Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!

Ειχα αγορασει ενα optimus 3d απο μαγαζακι κοντα στο κεντρο. Ειχε μεσα το HDMI, ελληνικη αποδειξη, το Froyo. Το μονο που εκανα στο τηλ, ηταν ενα root μετο superoneclick. Λειτουργουσε αψογα μεχρι προχθες. Μετα εχασε τη SIM και η ενδειξη σηματος στις μπαρες δεν υπηρχε. Εκανα hard reset, τσεκαρα για κατα λαθος κλειδωματα, επανεκκινησεις απειρες, airplane ode on/off, τα παντα...

Σημειωτεον, δεν ειχα βαλει καποιο προγραμμα τις τελευταιες 10 μερες, δεν ειχα κανει τιποτε....

Στα καλα καθουμενα.. Λειτουρφει το wi-fi, λειτουργουν τα παντα, εκτος το σημα... Υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Βγάλε καθάρισε την sim δοκίμασε σε άλλο τηλ. την sim και με άλλη sim το τηλέφωνο για να βρεις τι φταίει, πάντως και εγώ έχω μερικές φορές πρόβλημα με το σήμα.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοειται τα εχω κανει ολα αυτα. Εβαλα τη SIM σε αλλο android kai iPhone, παιζει κανονικα. Εβαλα στο δικο μου αλλη SIM καινουργια.. δεν παιζει... Ειναι πολυ περιεργο...
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις απόδειξη αγοράς κλπ καλύτερα να το στείλεις για service. Μερικοί που είχαν πρόβλημα με την αναγνώριση της SIM, το έστειλαν στην LG και τους έγινε αντικατάσταση της πλακέτας.

 

Φρόντισε βέβαια πριν το στείλεις να το κάνεις unroot. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι λόγοι μπορεί να είναι διάφοροι, το θέμα είναι ότι η συσκευή χρήζει άμεση επίσκεψη στο service και πάντα σε πλήρως stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μα στα καλα καθουμενα? Τι μπορει να το προκαλεσε αυτο? εχει κανεις ιδεα;

 

Ναι φιλε,και σε γνωστο μου το εκανε αυτο,και μαλιστα εντελως εργοστασιακο-απειραχτο-αρουταριστο.

Μαλιστα δοκιμασαμε καρτες απο ολες τις εταιριες κινητης αλλα τπτ......

Το πηγε στο καταστημα που το αγορασε(μεγαλη αλυσιδα ηλεκτρ.βεβαια)και του εδωσαν αλλη συσκευη.

Εκαναν βεβαια 10 μερες περιπου.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. κριμα γιατι το ειχα βολευτει και εχοντας ερθει απο iphone ειχα ενθουσιαστει...κριμα και ειναι ωριο τηλεφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Όλες τις δουλεύει. Απλά HC (High Capacity) είναι όλες οι microSD κάρτες με χωρητικότητα από 4GB και πάνω.

 

εχω αγορασει καρτα micro sd 8gb και δεν ειναι hc.....high capacity!!!?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω αγορασει καρτα micro sd 8gb και δεν ειναι hc.....high capacity!!!?????

 

Κι όμως είναι. Ωστόσο εδώ συζητάμε για το Optimus 3D, ας επανέλθουμε λοιπόν...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Εκανα Root στο κινητό μου,μπορώ να πω ολα καλά!

Το κινητό πάει σφαίρα βάζοντας κάποιες εφαρμογές διαχείρησης του επεξεργαστη και της μνήμης,έσβησα οτι προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν χρειαζόμουν,κλπ.

 

Εγκατέστησα και το ROM Manager (Premium),και μέσα απο αυτό το πρόγραμμα κατέβασα εκει που έλεγε "custom rom" ενα αρχείο για την 2.3.5

 

Το τηλέφωνο πέρασε το αρχείο με επιτυχια και βέβαια επανήλθε σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.Αυτό δεν με πειράζει γιατί δεν του είχα κάνει ποτέ και μάλλον μια ανανέωση την χρειαζόταν.

 

Υπάρχει όμως ένα πρόβλημα:Προσπαθω να μπω στο market για να κατεβάσω εφαρμογές και μου λέει το έξης σφάλμα:Υπηρξε μια διακοπή της εφαρμογής Market (διαδικασια com.android vending)προσπαθήστε ξανα.

Και έτσι δεν μπορω να μπω.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα;:(

Ευχαριστω!

Edited by satelsat
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ολοι ghost calls. Εγω πχ εχω το κινητο κατι μηνες δεν μου εχει κανει ποτε προβλημα.

Σε απορειες.

Για αρχεια μεγαλητερα απο 4gb στην καρτα νομιζω θες custom kernel που να υποστηριζει ntfs.

Ενα τροπος ισως θα ηταν να φορμαρες την καρτα σε ext4 και να την εκανες Mount Μονος σου.

πχ

mkdir /mnt/emmc

mount /dev/block/mmcblk1p0 /mnt/emmc

Αν το κινητο σου εχει προβληματα με gps και ιστοριες καλυτερα να το πας πισω στο καταστημα που το πηρες οσο εχεις ακομα doa.

