Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eclair? Τι είναι αυτό τρώγεται? :lol::lol::lol:

 

Ρε σεις μη με δουλευετε!!!

Εχω παει: Ρυθμισεις-> Δικτυα Κινητης Τηλεφωνιας-> Λειτουργια Δικτυου (Μονο GSM) και Off η περιαγωγη δεδομένων.

Και παλι εξακολουθει να εμφανιζεται..

 

Το eclair θα το πεταξω μολις βρω χρονο να ασχοληθω;)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε σεις μη με δουλευετε!!!

Εχω παει: Ρυθμισεις-> Δικτυα Κινητης Τηλεφωνιας-> Λειτουργια Δικτυου (Μονο GSM) και Off η περιαγωγη δεδομένων.

Και παλι εξακολουθει να εμφανιζεται..

 

Το eclair θα το πεταξω μολις βρω χρονο να ασχοληθω;)

Όχι περιαγωγή δεδομένων. Χρήση δεδομένων πακέτου βάλε off.

 

Κάνε λήψη το KIES και όλα θα γίνουν αυτόματα μετά όταν συνδέσεις το κινητό. Δεν θέλει ψάξιμο :) Αν θες να ψαχτείς βέβαια μπορείς να βάλεις την 2.3.5 (όχι με το KIES) η οποία δεν δίνεται ακόμα στην Ελλάδα για να μην έχεις και το battery drain που έχει η 2.3.3 η οποία θα μπει με το KIES.

Link to comment
Share on other sites

Όχι περιαγωγή δεδομένων. Χρήση δεδομένων πακέτου βάλε off.

 

Κάνε λήψη το KIES και όλα θα γίνουν αυτόματα μετά όταν συνδέσεις το κινητό. Δεν θέλει ψάξιμο :) Αν θες να ψαχτείς βέβαια μπορείς να βάλεις την 2.3.5 (όχι με το KIES) η οποία δεν δίνεται ακόμα στην Ελλάδα για να μην έχεις και το battery drain που έχει η 2.3.3 η οποία θα μπει με το KIES.

 

Στην εκδοση μου, χρηση δεδομενων πακετου δεν εχει:rolleyes: Μαλλον σε καποια επομενη. Αρχικα λεω να βαλω την εκδοση απο Kies. Πρεπει να κανω back up?? Καποιος ευκολος τροπος??

Ευχαριστω παντως;)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Στην εκδοση μου, χρηση δεδομενων πακετου δεν εχει:rolleyes: Μαλλον σε καποια επομενη. Αρχικα λεω να βαλω την εκδοση απο Kies. Πρεπει να κανω back up?? Καποιος ευκολος τροπος??

Ευχαριστω παντως;)

Δεν ξέρω αν σβήνονται τα πράγματα από το κινητό αναβαθμίζοντας από το KIES. Backup μηνυμάτων, επαφών μπορείς να κάνεις υπάρχουν πάρα πολλά προγράμματα στο μάρκετ, μία αναζήτηση για backup και θα βρεις ότι θες. Από την μνήμη του κινητού κράτα τα αρχεία στο PC σου. Αλλά αν θες backup των εφαρμογών θα πρέπει να είσαι root (δυστυχώς) και να χρησιμοποιήσεις το titanium backup.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις νεου!Παροπλισα το 3GS προχθες και πηρα εναν Γαλαξια,ετσι για αλλαγη και για να βαλω το δευτερο νουμερο.Εχει Gingerbread μεσα.Δε θα επρεπε να εχει και την εφαρμογη με τους χαρτες της Google?Που μπορουμε να την βρουμε αυτη?Στο Market δε βρηκα κατιτις! Edited by rallistas
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και λίγες μέρες τις αγγελίες. Το galaxy s έχει πολύ μεγάλη ζήτηση! (κανένας δεν θέλει να το αποχωριστεί!).

