Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημεραπαιδια....εχω περασει μια custom rom αλλα το προβλημα π ειχα συνεχιζετε...το προβλημα ειναι οτι ενω μιλαω στο τηλεφωνο,μολιςτο απομακρυνω απ το αυτι μου η οθονη ειναι νεκρη...αναβει μεν λογω του αισθητηρα που εχει,αλλα παταω τερματισμος κλησης και δν κανει τιποτα...οτι και να πατησω απ την οθονη (σιγαση,τερματισμος,κλπ) ειναι ολα νεκρα...πρεπει να τερματισει την κληση ο συνομιλητης για να λειτουργησει το κινητο...το ιδιο πραγμα μου κανει και στο ξεκλειδωμα πολλες φορες...ενω παω να συρω το δακτυλο μου για να το ξεκλειδωσω,η οθονη δν δεχετε τιποτα..πρεπει να ξαναπατησω το κουμπι ξεκλειδωματος και μετα να το δεχτει...τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ,νεοπας και γω στο χωρο των smartphones , σημερα περιμενω και γω το ace μου...............αν και εχω διαβασει το 60-70% αυτου του νηματος εχω 3 ερωτησεις που θελω βοηθεια ...........

 

- εχω στο pc 2 προγραμματα πλοηγησης για android, μπορω να τα περασω στο ace ωστε να λειτουργω το gps χωρις ιντερνετ? (sygic,navigon) στην καρτα sd μαλλον λογο μεγεθους............και φυσικα να μεινει το τηλ απειραχτο χωρις ροοτ κλπ

 

- ποιες ρυθμισεις πρεπει κλεισω ωστε να μην εχω χρεωσεις απο το δυκτιο (εκτος των τηλεφωνηματων και των sms) λογο 3g ή δεν ξερω και γω απο τι αλλο ?

(αυτο καπου θυμαμε να βρηκα απαντηση αλλα που ακριβως?:wacko:)

 

-απο τα apps του μαρκετ πως καταλαβενουμε ποια παιζουν σε ''εργοστασιακη'' συσκευη και ποια σε ''σπασμενη'' ?

(δηλαδη δεν θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη και αφου μου την εγκαταστησει να διαπιστωσω μετα οτι θελει ροοτ για να δουλεψει, και να ψαχνω πως να την διαγραψω, οσο το τηλ εινα καινουργιο θελω καποιες που ειναι για ''καθαρη'' συσκευη)

 

αυτα για αρχη , γιατι ακομα δεν θα το σκαλισω .............πολυ:D

 

ευχαριστω

Edited by pharao
Link to comment
Share on other sites

Χερεται,αν γνωριζη καποιος,ειχα την 2.3.5 και εκανα root τωρα περασα την 2.3.6 πρεπει να ξανακανω root;

Ευχαριστω!

 

Ναι πρεπει να κανεις παλι root

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- εχω στο pc 2 προγραμματα πλοηγησης για android, μπορω να τα περασω στο ace ωστε να λειτουργω το gps χωρις ιντερνετ? (sygic,navigon) στην καρτα sd μαλλον λογο μεγεθους............και φυσικα να μεινει το τηλ απειραχτο χωρις ροοτ κλπ

 

Ναι μπορείς.

 

- ποιες ρυθμισεις πρεπει κλεισω ωστε να μην εχω χρεωσεις απο το δυκτιο (εκτος των τηλεφωνηματων και των sms) λογο 3g ή δεν ξερω και γω απο τι αλλο ?

(αυτο καπου θυμαμε να βρηκα απαντηση αλλα που ακριβως?:wacko:)

 

Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Χρήση δεδομένων.

 

Το απενεργοποιείς.

 

-απο τα apps του μαρκετ πως καταλαβενουμε ποια παιζουν σε ''εργοστασιακη'' συσκευη και ποια σε ''σπασμενη'' ?

(δηλαδη δεν θελω να κατεβασω καποια εφαρμογη και αφου μου την εγκαταστησει να διαπιστωσω μετα οτι θελει ροοτ για να δουλεψει, και να ψαχνω πως να την διαγραψω, οσο το τηλ εινα καινουργιο θελω καποιες που ειναι για ''καθαρη'' συσκευη)

 

Όταν μια εφαρμογή απαιτεί root, αναφέρεται στην περιγραφή της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς.

 

 

 

Το απενεργοποιείς.

 

 

 

Όταν μια εφαρμογή απαιτεί root, αναφέρεται στην περιγραφή της.

 

ευχαριστω φιλε......

