Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Προσπαθω να περασω επαφες στο κινητο.Εαν επιλεξω να τα αποθηκευσω στο κινητο τοτε μπορω να βαλω στο ιδιο ονομα 2-3 νουμερα.Εαν επιλεξω να τα αποθηκευσω στην sim τοτε μπορω να βαλω μονο 1 νουμερο σε καθε ονομα.

Τι κανω λαθος? Μπορει καποιος να με βοηθησει? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα. Προσπαθω να περασω επαφες στο κινητο.Εαν επιλεξω να τα αποθηκευσω στο κινητο τοτε μπορω να βαλω στο ιδιο ονομα 2-3 νουμερα.Εαν επιλεξω να τα αποθηκευσω στην sim τοτε μπορω να βαλω μονο 1 νουμερο σε καθε ονομα.

Τι κανω λαθος? Μπορει καποιος να με βοηθησει? Ευχαριστω

 

στα περισσότερα κινητά είναι έτσι...και σε samsung που έχω...πάλι τις ίδιες επιλογές έχω.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση του λογισμικού και έχασα τις ρυθμίσεις της Q. όπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα η Q στέλνει ό,τι της κατέβει. Μου έστειλε ρυθμίσεις για ΟΤ 835. Κ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Ενώ συνδέεται κανονικά και αρχίζει η διαδικασία μου βγάζει σφάλμα ότι δεν βρίσκει network και θα πρέπει είτε να ρυθμίσω το network μου είτε να να βγάλω εκτός λειτουργίας το Firewall. Και το ίντερνετ μου είναι μια χαρά και όταν απενεργοποιώ τελείως το Firewall (Νορτον internet Security) πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα..... Γιατί;

 

Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι η κάρτα Wind που έχω μέσα δεν μου στέλνει τα μηνύματα χαμένων κλήσεων αμέσως με το που ανοίγω το κινητό και έρχονται αυτά μετά από μισή ώρα ή και καθόλου, ενώ το μήνυμα χαμένων κλήσεων της Cosmote κάρτας που έχω στη θέση 2 έρχεται αμέσως και κανονικά. Άλλαξα και τις θέσεις των sim έβαλα και μόνη της την sim της Wind αλλά τζίφος. Στα άλλα κινητά μου το μήνυμα χαμένων κλήσεων ερχόταν αμέσως με την ενεργοποίηση της συσκευής... Γιατί έτσι; Το έχετε παρατηρήσει και εσείς στο δικό σας;

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι η κάρτα Wind που έχω μέσα δεν μου στέλνει τα μηνύματα χαμένων κλήσεων αμέσως με το που ανοίγω το κινητό και έρχονται αυτά μετά από μισή ώρα ή και καθόλου, ενώ το μήνυμα χαμένων κλήσεων της Cosmote κάρτας που έχω στη θέση 2 έρχεται αμέσως και κανονικά. Άλλαξα και τις θέσεις των sim έβαλα και μόνη της την sim της Wind αλλά τζίφος. Στα άλλα κινητά μου το μήνυμα χαμένων κλήσεων ερχόταν αμέσως με την ενεργοποίηση της συσκευής... Γιατί έτσι; Το έχετε παρατηρήσει και εσείς στο δικό σας;

 

αφού λες ότι δουλεύει της cosmote και δοκίμασες εναλάξ και μόνη της, να υποθέσω ότι καλό θα είναί να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας ή να τους κάνεις ένα ερώτημα με mail.;)

 

είναι παλιά η sim ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση; Ενώ συνδέεται κανονικά και αρχίζει η διαδικασία μου βγάζει σφάλμα ότι δεν βρίσκει network και θα πρέπει είτε να ρυθμίσω το network μου είτε να να βγάλω εκτός λειτουργίας το Firewall. Και το ίντερνετ μου είναι μια χαρά και όταν απενεργοποιώ τελείως το Firewall (Νορτον internet Security) πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα..... Γιατί;

 

Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι η κάρτα Wind που έχω μέσα δεν μου στέλνει τα μηνύματα χαμένων κλήσεων αμέσως με το που ανοίγω το κινητό και έρχονται αυτά μετά από μισή ώρα ή και καθόλου, ενώ το μήνυμα χαμένων κλήσεων της Cosmote κάρτας που έχω στη θέση 2 έρχεται αμέσως και κανονικά. Άλλαξα και τις θέσεις των sim έβαλα και μόνη της την sim της Wind αλλά τζίφος. Στα άλλα κινητά μου το μήνυμα χαμένων κλήσεων ερχόταν αμέσως με την ενεργοποίηση της συσκευής... Γιατί έτσι; Το έχετε παρατηρήσει και εσείς στο δικό σας;

