Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως χωρις ιδιαιτερη χρηση wifi εως καθολου η μπαταρια με CM7.2 RC0 by vo-1 η μπαταρια μου κρατησε 3 ολοκληρες ημερες χωρις καλιμπραρισμα κτλπ. Οχι και ασχημα! :)

 

Κι εμένα! Τα σπάει!

Έλα ρε παιδιά.. Τι λέμε τώρα.. Κι εμένα μου βγάζει 3 μέρες χωρίς να το δουλεύω σχεδόν καθόλου με προβολή 2μιση ώρες,μιση ώρα τηλεφωνα και καθόλου παιχνίδια..

Με την ίδια χρήση στο S βγάζεις 8 μέρες.

1 φόρα είπα να χρησιμοποιήσω το ace όπως το S η το blade και σε 2 ώρες έφτασε στο 20%.

Μετρήστε ώρες προβολής και κλήσεων και όχι μερες.

 

Φιλικά πάντα εννοείται

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΡΟΒΛΗΜΑ - ΒΟΗΘΕΙΑ γιατι μου σπασαν τα νευρα :blink::blink:

 

με CM7.2 κανω reboot σε recovery, μετα mount sd, περναω αρχεια, κανω unmount, περιμενω λιγα δευτερολεπτα, βγαζω καλωδιο και κανω reboot... και κολλησα στο bootscreen με το διαολο το android ανθρωπακι. Δευτερη φορα που το επαθα, τι να φταιει? Το κλεισα εβγαλα και την sd, παλι τα ιδια. Δοκιμασα και wipe cache/dalvik/ fix permissions...PAPALA!!!

 

Την καρτα την εχω παρτιτιον 1024 - ΕΧΤ3 και εχω χρησιμοποιησει μονο s2e, τιποτα αλλο. Τι κολλημα τραβαει? Να φταει η καρτα ή η rom?

 

Και κατι αλλο, ανα εβαζα μια εφεδρικη class4 16GB θα εβλεπα διαφορα στην ταχυτητα με την class10 στο ace συγκεκριμενα?

Edited by itasoulas
Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ - ΒΟΗΘΕΙΑ γιατι μου σπασαν τα νευρα :blink::blink:

 

με CM7.2 κανω reboot σε recovery, μετα mount sd, περναω αρχεια, κανω unmount, περιμενω λιγα δευτερολεπτα, βγαζω καλωδιο και κανω reboot... και κολλησα στο bootscreen με το διαολο το android ανθρωπακι. Δευτερη φορα που το επαθα, τι να φταιει? Το κλεισα εβγαλα και την sd, παλι τα ιδια. Δοκιμασα και wipe cache/dalvik/ fix permissions...PAPALA!!!

 

Την καρτα την εχω παρτιτιον 1024 - ΕΧΤ3 και εχω χρησιμοποιησει μονο s2e, τιποτα αλλο. Τι κολλημα τραβαει? Να φταει η καρτα ή η rom?

 

Και κατι αλλο, ανα εβαζα μια εφεδρικη class4 16GB θα εβλεπα διαφορα στην ταχυτητα με την class10 στο ace συγκεκριμενα?

 

1.

δεν θα δεις διαφορα με την class 4 στο κινητο (με εξερεση αν ειναι τρομερα μαπα η καρτα. δυσκολο) το hardware του κινητου (ποσα mb/sec θα διαβασει και θα γραψει) ειναι limited. δεν ανεβαινει με την καρτα sd το r/rw. στο pc θα καταλαβεις διαφοτα (δεν νομιζω τοσο χαοτικη ομως).

 

2.

μια φορα εκανα fix permissions στην cm 7.1 και εγινε επαναφορα εργοστασιακων απο μονη της..

 

3.

κατι πρεπει να εγινει με το pc. γιατι εκανες mount απο cwm και οχι με ανοιχτο το κινητο? επισης νομιζω πως δεν ειχες κανει partition για swap.. γιατι??

 

4.

wipe data εκανες και δεν ανοιγει?

αν ανοιγει δωσε σε ενα τερμιναλ mount | grep sd card (κανε print screen να το δουμε) και mount | grep ext ( και print να το δουμε κι αυτο) μπας και βγαλουμε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο πέρασα την CM7.2 ...

Πολύ χάσιμο ρε παιδιά ... πωπω ζαλίστηκα .... :lol:

πολύ πράγμα για τροποποίηση ... χαμός γίνεται ...

