Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα sd για να εγκαταστω πιο πολλες εφαρμογες ??? υπαρχει καποιο προγραμμα που το κανει αυτο ...???
Link to comment
Share on other sites

off topic

πηγαίνετε στις ρύθμισις εκεί που λέει πια εκδοση android έχετε και ακουμπήστε εκεί πολλές φορες συνεχόμενα :-P βγαίνει μια εικόνα :-P δεν ξέρω αν το ξέρατε εγώ πάντως όχι

 

LOL!!!

Mόλις το έκανα...

Μα τι έχουν κάνει τα άτομα... :lol:

 

μπορω να χρησιμοποιησω την καρτα sd για να εγκαταστω πιο πολλες εφαρμογες ??? υπαρχει καποιο προγραμμα που το κανει αυτο ...???

Ψάξε στο market για App2SD

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχει περάσει κανένας την 2.3.7 ( CyanogenMod 7.1 ) ;

 

Θέλω να τη δοκιμάσω, αλλά ξέρω ότι δεν δουλεύει με το Kies.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μεταφέρω και να διαχειρίζομαι τίς επαφές μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχει περάσει κανένας την 2.3.7 ( CyanogenMod 7.1 ) ;

 

Θέλω να τη δοκιμάσω, αλλά ξέρω ότι δεν δουλεύει με το Kies.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μεταφέρω και να διαχειρίζομαι τίς επαφές μου;

Είναι custom rom και για αυτό το λόγο δε δουλεύει με το KIES. Έχει αμέτρητες ρυθμίσεις, την είχα για λίγες ημέρες, αλλά (στο δικό μου κινητό) είχα κάποια κολληματάκια -που μπορεί να οφείλονταν σε δικές μου ρυθμίσεις- και την έβγαλα. Αλλά γενικά έχουν ακουστεί τα καλύτερα για αυτή τη ROM.

H rom με τις επαφές σου όμως δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Οι επαφές σου μπορούν να είναι στο outlook, ή στο gmail και να τις συγχρονίζεις χωρίς να περιμένεις το KIES να το κάνει αυτό. Προσωπικά, τις έχω στο gmail και με έναν απλό συγχρονισμό, μετά από κάθε νέα rom που δοκιμάζω, τις έχω όλες ξανά έτοιμες. Αυτό θα πρότεινα γιατί αυτό δουλεύω. Επίσης, το καλύτερο πρόγραμμα, πάλι κατά τη γνώμη μου, για backup είναι αυτό: http://www.fjsoft.at/en/ και υπάρχει και WiFi client (https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client) για το κινητό και μπορείς να τα συγχρονίσεις μέσω WiFi ούτε καν να το συνδέσεις με USB.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου:)

 

Το my phone explorer είναι ότι μου χρειαζότανε!!!

 

Προχωράω στην εγκατάσταση της 2.3.7, χωρίς φόβο και πάθος:p

 

Να είσαι καλά φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

έχει αλλάξει κάτι στο Move2sd ? γιατί διάβαζα κάτι περίεργες κρητικές πριν λίγα λεπτά που το κοίταγα στο εν λόγο Link ... :wacko:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ειμαι νεος στο forum.Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας!Υπαρχει καποια custom rom που να εχει οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματακια για να περασω στο ace μου??Κατι ειδα πιο πανω για 2.3.7 ( CyanogenMod 7.1 ) αλλα δεν μπορω να βρω απο που μπορω να την κατεβασω!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Ειμαι νεος στο forum.Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας!Υπαρχει καποια custom rom που να εχει οσο το δυνατον λιγοτερα προβληματακια για να περασω στο ace μου??Κατι ειδα πιο πανω για 2.3.7 ( CyanogenMod 7.1 ) αλλα δεν μπορω να βρω απο που μπορω να την κατεβασω!!

Καλωσόρισες λοιπόν!

Η CyanogenMod είναι πράγματι από τις καλύτερες custom roms. Εδώ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1167 θα βρεις και θα μάθεις πολλά :) αλλά πριν ρωτήσεις κάτι, ψάξτο μήπως και έχει απαντηθεί. Πάντος, οι βασικότερες απορίες για να περάσουμε κάποια rom είναι απαντημένες.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δυό ερωτήσεις σχετικά με το f/w 2.3.5:

 

1. Καμιά προτίμηση μεταξύ των KS2 και KPO; (ξέρω ότι έχει ρωτηθεί ξανά λίγα posts παραπάνω...).

Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) βλέπω ότι έχετε βάλει την KS2. Αν πάντως το Sammobile τις έχει σε χρονολογική σειρά, η KPO φαίνεται νεώτερη (δε δείχνει ακριβή ημερομηνία για καμία...).