Link to comment
Share on other sites

- εχω στο pc 2 προγραμματα πλοηγησης για android, μπορω να τα περασω στο ace ωστε να λειτουργω το gps χωρις ιντερνετ? (sygic,navigon) στην καρτα sd μαλλον λογο μεγεθους............και φυσικα να μεινει το τηλ απειραχτο χωρις ροοτ κλπ

 

 

Ναι μπορείς.

 

αω να μεταφερω τους φακελους μεσω του KIES και μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη μου δεν υποστηρηζει .........''.apk'' ............

 

τι να κανω να τα περασω στη sd μεσω ενος reader και μετα να την βαλω στο τηλ .......

Link to comment
Share on other sites

αω να μεταφερω τους φακελους μεσω του KIES και μου βγαζει μηνυμα οτι η συσκευη μου δεν υποστηρηζει .........''.apk'' ............

 

τι να κανω να τα περασω στη sd μεσω ενος reader και μετα να την βαλω στο τηλ .......

 

Υπάρχει και το καλώδιο :)

Το κιες είναι γτπ.. βγήκε για Bada os και όχι Android.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το καλώδιο :)

Το κιες είναι γτπ.. βγήκε για Bada os και όχι Android.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Δες αυτά...

http://www.appbrain.com/app/software-data-cable/com.lyy.softdatacable

http://www.appbrain.com/app/super-backup-%3A-sms-contacts/com.idea.backup.smscontacts

...και ξεχνάς το KIES, το οποίο όμως είναι μονόδρομος για επίσημες αναβαθμίσεις.................

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά...

http://www.appbrain.com/app/software-data-cable/com.lyy.softdatacable

http://www.appbrain.com/app/super-backup-%3A-sms-contacts/com.idea.backup.smscontacts

...και ξεχνάς το KIES, το οποίο όμως είναι μονόδρομος για επίσημες αναβαθμίσεις.................

 

Σε εμένα δείχνεις τα apps και λες να ξεχάσω το κιες??!!!

Εγώ έχω φλασαρει πάνω απο 500 φορές παλικάρι μου :)

 

Και από πότε είναι μονόδρομος το κιες??

Αμα περάσουμε την ίδια ρομ, εγώ με οντιν κι εσύ με κιες, εγώ είμαι λιγότερο επίσημος δηλαδή? :lol:

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αγόρασα χθες το Ace, είμαι εντελώς ανίδεως και αυτό φυσικά σημαίνει προβλήματα για μένα. Θα ρωτήσετε τότε γιατί το πήρα;

Γιατί φίλοι μου επιχειρηματίες έχουν σμαρτφόνς, είδα τον τρόπο λειτουργίας τους και κατάλαβα ότι χρειάζομαι τις δυνατότητές τους.

Συγχωρέστε με που παραθέτω κατευθείαν ερώτηση, διάβασα καμμιά δεκαριά σελίδες για να βρω λύση αλλά δεν έχω ελεύθερο χρόνο να τις διαβάσω όλες, σίγουρα η δουλειά που γίνεται εδώ μέσα απ'όλους είναι καταπληκτική, μπράβο σας για το μεράκι σας.

Ερώτνηση: Όταν μπαίνω στο yahoomail και πάω να ανοίξω ένα μέηλ για να το διαβάσω μου βγάζει μήνυμα "ERROR:PCDATA invalid Char value 26

Invalid Blueprint

Κάποιος μεγαλόκαρδος για απάντνηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αγόρασα χθες το Ace, είμαι εντελώς ανίδεως και αυτό φυσικά σημαίνει προβλήματα για μένα. Θα ρωτήσετε τότε γιατί το πήρα;

Γιατί φίλοι μου επιχειρηματίες έχουν σμαρτφόνς, είδα τον τρόπο λειτουργίας τους και κατάλαβα ότι χρειάζομαι τις δυνατότητές τους.

Συγχωρέστε με που παραθέτω κατευθείαν ερώτηση, διάβασα καμμιά δεκαριά σελίδες για να βρω λύση αλλά δεν έχω ελεύθερο χρόνο να τις διαβάσω όλες, σίγουρα η δουλειά που γίνεται εδώ μέσα απ'όλους είναι καταπληκτική, μπράβο σας για το μεράκι σας.

Ερώτνηση: Όταν μπαίνω στο yahoomail και πάω να ανοίξω ένα μέηλ για να το διαβάσω μου βγάζει μήνυμα "ERROR:PCDATA invalid Char value 26

Invalid Blueprint

Κάποιος μεγαλόκαρδος για απάντνηση;

 

Καλημέρα.

