Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Wi-Fi σε εμένα από όταν έγινα 2.3.3 δεν έχει κανένα πρόβλημα ενώ πριν είχε και αναγκαζόμουνα να κάνω restart.Τα εικονίδια είναι θέμα γούστου και σε εμένα τα καινούρια μου αρέσουν περισσότερο

 

οντως και σε εμανα τα wi-fi στην 2.2 ηθελε συνεχεια reset και μου εσπαγε τα νευρα τωρσ στην 2.3.3 ειναι μια χαρα και το κινητο πεταει. Γενικα ειμαι κολλημενος με το κινητο μου και θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα που εχω παρει και σε πολυ καλη τιμη. SUPER SAMSUNG GALAXY ACE !!!!!! Οσο για τα εικονιδια προσωπικη μου γνωμη απλα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2.3.7? σίγουρος;

 

Μαλλον κάποια cm θα εννοεί ο φίλος. Αυτοί γράφουν ότι θέλουν στο build ;)

 

 

 

Εμενα που λεει pcode:GT-S5830OKAMTL τι ειναι?

 

το δικο σου ειναι Βουλγαρικο

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

2.3.7? σίγουρος;

 

2.3.7 ειναι οντως cm οπως ειπε και ο συνφορουμιτης πιο πανω. Εγω την εχω περασμενη και μπορω να πω οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι πολυ καλυτερη απο το original firmware της samsung. :)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω οτι ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι πολυ καλυτερη απο το original firmware της samsung. :)

 

σχεδον παντα ετσι ειναι. οτι δεν κανει σωστα η μαμα εταιρια το διορθωνει η cm team! ευτυχως η σαμμυ πηρε τον Steven Kondik (δημιουργος της cm)! :)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι από περιέργεια μπορεί κανείς να πει από που κατάγεται το δικό μου , και πως το βρίσκεται ?

Δεν το έχω πειράξει καθόλου , και δεν έχω κανένα πρόβλημα . Τα παρακάτω στοιχεία είναι όπως το πήρα .

 

Κωδικος μοντέλου GT-S5830

Εκδοση Android 2.3.3

Εκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP7

Εκδοση Kernel 2.6.37.7-perf-CL430532 root@DELL132#1

Αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.XWKPP

Link to comment
Share on other sites

Ετσι από περιέργεια μπορεί κανείς να πει από που κατάγεται το δικό μου , και πως το βρίσκεται ?

Δεν το έχω πειράξει καθόλου , και δεν έχω κανένα πρόβλημα . Τα παρακάτω στοιχεία είναι όπως το πήρα .

 

Κωδικος μοντέλου GT-S5830

Εκδοση Android 2.3.3

Εκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP7

Εκδοση Kernel 2.6.37.7-perf-CL430532 root@DELL132#1

Αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.XWKPP

πάτα στο πληκτρολόγιο *#1234# και πες μας τα αποτελέσματα...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τη ακουστικά πέρνει η μαλκια τελικά? Ότι κι αν έβαλα πέζει σκατά, ποιό πίσω λέει κάποιος για του iphone ότι κάνουν δουλέιά, τα δοκίμασε κανείς άλλος μην δώσω το 25άρι τσάμπα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τη ακουστικά πέρνει η μαλκια τελικά? Ότι κι αν έβαλα πέζει σκατά, ποιό πίσω λέει κάποιος για του iphone ότι κάνουν δουλέιά, τα δοκίμασε κανείς άλλος μην δώσω το 25άρι τσάμπα?

Εγώ έχω κάποια sony τα οποία μπαίνουν σε jack υποδοχή (τα κλασσικά δλδ) και παίζουν μια χαρά! Τι εννοείς παίζει σκατά; η ποιότητα; η ένταση;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πληκτρολογήσεις *#526# κάνει ένα reset στην κάρτα WiFi. μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα... Όσο για τα εικονίδια, προσωπικά, μου αρέσουν πολύ περισσότερο από της 2.2 που ήταν σαν γομάρια :) τα πιο μικρά μου αρέσουν περισσότερο.

 

το έκανα αλλά δεν απέδωσε.

Το wi-fi του κινητού βλέπει το ασύρματο router μου αλλά μου το βγαζει "εκτός εμβέλειας".

Επαναλαμβάνω πως μιλάμε για απόσταση 3-4 μέτρων και με το παληό μου se w705 συνδέομαι αμέσως και απροβλημάτιστα.