 

Ας κάνω λοιπόν αυτό με το ext4 που λές. που γράφω τις εντολές για να την κάνω mount μόνος μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εσκασα να ψαχνω στο forum, μα δεν το βρηκα (αν και θυμαμε οτι καπου τοχα διαβασει )Πως μπαινουν mp3 ηχοι κλησης στις επαφες???Ευχαριστω

 

ΟΚ Τα καταφερα ,Απο το site της LG

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα , εσκασα να ψαχνω στο forum, μα δεν το βρηκα (αν και θυμαμε οτι καπου τοχα διαβασει )Πως μπαινουν mp3 ηχοι κλησης στις επαφες???Ευχαριστω

 

ΟΚ Τα καταφερα ,Απο το site της LG

 

Υπάρχει αυτή η πληροφορία και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή η πληροφορία και εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

 

Δεν βοηθαει σε αυτο που ηθελα, δηλ , οι φακελοι ειναι ηδη διμιουργημενοι στο συγκεκριμενο κην, την διαδρομη επιλογης ηχου κλησης για τις επαφες δεν μπορουσα να βρω, εγω το προσπαθουσα απο την επεξεργασια επαφης , αλλα δεν ειχε επιλογη ηχου στα πεδια του μονο για φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που βρήκες τι είναι;

 

Κανω paste το κειμενο (Από την αρχική οθόνη πατάτε την επιλογή Επαφές -> Επιλέγετε την επαφή για την οποία θέλετε να ορίσετε ήχο κλήσης -> Πατάτε το πλήκτρο Μενού -> Επιλογές -> Ήχος κλήσης -> Επιλέγετε τον ήχο κλήσης που επιθυμείτε.) Οι ηχοι μπορει νανε οτι μουσικη εχεις βαλει για να ακους, σου δινει επιλογη να βαλεις η απο συστημα Anroid , η απο το οι ηχοι μου, Ελπιζω να βοηθησει και καπoιον αλλον πρωταρη σε Anroid

Edited by sevast99
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο τον τελευταιο καιρο και το χω βρει καπου στα 300 ευρω... αξιζει? θα παρει την Android 4.0 ICS ? τωρα εχω το wildfire αλλα εχει αρχσει και κολλαει τρελα... και εχω μετανιωσει τα 250 που ειχα δωσει πριν ενα χρονο... και δεν θελω να παθω και τωρα το ιδιο... πιστευω πως απο το nexus s (250ευρω στο πλαισιο) ειναι πολυ καλυτερο και σε επεξεργαστη! ευχαριστω εκ τν προτερων! :)
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω λοιπόν αυτό με το ext4 που λές. που γράφω τις εντολές για να την κάνω mount μόνος μου?

 

κατεβαζεις απο το μαρκετ ενα terminal emulator.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις απο το μαρκετ ενα terminal emulator.

 

Οκ. και χρειάζεται root υποθέτω ε? και μετά θα μπορώ να κάνω την κάρτα στο κομπιούτερ με το καλώδιο? εχω λινουξ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. και χρειάζεται root υποθέτω ε? και μετά θα μπορώ να κάνω την κάρτα στο κομπιούτερ με το καλώδιο? εχω λινουξ.

 

Καποιος οδηγος βημα βημα για την αλλαγη καρτας εσωτ-εξωτ υπαρχει ?? νομιζω οτι θα ενδιαφερει πολλους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος μου που εχει το κινητο μου λεει οτι θελει να εχει δυνατοτερο ηχο, γενικα αλλα κυριως στα ακουστικα...Υπαρχει κατι σαν το Louder ή το sound plus που βγαινει για τα galaxy s/s2 που να κανει αυτην την δουλεια;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση λογισμικού, V21d-FEB-17-2012, δοκιμάστε την μήπως διορθώσει το πρόβλημα των ghost calls όσοι έχετε πρόβλημα.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εσυ την περασες?απο που ειναι το κινητο σου αγορασμενο?

 

Την πέρασα αλλα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με ghost calls. Απο Γερμανία παραεισαγωγής.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση λογισμικού, V21d-FEB-17-2012, δοκιμάστε την μήπως διορθώσει το πρόβλημα των ghost calls όσοι έχετε πρόβλημα.
Η V21D δεν είναι ακριβώς καινούργια. Βγήκε πριν δύο μήνες σχεδόν αλλά μόνο στην Ισπανία και Γερμανία. Οπότε μόνο όσοι έχουν ισπανικά ή γερμανικά κινητά, θα μπορέσουν να αναβαθμιστούν με τον επίσημο τρόπο.

 

Ωστόσο και η 21D εμφανίζει ghost calls αλλά κατά γενική ομολογία (από χρήστες του XDA) λιγότερα από την 21A.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...παιδιά μόλις πήρα το τηλέφωνο(μεταχειρισμένο,εδω γελάμε :lol::lol: :p ,σε τέλεια κατάσταση εκ Γερμανίας ορμώμενο ) κ έχω μείνει, μου άρεσε πάρα πολύ, είχα windows phone κ σε smooth μπορώ να πω οτι το πλησιάζει...τώρα θα προσπαθήσω να το αναβαθμίσω αλλά φοβάμαι για το θέμα των ghost call γιατι το είχα κ με το huawei x5 που είχα(που ξεκίνησε μόλις το αναβάθμισα σε 2.3 , δεν ξέρω αν είναι γενικο θέμα της GB) τι λέτε αξίζει απο θέμα επιδόσεων αυτό το "ρίσκο" ?

 

Παιδιά κάτι ακόμη το τηλέφωνο είναι γερμανικό ποια έκδοση να κατεβάσω απ το site της lg για να το ενημερώσω?

ευχαριστώ...

Edited by sonorman1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...