Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα γίνει τίποτα. Θα ξαναενημερωθεί το μαρκετ. Απλά δεν πρόλαβε να κάνει το update.

Ο μόνος τρόπος είναι να σουταρεις το marketupdater (/system/app) η να το παγώσεις με το titanium (market updater η ενημέρωση μάρκετ κάπως έτσι είναι στο τιτανιουμ). Σαφώς και επιβάλλεται ροοτ.

 

Νικόλαε , την πατήσαμε . 'Ολη τη νύχτα ανοιχτό , κινητό , Wi-Fi , router , μέχρι τώρα έχω ανοίξει το market καμιά 50ριά φορές πάντα βγαίνει το original . Το ξεφορτώθηκα το μαραφέτι . Λες να επανέλθει ?. Γιατί , αν δεν αλλάξω τις ρυθμίσεις ?

Μήπως όντως υπάρχει κι' άλλος τρόπος γιά να γδάρεις τη γάτα ?

 

Σαν ιδέα : Νομίζω ότι την δουλειά την έκανε το restart μετά τις ρυθμίσεις . 'Ασχετο ?

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νικόλαε , την πατήσαμε . 'Ολη τη νύχτα ανοιχτό , κινητό , Wi-Fi , router , μέχρι τώρα έχω ανοίξει το market καμιά 50ριά φορές πάντα βγαίνει το original . Το ξεφορτώθηκα το μαραφέτι . Λες να επανέλθει ?. Γιατί , αν δεν αλλάξω τις ρυθμίσεις ?

Μήπως όντως υπάρχει κι' άλλος τρόπος γιά να γδάρεις τη γάτα ?

 

Σαν ιδέα : Νομίζω ότι την δουλειά την έκανε το restart μετά τις ρυθμίσεις . 'Ασχετο ?

 

Μπορεί να έφαγε κάποια εμπλοκη το σύστημα! Ποτέ δεν ξέρεις!

Πάντως σε διαβεβαιώνω πως δεν έκανες κάτι που να επηρεάζει το update του μαρκετ (κι εγώ έτσι έχω τις ρυθμίσεις παντα)!

 

Android is believing..

Impossible is nothing!! :lol:

 

ο λόγος φίλε μου ? :O

 

Δεν νομίζω να υπάρχει πλήρης συμβατότητα-διαχείριση του ext4 με τον μανισιο κερνελ.

Επίσης ο φόβος λάθους λόγο της αυτοματοποίησης του προγράμματος.

Είναι ποιο «σχετικά» ασφαλές η μετατροπή να γίνει απο cwm, να την κάνει ο κερνελ δηλαδή, παρά απο κάποιο αυτοματοποιημένο πρόγραμμα για διάφορες συσκευές.

 

Το μόνο oneclick πρόγραμμα που εμπιστεύομαι είναι το superoneclick για ροοτ. Μόνο έως froyo όμως.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος απο εδω μεσα να μου στειλει σε pm αν εχει βαλει καποια rom root απο XDA και ποια? και να ητανε καλυτερη απο του κινητου.

ευχαριστω πολυ

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος απο εδω μεσα να μου στειλει σε pm αν εχει βαλει καποια rom root απο XDA και ποια? και να ητανε καλυτερη απο του κινητου.

ευχαριστω πολυ

 

Τι εννοείς rom root;

Εννοείτε πως όλες οι custom rom είναι rooted..

Επίσης (συνήθως) οι custom roms είναι καλύτερες από τις stock.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς rom root;

Εννοείτε πως όλες οι custom rom είναι rooted..

Επίσης (συνήθως) οι custom roms είναι καλύτερες από τις stock.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

εχεις δικιο για custom rom μιλουσα.... περιμενω να πειτε γνωμες.

βρηκα μια CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-BETA αλλα περιμενω λιγο να δω τι θα πειτε και μετα θα αρχισω να δοκιμαζω:D

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο για custom rom μιλουσα.... περιμενω να πειτε γνωμες.

βρηκα μια CyanogenMod 7.1-cooper-KANG-BETA αλλα περιμενω λιγο να δω τι θα πειτε και μετα θα αρχισω να δοκιμαζω:D

 

 

Επίσης η gingerreal πιστεύω είναι αρκετά καλή και για το ace.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, ήθελα να ρωτήσω κάτι. (please, don't laugh with it :p)

 

λοιπόν, παντού διαβάζω ότι το κινητό δεν έχει/υποστηρίζει flash player και αυτό που δεν ξέρω είναι τι ακριβώς σημαίνει αυτή η "έλλειψη". Με λίγα λόγια, τι παραπάνω θα μπορούσα να κάνω αν είχε? Δε θα μπορώ να βλέπω βιντεάκια ή να παίζω παιχνίδια?

 

Μέχρι τώρα το flash player το είχα συναντήσει στο youtube, όταν μου ζητούσε να κάνω κάτι ενημερώσεις για να συνεχίσω να βλέπω τα βιντεάκια. Ωστόσο, σε κάποιο προηγούμενο σχόλιο διάβασα ότι θα μπορώ να βλέπω βιντεάκια στο youtube, αφού το κινητό θα τα παίζει με ένα δικό του πρόγραμμα.

