Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και πως επαναφερουμε το κιν στην εργοστασιακη του μορφη ?

 

Ανοιγεις το κινητο σου με το Home( το κεντρικο πληκτρο) και το πληκτρο που το αναβεις κρατημενο μεχρι μεχρι να δεις το λογοτυπο της samsung. μετα επιλεγεις την τριτη επιλογη: wipe data/factory reset & ο 2ος τροπος γραφεις στο πληκτρολογιο που πραγματοποιεις κλησεις το *2767*3855#

ΠΡΟΣΟΧΗ με αυτο ομως ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ολα σου τα δεδομενα!!!!:X

 

Δηλαδή χωρίς αυτές υποστηρίζει; :lol:

 

Παλια οταν περασα την 2.3.5 εκανε αλλα οχι να παει 2.3.6. :confused:

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλια οταν περασα την 2.3.5 εκανε αλλα οχι να παει 2.3.6. :confused:

Τώρα έχεις 2.3.6; την πέρασες μόνος σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας,

 

Το κινητό πειραματίζομαι μετά από μετάβαση galaxy 3 και πραγματικά πετάει.

2.3.5 official with root.

Η μόνη ερώτηση που θα ήθελα τα φώτα σας είναι αν βάζοντας το Link2sd ( με partition φυσικά κλπ.κλπ)

θα κερδίσω σε χώρο... ή αν με το app2sd κάνω ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιός καλός φίλος θα δώσει τα φώτα του γιά το ποστ 3625 ?????????

 

το app2SD μπορεί να μεταφέρει εφαρμογές στην κάρτα SD μόνο αν αυτές είναι ξεκλειδωμένες για να μεταφερθούν ..

κατέβασε το Move2SD Enabler από το market και τρέξε το .

επέλεξε του σαν χώρο αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα και μετά τρέξε πάλι το apps2sd για να μεταφέρεις και όσες εφαρμογές δεν μπορούσες πιο πριν στην κάρτα.

δεν είναι απαραίτητο πως ΟΛΕΣ οι εφαρμογές μεταφέρονται.

επίσης τα περισσότερα widgets αν τα μεταφέρεις στην κάρτα δεν τρέχουν. θέλουν να είναι στο τηλέφωνο.

 

try it ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Άρα με το Move2sd enabler θα έχω περισσότερο χώρο σαν εσωτερική μνήμη τελικά από ότι με το link2sd?

Με ενδιαφέρει να αποκτήσω όσο το δυνατό περισσότερο εσωτερικό χώρο .

Link to comment
Share on other sites

το app2SD μπορεί να μεταφέρει εφαρμογές στην κάρτα SD μόνο αν αυτές είναι ξεκλειδωμένες για να μεταφερθούν ..

κατέβασε το Move2SD Enabler από το market και τρέξε το .

επέλεξε του σαν χώρο αποθήκευσης την εξωτερική κάρτα και μετά τρέξε πάλι το apps2sd για να μεταφέρεις και όσες εφαρμογές δεν μπορούσες πιο πριν στην κάρτα.

δεν είναι απαραίτητο πως ΟΛΕΣ οι εφαρμογές μεταφέρονται.

επίσης τα περισσότερα widgets αν τα μεταφέρεις στην κάρτα δεν τρέχουν. θέλουν να είναι στο τηλέφωνο.

 

try it ..

 

Πάω να κατεβάσω το Move2SD Enabler και μου βγάζει :

"Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτό το στοιχείο"

Τι είναι πάλι αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω το εξης:ποια ειναι η τελευταια επισημη αναβαθμιση και αν υποστηριζει flashplayer,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κατεβάσω το Move2SD Enabler και μου βγάζει :

"Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτό το στοιχείο"

Τι είναι πάλι αυτό ?

Μήπως απαιτεί root?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχεις 2.3.6; την πέρασες μόνος σου;

 

Οχι σπαστικα και ξανα εβαλα 2.3.5 rootαρισμενο.. :p

Ναι. Γιατι? http://www.cyma.org.cy/cyma.org/components/com_rscomments/assets/images/emoticons/unsure.gif

Edited by jin_kazama
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,θα ηθελα να ρωτησω το εξης:ποια ειναι η τελευταια επισημη αναβαθμιση και αν υποστηριζει flashplayer,ευχαριστω.