 

γρήγορη φαίνεται ... θα δείξει και στην πορεία φυσικά ...

 

Υ.Γ έχετε καταφέρει να ανάβουν τα πλήκτρα σε περίπτωση αναπάντητης και μηνύματος ?? όσο και αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα να δουλέψει ... :O

 

επίσης γιατί ρε γμτ το πλαίσιο κειμένου στα SMS (αυτά που γράφουμε εμείς) είναι τόσο μικρό ? μόνο 3 γραμμές και μετά αναδιπλώνει το κείμενο ? δεν είναι καθόλου βολικό να σκρολάρεις για να δείς τι έχεις γράψει .... κρίμα ...

 

μόνο το μενού (εναλλαγές σελίδων εφαρμογών) είναι πιο αργό από τις Official ROMS εκτός και αν και αυτή η ταχύτητα ρυθμίζεται και δεν έχω βρεί τον τρόπο ...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

μόνο το μενού (εναλλαγές σελίδων εφαρμογών) είναι πιο αργό από τις Official ROMS εκτός και αν και αυτή η ταχύτητα ρυθμίζεται και δεν έχω βρεί τον τρόπο ...

 

κατεβασε αλλον launcher απο το μαρκετ (ακομα και τον ιδιο. adw launcher δηλαδη)

ο adw που ειναι προεγκατεστημενος στις cm ειναι λιγο για τα μπαζα (dunno why..) go launcher απο μενα σε αυτο το θεμα η adw launcher ex

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αλλον launcher απο το μαρκετ (ακομα και τον ιδιο. adw launcher δηλαδη)

ο adw που ειναι προεγκατεστημενος στις cm ειναι λιγο για τα μπαζα (dunno why..) go launcher απο μενα σε αυτο το θεμα η adw launcher ex

 

σε ευχαριστώ πολύ Νίκο ...

όπως πάντα αμεσότερος και κατατοπιστικότατος ... (άραγε υπάρχει κάτι που ΔΕΝ έχεις δοκιμάσει ? :lol: )

μου έγινε το κεφάλι καζάνι και η μπαταρία τα έφτυσε .... οπότε τώρα φορτίζει γιατί πρέπει να φύγω σε λίγο και αύριο κατεβαίνει και ο go launcher για να περάσει crash test !

καμία ιδέα για το πλαίσιο κειμένου στα μηνύματα ? (αν και φαντάζομαι πως θα μου προτείνεις το Go SMS :lol: )

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο πέρασα την CM7.2 ...

Πολύ χάσιμο ρε παιδιά ... πωπω ζαλίστηκα .... :lol:

πολύ πράγμα για τροποποίηση ... χαμός γίνεται ...

 

γρήγορη φαίνεται ... θα δείξει και στην πορεία φυσικά ...

 

Υ.Γ έχετε καταφέρει να ανάβουν τα πλήκτρα σε περίπτωση αναπάντητης και μηνύματος ?? όσο και αν προσπάθησα δεν τα κατάφερα να δουλέψει ... :O

 

επίσης γιατί ρε γμτ το πλαίσιο κειμένου στα SMS (αυτά που γράφουμε εμείς) είναι τόσο μικρό ? μόνο 3 γραμμές και μετά αναδιπλώνει το κείμενο ? δεν είναι καθόλου βολικό να σκρολάρεις για να δείς τι έχεις γράψει .... κρίμα ...

 

μόνο το μενού (εναλλαγές σελίδων εφαρμογών) είναι πιο αργό από τις Official ROMS εκτός και αν και αυτή η ταχύτητα ρυθμίζεται και δεν έχω βρεί τον τρόπο ...

 

Ειναι εγκατεστημενο κανονικα το bln control? Αν ναι, το εχεις enabled να υποθεσω ε? Εμενα δεν αναβαν μεχρι που ορισα το "timeout of leds" (το εβαλα στις 3 ωρες) και τωρα δουλευει κανονικα

Για τα sms βαλε το go sms και μη το ψαχνεις καθολου :p

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Ειναι εγκατεστημενο κανονικα το bln control? Αν ναι, το εχεις enabled να υποθεσω ε? Εμενα δεν αναβαν μεχρι που ορισα το "timeout of leds" (το εβαλα στις 3 ωρες) και τωρα δουλευει κανονικα

Για τα sms βαλε το go sms και μη το ψαχνεις καθολου :p

 

αν έκανες και τον κόπο να μου πεις σε ποιό μενού είναι το bln control γιατί δεν μπορώ να το βρω τώρα ?? τι σκάλωμα και αυτό ... :D

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

επισης νομιζω πως δεν ειχες κανει partition για swap.. γιατι??