 

...οπότε πού είναι το πρόβλημα? :worry:

 

ζητώ συγγνώμη, αν αυτή η ερώτηση με καθιστά "τελείως άσχετη" με τη νέα τεχνολογία.Ξέρω κάποια βασικά πράγματα, αλλά αυτό δυστυχώς μου διαφεύγει. :p

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό, ήθελα να ρωτήσω κάτι. (please, don't laugh with it :p)

 

λοιπόν, παντού διαβάζω ότι το κινητό δεν έχει/υποστηρίζει flash player και αυτό που δεν ξέρω είναι τι ακριβώς σημαίνει αυτή η "έλλειψη". Με λίγα λόγια, τι παραπάνω θα μπορούσα να κάνω αν είχε? Δε θα μπορώ να βλέπω βιντεάκια ή να παίζω παιχνίδια?

 

Μέχρι τώρα το flash player το είχα συναντήσει στο youtube, όταν μου ζητούσε να κάνω κάτι ενημερώσεις για να συνεχίσω να βλέπω τα βιντεάκια. Ωστόσο, σε κάποιο προηγούμενο σχόλιο διάβασα ότι θα μπορώ να βλέπω βιντεάκια στο youtube, αφού το κινητό θα τα παίζει με ένα δικό του πρόγραμμα.

 

...οπότε πού είναι το πρόβλημα? :worry:

 

ζητώ συγγνώμη, αν αυτή η ερώτηση με καθιστά "τελείως άσχετη" με τη νέα τεχνολογία.Ξέρω κάποια βασικά πράγματα, αλλά αυτό δυστυχώς μου διαφεύγει. :p

 

Ευχαριστώ. :)

βιντεάκια στο youtube βλέπεις κανονικά :P

!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να μου τη δίνει η αναμονή για την επίσημη αναβάθμιση του κινητού μου. Από custom rom τι προτείνεται για stable χωρίς προβλήματα ?

Να αρχίσω να το ψάχνω γιατί βαρέθηκα με τη Samsung !

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να μου τη δίνει η αναμονή για την επίσημη αναβάθμιση του κινητού μου. Από custom rom τι προτείνεται για stable χωρίς προβλήματα ?

Να αρχίσω να το ψάχνω γιατί βαρέθηκα με τη Samsung !

 

Δεν βγήκε για όλα τα ελληνικά αναβάθμιση; νομίζω βγήκε για όλα (ας επιβεβαιώσει κάποιος με cos η vgr.το eur της κοπέλας μου το έχω 2.3.3)

 

Αν θες custom δοκίμασε GingerReal (κοίτα να είναι για το ace.. Μην περάσεις για το S..! :p )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πείτε καμία γνώμη γιατί θα με τρελάνει το Ace μου.

Από τότε που πέρασα από 2.2 σε 2.3 ή μπαταρία αδειάζει σαν νερό.

Χάνει περίπου 10% για το startup και άλλα 10% κάθε ώρα σε standby, χωρίς χρήση!

Αν το χρησιμοποιήσω πχ σε 3G μπορεί και να χάσει 30% σε μισή ώρα!

 

Καμιά ιδέα?

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πείτε καμία γνώμη γιατί θα με τρελάνει το Ace μου.

Από τότε που πέρασα από 2.2 σε 2.3 ή μπαταρία αδειάζει σαν νερό.

Χάνει περίπου 10% για το startup και άλλα 10% κάθε ώρα σε standby, χωρίς χρήση!

Αν το χρησιμοποιήσω πχ σε 3G μπορεί και να χάσει 30% σε μισή ώρα!

 

Καμιά ιδέα?

 

Κι εγώ παρατήρησα ότι η μπαταρία στραγγίζεται κανονικά.. Επίσης το wakeup είναι αθλιο.. Πατάω το κουμπί για να ξεκλειδώσω, ανάβουν τα led αλλά κάνει 1-2 δεύτερα να ανοίξει η οθόνη..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παρατήρησα ότι η μπαταρία στραγγίζεται κανονικά.. Επίσης το wakeup είναι αθλιο.. Πατάω το κουμπί για να ξεκλειδώσω, ανάβουν τα led αλλά κάνει 1-2 δεύτερα να ανοίξει η οθόνη..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει... όσο για τη μπαταρία αν είστε rooted ψάξτε στο market για Battery Callibration εφαρμογή μήπςω στρώσει καθόλου.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό δεν αλλάζει... όσο για τη μπαταρία αν είστε rooted ψάξτε στο market για Battery Callibration εφαρμογή μήπςω στρώσει καθόλου.

 

Το battery calibrator απλά σβήνει τα baterrystats για ποιο ακριβής μέτρηση της μπαταρίας μετά απο φλασαρισματα και «σχετικά» καλύτερη διάρκεια μετά το στρώσιμο της μπαταρίας. δεν κάνει κάτι ιδιαίτερο.

