Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση Νικο..Θα κοιταξω τις ρυθμισεις, αν και δεν νομιζω, γιατι δεν ειναι οτι δεν συνδεεται αλλα το οτι κανει συνεχεια αποσυνδεσεις και επανασυνδεσεις..Σαν να ζοριζεται μολις παω να ανοιξω κατι..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το 3D αλλά ακούγεται γενικά ότι τα LG έχουν ένα θέμα με το σήμα. Δεν πιάνει καλά, δεν σε ακούν όταν μιλάς κοκ. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

σκέφτομαι να αγοράσω το 3D αλλά ακούγεται γενικά ότι τα LG έχουν ένα θέμα με το σήμα. Δεν πιάνει καλά, δεν σε ακούν όταν μιλάς κοκ. Ισχύει;

 

Οχι φιλε σε καμια περιπτωση,2 περασαν απο τα χερια μου και δεν ειχα κανενα προβλημα.Τωρα εαν πεσεις στο κακο....:rolleyes:

Με χαμενες κλησης εχεουν θεματακια,αλλα λογικα με την τελευταια rom ειναι οκ.Α.....και 279 στο mediamarkt.........Ελληνικοτατο μαλιστα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε σε καμια περιπτωση,2 περασαν απο τα χερια μου και δεν ειχα κανενα προβλημα.Τωρα εαν πεσεις στο κακο....:rolleyes:

Με χαμενες κλησης εχεουν θεματακια,αλλα λογικα με την τελευταια rom ειναι οκ.Α.....και 279 στο mediamarkt.........Ελληνικοτατο μαλιστα.:)

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Συνεπώς, το μόνο αρνητικό παραμένει η μπαταρία του, η οποία συνήθως διαρκεί λίγο πάνω από μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Συνεπώς, το μόνο αρνητικό παραμένει η μπαταρία του, η οποία συνήθως διαρκεί λίγο πάνω από μέρα;

Οκ,ναι εαν το δουλευεις συνεχεια 1 μερα+,οπως ολα βεβαια τα καλα smatphone,εγω με κανονικη χρηση(20 τηλφ την μερα,κανα μυνηματακι,και λιγο παιχνιδακι...:))εχω δει εως και 2 μερες++ γεματες,απο φορτιση σε φορτιση.Αλλα εκανα τις πρωτες φορτισης-αποφορτισης οπως λεει ο καλος φιλος εδω--->

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι κατοχος ενος LG 3D κινητου και απο το απογευμα η οθονη αναβοσβηνει ασταματητα ... Μπορει να μου πει καποιος τι φταει?> και τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ειμαι κατοχος ενος LG 3D κινητου και απο το απογευμα η οθονη αναβοσβηνει ασταματητα ... Μπορει να μου πει καποιος τι φταει?> και τι να κανω?

 

Φιλε μου εαν δεν εχεις πειραξει κατι,και εχεις doa κατευθειαν στο καταστημα για αλλαγη......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω και 2 βδομαδων του εν λογω κινητου προερχομενος απο iPhone..Οπως ειναι λογικο ειμαι εντελως ασχετος με android αν και εχω ριξει πολυ διαβασμα εδω μεσα..Θα ηθελα να σας ρωτησω βαση της εμπειριας σας σε ποια εκδοση λογισμικου αποδιδει καλυτερα το τηλεφωνο,αν αξιζει να το κανω root και επισης αν αξιζει να ασχοληθω και να του περασω custom roms..Θα ηθελα να μου δινατε καποιες προτασεις και αν ειναι ευκολο και καποια λινκ με το πως γινονται ολα αυτα..Ευχαριστω!

Να συμπληρωσω οτι το τηλεφωνο ειναι γερμανικο με froyo 2.2 και V10d

Edited by Dimitris2k

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Αφού ακόμα έχεις την Froyo θα μπορούσες να αναβαθμίσεις Gingerbread, όπως έχουμε κάνει οι περισσότεροι εδώ. Οι GB είναι λίγο πιο γρήγορες κι έχουν μερικές βελτιώσεις και νέα χαρακτηριστικά σε σχέση με τις Froyo. Η πιο σημαντική όμως διαφορά τους είναι η μεγαλύτερη διάρκεια της μπαταρίας σε σχέση με τις Froyo. Αν είσαι βέβαια ικανοποιημένος από τη διάρκεια μπαταρίας με τη Froyo, μπορείς και να μείνεις μ' αυτήν επειδή οι άλλες βελτιώσεις δεν είναι και τόσο πολύ σημαντικές.

 

Η καλύτερη, σταθερότερη και απροβλημάτιστη επίσημη GB ROM αυτή τη στιγμή είναι η V21E που είναι διαθέσιμη για ελληνικά και γερμανικά κινητά. Για την αναβάθμιση μπορείς να πας στην υποστήριξη της LG και να ακολουθήσεις τα προτεινόμενα βήματα. Είναι αρκετά απλή διαδικασία, δεν χάνεις τα προσωπικά σου δεδομένα/apps/παιχνίδια και γίνεται σε περίπου 10 λεπτά.