 

καπου καπως καποτε ειχα διαβασει οτι δεν ειναι απαραιτητο. σε τι θα χρησιμευσει και αν ειναι να κανω, τα 64ΜΒ ειναι καλα για 1024ΜΒ ext?

Samsung Galaxy ACE
Link to comment
Share on other sites

αν έκανες και τον κόπο να μου πεις σε ποιό μενού είναι το bln control γιατί δεν μπορώ να το βρω τώρα ?? τι σκάλωμα και αυτό ... :D

 

ειναι app, δεν ειναι στις ρυθμισεις :) Κατεβασε απο το μαρκετ το bln control free γιατι νομιζω οτι δεν το εχει μεσα η ρομ μολις κανεις εγκατασταση. Μολις το κατεβασεις το κανεις enable και ρυθμιζεις το timeout of leds και λογικα εισαι κομπλε :D

Link to comment
Share on other sites

καπου καπως καποτε ειχα διαβασει οτι δεν ειναι απαραιτητο. σε τι θα χρησιμευσει και αν ειναι να κανω, τα 64ΜΒ ειναι καλα για 1024ΜΒ ext?

 

καλου κακου το κανεις.

64 η 128 mb θα εκανα εγω (αν χρησιμοποιουσα ap2sd και τετοια) και οχι μονο 32mb

 

@crazyio

σωστα μαντεψες φιλε..! Go SmS :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

να αναφέρω τα εξής:

 

Είμαι με CM 7.2 by Vo-1. Το πρωί κατά τις δέκα, έκανα calibration της μπαταρίας με βάση την οδηγία που μας έδωσε ο Νίκος και τώρα που είναι 10 το βράδυ, μου δείχνει 65%. Διόλου άσχημα για κανονική καθημερινή χρήση.

Είμαι λοιπόν πολύ ευχαριστημένος και συνεχίζω με αυτή τη rom.

Thanks Nikos :):)

 

Κάτι άλλο τώρα,

έχω εγκαταστήσει go launcher ex και go sms pro. Δεν έχω δοκιμάσει καθόλου ADW launcher...

Τι λέτε για το ADW σε σχέση με το Go launcher και τι γνώμη έχετε για το sms pro σε σχέση με άλλα ανάλογα;

Τι λέει η εμπειρία σας;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι λέτε για το ADW σε σχέση με το Go launcher και τι γνώμη έχετε για το sms pro σε σχέση με άλλα ανάλογα;

Τι λέει η εμπειρία σας;;

 

Τέτοιες συζητήσεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Σε ευχαριστώ για το link και sorry για την αβλεψία μου:)

Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό δουλεύει άψογα με την CM7.2

ταχύτατο, απροβλημάτιστο, αλλά αναγκαστικά με τον Go Launcher και το Go Sms ....

Δυστυχώς και οι 2 αυτές εφαρμογές της CM είναι για μπάζα.

 

τελικά ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να γράψω 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε μήνυμα ... :mad:

 

Αφού πέρασα τον Go launcher εξαφανίστηκε το ADWlauncher στα Settings ... :O

το θέμα είναι πως και μετά από επανεκκίνηση που το κινητό ξεκινάει με τον δικό του launcher την επιλογή αυτή εξακολουθώ να μην την βλέπω .... εξαφανίστηκε ?? :cry:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

τελικά το κινητό δουλεύει άψογα με την CM7.2

ταχύτατο, απροβλημάτιστο, αλλά αναγκαστικά με τον Go Launcher και το Go Sms ....

Δυστυχώς και οι 2 αυτές εφαρμογές της CM είναι για μπάζα.

 

τελικά ακόμα και τώρα δεν έχω καταφέρει να γράψω 160 ελληνικούς χαρακτήρες σε μήνυμα ... :mad:

 

Αφού πέρασα τον Go launcher εξαφανίστηκε το ADWlauncher στα Settings ... :O

το θέμα είναι πως και μετά από επανεκκίνηση που το κινητό ξεκινάει με τον δικό του launcher την επιλογή αυτή εξακολουθώ να μην την βλέπω .... εξαφανίστηκε ?? :cry:

 

Δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να μην εχεις 160 χαρακτηρες!

