Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι root η συσκευη?

Με ποιο προγραμμα ψαχνεις?

Δοκιμασε με το nitrality μπας και γινει.

 

Ναι είναι root, έψαξα με έναν root explorer στο δικό μου, και με έναν διαφορετικό στου φίλου μου αλλά τπτ. Το nitrality το χρησιμοποίησα και απλά μου έβγαλε ένα αρχείο για backup δε ξέρω κατα πόσο περιέχει και αυτόν τον φάκελο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιεργα πραγματα..!

Δωσε μια στο terminal κατα σειρα

su

cd /

ls -ala

να δουμε μπας και εμφανιστει

Το backup του nitrality ανοιξε το στο pc και δες τα αρχεια που εχει για να δουμε αν οντως εγινε backup

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα..!

Δωσε μια στο terminal κατα σειρα

su

cd /

ls -ala

να δουμε μπας και εμφανιστει

Το backup του nitrality ανοιξε το στο pc και δες τα αρχεια που εχει για να δουμε αν οντως εγινε backup

 

Εννοείς να συνδέσω το κινητό με το usb και να ανοίξω τον terminal στο pc και να πατήσω τις εντολές αυτές?

Και κάτι άλλο, περασα την gingerreal και θέλω να δοκιμάσω άλλη rom. Πρέπει να φλασάρω απο οντιν κάποια official η μπορω όπως είναι με την gingerreal να πετάξω άλλο custom rom απο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να συνδέσω το κινητό με το usb και να ανοίξω τον terminal στο pc και να πατήσω τις εντολές αυτές?

Και κάτι άλλο, περασα την gingerreal και θέλω να δοκιμάσω άλλη rom. Πρέπει να φλασάρω απο οντιν κάποια official η μπορω όπως είναι με την gingerreal να πετάξω άλλο custom rom απο πάνω?

 

Κατεβαζεις ενα terminal απο το play και δοκιμαζεις στο κινητο.

Παντα οταν θελεις να αλλαξεις rom πρεπει να γυρνας σε στοκ για να καθαρισει η συσκευη.

Εκτος φυσικα αν ειναι απλα ενα update της ρομ που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παντα οταν θελεις να αλλαξεις rom πρεπει να γυρνας σε στοκ για να καθαρισει η συσκευη.

 

Για να γυρίσω σε στοκ κατεβάζω μια απο το summobile και την περνάω με οντιν όπως γράφει ένας οδηγός του φόρουμ για flash με odin?

Έχω κάνει nandroid backup την 2.3.5 stock που είχα. Τι είναι καλύτερο να επαναφέρω το backup για να βάλω custom rom ή να περάσω με οντιν μια καινούρια στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσω σε στοκ κατεβάζω μια απο το summobile και την περνάω με οντιν όπως γράφει ένας οδηγός του φόρουμ για flash με odin?

Έχω κάνει nandroid backup την 2.3.5 stock που είχα. Τι είναι καλύτερο να επαναφέρω το backup για να βάλω custom rom ή να περάσω με οντιν μια καινούρια στοκ?

 

wipe και στοκ με οντιν όπως λέει ο οδηγός

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να γράφω ελληνικά στα μηνύματα σε custom rom? γιατί 2 custom rom που πέρασα έχουν επιλογή ελληνικά αλλά δε μου βγάζει ελληνικό πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να γράφω ελληνικά στα μηνύματα σε custom rom? γιατί 2 custom rom που πέρασα έχουν επιλογή ελληνικά αλλά δε μου βγάζει ελληνικό πληκτρολόγιο

 

Ενα απο τα δυο πληκτρολογια εχει ελληνικα.

Δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο στοκ (samsung και android).

Φυσικα μπορεις να βαλεις και οποιοδηποτε πληκτρολογιο θες εσυ.

Το swype υπαρχει πλεον στο play στα 70κατι λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

2 ερώτησεις εχει μπροστά καμερα για βιντεοκλίση και 2ον πως αποθηκεύονται οι εφαρμογες στην καρτα μνήμης και οι φωταγραφίες ;
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα δυο πληκτρολογια εχει ελληνικα.

Δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο στοκ (samsung και android).

Απο τη στιγμή που πέρασα τις custom μου έχει μόνο samsung πληκτρολόγιο, στο οποίο επιλέγω και ελληνικά και αγγλικά και όταν γυρνάω στα ελληνικά το πληκτρολόγιο εξακολουθεί να είναι αγγλικό

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα..!

Δωσε μια στο terminal κατα σειρα

su

cd /

ls -ala

να δουμε μπας και εμφανιστει

 

δε βρίσκει τπτ :/

Link to comment
Share on other sites

Παντα οταν θελεις να αλλαξεις rom πρεπει να γυρνας σε στοκ για να καθαρισει η συσκευη.

