Jump to content

Samsung Galaxy Fit (S5670)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

γιατί τόση πολυλογία για το κινητό αυτό?? το έχει κανένας να μου πει εντυπώσεις?

1. μπαταρία?

2. ταχύτητα επεξεργαστή? κολλάει γενικά στα βασικά?

3. ποιότητα κατασκευής?

 

κάτι άλλο που θα επρεπε να ξέρω πριν το πάρω? (έχω ήδη ένα zte blade με froyo)

Link to comment
Share on other sites

γιατί τόση πολυλογία για το κινητό αυτό??

 

Γιατι έχει specs κινητών που κοστίζουν 120 ευρώ και τιμή κοντά σε τουμπανάκια smartphone όπως Neo V, Ideos X5 και Ace....οπότε η αγορά αυτού του κινητού δεν έχει λογική :p

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να έχεις δίκιο. αλλά το κινητό δεν είναι για μένα. είναι για γνωστό μου κ δεν έχει επιλογή να το αλλάξει. οπότε εμπειρίες κάποιου χρήστη θα ήταν ευπρόσδεκτες
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα σε ολους. Ανακαλυψα με τον ασχημο τροπο οτι το samsung kies δεν αποθηκευει τα μηνυματα (sms) μεσα απο τις επιλογες του για ολικη αποθηκευση (backup) !

Υπαρχει καποιο προγραμμα της ιδιας της εταιριας, η καποιο προς δωρεαν χρηση απο τριτη εταιρια οπου να μπορω να ανακτησω καπως την βαση δεδομενων των μηνυματων; Γνωριζει κανεις περισσοτερα; Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις πως μπαινω σε στοκ recovery σε αυτο το κινητο?

 

Δοκίμασες home button + bower lock ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα,

 

προφανώς κάτι δεν καταλαβαίνω με τη μνήμη του android μου (2.3.6). Το κινητό έχει 180ΜΒ μνήμη + 2GB SD card που του έχω βάλει.

 

Κάποιες εφαρμογές απ' ότι καταλαβαίνω δεν μπορούν να μετακινηθούν στην Sd Card (πχ youtube. google maps που είναι μεγαλα). Με τα πολλά στην εσωτερική του μνήμη έχω 168ΜΒ δεσμευμένα κ 14ΜΒ ελεύθερα.

Μου βάζει σε φάσεις μήνυμα ότι δε μπορεί να ενημερώσει εφαρμογές. Πχ το dropbox. Λέω ίσως λογικό γιατί κατεβάζει το apk, πρέπει να το αποσυμπιέσει κ δε φτάνει ο χώρος. Αλλά μου βγάζει συνεχώς μήνυμα:

 

1) η μνήμη ημερολογίου είναι πλήρης (σιγά τα events που έχω)

2) δε μπορώ να δεχτώ SMS. Δεν αποθηκεύω πολλά. Εκτός τούτου όταν μου το έβγαλε έσβησα πάνω απο 25 SMS αλλά πάλι έκανε προσπάθεια να πάρει ενα κ έβγαλε ότι πάλι δεν έχει χώρο.

 

τελικά απεγκατέστησα το dropbox κ ήρθε ένα SMS!

 

Τι παίζει με αυτό; Μπορεί κάποιος/α να βοηθήσει;

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Υπαρχει καμια ανεπισημη εκδοση android 4.40 kitkat για το συγκεκρημενο κινητο?

 

Αν ναι την εχει βαλει κανεις να μας πει πως ειναι?

 

Εχει δοκιμασει κανεις την "[4.3]Cyanogenmod 10.2[WIP][RC-1]" λεει τιποτα για αυτο το κινητο?

Αν εχει καποιος να προτεινει καμια καλυτερη ειδικα αν ειναι βασισμενη στην 4.4 kitkat οτι καλυτερο.

Edited by Lordoftherings
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα φίλοι και γείτονες !

 

Προσπαθώ να κάνω root το galaxy fit ενός φίλου (εγώ άσχετος me Samsung) και όταν πάω να περάσω το zip με CWM μου βγάζει "Error in /sdcard/update.zip (Status 7) Installation Aborted"

 

 

Χρησιμοποιήσα Odin 4.42 για να περάσω την CWM που βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24719114&postcount=1387

Και δοκίμασα το zip για ροοτ από δώ http://samsung-galaxyfit.blogspot.gr/p/how-to-root-galaxy-fit-in-easy-steps.html

 

Και μετά το update σε CWM 6 πάλι βγάζει το ίδιο error

 

 

Το τηλ έχει στοκ 2.3.6

Καμια βοήθεια ;

Edited by Patates
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι και γείτονες !