Λοιπον, gosms -> ρυθμισεις -> πας στη ταμπελα "εκτεταμενο" που εχει πανω δεξια -> ρυθμισεις εφαρμογης -> επιλογη γλωσσας και βαζεις Ελληνικα. Λογικα θα κανει εγκατασταση το πακετο των Ελληνικων

Μετα ρυθμισεις αποστολης -> Επιλεγεις το "ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις"

Απο κατω εχει το "υποστηριζομενες γλωσσες", το πατας και επιλεγεις "μεθοδος Ελληνικων sms"

Αν μετα απο αυτα δεν σου βγαζει 160 χαρακτηρες τοτε τα παραταω, δεν ξερω τι αλλο μπορει να παιζει :X

 

Για τον adw μη σκας γιατι ειναι μουφα, ο adw ex αξιζει που ειναι επι πληρωμη. Αλλωστε αν δεν κανω λαθος μπορεις να πας στα settings του με τον ιδιο τροπο που εχει ο go launcher, πατωντας το αριστερο κουμπι αφης οταν εισαι στη homescreen

Link to comment
Share on other sites

καλημερα βγηκε η επισημη android ics 4 για nexus ... παιζει να λειτουργει και σε ace ? ξερει κανεις ?

 

Δεν γίνονται αυτά :)

 

@crazyio

Αν δουλεύεις τον adw της cm θα εμφανιστεί το setting του στις ρυθμίσεις.

Δοκίμασε να βάλεις τον go launcher στη μνήμη του κινητού και όχι στην sd για να φορτώνει με τη μια. Βρες και τον adw απο την διαχείριση και πατα διαγραφή προεπιλογων.

 

Για τους 160 χαρακτήρες τα είπε όλα ο πατριώτης από πάνω :p

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

καλημερα νικο ... σορρυ για την ανοητη ερωτηση μου ... απο αυτες εδω εχεις δοκιμασει καμμια ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1324948
Link to comment
Share on other sites

καλημερα νικο ... σορρυ για την ανοητη ερωτηση μου ... απο αυτες εδω εχεις δοκιμασει καμμια ; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1324948

 

Ice cream sunday δεν έχω δοκιμάσει γιατι είχα διαβάσει για προβλήματα με camera-bluetooth-φλας και τα χρειάζομαι γιατί το δίνω στην κοπέλα μου αρκετές φορές (και τα χρειάζεται αυτήν).

 

Γενικώς, πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο μέχρι τώρα για το ace, γιατί δεν έχει κάτσει κάποιος να φτιάξει έναν καλό κερνελ για το κινητό.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας ...

 

o go launcher μπήκε στην μνήμη τηλεφώνου οπότε μετά από κλείσιμο - άνοιγμα της συσκευής φορτώνει αυτόματα (αλλιώς έμπαινε στον launcher της CM και έπρεπε να τον ανοίξω μετά).

κατέβασα το Handcent SMS και το βρήκα πιο βολικό από το Go SMS και γράφει κανονικά 160 χαρακτήρες ... οπότε λύθηκε το πρόβλημα .. :happy:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα αν γνωριζει καποιος να μου πει στην cyanogen πως γινεται να αλλαξουμε το power button οταν μιλαω πατωντας στο να μην σταματαει η κληση ... εχω ψαξει μεσα κ δεν το βρισκω πως αλλαζει ... ξερει καποιος ευχαριστω ...
Link to comment
Share on other sites

Mιας και πολλοι περνανε cm θα εχετε δει τις χαρες του theme chooser το οποιο μεταμορφωνει το τηλεφωνο αλλά θελει μια προσοχη: Περνατε θεματα τα οποια υποστηριζουν MDPI συσκευες οπως η δικια μας.

 

Προσωπικα εχω περασει το crystal του συνφορουμιτη dark dog το οποιο ειναι πανεμορφο theme

https://market.android.com/details?id=com.darkdog.theme.crystal&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kYXJrZG9nLnRoZW1lLmNyeXN0YWwiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απ'αυτο το forum πρεπει να πω!

Διαβασα πολλα σχολια ,

εχω το samsung galaxy ace.

ειναι ειλικρινα καταπληκτικο τηλεφωνο, εχει ο,τι χρειαζομουν και δε χρειαζομουν. ειναι απλα υπεροχο.

