Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημοψήφισμα?

 

Ποιο δημοψήφισμα?

 

Σε ρώτώ γιατί όσους έχω χιλιοπαρακαλέσει να μου κοινοποιήσουν το σημείο της Συνθήκης του Βουκουρεστίου, μέσω της οποίας ρυθμίζεται το ζήτημα της κυριαρχίας της Κρήτης , ΟΛΟΙ όσοι μιλούσαν για αυτό άρχιζαν να σφυρίζουν αδιάφορα.

 

Καλά τα έχουμε καταφέρει πάλι να δημιουργήσουμε θέματα απο το πουθενά, μου θυμίζει την ιστορία των Σκοπίων έντονα.

 

Ας όψεται το χαρτί που έχει πέσει στις τσέπες κάποιον καλοθελητών.....βλέπε αεροπορική Sky Express του πρώην πιλότου παλαιού Πρωθυπουργού της χώρας με καταγωγή απο την Κρήτη.

 

Δεν ξερω αν αληθευει αλλα ετσι ξερω..το 2010 θα γινει και καλα δημοψηφισμα για την ανεξαρτησια της...εν πασει περιπτωση ,πιστευω οτι τσαμπα το συζηταμε...το 80% των τηλεθεατων που ειδαν την διαφημιση ουτε καν το προσεξαν και αν δεν γινοταν θεμα κανεις δεν θα το προσεχε...σιγα μην περναει μηνυμα και το γραφειο...ΕΛΕΟΣ πια

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αληθευει αλλα ετσι ξερω..το 2010 θα γινει και καλα δημοψηφισμα για την ανεξαρτησια της...εν πασει περιπτωση ,πιστευω οτι τσαμπα το συζηταμε...το 80% των τηλεθεατων που ειδαν την διαφημιση ουτε καν το προσεξαν και αν δεν γινοταν θεμα κανεις δεν θα το προσεχε...σιγα μην περναει μηνυμα και το γραφειο...ΕΛΕΟΣ πια

Το 2012 θες να πεις.

 

Το θεμα θαφτηκε παντως απ'ολους με εξαιρεση τα blogs και την ενωση δημοσιογραφων στην Κρητη. Ποιος χεστηκε αλλωστε, που να κατσεις να ασχοληθεις με την καθε Βοϊδαφον οταν εχεις iphone4 και τον τελευταιο επεξεργαστη της Intel που ψηνει φραπε.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίγα ξέρεις από Ιστορία...Τρομοκρατική Οργάνωση

http://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan

 

 

http://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2009/06/KKK-Vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίγα ξέρεις από Ιστορία...Τρομοκρατική Οργάνωση

http://en.wikipedia.org/wiki/Ku_Klux_Klan

 

 

http://vigilantcitizen.com/wp-content/uploads/2009/06/KKK-Vodafone.jpg

 

Προφανώς κάνει πλάκα ρε συ.;)

Και όχι η Κου Κλουξ Κλαν δεν ήταν τρομοκρατική οργάνωση. Ή τουλάχιστον δεν μπορεί να χαρακτηριστεί έτσι (όχι ότι ήταν το χαμόγελο του παιδιού αλλά δεν ζώνονταν και εκρηκτικά και σκότωναν κόσμο.:p).

 

Πάντως εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό. Αν δεν γινόταν θέμα απ τα blogs κανένας δεν θα είχε προσέξει την σημαία αυτή πίσω. Δεν ξέρω αλλά κάτι δεν μου κολλάει σε αυτή την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι πιο πιθανο :

α) να γυριστηκε το σποτ τυχαια στο γραφειο πχ καποιου κρητικου ( ; ) που γουσταρει την ανεξαρτησια της κρητης και ειχε τα σημαιακια του απο πισω

 

Eισαι πολυ αθωος αν νομιζεις πως η βιομηχανια της διαφημισης αφηνει το παραμικρο στην τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Μα και επίτηδες να έγινε, ποιος χέσ...κε; Ακόμη κι αν υποθετικά θέλει να περάσει κάτι οποιοσδήποτε, ο καθένας μας έχει μια συγκεκριμένη άποψη πάνω σε κάθε ζήτημα. Λες να μου/σου αλλάξει γνώμη η VF και η κάθε VF με μια διαφήμιση;

 

Εδώ, το 90% αυτών που έγραφαν σε forums/blogs κλπ δεν είχαν καν ιδέα τι σήμαινε η σημαία!

 

Αυτό που ξέρω είναι ότι κάθεται ο καθένας και ασχολείται και κάνει τσάμπα διαφήμιση στην VF :p

Link to comment
Share on other sites

"ποιος χε...κε" λεγαμε και το 1990 οταν βλεπαμε τα τροχοσπιτα των Σκοπιανων στα camping της Χαλκιδικης με αυτοκολλητακια που ειχαν τον χαρτη της "Μακεδονιας" τους...