Ερωτησις νεου!Παροπλισα το 3GS προχθες και πηρα εναν Γαλαξια,ετσι για αλλαγη και για να βαλω το δευτερο νουμερο.

Καλώς ήρθες στον κόσμο της τεχνολογίας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σβήνονται τα πράγματα από το κινητό αναβαθμίζοντας από το KIES. Backup μηνυμάτων, επαφών μπορείς να κάνεις υπάρχουν πάρα πολλά προγράμματα στο μάρκετ, μία αναζήτηση για backup και θα βρεις ότι θες. Από την μνήμη του κινητού κράτα τα αρχεία στο PC σου. Αλλά αν θες backup των εφαρμογών θα πρέπει να είσαι root (δυστυχώς) και να χρησιμοποιήσεις το titanium backup.

 

Οκ, ευχαριστω. Με την πρωτη ευκαιρεια θα ξεφορτωθω την Eclair:)

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Να κανω μια ερωτηση. Ξερει κανενας αν το κινητο μας μπορει να χρησιμοποιησει το android beam με καποια εκδοση ics? Υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ή δεν γινεται λογω ελλειψης hardware/software? Διαβαζω κατι για nfc αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι, δεν πολυκαταλαβα, και δεν βρηκα αν εχει το κινητο μας ή οχι! Γνωριζει κανενας??:)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησις νεου!Παροπλισα το 3GS προχθες και πηρα εναν Γαλαξια,ετσι για αλλαγη και για να βαλω το δευτερο νουμερο.Εχει Gingerbread μεσα.Δε θα επρεπε να εχει και την εφαρμογη με τους χαρτες της Google?Που μπορουμε να την βρουμε αυτη?Στο Market δε βρηκα κατιτις!

 

Αν το κινητο ειναι με official rom και απειραχτο λογικα θα ειχε τους χαρτες..

 

για πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο και πες μας τι λεει εκει περα...

 

για να τους βαλεις σε περιπτωση που δεν τους εχεις πρεπει να γινεις ροοτ(αν δεν εισαι)

πες μας πρωτα τι λεει στο σχετικα με το τηλεφωνο και συνεχιζουμε

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος να το βάλω αλλά το βάζω εδώ και παρακαλούνται οι mods να το μεταφέρουν εκεί που πρέπει

 

Δείτε ΑΥΤΟ περιέχει χιλιάδες wallpapers κατάλληλα για υπολογιστες και βεβαίως για το κινητάκι μας μπορείτε να ρυθμίσετε εσείς την ανάλυση που προτιμάτε και να κατεβάσετε όσες και όποιες σας αρέσουν και επιπλέον ΔΕΝ χρειάζεται εγγραφή!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει εφαρμογη η οποια συνδεει μεσω νετ δυο galaxy s, κατο σαν το teamviewer δηλαδη, αλλα απο κινητο σε κινητο να χεις τον ελεγχο.

Ευχαριστω, συνεχιστε ετσι, θαλασσα γνωσεων για το κινητακι μας αυτο το φορουμ.....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο ειναι με official rom και απειραχτο λογικα θα ειχε τους χαρτες..

 

για πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο και πες μας τι λεει εκει περα...

 

για να τους βαλεις σε περιπτωση που δεν τους εχεις πρεπει να γινεις ροοτ(αν δεν εισαι)

πες μας πρωτα τι λεει στο σχετικα με το τηλεφωνο και συνεχιζουμε

Πρόσφατα έκανα wipe στην οfficial 2.3.3

Μετά δεν από αυτό δεν υπάρχει εφαρμογή google maps στο market, υπάρχει όμως εφαρμογή χάρτες στο κινητό.