 

Στο sammobile έχει ελληνική μόνο της vodafone ενώ εγώ είχα cosmote. Δεν πειράζει έτσι?

Link to comment
Share on other sites

2 ερώτησεις εχει μπροστά καμερα για βιντεοκλίση και 2ον πως αποθηκεύονται οι εφαρμογες στην καρτα μνήμης και οι φωταγραφίες ;

 

Οχι δεν εχει καμερα μπροστα.

Οι φωτο αυτοματα αποθηκευονται στην sd.Εχει μικρη μνημη για να τις βαλει στη συσκευη.

Οι εφαρμογες ρυθμισεις-διαχειρ εφαρμογων-καρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile έχει ελληνική μόνο της vodafone ενώ εγώ είχα cosmote. Δεν πειράζει έτσι?

 

Οχι οποια θελεις βαζεις

 

Απο τη στιγμή που πέρασα τις custom μου έχει μόνο samsung πληκτρολόγιο, στο οποίο επιλέγω και ελληνικά και αγγλικά και όταν γυρνάω στα ελληνικά το πληκτρολόγιο εξακολουθεί να είναι αγγλικό

 

Στη gingerreal συγκεκριμενα ειχε 2 πληκτρολογια.

Ενα samsung(?) και ενα gingerbread. Το gb ειχε ελληνικα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω κάνει root, έχω δώσει δικαίωμα μέσω του SuperUser στο ES (file explorer), και προσπαθώ να αντικαταστήσω το αρχείο gps.conf που βρίσκεται στο /etc (δηλ copy από την κάρτα και paste στο /etc) αλλά δεν με αφήνει.

Καμιά ιδέα; δεν κάνω κάτι σωστά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η άλλες ρομς τι είναι? ^_^ απόψεις ειναι αυτές..... Πάντως το κινητάκι ανανεώθηκε.....

 

τι εννοεις?????

Link to comment
Share on other sites

οταν εχω στο αθορυβο το κινητο ή οταν το ανοιγω (χωρις να ειναι στο αθορυβο) στη πρωτη κληση το κινητο χτυπαει και δονειται για 1 δευτερολεπτο και μετα δεν ακουγεται ουτε δονειται ενω καλει καποιος γτ το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια κάρτα sd, σε μερικά site βλέπω στα specs οτι δεν αναφέρουν οτι υποστηρίζει microsdhc. Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει και SDHC?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν θέλει να βοηθήσει κανείς θα του είμαι υπόχρεος. Έκανα root το κινητό αλλά απο δω και πέρα, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ στο Android και τι μπορώ να κάνω!

Αν κάποιος ξέρει και θέλει να βοηθήσει, ας στείλει ένα PM!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν θέλει να βοηθήσει κανείς θα του είμαι υπόχρεος. Έκανα root το κινητό αλλά απο δω και πέρα, ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ στο Android και τι μπορώ να κάνω!

Αν κάποιος ξέρει και θέλει να βοηθήσει, ας στείλει ένα PM!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4585544#post4585544

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μια κάρτα sd, σε μερικά site βλέπω στα specs οτι δεν αναφέρουν οτι υποστηρίζει microsdhc. Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει και SDHC?

 

Υποστηριζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κ από μένα...εχω galaxy ace s5830...εχω περασει root και clockwork από κάποιες σελίδες..θέλω βοήθεια πως θα περάσω πια αναβαθμισμένο android??? κ ποιο είναι το καλύτερο για το ace....??? κ κάτι τελευταίο διάβασα ότι μετά το root μπορείς να περνάς όλες της εφαρμογές και τα αρχεία τους στην sd...αυτό πως γίνεται;;;;
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω στο αθορυβο το κινητο ή οταν το ανοιγω (χωρις να ειναι στο αθορυβο) στη πρωτη κληση το κινητο χτυπαει και δονειται για 1 δευτερολεπτο και μετα δεν ακουγεται ουτε δονειται ενω καλει καποιος γτ το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ οσες φορες και να το γραψεις δεν θα αλλαξει κατι..

Η συμπεριφορα αυτη δεν ειναι φυσιολογικη και δεν ειναι γνωστο bug εφοσον δεν το ανεφερε κανεις.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να αρχιζεις να βγαζεις εφαρμογες για να δεις αν φταιει καποια απο αυτες.

Μετα μια επαναφορα εργοστασιακων και αν δεν γινει κατι να το πας στο service (η να φλασαρεις μονος σου αλλη rom).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...