 

"Ποιος χε...κε" λεγαμε και τοτε. Οσοι ειναι απο βορεια Ελλαδα το θυμουνται.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρείς ίδιο με τα σενάρια ορισμένων(λίγων) περί μελλοντικής διάσπασης της Κρήτης;

 

Και το ότι η Μακεδονία "είναι" των Σκοπιανών οι ίδιοι το λένε, δεν τους το αναγνώρισε κανείς! Αυτό έλειπε άλλωστε :mad::p

 

Θέλω να πω πως αν κάποιος έχει μία άποψη περί αυτών των (ευαίσθητων) ομολογουμένως θεμάτων, δε νομίζω πως μπορεί κανείς να του την αλλάξει με διαφημισούλες

 

Αλλά, ok, αρκετά ασχοληθήκαμε με την VF και την πάρτη της. Επαναλαμβάνω, τσάμπα διαφήμιση της κάνουμε :p Οπότε, από μένα, enough :)

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

Οχι, φυσικα δεν ειναι το ιδιο. Ενα παραδειγμα εφερα.

 

δεν τους το αναγνωρισε κανεις??? ασε δεν απανταω σε αυτο γιατι θα παμε αλλου ;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλωστε νομίζω πως οι δύο περιπτώσεις διαφέρουν καθώς στην μία περίπτωση είχαμε μια ξένη χώρα να διεκδικεί ενώ στην προκειμένη περίπτωση δεν υπάρχει κάποια ξένη χώρα (όχι βέβαια ότι υπάρχει κάποιου είδους διεκδίκησης).
Link to comment
Share on other sites

To myphone προφανώς θα διαγράψει το μήνυμα μου υποθέτω (και καλά θα κάνει) διότι δεν αφορά την κινητή τηλεφωνία ούτε τα δίκτυα. Το ότι πολλόι θέλουν να "φάνε" την χώρα αυτή και τον πληθυσμό της το ξέρουμε χρόνια .. Το ότι η η βονταφον δεν συμπεριέλαβε τυχαία την συγκεκριμένη σημαία επίσης δεν είναι τυχαίο! Τίποτε στις διαφημίσεις και στο μάρκετινγκ δεν είναι τυχαίο! Συγγνώμη μα είναι άποψη μου , σπουδάζοντας παρεπιπτόντως το άθλημα αυτό , αυτό έχω καταλάβει. 'Αλλος ένας τρόπος να μπει στο υποσυνείδητο του απειθάρχητου ελληνικού λαού σχέδιο για διαχωρισμού εδαφών της χώρας και γενικότερα το κακό της. Σίγουρα, η διαφήμιση δεν προκαλλεί προβλήματα από το πουθενά , μα τα φέρνει στην επιφάνεια. Θετική διαφήμιση , δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί, μιας και πολλοί την κατακρίνουν .

Προσπαθώ να μην είμαι υπερβολικός , κι αν γίνομαι συγχωρέστε με .. Αλλά δεν είναι από σπόντα η σημαία αυτή παρούσα ενώ σε ένα χρόνο, σύμφωνα με το προσύμφωνο του Βενιζέλου με την Κρήτη , θα γίνει δημοψήφισμα για το αν η Κρήτη θα συνεχίσει να θεωρείται κομμάτι αυτής της χώρας και όχι ξεχωριστή δημοκρατία.

Συγγνώμη αν σας κούρασα και συγγνώμη για το πολιτικό μήνυμα μου!

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Η σημαία αυτή δημιουργήθηκε όταν η κρήτη έγινε ανεξάρτητη για ένα μικρό χρονικό διάστημα (Κρητική πολιτεία) περίπου το 1899

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων...

Η Κρήτη δεν υπήρξε ποτέ αναξάρτητη! Ήταν αυτόνομη πολιτεία υπό την κυριαρχία του Σουλτάνου (κόκκινο τετράγωνο με αστέρι στη σημαία). Κάτι σαν τις περιοχές στην Ισπανία (Καταλονία, Ανδαλουσία κλπ) που έχουν τοπικές κυβερνήσεις, δική τους γλώσσα (διάλεκτο ίσως πιο σωστά) και σημαία, αλλά δεν έχουν π.χ. δικό τους στρατό.

 

Φιλικά :cool:

If you can't change the world, change yourself, but if you can't change yourself then change the world
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν στο προφητευόμενο δημοψήφισμα θα ψηφίσουν οι Κρητικοί για την ανεξαρτητοποίησή τους από την Ελλάδα, ή αν θα ψηφίζουμε οι υπόλοιποι για να τους διώξουμε;

Πού απευθύνεται η προπαγανδιστική διαφήμιση; στους κατοίκους της Κρήτης ή της ηπειρωτικής Ελλάδας;

Γιατί έμεινε η σκιά από τις σημαίες στη δεύτερη έκδοση, παρά το γεγονός ότι έφυγαν οι σημαίες;

Ποια συμφέρονται κρύβονται από πίσω;

 

αναπάντητα ερωτήματα που ζητούν απαντήσεις...