 

Για το root, αυτό είναι δική σου απόφαση. Προσωπικά κάνω root για τρεις λόγους: (α) για να βάλω ένα app που κόβει τις διαφημίσεις, (β) για το Titanium backup για να σώζω όλα τα apps/παιχνίδια και (γ) για να βάλω το ClockworkMod που μου επιτρέπει να κάνω backup όλο το κινητό ή/και να βάζω custom ROM.

 

Για τις custom ROM, είχα σε όλες τις προηγούμενες ROM (Froyo 10D και 10K και GB 10A και 10D). Όμως με την τελευταία επίσημη ROM 10E δε βρήκα ακόμα το λόγο να βάλω custom ROM επειδή είναι αρκετά σταθερή και γρήγορη. Επίσης γιατί ακόμα δεν έχουν βγει πολλές καλές custom ROMs για την 21E.

 

Όσο για λινκ με το πως γίνεται Root / Custom Recovery / Custom & Stock ROMs μπορείς να δεις τους οδηγούς μου που έγραψα προηγουμένως ή τον οδηγό του keltonas. Αν γνωρίζεις αγγλικά, μέσα στους οδηγούς έχω και λινκ για τους πρωτότυπους οδηγούς τους xda όπου μπορείς να πας για περισσότερες πληροφορίες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335370

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι στο LG 3D P 920 υπαρχει ραδιοφωνο το οποιο δεν ειναι ενεργοποιημενο ... κι οτι μπορει να το κανεις.. ειναι αληθεια?
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα οτι στο LG 3D P 920 υπαρχει ραδιοφωνο το οποιο δεν ειναι ενεργοποιημενο ... κι οτι μπορει να το κανεις.. ειναι αληθεια?

 

Εδω φιλε--->

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1344398

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν και πότε θα βγει ics official update?

 

Φιλε ηδη εχει αργηση παρα πολυ......μες το καλοκαιρι λογικα.......μαλλον......:)

Ειναι κοματακι πισω η Lg στον τομεα αυτων.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... μια ερωτηση για το κινητακι μας...

πειρα προχθες μια 16αρα καρτουλα κ ειπα να βαλω καμια 3D ταινια να δω... την περασα στην καρτα κ πηγα να την ανοιξω απο το κινητο αλλα μου την δειχνει μιση μιση στην οθονη...ακομα κ οταν παταω την ρυθμιση για το 3D εφε... τι φταιει?? δεν μπορει να παιξει 3D ταινειες το κινητο?? κανω κατι λαθος εγω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους... μια ερωτηση για το κινητακι μας...

πειρα προχθες μια 16αρα καρτουλα κ ειπα να βαλω καμια 3D ταινια να δω... την περασα στην καρτα κ πηγα να την ανοιξω απο το κινητο αλλα μου την δειχνει μιση μιση στην οθονη...ακομα κ οταν παταω την ρυθμιση για το 3D εφε... τι φταιει?? δεν μπορει να παιξει 3D ταινειες το κινητο?? κανω κατι λαθος εγω??

Για να στη βγαζει σε 2 καρε τη ταινια που εβαλες τοτε ειναι προστατευμενη. Δηλαδη πιο απλα, κλειδωμενη απο τα απαραιτητα δικαιωματα της εταιριας.
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ηταν το προβλημα...οτι μου εβγαζε 2 καρε... αλλα τελικα με λιγο ψαξιμο βρηκα την λυση...

παρακατω ειναι το link που με βοηθησε για οποιον εχει την ιδια απορια....

 

http://jeanlucdavid.com/2011/06/watching-3d-movies-on-lg-optimus-3d/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μπω Internet χωρίς Wifi? Έχω ενεργοποιήσει πακέτο και έχω βάλει τις ρυθμίσεις τις εταιρείας, αλλά δε γίνεται τίποτα.... Edited by ktar_i
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μπω Internet χωρίς Wifi? Έχω ενεργοποιήσει πακέτο και έχω βάλει τις ρυθμίσεις τις εταιρείας, αλλά δε γίνεται τίποτα....

Εγώ πηγαίνω Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα και Δίκτυα-->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-->Ενεργοποίηση δεδομένων.

Στο wildfire κάπου είχα βρει ένα σορτκατ και το είχα βγάλει στην κύρια οθόνη και απλός το πάταγα χωρίς να χρειάζεται να κάνω όλη αυτήν την διαδρομή! Αν το βρεις εσύ πόσταρε το εδώ!

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι πρέπει να κάνω για να μπω Internet χωρίς Wifi? Έχω ενεργοποιήσει πακέτο και έχω βάλει τις ρυθμίσεις τις εταιρείας, αλλά δε γίνεται τίποτα....
Αν έχεις ενεργή την 'ενεργοποίηση δεδομένων' τότε δες αν οι ρυθμίσεις APN (θα τις βρεις στο μενού 'Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας') είναι οι σωστές για την εταιρία κινητής σου.

 

Εγώ πηγαίνω Ρυθμίσεις-->Συνδεσιμότητα και Δίκτυα-->Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας-->Ενεργοποίηση δεδομένων.