 

Προσπαθώ να κάνω root το galaxy fit ενός φίλου (εγώ άσχετος me Samsung) και όταν πάω να περάσω το zip με CWM μου βγάζει "Error in /sdcard/update.zip (Status 7) Installation Aborted"

 

 

Χρησιμοποιήσα Odin 4.42 για να περάσω την CWM που βρήκα εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24719114&postcount=1387

Και δοκίμασα το zip για ροοτ από δώ http://samsung-galaxyfit.blogspot.gr/p/how-to-root-galaxy-fit-in-easy-steps.html

 

Και μετά το update σε CWM 6 πάλι βγάζει το ίδιο error

 

 

Το τηλ έχει στοκ 2.3.6

Καμια βοήθεια ;

 

Αυτός ήταν ο οδηγός που ακολουθησες http://theunlockr.com/2012/11/22/how-to-install-custom-recovery-on-the-samsung-galaxy-fit-gt-s5670/?? Είσαι σίγουρος ότι έγινε σωστά η διαδικασία?

To root προσπάθησες να το κάνεις έτσι http://samsung-galaxyfit.blogspot.gr/p/how-to-root-galaxy-fit-in-easy-steps.html?m=1?

Με άλλη SD δοκίμασες?

 

Σύμφωνα με το Xda πάντως για το status 7:

Solution:- One or some of the prerequisite requirement for the needed upgrade is missing or corrupted . So you may need to identify and replace that requirement for the installation to continue. Most likely could be due to wrong bootloader, wrong CWM, Wrong IMEI, Wrong Radio etc

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα wipe data απ το CWM και τώρα κόλλησε σε bootloop. Που μπορώ να βρώ την official 2.3.6 να την περάσω απ την αρχή; Γιατί όσα Link βρίσκω είναι απ το Hotfile Και δεν λειτουργούν πλέον.

 

 

Βασικά όποιος έχει μια ιδέα απ το πως δουλεύει το odin ας μου κάνει ένα pm :)

 

 

Edit

 

Τελικά διορθώθηκε, το πρόβλημα ήταν η παλιά έκδοση του CWM, πέρασα την 6 και η ROM μπήκε κανονικά (JellyBread 5), το αναφέρω μήπως έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα

Edited by Patates
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ποια μαρκα μπαταριας θα προτεινατε που να μην χρειαζεται να αλλαχτει το πισω cover και να εχει λιγο περισσοτερα απο 1350mah που εχει η μαμα μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπερα παιδια χριαζομαι την βοηθεια σας. εχω ενα παλιο τηλεφωνο το galaxy fit s5670 και μιας που το εχω σαν δευτερο ειπα να πειραματιστω λιγω να μαθω να περνω custoum rom. το ειχα κανει απο παλια root. βρηκα λιπων μια ρομ,συγκεκριμενα μια της CyanogenMod. την εγραψα στην sdcard και μπηκα στο recovery menu.πατησα apply update from sdcard με αποτελεσμα να μου βγαλει καποιο error το τηλ. και να μην ανηγει.. ουτε με factory reset διορθωνετε το προβλημα. τωρα τη γηνεται,καμια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χριαζομαι την βοηθεια σας. εχω ενα παλιο τηλεφωνο το galaxy fit s5670 και μιας που το εχω σαν δευτερο ειπα να πειραματιστω λιγω να μαθω να περνω custoum rom. το ειχα κανει απο παλια root. βρηκα λιπων μια ρομ,συγκεκριμενα μια της CyanogenMod. την εγραψα στην sdcard και μπηκα στο recovery menu.πατησα apply update from sdcard με αποτελεσμα να μου βγαλει καποιο error το τηλ. και να μην ανηγει.. ουτε με factory reset διορθωνετε το προβλημα. τωρα τη γηνεται,καμια βοηθεια??

 

Μάλλον ενώ είχες περασμένο root δεν είχες custom recovery και γι' αυτό δεν σου δέχτηκε το .zip και σου έβγαλε error.

Θα σου συνιστούσα είτε να βρεις τρόπο να περάσεις cwm recovery ώστε να φλασάρεις το .zip της Cyanogen, είτε να περάσεις την επίσημη rom της συσκευής μέσω Odin και να τα κάνεις όλα από την αρχή..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ενώ είχες περασμένο root δεν είχες custom recovery και γι' αυτό δεν σου δέχτηκε το .zip και σου έβγαλε error.