( καιρό στο κουρμπετι με το γαλαξια φίλε μου :D )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη (αν κατάλαβα καλά)

1) Δεν είναι η ιδέα μου.

2) Δε το κάνει μόνο σ εμένα

3) Θα ζήσουμε μ αυτό.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη (αν κατάλαβα καλά)

1) Δεν είναι η ιδέα μου.

2) Δε το κάνει μόνο σ εμένα

3) Θα ζήσουμε μ αυτό.

 

Η 4) σε λίγο θα βγάλει καμία καλή ρομ κάποιος developer και θα διορθώσει πολλά προβλήματα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το battery calibrator απλά σβήνει τα baterrystats για ποιο ακριβής μέτρηση της μπαταρίας μετά απο φλασαρισματα και «σχετικά» καλύτερη διάρκεια μετά το στρώσιμο της μπαταρίας. δεν κάνει κάτι ιδιαίτερο.

( καιρό στο κουρμπετι με το γαλαξια φίλε μου :D )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Υποκλίνομαι :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Η 4) σε λίγο θα βγάλει καμία καλή ρομ κάποιος developer και θα διορθώσει πολλά προβλήματα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Χα χα χα... Σωστός...

 

Επίσης έχω ήδη σβήσει τα battery stats (χειροκίνητα από terminal)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πείτε καμία γνώμη γιατί θα με τρελάνει το Ace μου.

Από τότε που πέρασα από 2.2 σε 2.3 ή μπαταρία αδειάζει σαν νερό.

Χάνει περίπου 10% για το startup και άλλα 10% κάθε ώρα σε standby, χωρίς χρήση!

Αν το χρησιμοποιήσω πχ σε 3G μπορεί και να χάσει 30% σε μισή ώρα!

 

Καμιά ιδέα?

 

Αμέ τα ίδια είχα κι εγώ πως τα έλυσα;

1. Χρήση μόνο δικτύων 2G (Ρυθμίσεις -> Ασύρμ.εποικοιν.και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας)

2. Φωτεινότητα οθόνης στο χαμηλότερο σημείο (Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Φωτεινότητα)

3. Λήξη χρονικού ορίου οθόνης 15 δευτερόλεπτα (Ρυθμίσεις -> Οθόνη)

4. Στις ρυθμίσεις Τοποθεσία και ασφάλεια ξετικάρουμε την Χρήση ασύρματων δικτύων και κλείνουμε και το GPS όταν δεν το χρησιμοποιούμε

5. Λογαριασμοί και συγχρονισμός, ξετικάρουμε τον συνεχή συγχρονισμό

 

Θα δείτε μεγάλη αλλαγή στην ζωή της μπαταρίας.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μις ερωτησούλα για αρχή ως νέος κάτοχος. Εμένα όταν ανοίγει βγαίνουν σήματα Vodafone κτλ. Πώς τα βγάζω αυτό? υπάρχουν κάπου οδηγίες?
Link to comment
Share on other sites

Αμέ τα ίδια είχα κι εγώ πως τα έλυσα;

1. Χρήση μόνο δικτύων 2G (Ρυθμίσεις -> Ασύρμ.εποικοιν.και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας)

2. Φωτεινότητα οθόνης στο χαμηλότερο σημείο (Ρυθμίσεις -> Οθόνη -> Φωτεινότητα)

3. Λήξη χρονικού ορίου οθόνης 15 δευτερόλεπτα (Ρυθμίσεις -> Οθόνη)

4. Στις ρυθμίσεις Τοποθεσία και ασφάλεια ξετικάρουμε την Χρήση ασύρματων δικτύων και κλείνουμε και το GPS όταν δεν το χρησιμοποιούμε

5. Λογαριασμοί και συγχρονισμός, ξετικάρουμε τον συνεχή συγχρονισμό

 

Θα δείτε μεγάλη αλλαγή στην ζωή της μπαταρίας.

 

Πάντα έτσι έχω τις ρυθμίσεις εγώ σε ολα τα κινητά + screen filter το βράδυ στο 40%.. Και πάλι τίποτα.. Είναι μαπα η ρομ πως να το κάνουμε.

Ελπίζουμε σε ένα σωστό developer στο κοντινό μέλλον, μπας και δούμε άσπρη μέρα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι έχω τις ρυθμίσεις εγώ σε ολα τα κινητά + screen filter το βράδυ στο 40%.. Και πάλι τίποτα.. Είναι μαπα η ρομ πως να το κάνουμε.

Ελπίζουμε σε ένα σωστό developer στο κοντινό μέλλον, μπας και δούμε άσπρη μέρα..

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω κάθε βράδυ. (Κάθε βράδυ είμαι κάτω από 15%)

Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή όχι που το φορτίζω τόσες ώρες αλλά το βάζω για φόρτιση πριν κοιμηθώ και το βγάζω όταν ξυπνήσω.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δε θα εχεις καποιο προβλημα. Αλλωστε η φορτιση σταματαει οταν η μπαταρια φτασει στο 100%

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, όπως είχα πει και παλιότερα, έχω πάρει και 2 μπαταρίες 1550mah καβάτζα... :lol:
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...