Στο wildfire κάπου είχα βρει ένα σορτκατ και το είχα βγάλει στην κύρια οθόνη και απλός το πάταγα χωρίς να χρειάζεται να κάνω όλη αυτήν την διαδρομή! Αν το βρεις εσύ πόσταρε το εδώ!

Στο Optimus 3D δε χρειάζεται να κάνεις όλο αυτό και να μπλέκεις με μενού κι υπομενού. Απλά στο notification bar, πάτησε το εικονίδιο τέρμα δεξιά (αυτό με τα δύο βελάκια) για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα δεδομένα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Στο Optimus 3D δε χρειάζεται να κάνεις όλο αυτό και να μπλέκεις με μενού κι υπομενού. Απλά στο notification bar, πάτησε το εικονίδιο τέρμα δεξιά (αυτό με τα δύο βελάκια) για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τα δεδομένα. ;)

 

:thanks: πως και δεν το είχα προσέξει!:blink:

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τη βοήθεια! Τελικά είχα ξεχάσει να ενεργοποιήσω την επιλογή της Περιαγωγής :p
Link to comment
Share on other sites

Αφού ακόμα έχεις την Froyo θα μπορούσες να αναβαθμίσεις Gingerbread, όπως έχουμε κάνει οι περισσότεροι εδώ. Οι GB είναι λίγο πιο γρήγορες κι έχουν μερικές βελτιώσεις και νέα χαρακτηριστικά σε σχέση με τις Froyo. Η πιο σημαντική όμως διαφορά τους είναι η μεγαλύτερη διάρκεια της μπαταρίας σε σχέση με τις Froyo. Αν είσαι βέβαια ικανοποιημένος από τη διάρκεια μπαταρίας με τη Froyo, μπορείς και να μείνεις μ' αυτήν επειδή οι άλλες βελτιώσεις δεν είναι και τόσο πολύ σημαντικές.

 

Η καλύτερη, σταθερότερη και απροβλημάτιστη επίσημη GB ROM αυτή τη στιγμή είναι η V21E που είναι διαθέσιμη για ελληνικά και γερμανικά κινητά. Για την αναβάθμιση μπορείς να πας στην υποστήριξη της LG και να ακολουθήσεις τα προτεινόμενα βήματα. Είναι αρκετά απλή διαδικασία, δεν χάνεις τα προσωπικά σου δεδομένα/apps/παιχνίδια και γίνεται σε περίπου 10 λεπτά.

Για το root, αυτό είναι δική σου απόφαση. Προσωπικά κάνω root για τρεις λόγους: (α) για να βάλω ένα app που κόβει τις διαφημίσεις, (β) για το Titanium backup για να σώζω όλα τα apps/παιχνίδια και (γ) για να βάλω το ClockworkMod που μου επιτρέπει να κάνω backup όλο το κινητό ή/και να βάζω custom ROM.

 

Για τις custom ROM, είχα σε όλες τις προηγούμενες ROM (Froyo 10D και 10K και GB 10A και 10D). Όμως με την τελευταία επίσημη ROM 10E δε βρήκα ακόμα το λόγο να βάλω custom ROM επειδή είναι αρκετά σταθερή και γρήγορη. Επίσης γιατί ακόμα δεν έχουν βγει πολλές καλές custom ROMs για την 21E.

 

Όσο για λινκ με το πως γίνεται Root / Custom Recovery / Custom & Stock ROMs μπορείς να δεις τους οδηγούς μου που έγραψα προηγουμένως ή τον οδηγό του keltonas. Αν γνωρίζεις αγγλικά, μέσα στους οδηγούς έχω και λινκ για τους πρωτότυπους οδηγούς τους xda όπου μπορείς να πας για περισσότερες πληροφορίες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335370

 

εμενα ενω εκανα την αναβαθμηση, με παει μεχρι την 20Α και σταματαει εκει γιατι αυτο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

εμενα ενω εκανα την αναβαθμηση, με παει μεχρι την 20Α και σταματαει εκει γιατι αυτο?
Προφανώς το κινητό σου είναι έκδοση Cosmote (που πάει μέχρι V20Α) κι όχι η ανοιχτή έκδοση (που πάει ως την V21E). Δες εδώ για τις αντίστοιχες εκδόσεις:

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=2

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε να βάλεις την 21Ε (ή όποια άλλη επίσημη ROM θέλεις από την παραπάνω σελίδα) τότε μπορείς να το κάνεις με τον οδηγό που έγραψα στις προηγούμενες σελίδες.

Edited by nikosr78
Link to comment
Share on other sites

παιδιά άλλαζα συνεχώς roms έκανα διαφορα πειράματα με το setcpu κλπ... και τώρα το κινητό κολλάει ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα... το πήγα πάλι όπως ήτανε αρχικά με την επαναφορά από το lg support tool αλλα τα ίδια..! :/

 

τώρα αυτή την στιγμή έχω την v21a και είναι αρκετά αργή....!

 

τώρα σκέφτηκα να περάσω την v21e

 

από custom roms η καλύτερη ήτανε τις accura team samba 2 beta.! αλλα πλέον οποτε την περνάω το κινητό είναι πιο αργό από ποτε...!!!

 

τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση??? :(

 

help!!!!!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...