Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2.2.1 λεει.

με ποιο προγραμμα το κανω update?γιατι με το kies νομιζω μου εβγαζε οτι δεν υποστηριζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2.2.1 λεει.

με ποιο προγραμμα το κανω update?γιατι με το kies νομιζω μου εβγαζε οτι δεν υποστηριζεται.

 

με το kies το κανεις , ξανάδες

Link to comment
Share on other sites

2.2.1 λεει.

με ποιο προγραμμα το κανω update?γιατι με το kies νομιζω μου εβγαζε οτι δεν υποστηριζεται.

 

Όπως γράφω και πιο πάνω για μένα το κινητό με την 2.2.1 ήτανε πιο υγιές απο τις 2.3.3 και την 2.3.5.

Προσωπική μου άποψη βέβαια.

Αν εχεις τώρα 'παράπονα' με την αναβάθμιση μπορεί να έχεις περισσότερα.

Σκέψου ξανά την επαναφορά εργοστασιακών η γνώμη μου και μετά προχώρα με το update.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και πιο πάνω για μένα το κινητό με την 2.2.1 ήτανε πιο υγιές απο τις 2.3.3 και την 2.3.5.

Προσωπική μου άποψη βέβαια.

Αν εχεις τώρα 'παράπονα' με την αναβάθμιση μπορεί να έχεις περισσότερα.

Σκέψου ξανά την επαναφορά εργοστασιακών η γνώμη μου και μετά προχώρα με το update.

 

Δεν ειναι απλα η αποψη σου φιλε μου, ειναι η πραγματικοτητα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απλα η αποψη σου φιλε μου, ειναι η πραγματικοτητα :)

 

Χαίρομαι που το λες εσύ ειδικα:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ειχα και εγω καποια θεματακια με την 236 αλλα μετα την αναβαθμιση νοεμβριου εξαφανηστηκαν ολα.... ισως θα μπορουσατε να τη δοκιμασετε
Link to comment
Share on other sites

οταν εχω στο αθορυβο το κινητο ή οταν το ανοιγω (χωρις να ειναι στο αθορυβο) στη πρωτη κληση το κινητο χτυπαει και δονειται για 1 δευτερολεπτο και μετα δεν ακουγεται ουτε δονειται ενω καλει καποιος γτ το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

βάλτε miui και αφήστε τα άλλα roms...... :lol:

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

βάλτε miui και αφήστε τα άλλα roms...... :lol:

 

δεν καταλαβαινω τι λες? εχει κανεις αλλος καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι λες? εχει κανεις αλλος καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?

 

Τι να συμβαίνει βρε? :p

Οι miui είναι κινέζικη ρομ βασισμένη σε cyanogen και iphonίζει μέχρι αηδίας..!

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι σε stok rom εγώ θα σου πρότεινα να μην το πειράξεις .. όσες και rom να έβαζα μετά από κάποιο διάστημα σερνόταν και πάλι το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω με τη μαμίσια 2.3.3 από τότε που το πήρα και δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα (κολλήματα, καθυστερήσεις errors κλπ)
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

θέλω την βοήθεια σας. Εχω το Samsung Galaxy Ace. Έχω περάσει την Custom rom που επισυνάπτετε στην πρώτη σελίδα και δεν μπορώ να ξαναπεράσω τις επαφές μου στο κινητό. Είχα κάνει backup με το kies... Πείτε μου αν ξέρετε κάποιο τρόπο να περάσω τις επαφές ή να ξανακάνω το κινητό έτσι οπως ήταν πριν.

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Τι να συμβαίνει βρε? :p

Οι miui είναι κινέζικη ρομ βασισμένη σε cyanogen και iphonίζει μέχρι αηδίας..!

 

Γιατί η άλλες ρομς τι είναι? ^_^ απόψεις ειναι αυτές..... Πάντως το κινητάκι ανανεώθηκε.....

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Γιατί η άλλες ρομς τι είναι? ^_^ απόψεις ειναι αυτές..... Πάντως το κινητάκι ανανεώθηκε.....

 

χαχα

Δεν ειναι αποψεις φιλε μου. Αυτο ειναι η miui ;)

Οι υπολοιπες ειναι cm,cm based,samsung based η miui based.

Η miui ειναι ενα κινεζικο project βασισμενο στη cm (γι'αυτο και μπορεις να εχεις cm compatible kernels).

Μια χαρα ρομς ειναι συνηθως, δεν ειπα τιποτα κακο!

Απλα δεν μου αρεσουν γιατι iphonιζουν!

 

Γεια σας παιδιά.

