Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε Άγγελε του Θανάτου :p μήπως έχεις κάποια ιδέα και για αυτό το ερώτημα ? (αναφέρομαι στο ερώτημά μου νούμερο 6 )

μόνο εγώ το αντιμετωπίζω ?? :O

Δοκίμασε το Go SMS Pro που είναι super application και δε θα θες τπτ άλλο.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σοβαρα??? Ελα μου ομως που.. δεν μπορω να μπω στο μαρκετ..! Δες εδω:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3892820#post3892820

 

Θα σου πρότεινα να περάσεις την 2.3.5 που δουλεύουν όλα οκ. Οδηγίες εδώ Μην ξεχάσεις να σώσεις ότι χρειάζεσαι πρώτα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Έχω το Ace 3 εβδομάδες τώρα και πάει τζετ το εργαλείο.Την τελευταία εβδομάδα όμως κάποιες φορές δε μου βγάζει ότι έχω νέο μήνυμα ενω στον αποστολέα του μηνύματος δείχνει οτι έχει παραδοθεί.Επίσης ορισμένες φορές μου το βγάζει στα εισερχόμενα σαν αναγνωσμένο.Τι να μπορώ να κάνω?το κινητό φοράει από την αρχή την έκδοση 2.3.3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω μάθει και κάνω back up τα πάντα απότ ο εργαλείο μας. Ένα όμως δεν ξέρω. Υπάρχει τρόπος/app που να κάνει back up και το λεξιλόγιο Χ9; Αυτό δλδ που προσθέτεις τις δικές σου λέξεις.. Πακίιιιιιττ :)

 

Μήπως κάποιος γνωρίζει; .. :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνωρίζει; .. :confused:

Χλωμό το βλέπω αλλά ...google it ;)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω μια χαρη αν μπορει καποιος.Καποιος rout με 2,3,5 να κανει ενα αντιγραφο το πληκτρολογιο samsung (οχι tο swype ουτε το πληκτρολογιο android) με το titanium backup και να μου το ανεβασει εδω ειτε να μου το στειλει με mail.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

Ποιός καλός φίλος έχει εγκαταστήσει το ShARreLoc ?

Το κατέβασα από το market και εγκατεστάθηκε κανονικά σε Galaxy Ace , αλλά ....

Γιατί έχω πρόβλημα και όταν ανοίγοντάς το και προσπαθώ να γράψω τα στοιχεία που ζητάει γιά εγγραφή κλείνει η εφαρμογή ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγόρασα το NeedForSpeed Shift και παρόλο που κατέβηκαν 96ΜΒ όταν πάω να το τρέξω λέει πως δεν υποστηρίζεται το device. Και φυσικά τους έκραξα γιατί δεν το πήρα 0,10€ που είχε προχθές, αλλά 2,99 πριν 2 βδομάδες!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγόρασα το NeedForSpeed Shift και παρόλο που κατέβηκαν 96ΜΒ όταν πάω να το τρέξω λέει πως δεν υποστηρίζεται το device. Και φυσικά τους έκραξα γιατί δεν το πήρα 0,10€ που είχε προχθές, αλλά 2,99 πριν 2 βδομάδες!

 

Το δικό μου τρέχει κανονικά στο Ace . Κάτι άλλο θα συμβαίνει .

Link to comment
Share on other sites

Με 2.3.5 stock αλλά και με CM7.2 το ίδιο ακριβώς μνμ "This application is not authorized for use on your Android device". ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ πως κάνει το ΙΔΙΟ ακριβώς και στο SIMS3. Έλεος!

Αλήθεια, έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό το βλέπω αλλά ...google it ;)

 

Πράγματι χλωμό, στο google μόνο για τα WP είχε κάποια λύση. Έβαλα ερώτημα στο xda..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω πως δε σε πιστευω, αλλα σε μενα σκανε κ τα 2 παιχνιδια...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρει κανείς πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω πριν αρχίσω να το χρησιμοποιώ?

 

Φόρτισε το μέχρι να γεμίσει και μετά παίξε κανονικά. Δεν υπάρχει εδώ η λογική των πολύωρων φορτίσεων και πλήρων αποφορτίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περάσεις την 2.3.5 που δουλεύουν όλα οκ. Οδηγίες εδώ Μην ξεχάσεις να σώσεις ότι χρειάζεσαι πρώτα.