Θα σου συνιστούσα είτε να βρεις τρόπο να περάσεις cwm recovery ώστε να φλασάρεις το .zip της Cyanogen, είτε να περάσεις την επίσημη rom της συσκευής μέσω Odin και να τα κάνεις όλα από την αρχή..

 

καταρχας σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! για να ξαναπερασω την επισημη μεσω odin απο που θα την βρω?υπαρχει κανενας οδηγος τιποτα για να δουμε πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! για να ξαναπερασω την επισημη μεσω odin απο που θα την βρω?υπαρχει κανενας οδηγος τιποτα για να δουμε πως γινεται?

 

Ψάχνοντας στο Sammobile θα βρεις το firmware και επιλέγοντας το θα σου γράψει και οδηγίες. :)

 

Αν δεν βγάλεις άκρη φαντάζομαι μία αναζήτηση στο xda θα σου δώσει αποτελέσματα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο Sammobile θα βρεις το firmware και επιλέγοντας το θα σου γράψει και οδηγίες. :)

 

Αν δεν βγάλεις άκρη φαντάζομαι μία αναζήτηση στο xda θα σου δώσει αποτελέσματα.

 

προσπαθησα 2 φορες να βαλω την ιταλικη τα κανω οπως λεει αυτος αλλα στο odin οταν παταω start μετα απο λιγω μου βγαζει failed. μιπως κανω κατι λαθως? βασικα αποσυμπιεσα το firmware ανηξα το odin,εβαλα το τηλ σε download mode kai εβαλα το αρχειο του firmware με καταληξη .md5 sto AP.αυτη ειναι η διαδικασια που κανεις?

Edited by jimbadou
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα 2 φορες να βαλω την ιταλικη τα κανω οπως λεει αυτος αλλα στο odin οταν παταω start μετα απο λιγω μου βγαζει failed. μιπως κανω κατι λαθως? βασικα αποσυμπιεσα το firmware ανηξα το odin,εβαλα το τηλ σε download mode kai εβαλα το αρχειο του firmware με καταληξη .md5 sto AP.αυτη ειναι η διαδικασια που κανεις?

 

Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb, δοκίμασε με μετονομασία και σβήσε το .md5, να έχεις κλειστό το KIES (σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς), δοκίμασε με άλλη έκδοση Odin, να είσαι σίγουρος πως έχεις τους σωστούς drivers της συσκευής σου περασμένους στον υπολογιστή.

Και γράψε και το μήνυμα σφάλματος που σου βγάζει το Odin..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε άλλη θύρα usb, δοκίμασε με μετονομασία και σβήσε το .md5, να έχεις κλειστό το KIES (σε περίπτωση που το χρησιμοποιείς), δοκίμασε με άλλη έκδοση Odin, να είσαι σίγουρος πως έχεις τους σωστούς drivers της συσκευής σου περασμένους στον υπολογιστή.

Και γράψε και το μήνυμα σφάλματος που σου βγάζει το Odin..

 

βασικα οταν παταω start sto odin εκει στα messager που γραφει μενει στο setupconnection και δεν προχωραει.οταν βγαζει failed γραφει all threads completed succeed 0 / failed 1 ..του αλαξα και θυρα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

βασικα οταν παταω start sto odin εκει στα messager που γραφει μενει στο setupconnection και δεν προχωραει.οταν βγαζει failed γραφει all threads completed succeed 0 / failed 1 ..του αλαξα και θυρα το ιδιο

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις τους drivers από εδώ, εγκατέστησε τους στον υπολογιστή σου, κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε τη διαδικασία ξανά.

 

Αν δεν πιάσει ούτε αυτό δοκίμασε τα υπόλοιπα που προείπα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις τους drivers από εδώ, εγκατέστησε τους στον υπολογιστή σου, κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε τη διαδικασία ξανά.

 

Αν δεν πιάσει ούτε αυτό δοκίμασε τα υπόλοιπα που προείπα.

 

Σε ευχαρηστω πολυ φιλε μου!το εφτιαξα!τελικα ηθελε τον ODIN Multi Downloader v4.38. εκανα την διαδικασια και εγινε οπως ηταν πριν!

Edited by jimbadou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα!μια βοηθεια! περασα μια costoum rom, σιγκεκριμενα την Cyanogenmod 11 απο αυτον των οδηγω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2581415 . αλλα δεν μπορω να βαλω τα gapps. ενω πηστευω οτι εχω κατεβασει το σωστο αρχειο (gapps-kk-20140105-signed) , μου βγαζει error. καμια βοηθεια! ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Fit (S5670)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...