 

2.3.6 ειναι αλλα γενικα το ace δυστυχως δεν τα παει καλα με το φλας παιχτη..! :(

Παλι...! Δεν υποστηριζει δλδ.

Μήπως απαιτεί root?

 

Υποτίθεται πως είμαι root έχει βγει και το εικονίδιο SupeUser , αν αυτό το επιβεβαιώνει

 

Κολληματα τρωει το μαρκετ.. Την εχω κανονικα και πριν το rootαρισμα.

Edited by jin_kazama
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι έτσι την είχα περάσει και εγώ ..

κατά την διάρκεια των wipes να μην ξεχάσεις να κάνεις wipe και dalvik cashe (είναι στο advanced μενού)

 

αυτά που δείχνει πρέπει να κάνω μονο ? πρέπει να έχω κάνει κάτι πριν από αυτή την διαδικασία ?

τα wipe και dalvik cashe τι ακριβώς είναι ? :P

τα δείχνει στο video ? και αν ναι σε πιο σημείο ? :) ευχάριστω πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να δω πια ραμ εχω?πηγαινω σιγα σιγα... εκανα ροοτ το κινητο, τωρα θελω να περασω αλλη ραμ... ομως δεν ξερω ουτε ποια εχω ουτε ποια να βαλω τρελο μπερδεμα! εκτος αυτου αν αλλαξω ραμ κ καποια στιγμη κανω unroot θα χαθει η εγγυηση?οχι οτι με πολυνοιαζει γιατι το κινητο φαινεται κομπλε.. αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο να ενημερωθω και εγω
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να δω πια ραμ εχω?πηγαινω σιγα σιγα... εκανα ροοτ το κινητο, τωρα θελω να περασω αλλη ραμ... ομως δεν ξερω ουτε ποια εχω ουτε ποια να βαλω τρελο μπερδεμα! εκτος αυτου αν αλλαξω ραμ κ καποια στιγμη κανω unroot θα χαθει η εγγυηση?οχι οτι με πολυνοιαζει γιατι το κινητο φαινεται κομπλε.. αν μπορειτε βοηθηστε με λιγο να ενημερωθω και εγω

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις ραμ. Μήπως μπερδευεσαι λίγο?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ηθελα να πω ρομ :Ρ ειμαι απειρος σ'αυτα

 

:lol: Είπα και γω ... Πας μενού> ρυθμίσεις> πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο . Έκδοση android

Link to comment
Share on other sites

:lol: Είπα και γω ... Πας μενού> ρυθμίσεις> πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο> Έκδοση android Αριθμός έκδοσης

 

 

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Και να σκεφτεί κανείς ότι ήμουν αρνητικός σε οποιαδήποτε επέμβαση στο κινητό . Τώρα που το αποφάσισα λόγω κάποιων ενοχλητικών διαφημίσεων να κάνω ένα

απλό!!! :shock: root γιά να τρέξω το AdFree , ξαφνικά αυτό που περιγράφεται σε όλο το thread σαν η απλούστερη επέμβαση μεταμορφώνεται σε big issue .

Προσπάθησα και μέσω Laptop να κατεβάσω το Move2SD enabler αλλά μου βγάζει πως :

" Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote Samsung GT-S5830 "

'Ελεος ...................

 

Που είσαι Νικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο ?

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου δούλευε κανονικά το move2SD enabler .... δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ...

είσαι σίγουρα root ? :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου δούλευε κανονικά το move2SD enabler .... δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση ...

είσαι σίγουρα root ? :O

 

Πως θα ξέρω αν είμαι root ?

Υπάρχει τρόπος διαπίστωσης ?

Εκανα την διαδικασία όπως αναφέρω στο post 3625 .

Link to comment
Share on other sites

Πως θα ξέρω αν είμαι root ?

Υπάρχει τρόπος διαπίστωσης ?

Εκανα την διαδικασία όπως αναφέρω στο post 3625 .

 

έχει εμφανιστεί αυτό το εικονίδιο στις εφαρμογές σου ? http://2.bp.blogspot.com/-5jygWRYxfJk/Tra_gt6JUjI/AAAAAAAAA7E/jZu12eUoX9c/s1600/superusuario-android.png

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...