Απο που μπαίνεις στο Yahoo; Απο την προεγκατεστημενη εφαρμογή mail;

Δοκίμασε να κατεβάσεις την εφαρμογή Yahoo mail από το μάρκετ.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

1)Απο που μπαίνεις στο Yahoo; Απο την προεγκατεστημενη εφαρμογή mail;

2)Δοκίμασε να κατεβάσεις την εφαρμογή Yahoo mail από το μάρκετ.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

1)Μπαίνω από το εικονίδιο "Internet" μετά γκουγκλάρω το yahoo.com, μπαίνω με τους κωδικούς μου στο mail, βλέπω τα mails μου και πατώντας σε ένα από αυτά προσπαθώ να τα διαβάσω αλλά βγάζει το παραπάνω μήνυμα που παρέθεσα.

2)2ο πρόβλημα για μένα:Προσπάθησα να μπω στο androidmarket αλλά δεν το ανήγει κατευθείαν όπως στο λάπτοπ, η google μου ζητάει λογαριασμούς, email και 2ο email και το σταμάτησα μήπως κάνω κανένα λάθος.Μήπως πρέπει την οποιαδήποτε εφαρμογή να την κατεβάζω πρώτα στο λάπτοπ και μετά να κάνω copy-paste στο κινητό;

Σε κάθε περίπτωση με ενδιαφέρει πρώτον να ανοίγω τα μέηλ μου και μετά να κατεβάσω κάνα gps.Πάντως για να δω άσπρη μέρα χρειάζομαι οπωσδήποτε να με σκουντάτε με τη βοήθειά σας.

nikos523, σ'ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να κάνεις Log in με τον λογαριασμό gmail που έχεις (αν δεν έχεις φτιάξε έναν) και θα τον περάσεις τον λογαριασμό αυτόν στο market (θα σου ζητήσει να κάνεις Log in) όταν το ανοίξεις.

επίσης για να δουλέψει το μάρκετ πρέπει να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα φόντου (ρυθμίσεις - Λογαριασμοί και συγκχρονισμός - δεδομένα φόντου).

μετά μπορείς να τα κλείνεις για να έχεις εξοικονόμηση μπαταρίας ..

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα σήμερα το κινητό από το e-shop και μόλις το άνοιξα και είναι στα πολωνικά:angry:... επειδή μέχρι τη Τρίτη που θα πάω να τους κάνω μπάχαλο:X:X:X είναι αργά μπορεί κάποιος με κάποιο τρόπο να μου εξηγήσει πώς θα αλλάξω τη γλώσσα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα σήμερα το κινητό από το e-shop και μόλις το άνοιξα και είναι στα πολωνικά:angry:... επειδή μέχρι τη Τρίτη που θα πάω να τους κάνω μπάχαλο:X:X:X είναι αργά μπορεί κάποιος με κάποιο τρόπο να μου εξηγήσει πώς θα αλλάξω τη γλώσσα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

εμενα ηταν γερμανικο...........

 

χτυπα σε αναν μεταφραστη στο νετ την λεξη γλωσσα και δες τι σου βγαζει στα πολωνικα..........μετα με τα εικονιδια (πχ ρυθμισεις ) αρχισε να ψαχνεις μεχρι να βρεις την λεξη ή κατι παρομιο...............μπακαλιστικος τροπος αλλα μαλλον θα βγαλεις ακρη............φυσικα καποιος πιο ειδικος θα σου πει ενα ενα τα βηματα και θα φτασεις στη γλωσσα

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να κάνεις Log in με τον λογαριασμό gmail που έχεις (αν δεν έχεις φτιάξε έναν) και θα τον περάσεις τον λογαριασμό αυτόν στο market (θα σου ζητήσει να κάνεις Log in) όταν το ανοίξεις.

επίσης για να δουλέψει το μάρκετ πρέπει να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα φόντου (ρυθμίσεις - Λογαριασμοί και συγκχρονισμός - δεδομένα φόντου).

μετά μπορείς να τα κλείνεις για να έχεις εξοικονόμηση μπαταρίας ..

 

Σ'ευχαριστώ, θα προσπαθήσω αυτό που είπες,

Καλά Χριστούγεννα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα σήμερα το κινητό από το e-shop και μόλις το άνοιξα και είναι στα πολωνικά:angry:... επειδή μέχρι τη Τρίτη που θα πάω να τους κάνω μπάχαλο:X:X:X είναι αργά μπορεί κάποιος με κάποιο τρόπο να μου εξηγήσει πώς θα αλλάξω τη γλώσσα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εύκολο και δεν χρειάζεται να πας να τα κάνεις μπάχαλο (τα καταφέρνουν καλά και μόνοι τους :lol:)

όπως είσαι στο μενού (ακόμα και σε Αραβικά να είσαι δεν έχει σημασία) βρές το εικονίδιο των Settings. Είναι το εικονίδιο που είναι σαν γρανάζι.