:lol: :O :X

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39747&dateFrom=&dateUntil= για να καταλάβω καλύτερα αυτό το πακέτο είναι σαν καρτοίντερνετ πού μολις τελειώσει ο όγκος δεν υπάρχει χρέωση ; αυτό γράφει. Το έχει δει κανένας ; από ότι ρώτησα στην βοντα μου είπανε να πάρω να ρωτήσω μόλις βγει διότι τώρα δεν ξέρουνε τίποτα . Γενικά ότι vodafone mobile broadband βγει μόλις τελειώσει ο όγκος που δίνεται δωρεάν μετά δεν χρεώνεςαι; τι διαφορά μπορεί να έχει το συγκεκριμένο;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει ξεκάθαρα. Είναι πακέτο Ίντερνετ, στο οποίο όταν φτάσεις τα 500 mb κίνησης μπαίνει φραγή, μέχρι να λήξει ο ημερολογιακός μήνας.
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει ξεκάθαρα. Είναι πακέτο Ίντερνετ, στο οποίο όταν φτάσεις τα 500 mb κίνησης μπαίνει φραγή, μέχρι να λήξει ο ημερολογιακός μήνας.

 

καλό!! Συμφέρει πολύ τα άτομα που χρησιμοποιούν το ίντερνετ ελάχιστα. Εγώ ρώτησα εάν μπορούμε να βάλουμε την κάρτα σημ από το στικακι στο κινητό και μου είπανε όχι. Μου φάνηκε τελείως κουλο . Γενικά ξέρω ότι γίνεται αυτό απλά επειδή η σημ είναι μόνο για data δεν μπορείς να κανείς κλήσεις άρα κανονικά θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις στο κινητό .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν μπορείς να πάρεις το 1ΜΒ με 10 ευρώ , δεν βλέπω τον λόγο να πάρεις μόνο 500 ΜΒ με τα ίδια λεπτά.....
Link to comment
Share on other sites

αχαχαχα "προπαγανδα υποσυνειδητου" τι αλλο θα ακουσουμε; επειδη ειδα 4 pixel απο τη διπλωμενη σημαια, θα καταληξω να ειμαι υποχειριο των προδοτικων δυναμεων... που ψεκαζουν την ελλαδα απο τη στρατοσφαιρα

αν παιξεις αναποδα τη διαφημιση μηπως βγει και κανενα κρυφο μηνυμα;

 

occam's razor...

τι ειναι πιο πιθανο :

α) να γυριστηκε το σποτ τυχαια στο γραφειο πχ καποιου κρητικου ( ; ) που γουσταρει την ανεξαρτησια της κρητης και ειχε τα σημαιακια του απο πισω

)

Kαι εγω αυτο πιστευω,οτι απο ενα γεγονος που εγινε κατα λαθος ή κατα τυχη δημιουργηθηκε ολοκληρο θεμα.

Να εχουμε να λεμε δηλαδη...

-
Link to comment
Share on other sites

Εεε, κρατησε μια βδομάδα πάει πέρασε και αυτό...

Θα ξεχαστει!

 

Το χειρότερο είναι να βλέπεις άτομα (που λογικά τρώνε ψωμί από την εταιρία) να το θεωρούν ως κάτι ασήμαντο! Βέβαια και τί να κάνουν να αντιδράσουν;! Εδώ δεν προλαβαίνουμε (σε όλες τις εταιρίες) τα μαγαζια που κλείνουν το ένα πίσω από το άλλο!

 

Εργοδοτης να υπάρχει και ας κάνει τις λαμογιές του!!! Κάπως έτσι το βλέπω! Δεν διαφωνώ!

Αφού κατάφεραν να μας φτάσουν σε τέτοιο σημείο...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,δεν εχω δει την διαφημιση οτι εχω διαβασει.H Bονταφον ειναι επιχειρηση που στοχος ειναι τα λεφτα(οπως ολες οι εταιρειες βασικα).Δεν νομιζω οτι ενδιαφερετε καθολου μα καθολου για εθνικα θεματα.Γνωμη μου,φιλικα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,δεν εχω δει την διαφημιση οτι εχω διαβασει.H Bονταφον ειναι επιχειρηση που στοχος ειναι τα λεφτα(οπως ολες οι εταιρειες βασικα).Δεν νομιζω οτι ενδιαφερετε καθολου μα καθολου για εθνικα θεματα.Γνωμη μου,φιλικα.

 

Δεν διαφωνώ σίγουρα έγινε κάποιο deal! Πάρε 1 μμύριο βάλε 2 σημαιάκια!

Πάρε 5 μμυρια για τις υποκλοπές!

 

Σίγουρα τα λεφτά κοιτάει...

Έχει τις κατάλληλες γνωριμίες που θα της δώσουν τα λεφτά, αντίθετα από τις άλλες 2...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...