Μου το είχε κάνει και μένα. Βάλε το καλώδιο USB του τηλεφώνου σε θύρα USB που έρχεται κατ' ευθείαν από την μητρική και όχι σε θύρα extension. Νομίζω θα δουλέψω και σε σένα. Πάντως μη περιμένεις τίποτα σπουδαίο από την αναβάθμιση. Μάλλον, μη περιμένεις τίποτα. Τζάμπα δουλειά θα έχεις μετά να ξαναπεράσεις τα σχετικά. Εγώ έχασα της ρυθμίσεις της Q και παλεύω να τις ξαναβάλω. Άλλο κάρο με πατάτες και η Q. Σου στέλνει με e-mail χειροκίνητες ρυθμίσεις για το πλησιέστερο μοντέλο και ως συνήθως δεν γίνεται τιποτε. Παίρνεις τηλέφωνο να σε εξυπηρετήσουν και σου λένε δεν μππορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο. Σα να σου λένε. "πήγαινε σε παρακαλώ σε άλλη εταιρεία". Ε, τι να κάνουμε. Σιγά σιγά θα πάμε!

Link to comment
Share on other sites

αφού λες ότι δουλεύει της cosmote και δοκίμασες εναλάξ και μόνη της, να υποθέσω ότι καλό θα είναί να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας ή να τους κάνεις ένα ερώτημα με mail.;)

 

είναι παλιά η sim ?

 

Ναι η κάρτα sim της Wind που έχω είναι παλιά. Είναι από εποχής ΤΙΜ. Παίζει ρόλο αυτό; Στο λέω γιατί έχω και το Samsung D880 που είναι και αυτό με 2 sim αλλά λειτουργεί κανονικά εκεί η sim μου και μου στέλνει αμέσως τα sms χαμένων κλήσεων με το που ενεργοποιώ την συσκευή. Πήρα τηλέφωνο και στην Wind και μου είπαν ότι μάλλον θα φταίει η συσκευή αλλά όπως κατάλαβα ήταν άσχετη η υπάλληλος.....

 

UPDATE τελικά έκανα αναβάθμιση. Το ΝORTON INTERNET SECURITY μπλόκαρε την σύνδεση με τον σέρβερ ακόμα και με το Firewall απενεργοποιημένο..... Άλλαξα antivirus και έγινε η αναβάθμιση.

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη μπαταρία τι συμβαίνει;Με μονο 3-4 τηλεφωνήματα κρατάει ούτε δύο μέρες.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;Γνωρίζετε αν υπάρχει λύση ή να το στείλω για επιδιόρθωση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη μπαταρία τι συμβαίνει;Με μονο 3-4 τηλεφωνήματα κρατάει ούτε δύο μέρες.Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;Γνωρίζετε αν υπάρχει λύση ή να το στείλω για επιδιόρθωση;

 

Εξαρτάται τι εννοείς 3-4 τηλεφωνήματα. Από πόσα λεπτά το καθένα δηλαδή; Εμένα σε απόλυτη αναμονή μένει αναμμένο πάνω από 8 μέρες και με 15 λεπτά ομιλίας την ημέρα μου βγάζει 5 μέρες +.... Εννοείται ότι δεν παίζω με Java και γενικότερα με το μενού και εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Android παίζει να βάλουμε...Σκέφτομαι να κάνω μια δοκιμή αλλά δεν ξέρω

1)Μετά μπορώ να βάλω το αρχικό λογισμικό????

2)Πρέπει το επεξεργαστή να το κάνω λίγο πιο γρήγορο πώς ??(και μέχρι που μάλλον στα 500 οπότε θα είναι μια χαρά και για το android)

 

Αμα κάνω κάτι θέλω να είμαι σίγουρος πως θα δουλέψει για να το έχουμε το κινητάκι ...

Εντάξει wifi και gps εντάξει δεν έχει οκ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον chrisan1!Η μπαταρία του κρατούσε το πολύ με 2 τηλεφωνήματα μία μέρα και χωρίς να μιλάω πάνω από πέντε λεπτά... Έχω στείλει εδώ και ένα μήνα την μπαταρία του στο EBW αλλά ακόμα τίποτα...Να προσθέσω ότι από το service μου λένε ότι η μπαταρία από όλα τα καινούρια κινητά κρατάει τόση ώρα.Τι να πω????Μετάνιωσα που το πήρα από το EBW!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία, δεν παιζει ρόλο απο που το αγόρασες. Εγώ το πήρα από τη WIND, στην αρχή κάποιες φορές κρατησε 1 24ωρο με 30΄ ομιλία, αλλες φορές κρατάει 2,5 μέρες και 2-3 φορές εχει κρατήσει 5-6 ημέρες με 15΄-20΄ ομιλίας την ημέρα. Δεν ξέρω τελικά τι φταίει?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πιο πάνω, εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη διάρκεια της μπαταρίας και είναι από τα λίγα κινητά που μου έκαναν εντύπωση για την τόσο μεγάλη διάρκεια της μπαταρίας του. Ίσως τα δικά σας κινητά να είναι προβληματική παρτίδα, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει άλλο. Κάντε και μία αναβάθμιση μήπως και στρώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα μια χαρα κραταει η μπαταρια.