 

2. Στην εφαρμογή για τα SMS της 2.3.5 υπάρχει πρόβλεψη για ελληνικά (υποστήριξη 160 χαρακτήρων με αυτόματη μετατροπή από unicode σε GSM alphabet / κεφαλαία ελληνικά), ή χρειάζεται να βάλουμε κάποια "τρίτη" εφαρμογή (π.χ. GoSMS) γι' αυτό;

Η 2.3.3 KPN, για παράδειγμα (και προς σχετική μου έκπληξη, όταν την είχα βάλει) είχε ενσωματωμένη τη σχετική υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Δυό ερωτήσεις σχετικά με το f/w 2.3.5:

 

1. Καμιά προτίμηση μεταξύ των KS2 και KPO; (ξέρω ότι έχει ρωτηθεί ξανά λίγα posts παραπάνω...).

Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) βλέπω ότι έχετε βάλει την KS2. Αν πάντως το Sammobile τις έχει σε χρονολογική σειρά, η KPO φαίνεται νεώτερη (δε δείχνει ακριβή ημερομηνία για καμία...).

 

2. Στην εφαρμογή για τα SMS της 2.3.5 υπάρχει πρόβλεψη για ελληνικά (υποστήριξη 160 χαρακτήρων με αυτόματη μετατροπή από unicode σε GSM alphabet / κεφαλαία ελληνικά), ή χρειάζεται να βάλουμε κάποια "τρίτη" εφαρμογή (π.χ. GoSMS) γι' αυτό;

Η 2.3.3 KPN, για παράδειγμα (και προς σχετική μου έκπληξη, όταν την είχα βάλει) είχε ενσωματωμένη τη σχετική υποστήριξη.

1. Η KS2 είναι καλύτερη

2. Υποστηρίζει μια χαρά ελληνικά 160 στο SMS

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

1. Η KS2 είναι καλύτερη

2. Υποστηρίζει μια χαρά ελληνικά 160 στο SMS

 

Ευχαριστώ! Αυτό (μαζί με όλα τα θετικά που αναφέρονται στις προηγούμενες σελίδες) μου... αφαιρεί και την τελευταία δικαιολογία για να μην τη βάλω! :p

Έφυγα για... ψήσιμο (βλ Odin)!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω ολοι να εκθιαζεται τη 2.3.5 εχω μπει και εγω στο πειρασμο να τη βαλω.Υπαρχει καποιος οδηγος πουθενα ωστε να μην κανω καποια βλακεια??Χρειαζεται root πρωτα??Επισης υπαρχει τροπος το google maps να το μεταφερω στη καρτα sd???Παλια με τη froyo που ειχα rootαρισμενο το ace μου δεν γινοταν να το μεταφερω.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω ολοι να εκθιαζεται τη 2.3.5 εχω μπει και εγω στο πειρασμο να τη βαλω.Υπαρχει καποιος οδηγος πουθενα ωστε να μην κανω καποια βλακεια??Χρειαζεται root πρωτα??Επισης υπαρχει τροπος το google maps να το μεταφερω στη καρτα sd???Παλια με τη froyo που ειχα rootαρισμενο το ace μου δεν γινοταν να το μεταφερω.

 

δες το πρώτο ποστ του θρεντ

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, εχουμε επισημη υποστηριξη cyanogen πια!!!!!! Συντομα λογικα θα εχουμε nightlies :cool: Για την ωρα παντως η CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 που εχω τοσο καιρο ειναι κατα τη γνωμη μου πολυ καλη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους περασα κ εγω την 2.3.5 καμμια σχεση με την μαμισια 2.3.3 .Νικο για να περασω την the Myth περναω το cklockwork mod στην sdcard ως εχει κανω την διαδικασια με τα power button και middle και μετα και μεσω αυτου την the myth ? εκανα τροποποιηση της καρτας μου με το mini tool partition wizard ... σε fat32 2x ext3 ενα linux swap ...
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα, εχουμε επισημη υποστηριξη cyanogen πια!!!!!! Συντομα λογικα θα εχουμε nightlies :cool: Για την ωρα παντως η CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 που εχω τοσο καιρο ειναι κατα τη γνωμη μου πολυ καλη

 

Πια είναι καλύτερη Ρομ CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 η 2.3.5 The Mith;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους περασα κ εγω την 2.3.5 καμμια σχεση με την μαμισια 2.3.3 .Νικο για να περασω την the Myth περναω το cklockwork mod στην sdcard ως εχει κανω την διαδικασια με τα power button και middle και μετα και μεσω αυτου την the myth ? εκανα τροποποιηση της καρτας μου με το mini tool partition wizard ... σε fat32 2x ext3 ενα linux swap ...

 

κανεις οτι ειπες φιλε μου για να την περασεις :)

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι καλύτερη Ρομ CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-RC1 η 2.3.5 The Mith;

 

Δεν εχω δοκιμασει τη myth κι ετσι δεν εχω ιδεα, εχω δει παντως τα παιδια εδω να λενε πολυ καλες κουβεντες σχετικα με αυτη

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει τη myth κι ετσι δεν εχω ιδεα, εχω δει παντως τα παιδια εδω να λενε πολυ καλες κουβεντες σχετικα με αυτη

 

Και εγώ έχω την the mith και γενέτειρά πολύ καλή το fat32 τι είναι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...