Αντίθετα στο sii με official 2.3.5 υπάρχει η εφαρμογή στο market αλλά όταν πας να κάνεις ενημέρωση: Η συσκευή σας δεν είναι διαθέσιμη με αυτό το αντικείμενο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εχω την 2.3.5 με semaphore 1.8.1 και πληκτρολογιο το htc.Εχω ενα μικρο προβληματακι.Δεν μπορω να στειλω mail.Ενω λαμβανω κανονικα,οταν παω να στειλω,εκει που παταω για να γραψω το κειμενο κολλαει.Ξερει καπιος τι συμβαινει;Η υπαρχει καποια εφαρμογη που να δουλευει κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο μένα. είμαι με την 2.3.3 jvo και cf-root εδώ κ κάμποσους μήνες κ θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περάσω στην 2.3.5 jvu ή να περιμένω μέχρι να βγεί ics έκδοση, επίσημη ή ανεπίσημη. Όλα καλά μέχρι τώρα εκτός απο κάποια κλεισίματα απο battery drain που έχω παρατηρήσει κ ομολογουμένως είναι αρκετά ενοχλητικό. Με την 2.3.5 τι διαφορές υπάρχουν?διάβασα κάπου για πολυ καλύτερη αυτονομία,ισχύει?
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έκανα wipe στην οfficial 2.3.3

Μετά δεν από αυτό δεν υπάρχει εφαρμογή google maps στο market, υπάρχει όμως εφαρμογή χάρτες στο κινητό.

Αντίθετα στο sii με official 2.3.5 υπάρχει η εφαρμογή στο market αλλά όταν πας να κάνεις ενημέρωση: Η συσκευή σας δεν είναι διαθέσιμη με αυτό το αντικείμενο.

Μα η εφαρμογή Χάρτες είναι το google maps. Και μαζί με αυτό θα υπάρχουν και κάτι άλλα (πλοήγηση κλπ) Στο S2 δε ξέρω :p

καλησπέρα κ απο μένα. είμαι με την 2.3.3 jvo και cf-root εδώ κ κάμποσους μήνες κ θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να περάσω στην 2.3.5 jvu ή να περιμένω μέχρι να βγεί ics έκδοση, επίσημη ή ανεπίσημη. Όλα καλά μέχρι τώρα εκτός απο κάποια κλεισίματα απο battery drain που έχω παρατηρήσει κ ομολογουμένως είναι αρκετά ενοχλητικό. Με την 2.3.5 τι διαφορές υπάρχουν?διάβασα κάπου για πολυ καλύτερη αυτονομία,ισχύει?

Εγώ θα σου έλεγα να πας στην JVU να βάλεις και semaphore αντί για cf-root. Ούτε battery drain ούτε τίποτα. Σίγουρα θα δεις καλύτερη αυτονομία πιστεύω και καλύτερες επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα η εφαρμογή Χάρτες είναι το google maps. Και μαζί με αυτό θα υπάρχουν και κάτι άλλα (πλοήγηση κλπ) Στο S2 δε ξέρω :p

Είπα ότι υπάρχει στο κινητό αλλά στο market δεν φαίνεται πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι υπάρχει στο κινητό αλλά στο market δεν φαίνεται πουθενα!

 

Ναι και μένα. Αν το βρω από το μαρκετ από τον υπολογιστή μου λέει δεν υποστηρίζεται η συσκευή, δε ξέρω γιατί

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα. Αν το βρω από το μαρκετ από τον υπολογιστή μου λέει δεν υποστηρίζεται η συσκευή, δε ξέρω γιατί

 

νομιζω οτι δεν υπαρχει επισημα απο την google αυτη η εφαρμογη για την χωρα μας στο μαρκετ για αυτο το λεει αυτο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είπα ότι υπάρχει στο κινητό αλλά στο market δεν φαίνεται πουθενα!

 

Ακριβως.

Για αυτο αν δεν υπαρχει προεγκατεστημενη η εφαρμογη στο κινητο(ή θελουμε να κανουμε update),χρειαζομαστε το market enabler...

 

Αλλα σε official roms εχει την εφαρμογη προεγκατεστημενη...