 

 

Καλησπερα ολλ!!! http://yoursmiles.org/csmile/preved/c0133.gif Φιλε μου μιλαμε για official αναβαθμηση η καποιο root/σπασιμο κλπ κλπ..? Με την samsung.. και εγγυηση τι παιζει?? :confused: Με το φορουμ αυτο τι γινεται? Θελει εγγραφη? Βασικα ειναι down?:worry:

 

*Ασχετος με τα αδροιντ.. Μην με παρεξηγητε.. :O

Edited by jin_kazama
more stats... .p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το φορουμ αυτο τι γινεται? Θελει εγγραφη? Βασικα ειναι down?:worry:

 

To site είναι under constuction. Ωστόσο το forum δουλεύει... http://www.sammobile.com/forum/forum.php

 

Εγγραφή χρειάζεται αλλά αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα .... " Σφάλμα λήψης "Όνομα Εφαρμογής". Υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή. " εχω πολυ χωρο στην συσκευη και αναρωτιεμαι αν υπαρχει σε καποιον αυτο το προβλημα και αν ναι πως το ελυσε .. εχω αυτην την Rom απανω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1258830. Βρηκα ομως κατι σε σχεση με ενα HTC δεν ξερω αν ισχυει και στο ACE ...

Καλημέρα παιδιά!! Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρων την βρήκα την λύση στο πρόβλημα μου το οποίο είχα όταν πήγαινα να κατεβάσω εφαρμογή από το Market πάνω απο 5MB μου έβγαζε το εξής σφάλμα " Σφάλμα λήψης "Όνομα Εφαρμογής". Υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή. "

Λοιπόν το πρόβλημα μου ήταν στην Download Cache και όχι στις rom δεν το μετάνιωσα καθόλου που έκανα root το κινητό μου!! Δεν κολλάει πλέον και του πέρασα την 2.3.7 παίζω angry birds ενώ παλιά έκανε 100 ώρες να ανταποκριθεί..

Η λύση του είναι αυτή:

1. Κάνουμε Backup την SD Card

2. Κάνουμε Partition την SD Card με τον Rom Manager ( Εγώ χρησιμοποίησα αυτές τις τιμές 512mb/256mb swap)

3. Εγκαθιστούμε την εφαρμογή Simple2Ext (Μπορούμε να την βρούμε στο Market)

4. Ανοίγουμε την εφαρμογή Simple2Ext και επιλέγουμε 'Download Cache'.

5. Τέλος, κάνουμε reboot το Wildfire μας και πλέον μπορούμε να κατεβάσουμε ότι εφαρμογή θέλουμε όσο μέγεθος και να έχει!! ( π.χ Angry Birds/Skype κ.α)

Link to comment
Share on other sites

και πώς γράφουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες με το GoSms ?? :O

το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ... :O

 

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να γράφω 160 χαρακτήρες και όταν πάω να γράψω μήνυμα να είναι το πληκτρολόγιο Locked στα κεφαλαία ώστε να ξεκινάω άμεσα το γράψιμο ..

όχι να είναι σε μικρά και να χρειάζεται να πατάω παρατεταμένα το caps για να τα γυρίσει σε κεφαλαία και να γράφω. γιατί μετά από κάθε τελεία πρέπει να είμαι πάλι με το caps και να τα γυρνάω σε κεφαλαία ...

 

αυτό γινόταν με την 2.3.5 με το αλφάβητο GSM στα settings των μηνυμάτων ...

τώρα δεν .... με όποιο συνδυασμό και αν το προσπάθησα ... (αυτόματο, unicode, αλφάβητο GSM)

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα .... " Σφάλμα λήψης "Όνομα Εφαρμογής". Υπάρχει επαρκής χώρος στη συσκευή. " εχω πολυ χωρο στην συσκευη και αναρωτιεμαι αν υπαρχει σε καποιον αυτο το προβλημα και αν ναι πως το ελυσε .. εχω αυτην την Rom απανω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1258830. Βρηκα ομως κατι σε σχεση με ενα HTC δεν ξερω αν ισχυει και στο ACE ...

 

Δεν το ξέρω αν δουλεύει, εμένα όταν μου βγάζει αυτό το μήνυμα κάνω εκκαθάριση δεδομένων του μάρκετ (και από το μενού ρυθμίσεις -> εφαρμογές και από τις επιλογές του μάρκετ) restart και μου δουλεύει μια χαρά μετά.