θέλω την βοήθεια σας. Εχω το Samsung Galaxy Ace. Έχω περάσει την Custom rom που επισυνάπτετε στην πρώτη σελίδα και δεν μπορώ να ξαναπεράσω τις επαφές μου στο κινητό. Είχα κάνει backup με το kies... Πείτε μου αν ξέρετε κάποιο τρόπο να περάσω τις επαφές ή να ξανακάνω το κινητό έτσι οπως ήταν πριν.

Ευχαριστώ! :)

 

Καλησπερα φιλε μου.

Σχεδον ολες οι custom rom δεν ειναι συμβατες με το kies*.

Για backup/επαναφορα επαφων δεν χρειαζεται κανενα προγραμμα.

Επαφες-κουμπι μενου-εισαγωγη/εξαγωγη (αναλογα τι θελεις) και εχεις τις επαφες σου στην καρτα μνημης σε αρχειο vcf.

Η ενας απλος συγχρονισμος με το gmail.

 

*Γενικα το Kies ειναι καρκινος.

Αθλιο προγραμμα της samsung για το bada που το αλλαξε λιγο για να κουτσο-δουλευει και με τα android.

Δεν χρειαζεται πουθενα φυσικα αφου οτι "προσφερει" μπορεις να το κανεις με την συσκευη κατευθειαν η με αλλο καλυτερο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

nikos523 Σ ευχαριστώ πολύ φίλε, να σαι καλά. Τελικά τίποτα δεν ήταν αλλά αμα είσαι άσχετος (σαν εμένα) δυσκολεύεις την ζωη σου. χαχα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα root το κινητό μου και θέλω να περάσω custom rom, απότι διάβασα στα ξένα site πέρα απο το backup προφανώς των επαφών και οτι άλλο θέλω εγώ πρέπει να κάνω backup και έναν φάκελο efs τον οποίο δεν τον βρίσκω και αποτι διάβασα σε ξένα φόρουμ στο συγκεκριμένο κινητό δε τον βρίσκει κανείς.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τον κάνω backup?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα root το κινητό μου και θέλω να περάσω custom rom, απότι διάβασα στα ξένα site πέρα απο το backup προφανώς των επαφών και οτι άλλο θέλω εγώ πρέπει να κάνω backup και έναν φάκελο efs τον οποίο δεν τον βρίσκω και αποτι διάβασα σε ξένα φόρουμ στο συγκεκριμένο κινητό δε τον βρίσκει κανείς.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τον κάνω backup?

 

με εναν root explorer πήγαινε στη ρίζα "/"

Εκεί θα βρίσκεσαι με το καλημέρα, η πατώντας συνέχεια πίσω (ανάλογα το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις).

Βρίσκεις τον φάκελο /efs

αντιγραφή

πηγαίνεις στο /mnt/sdcard και κανείς επικόλληση

 

Έτσι θα τον έχεις στην κάρτα μνήμης σου και μπορείς να τον περάσεις και στο pc σου η όπου αλλού θέλεις.

Καλό θα ήταν να δεις και ποια ρομ έχεις

*#1234#

printscreen

και το κρατάς και αυτό κάπου.

 

Αν έχεις ελληνική συσκευή με csc EUR (η cos) καλό είναι να πάρεις και ένα backup όλη τη rom γιατί δεν θα την βρεις ξανά (για cos δεν είμαι σίγουρος, άλλα eur δεν βρίσκεις).

Περιγράφω πως λίγες σελίδες πίσω στον sdaoulas (αν θυμάμαι καλά το όνομα :p)

Link to comment
Share on other sites

με εναν root explorer πήγαινε στη ρίζα "/"

Εκεί θα βρίσκεσαι με το καλημέρα, η πατώντας συνέχεια πίσω (ανάλογα το πρόγραμμα που θα χρησιμοποιήσεις).

Βρίσκεις τον φάκελο /efs

 

Το έχω κάνει αυτό και δεν υπάρχει ο φάκελος efs. Έχεις το συγκεκριμένο κινητό και βρίσκεται εκεί ο φάκελος σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό και δεν υπάρχει ο φάκελος efs. Έχεις το συγκεκριμένο κινητό και βρίσκεται εκεί ο φάκελος σε σένα?

 

Σε ολα εκει βρισκεται ο /efs

Το εχω δωσει σε δικο μου πλεον αλλα θα το κοιταξω σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Το checkara και σε ενός φίλου και ούτε σε αυτόν υπάρχει ο φάκελος efs :/

 

Ειναι root η συσκευη?

Με ποιο προγραμμα ψαχνεις?

Δοκιμασε με το nitrality μπας και γινει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...