πάτα το.

μέτρα 10 ρυθμίσεις από πάνω προς το κάτω και θα δείς ένα κουμπάκι πληκτρολογίου.

πάτα το.

πάτα την πρώτη επιλογή που έχει σε αυτό το μενού και απλά βρες την Ελληνική γλώσσα και επέλεξε την με το να πατήσεις στην βούλα δεξιά δίπλα της.

αυτό ήταν ... :)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

@ejinta Σε ευχαριστώ αλλά το δοκίμασα και δεν έβγαλα άκρη

 

@crazyio Αυτό ακριβώς ήθελα... αποστολή εξετελέσθη...

 

Θέμα θα τους κάνω πάντως απαιτώντας τις οδηγίες στα ελληνικά. Δεν επέλεξα φτηνότερα site φοβόμενος παραεισαγωγή και τη πάτησα από τους υποτίθετε μεγάλους.

 

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εδώ που ποστάρανε γιατί το κινητό αυτό το διάλεξα από τα λεγόμενα όλων :)

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια εχω τιν cm7,2 και εχω το εξεις πρόβλημα προσπαθω να βαλω ηχο κλησης απο εφαρμογές τετιες απο το μαρκετ αλλα και αλλα τραγούδια mp3 και χτυπάνε μια φορά και μετα το τηλ γίνετε αθόρυβο γνωρίζει κάποιος κατι ευχαριστώ:)

 

χρόνια πολλά σε ολους καλα χριστουγενα. τελικά δεν ξερει τιποτα καποιος για αυτο το προβλημα mp3 ringtones δεν πεζει η cm7.2?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα σε ολους! θελω να κανω root το ace της αδερφης μου, ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος? και επισης πως μπορω να βαλω cwm recovery?
Link to comment
Share on other sites

@ejinta Σε ευχαριστώ αλλά το δοκίμασα και δεν έβγαλα άκρη

 

@crazyio Αυτό ακριβώς ήθελα... αποστολή εξετελέσθη...

 

Θέμα θα τους κάνω πάντως απαιτώντας τις οδηγίες στα ελληνικά. Δεν επέλεξα φτηνότερα site φοβόμενος παραεισαγωγή και τη πάτησα από τους υποτίθετε μεγάλους.

 

Επίσης ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους εδώ που ποστάρανε γιατί το κινητό αυτό το διάλεξα από τα λεγόμενα όλων :)

 

Καλά μην φανταστείς ότι έχει τίποτα τρομερές οδηγίες το βιβλιαράκι, βάλε την μπαταρία βάλε το καπάκι και βάλτο στη πρίζα να φορτίσει λέει, παρ όλα αυτά είναι υποχρεωμένοι να στο έχουν στα Ελληνικά...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και χρονια πολλα σε ολους! θελω να κανω root το ace της αδερφης μου, ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος? και επισης πως μπορω να βαλω cwm recovery?

 

τι ρομ φοράει?

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά:)

 

Πρίν 2 μέρες αγόρασα το ace και πάω σμρ να συδεθώ με τα kies όταν πάω samsung apps μου βγάζει το μήνυμα: η συσκευή σας δέν υποστηρίζει την αναβάθμιση μέσω kies:blink:

 

Έκανα uninstall-install συνδέσεις - ξεσυνδέσεις αλλά τίποτα

 

Αυτό μπορεί να γίνει κ απο το κινητό? Πήγα samsung Apps, κετέβασε 2 εφαρμογές UNA service κ άλλο ένα samsung apps..να τα εγκαταστήσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά:)

 

Πρίν 2 μέρες αγόρασα το ace και πάω σμρ να συδεθώ με τα kies όταν πάω samsung apps μου βγάζει το μήνυμα: η συσκευή σας δέν υποστηρίζει την αναβάθμιση μέσω kies:blink:

 

Έκανα uninstall-install συνδέσεις - ξεσυνδέσεις αλλά τίποτα

 

Αυτό μπορεί να γίνει κ απο το κινητό? Πήγα samsung Apps, κετέβασε 2 εφαρμογές UNA service κ άλλο ένα samsung apps..να τα εγκαταστήσω?

Καινούργιο το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...