Σε αναμονη πολυ

Οταν μιλας πιο λιγο εννοειτε

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..θελω να ρωτησω κατι λιγο εξειδικευμενο..γνωριζει κανεις αν η android ταμπλετα Archos 43 (παραθετω ενα link): http://www.archos.com/products/ta/ar...try=us&lang=en μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν κινητο τηλεφωνο? Στο public που πηρα τηλεφωνο,δεν εχουν την συσκευη αλλα μου ειπε ενας πωλητης οτι ειναι μονο για internet. Επειδη δεν εχω και πολυ εμπιστοσυνη σε ολους τους πωλητες,θα ηθελα και μερικες αλλες γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις, η λειτουργια εναλλαγης στατική ή δυναμική ξερει κανεις τι είναι;Οσο αφορα τη φορτιση ποση ώρα το φορτίζεται;Εμένα η μπαταρία με μετρια χρήση κραταει 2 μερες (τριτη φόρτιση που του εχω κάνει).Μήμπως φταίει ότι είναι αρχή ακόμη;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τηλεφωνήματα διάρκειας περίπου 30' κρατάει 6-7μέρες. Το έχω αγοράσει από τα media merkt.Πάντα τόσο κρατούσε.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν μπουν άλλα ακουστικά, μήπως ακούγεται καλύτερα το άτομο που μας κάλεσε ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τηλεφωνήματα διάρκειας περίπου 30' κρατάει 6-7μέρες. Το έχω αγοράσει από τα media merkt.Πάντα τόσο κρατούσε.

 

Να σε ρωτήσω κατι snapp;Έχεις το alcatel ot 710 d με δύο καρτες sim και τις δύο ενεργές;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κατι snapp;Έχεις το alcatel ot 710 d με δύο καρτες sim και τις δύο ενεργές;

 

Ναι αυτό έχω και έχω μέσα vodafone συμβόλαιο και Q κάρτα. Απλά το χρησιμοποιώ μόνο για ομιλία. Τίποτε άλλο.Δεν παίζω μαζί του.Το έχω σαν δεύτερη συσκευή. Κρατάει 5-7 μέρες!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει φοβερη μπαταρια

Μια χαρα συσκευουλα

Μονο που αποσυνδεετε συνεχεια με το bluetooth, ενα καινουργιο sony ericcsson wm600.

Kαι δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λέω 3-4 τηλεφωνηματα εννοω το πολυ του διλεπτου το καθενα.Με αναμονη υποτιθεται 800+ ωρες δεν ειναι φυσιολογικο.Ετσι το εστειλα σε ενα καταστημα Γερμανος.Ειδα οτι μεσα στο site της Alcatel δινει αυτον σαν εξουσιοδοτημενο service.Το εστειλα λοιπον στις 17/5 και μου ειπαν οτι θα το παραλαβω σε περιπου ενα μηνα και οτι θα χαθουν ολα τα δεδομενα του.Το περιεργο ειναι οτι μου εδωσαν πισω την μπαταρια (που λογικα εχει το προβλημα) και το πισω καπακι της συσκευης.Οταν ρωτησα μηπως χρειαζεται να στειλουν και τη μπαταρια σε περιπτωση εγγυησης μου κουνησαν αρνητικα το κεφαλι.Το μυαλο μου πηγε σε ενα απλο reset και φανταστηκα τοω ευατο μου να το ξαναγυριζει για service σε κανα δυο μερες.

Στις 24/5 ερχεται ενα μηνυμα στο κινητο μου να παω να παραλαβω την συσκευη απο το service.Παω σημερα λοιπον 25/5 και μου δινουν ενα χαρτι που λεει οτι επιστρεφεται ανεπισκευαστο καθως δεν υπαρχει η δυνατοτητα τεχνικης υποστηριξης.

Δε θα σας κουρασω αναλυοντας τις σκεψεις μου για το πως λειτουργει το ολο συστημα καθως το φανταζεστε κι εσεις.Πηρα τηλ στο Πλαισιο απ'οπου το αγορασα και μου ειπαν να το παω για ελεγχο κι αν χρειαστει θα το στειλουν στην αντιπροσωπεια.

Θα σας ενημερωσω σχετικα σε βαθος χροοοοοονου!Φεεεεεεεεεεετα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...