 

Σήμερα πέρασα αυτό και ενθουσιάστηκα. Πολύ καλό.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ... αυτο κανω και εγω αλλα μεγαλες εφαρμογες δεν μπορω να τις κατεβασω ... ποια ρομ φορας ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους .

Ποιός καλός φίλος έχει εγκαταστήσει το ShARreLoc ?

Το κατέβασα από το market και εγκατεστάθηκε κανονικά σε Galaxy Ace , αλλά ....

Γιατί έχω πρόβλημα και όταν ανοίγοντάς το και προσπαθώ να γράψω τα στοιχεία που ζητάει γιά εγγραφή κλείνει η εφαρμογή ?

 

Solved ..............

Χρειάζεται να κάνει ένα πρώτο FIX to GPS .

Link to comment
Share on other sites

και πώς γράφουμε 160 ελληνικούς χαρακτήρες με το GoSms ?? :O

το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ... :O

 

αυτό που με ενδιαφέρει είναι να γράφω 160 χαρακτήρες και όταν πάω να γράψω μήνυμα να είναι το πληκτρολόγιο Locked στα κεφαλαία ώστε να ξεκινάω άμεσα το γράψιμο ..

όχι να είναι σε μικρά και να χρειάζεται να πατάω παρατεταμένα το caps για να τα γυρίσει σε κεφαλαία και να γράφω. γιατί μετά από κάθε τελεία πρέπει να είμαι πάλι με το caps και να τα γυρνάω σε κεφαλαία ...

 

αυτό γινόταν με την 2.3.5 με το αλφάβητο GSM στα settings των μηνυμάτων ...

τώρα δεν .... με όποιο συνδυασμό και αν το προσπάθησα ... (αυτόματο, unicode, αλφάβητο GSM)

 

Ρυθμισεις -> ρυθμισεις αποστολης -> ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις. Το ενεργοποιεις αυτο και μετα στο ακριβως απο κατω (υποστηριζομενες γλωσσες) επελεξε Ελληνικα.

Νομιζω πως ακομα και με με μικρα να γραφεις το sms αυτο θα το στελνει με κεφαλαια :)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις -> ρυθμισεις αποστολης -> ενεργοποιηση υποστηριξης για τοπικες ρυθμισεις. Το ενεργοποιεις αυτο και μετα στο ακριβως απο κατω (υποστηριζομενες γλωσσες) επελεξε Ελληνικα.

Νομιζω πως ακομα και με με μικρα να γραφεις το sms αυτο θα το στελνει με κεφαλαια :)

 

το έκανα μόλις τώρα αυτό που αναφέρεις αλλά πάλι 160 χαρακτήρες δεν τους παίρνει ούτε με κεφαλαία ..

προσωπικά για χρόνια ολόκληρα έστελνα sms με Greeklish και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα .. αλλά με την 2.3.5 είχα αρχίσει και τα έστελνα σε Ελληνικά και συνήθισα βλέπεις ... :p

το θέμα είναι πως το ίδιο πρόβλημα (λογικά) θα το αντιμετωπίζουν και άλλοι που θέλουν να γράφουν οπωσδήποτε Ελληνικά .. :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

ΘΕλω μια χαρη αν μπορει καποιος.Καποιος rout με 2,3,5 να κανει ενα αντιγραφο το πληκτρολογιο samsung (οχι tο swype ουτε το πληκτρολογιο android) με το titanium backup και να μου το ανεβασει εδω ειτε να μου το στειλει με mail.Ευχαριστω πολυ.

 

κανεις παιδια?

 

το έκανα μόλις τώρα αυτό που αναφέρεις αλλά πάλι 160 χαρακτήρες δεν τους παίρνει ούτε με κεφαλαία ..

προσωπικά για χρόνια ολόκληρα έστελνα sms με Greeklish και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα .. αλλά με την 2.3.5 είχα αρχίσει και τα έστελνα σε Ελληνικά και συνήθισα βλέπεις ... :p

το θέμα είναι πως το ίδιο πρόβλημα (λογικά) θα το αντιμετωπίζουν και άλλοι που θέλουν να γράφουν οπωσδήποτε Ελληνικά .. :O

 

κανε μια επανεκκινηση και θα γινει λογικ.

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...