Για αυτο ρωτησα τον rallistas να μας πει τι φοραει...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητο ειναι με official rom και απειραχτο λογικα θα ειχε τους χαρτες..

 

για πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο και πες μας τι λεει εκει περα...

 

για να τους βαλεις σε περιπτωση που δεν τους εχεις πρεπει να γινεις ροοτ(αν δεν εισαι)

πες μας πρωτα τι λεει στο σχετικα με το τηλεφωνο και συνεχιζουμε

 

Πρεπει να ειναι "πειραγμενο" το τηλεφωνο.Εχουμε και λεμε:

Firmware: I9000XXJVE

Kernel: 2.6.32.9 ficeto@vpn #Dark_Core_1.4

Αριθμος Κατασκευης: Darky's v9.5.XWJS8

 

 

Επισης τι να επιλεξω στα μηνυματα για να μη μου τα σπαει ανα 60 χαρακτηρες?Εχω τρεις επιλογες.Την GSM (λεει οτι ισως να μη διαβαζονται απο τα αλλα τηλ),την Unicode που το σπαει το μηνυμα και την Αυτοματο που λεει μετα απο καποιους χαρακτηρες οτι θα μου το στειλει σαν multimedia sms.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι "πειραγμενο" το τηλεφωνο.Εχουμε και λεμε:

Firmware: I9000XXJVE

Kernel: 2.6.32.9 ficeto@vpn #Dark_Core_1.4

Αριθμος Κατασκευης: Darky's v9.5.XWJS8

 

 

Επισης τι να επιλεξω στα μηνυματα για να μη μου τα σπαει ανα 60 χαρακτηρες?Εχω τρεις επιλογες.Την GSM (λεει οτι ισως να μη διαβαζονται απο τα αλλα τηλ),την Unicode που το σπαει το μηνυμα και την Αυτοματο που λεει μετα απο καποιους χαρακτηρες οτι θα μου το στειλει σαν multimedia sms.

 

Θα το βάλεις στο αυτόματο και χρησιμοποίησε το go sms απο το μάρκετ για τα μηνύματα για να έχεις 160 χαρακτήρες.

 

φοράς την custom rom darky 9.5

 

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.

 

Δεν ξέρω αν ορθώς ποστάρω εδώ αλλά δεν ήθελα να ανοίξω νέο θέμα και απ' την εύρεση δεν έβγαλα άκρη.

 

Έχω το εξής πρόβλημα : Χθες κατέβασα ένα live wallpaper απ' το android market. Το έβαλα, όλα καλά.

Με το που πήγα να επαναφέρω το αρχικό wallpaper, εκείνο το πολύ ωραίο με την πόλη στο ποτάμι/κανάλι, αυτό είχε εξαφανιστεί.

Έψαξα παντού, όλα τα άλλα wallpapers είναι εκεί αλλά αυτό όχι.

 

Καμμία ιδέα πώς μπορώ να το επαναφέρω/κατεβάσω? Ευχαριστώ πολύ.

Edited by dali9803
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας!

Οταν λεμε οτι κανουμε wipe την εκδοση Χ (εγω εχω την 2.3.5) τι εννουμε? και πως γινεται ? πια τα πλεονεκτηματα - μειονεκτηματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας!

Οταν λεμε οτι κανουμε wipe την εκδοση Χ (εγω εχω την 2.3.5) τι εννουμε? και πως γινεται ? πια τα πλεονεκτηματα - μειονεκτηματα;

αν είσαι με official με κλειστό το κινητό και συν συνδυασμό κουμπιών volume up, home button και power σου ανοίγει ένα πινακάκι με αρκετές επιλογές ανάμεσα στις οποίες είναι και το wipe cache και wipe repartition. Στην ουσία πρόκειται για επαναφορά στην αρχική κατάσταση και προτείνεται πριν και μετά από κάθε αλλαγή rom για να φεύγουν τα κατάλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...