και η ποιοτητα κλησης τουσ ακουτε και σας ακουνε καλα?και τα ringtone ακουγονται δυνατα?και απο το θεμα του σηματος ειναι οκ?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar ποσο ειναι?

 

US SAR:

Head: 1.06

Measured in: 1900 MHz

Body: 0.71

Measured in: 850 MHz

 

Aυτά βρήκα με ένα γρήγορο ψάξιμο...

Link to comment
Share on other sites

για τα αλλα...?η ποιοτητα κλησης? τους ακουτε και σας ακουνε καλα?και τα ringtone ακουγονται δυνατα?και απο το θεμα του σηματος ειναι οκ?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

παιδια το sar ποσο ειναι?και η ποιοτητα κλησης τουσ ακουτε και σας ακουνε καλα?και τα ringtone ακουγονται δυνατα?και απο το θεμα του σηματος ειναι οκ?

 

Σύμφωνα με το φυλλάδιο οδηγιών το μέγιστο SAR είναι 1.30w/kg (10g) για χρήση στο αυτί και 1.46 W/kg (10g) για χρήση στο σώμα. Η ποιότητα κλίσης είναι απλά μέτρια θα σχολίαζα (πάντα σε σύγκριση με ΝΟΚΙΑ που αποτελούν τα πρότυπα για μένα). Πολλές φορές χάνω κουβέντες του συνομιλητή μου ή αντιστοίχως χάνει αυτός εμένα. Από θέμα έντασης ηχείου είναι πολύ ικανοποιητικό τόσο σε θέμα ομιλίας όσο και ringtones, αν και στη μεγαλύτερη ένταση έχει σημαντική παραμόρφωση. Για το θέμα σήματος ισχύουν λίγο πολύ ότι και για την ποιότητα κλίσης. Απλά σε σημεία που με τα ΝΟΚΙΑ μου έχω σήμα μία ή δύο παύλες με αυτό λίγο δύσκολο να έχω. Στα περισσότερα μέρη όμως διατηρεί καλή ποιότητα σήματος. Γενικώς για την τιμή του και τις συνολικές προσφερόμενες δυνατότητες είναι μία τίμια πρόταση και σίγουρα καλύπτει έναν απλό προς μέσο χρήστη smartphone.

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα.... ρε φιλέ πολύ μεγάλο το sar κρίμα γιατι έκλεινα προς αυτό για το πρώτο μου android

 

Κοίτα...αν δε μιλάς με τις ώρες έχοντας κολλημένο το κινητό στο αυτί δε χρειάζεται να ανησυχείς για το SAR. Ούτως ή άλλως είναι η μέγιστη τιμή και σίγουρα δε την φτάνει πάντα!!

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα:

Όταν πάω να συνδέσω τον λογαριασμό gmail με το τηλέφωνο, και αφού κάνει προσπάθεια σύνδεσης, μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας ενημερώνοντας με οτι είτε υπάρχει τεχνικό θέμα στο δικτυο, είτε οτι η υπηρεσία δεδομένων δεν είναι ενεργοποίημένη. Υπάρχει περίπτωση να μου έχει ξεφύγει κάτι από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου; Η προσπάθεια σύνδεσης γίνεται μέσω WI-FI.

Edited by Nazgoul007
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα:

Όταν πάω να συνδέσω τον λογαριασμό gmail με το τηλέφωνο, και αφού κάνει προσπάθεια σύνδεσης, μου βγάζει μήνυμα αποτυχίας ενημερώνοντας με οτι είτε υπάρχει τεχνικό θέμα στο δικτυο, είτε οτι η υπηρεσία δεδομένων δεν είναι ενεργοποίημένη. Υπάρχει περίπτωση να μου έχει ξεφύγει κάτι από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου; Η προσπάθεια σύνδεσης γίνεται μέσω WI-FI.

 

Δοκίμασε να δεις να κλείσεις τελείως την κίνηση δεδομένων μέσω δικτύου,και τσέκαρε να δεις αν με το wifi έχεις πρόσβαση σε sites μέσω του browser.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις να κλείσεις τελείως την κίνηση δεδομένων μέσω δικτύου,και τσέκαρε να δεις αν με το wifi έχεις πρόσβαση σε sites μέσω του browser.

 

Ηταν η πρωτη μου υποψία. Το νετ δουλευει κανονικα μεσω Wi-Fi. Σερφάρω κανονικά δηλαδη. Όλα αυτά με απενεργοποιημένο το 3G και μονο δυκτυα GSM. Το μπλοκάρισμα της κινησης δεδομένων μεσω δικτύου ήταν η πρώτη κίνηση μου με την ενεργοπόίηση του τηλεφώνου.

Δοκίμασα επίσης να κάνω την σύνδεση λογαρισμου με ενεργοποιμένη την κινηση δεδομένων αλλά μάταια και πάλι. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν το δοκιμάσει κανένας να το root-άρει και πετύχει ας ενημερώσει. Είναι κάτι που ενδιαφέρει και εμένα...

Επίσης, κάτι άλλο που παρατήρησα στο κινητό είναι πως κάθε φορά που πάω να το κλείσω, όσο και να είναι το ποσοστό της μπαταρίας, μου εμφανίζει πρώτα την ένδειξη χαμηλή μπαταρία και μετά κλείνει. Όχι ότι δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, απλά είναι ενοχλητικό...:mad:

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ GSM ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ 3G..ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Τ 2G .ΞΕΡΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩΝΑ ΚΑΝΩ,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ GSM ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ 3G..ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Τ 2G .ΞΕΡΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩΝΑ ΚΑΝΩ,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

 

Στις ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας το έχεις βάλει να κάνει αυτόματη αναζήτηση; Δεν είναι φυσιολογικό. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δύο απoρίες:

1ον. μήπως ξέρει κανείς αν και πως αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης μηνύματος?

2ον. πως γίνεται μεταφορά αρχείου μέσω bluetooth?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δύο απoρίες:

1ον. μήπως ξέρει κανείς αν και πως αλλάζει ο ήχος ειδοποίησης μηνύματος?

2ον. πως γίνεται μεταφορά αρχείου μέσω bluetooth?

Ευχαριστώ!

 

Eνεργοποιεις το bluetooth καθώς και την επιλογη για να γινει ορατο...σκανάρει για αλλες συσκευες και κανεις pair.Μετα πατωντας παρατεταμενα σε ενα αρχειο θα σου βγαλει επιλογη για send via bluetooth.

 

Οδηγίες για δυνατότητα χρήσης δικών μας MP3 για κάθε είδους ειδοποίηση

 

1.Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2.Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3.Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

4.Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

5.Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η έκδοση android 2.3 πότε θα βγεί γνωρίζει κάποιος;

Μη δείχνεις ποτέ αυτά που έχεις. Θα φανούν όσα σου λείπουν!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η έκδοση android 2.3 πότε θα βγεί γνωρίζει κάποιος;

 

Έλα ντε...και εγώ αυτό περιμένω μιας και η LG έχει δηλώσει ότι το κινητό είναι αναβαθμίσιμο σε 2.3 (ένας από τους βασικότερους λόγους που το προτίμησα σε σχέση με άλλα μικρά και οικονομικά)

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus Me (P350)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...