Ρε που έμπλεξα, μου εχει σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

είναι forum με πολύ, πάρα πολύ υλικό!

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1167

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάποια sony τα οποία μπαίνουν σε jack υποδοχή (τα κλασσικά δλδ) και παίζουν μια χαρά! Τι εννοείς παίζει σκατά; η ποιότητα; η ένταση;

 

Η ποιότητα. Κι απ'ότι διαβάζω και σ'αυτο το φόρουμ κι αλλού, είναι στάνταρ πρόβλημα τους και θέλει ψάξιμο για να βρεις τα κατάληλα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι από περιέργεια μπορεί κανείς να πει από που κατάγεται το δικό μου , και πως το βρίσκεται ?

Δεν το έχω πειράξει καθόλου , και δεν έχω κανένα πρόβλημα . Τα παρακάτω στοιχεία είναι όπως το πήρα .

 

Κωδικος μοντέλου GT-S5830

Εκδοση Android 2.3.3

Εκδοση βασικού φάσματος S5830XWKP7

Εκδοση Kernel 2.6.37.7-perf-CL430532 root@DELL132#1

Αριθμός κατασκευής GINGERBREAD.XWKPP

 

1-2 σελίδες κοιτα πίσω (είμαι από κινητό τώρα) λέω σε ένα παιδί τον κωδικό που πατάς για να δεις το product code.

Πάτα τον και πες μου τι βγάζει.

 

οτι θυμάμαι απο το s στα product code και αναγνωρίζω από που είναι.

(μαλλον ευρ έχεις, Ελληνικό δηλαδή αφού έχεις jpp)

 

στο επίσημο service της samsung δεν μπορούν να μου περάσουν την προηγούμενη έκδοση?

Η μέσω του Kies εγώ δεν μπορώ να πάω πίσω?

 

Κι εσύ μπορείς με το οντιν να περάσεις οτι θέλεις. Με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο πρόγραμμα τα περνάει και η samsung.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τη ακουστικά πέρνει η μαλκια τελικά? Ότι κι αν έβαλα πέζει σκατά, ποιό πίσω λέει κάποιος για του iphone ότι κάνουν δουλέιά, τα δοκίμασε κανείς άλλος μην δώσω το 25άρι τσάμπα?

 

Φιλε jackdaniels, θα σε παρακαλούσα στο εξής να εκφράζεσαι πιο κόσμια ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το Samsung Galaxy Ace GT-S5830 και εχει προεγκατεστημενες 4 εφαρμογες της Vodafone και επειδη μου ειναι αχρηστες λογω του οτι εχω Wind θα ηθελα να τις σβησω. Απο το κινητο δεν γινεται. Υπαρχει αλλος τροπος?
DjTaz13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το Samsung Galaxy Ace GT-S5830 και εχει προεγκατεστημενες 4 εφαρμογες της Vodafone και επειδη μου ειναι αχρηστες λογω του οτι εχω Wind θα ηθελα να τις σβησω. Απο το κινητο δεν γινεται. Υπαρχει αλλος τροπος?

 

Μονο μεσω αναβαθμησης σε firmware της samsung(οχι by vodafone...)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

and @ Nikos

 

PDA : S5830XWKPP

PHONE : S5830XWKP7

CSC : S5830XXKP9

 

*2767*4387264636#

Αυτόν τον κωδικό πατάς για να δεις το product code. Όχι *#1234#

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να παραθέσω και εγώ το δικό μου κουράζοντας λίγο παραπάνω και ελπίζοντας σε μια απάντηση ? :D:D:D

 

Pcode : GT-S5830OKAVGR

 

ευχαριστώ :):)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μις ερωτησούλα για αρχή ως νέος κάτοχος. Εμένα όταν ανοίγει βγαίνουν σήματα Vodafone κτλ. Πώς τα βγάζω αυτό? υπάρχουν κάπου οδηγίες?

 

παιδιά κανείς? επίσής, μπορώ στο συγχρονισμό e-mail να επιλέξω ποιούς φακέλους από το e-mail θα μου φαίρνει? και 3ον, συγχρονισμό με ημερολόγιο (πλην sto gmail) γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

*2767*4387264636#

Αυτόν τον κωδικό πατάς για να δεις το product code. Όχι *#1234#

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

OK , Κάτι σαν να μυρίζει Ευρώπη (ΕUR) ? , αλλά που ?

 

SELLOUT SMS ..... OFF

PCODE ....... GT-S5830OKAEUR

MODE.......... PROD

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...