Αλλα εχει ενα μικρο(εως μεγαλο) μειονεκτημα που δεν ξερω αν ειναι αντιμετωπίσιμο. ξεφορτίζεται παρα πολυ γρηγορα. μπορει να κατσω μιση ωρα στο wi-fi και να φτανει 60%..

σε καθημερινη λειτουργια αν το αφηνω αδρανες μετα απο 2-3 ωρες πχ φτανει 85%.

απ'οτι διαβασα πρεπει να απενεργοποιησω καποια πραγματα. π.χ

το wi-fi να μη μενει ανοιχτο αν δεν υπαρχει λογος & να βγαλω τα widgets επειδη εξαντλουν την μπαταρια. το εκανα ολο αυτο. Αλλα παλι ξεφορτιζεται πολυ γρηγορα..

επισης πρεπει να κανω διαχειρηση εφαρμογων και να παταω εκκαθαριση ραμ συνεχεια?σε τι οφελει?

Δειτε λιγο τα χαρακτηριστικα του αν σας ειναι ευκολο και πειτε μου αν ειναι καλο κινητο και γενικα τι μπορω να κανω για την βελτιωση του οσο πιο απλα γινεται (δεν ξερω ουτε τι ειναι ρουτ γενικα ειμαι πολυ ασχετος γι'αυτο χρειαζομαι βοηθεια!)

κωδικος μοντελου: GT-S5830

εκδοση android: 2.3.5

εκδοση βασικου φασματος: S5830XWKS2

Εκδοση κερνελ: 2.6.35.7-perf-CL639836root@DELL122#1

Αριθμος κατασκευης: GINGERBREAD.BOKS3

Αυτά!

δεν καταλαβαινω ειλικρινα τιποτα! Οποιος προθυμοποιηθει θα το εκτιμήσω! Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απ'αυτο το forum πρεπει να πω!

Διαβασα πολλα σχολια ,

εχω το samsung galaxy ace.

ειναι ειλικρινα καταπληκτικο τηλεφωνο, εχει ο,τι χρειαζομουν και δε χρειαζομουν. ειναι απλα υπεροχο.

Αλλα εχει ενα μικρο(εως μεγαλο) μειονεκτημα που δεν ξερω αν ειναι αντιμετωπίσιμο. ξεφορτίζεται παρα πολυ γρηγορα. μπορει να κατσω μιση ωρα στο wi-fi και να φτανει 60%..

σε καθημερινη λειτουργια αν το αφηνω αδρανες μετα απο 2-3 ωρες πχ φτανει 85%.

απ'οτι διαβασα πρεπει να απενεργοποιησω καποια πραγματα. π.χ

το wi-fi να μη μενει ανοιχτο αν δεν υπαρχει λογος & να βγαλω τα widgets επειδη εξαντλουν την μπαταρια. το εκανα ολο αυτο. Αλλα παλι ξεφορτιζεται πολυ γρηγορα..

επισης πρεπει να κανω διαχειρηση εφαρμογων και να παταω εκκαθαριση ραμ συνεχεια?σε τι οφελει?

Δειτε λιγο τα χαρακτηριστικα του αν σας ειναι ευκολο και πειτε μου αν ειναι καλο κινητο και γενικα τι μπορω να κανω για την βελτιωση του οσο πιο απλα γινεται (δεν ξερω ουτε τι ειναι ρουτ γενικα ειμαι πολυ ασχετος γι'αυτο χρειαζομαι βοηθεια!)

κωδικος μοντελου: GT-S5830

εκδοση android: 2.3.5

εκδοση βασικου φασματος: S5830XWKS2

Εκδοση κερνελ: 2.6.35.7-perf-CL639836root@DELL122#1

Αριθμος κατασκευης: GINGERBREAD.BOKS3

Αυτά!

δεν καταλαβαινω ειλικρινα τιποτα! Οποιος προθυμοποιηθει θα το εκτιμήσω! Ευχαριστω:)

 

Oπως καταλαβες και απο τα οσα λεμε εδω η μπαταρια του ειναι απλα χαλια. Δεν υπαρχει λυση, τουλαχιστον οχι κατι που να κανει τεραστια διαφορα. Εγω το εχω να δουλευει σε 2G για να κραταει λιγο περισσοτερο η μπαταρια και κλεινω το wifi οταν δεν μου ειναι απαραιτητο. Εκκαθαριση ραμ μη κανεις, το android δουλευει με αυτο το τροπο. Αλλωστε οπως προσεξες και οταν τα κλεινεις αυτα ανοιγουν παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...