Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικό μου έτριζε από τότε που το πήρα... τώρα κάνει σαν κουδουνίστρα.Όταν το κουνάω μέχρι και η μπαταρία κουνιέται

λες και πήρα κινέζικη απομίμηση.Αλλά ευτυχώς η θήκη που του φοράω είναι στενή και δεν κουνιέται τίποτα.Barely there

και τα μυαλά στα κάγκελα . Αλλά το κουδούνισμα πίστεψε με δεν με πειράζει καθόλου, ο γαλαξίας ήταν και θα είναι

η καλύτερη επένδυση που έκανα ποτέ!

 

 

edit: μέχρι να μου την δώσει και να πάρω το s 2 :)

 

χαχαχα.ευχαριστω για την απαντηση.δλδ εγω ειμαι σε καλυτερη μοιρα...

 

πλακα πλακα εγω σκεφτομουν οτι και αυτο το κινητο να χαλασω με 320ε που εχει πεσει τωρα η τιμη του δεν αξιζει να παρω κατι αλλο.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πριν λιγο καιρο πηρε η κοπελια μου το samsung galaxy s από το ebw.gr. Είχε το eclair μεσα και καναμε μεσω kies άμεσα update επισημα original στο froyo 2.2.

Με εκπληξη σημερα δοκιμασε handsfree (ακουστικα + μικροφωνο με καλωδιο, οχι bluetooth) και δεν ακουει οντως παρολο που ειναι με 3 κυκλακια και σωστα βαλμενα. Αντιθετως σε youtube ακουει κανονικα αλλα παρολα αυτα και εκει παρατηρησα οτι παιζει μονοφωνικα (δηλαδη δεν ακουγεται η φωνη), αν τα βγαλεις ελαχιστα απο το βυσμα ακουγεται σωστα το βιντεο. Παντως για ομιλια μεσω Handsfree δεν δουλευει.

Δοκιμασαμε και το δευτερο ζευγαρι που ειχα εγω για το δικο μου, το ιδιο.

Τελος δοκιμασαμε τα επισημα handsfree που εχει μεσα το δικο μου το galaxy s2 και το ιδιο.

Είναι προβλημα του κινητου; να το παω για ελεγχο; ειναι θεμα λειτουργικου; Βλεπω στα φόρουμ κόσμο και κοσμάκη να χει θεμα με 2.2 και handsfree....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.ευχαριστω για την απαντηση.δλδ εγω ειμαι σε καλυτερη μοιρα...

 

πλακα πλακα εγω σκεφτομουν οτι και αυτο το κινητο να χαλασω με 320ε που εχει πεσει τωρα η τιμη του δεν αξιζει να παρω κατι αλλο.

Εμενα παντως μετα απο ενα χρονο και ακομα δεν εχει εμφανισει τριξιματα/κουδουνισματα κλπ. Μαλιστα εφαγε και 2-3 καλες βουτιες. Το μονο που τελικα αποδειχθηκε μουφα για μενα ηταν το gorilla glass, καθως η οθονη εχει σημαδια σε 2 σημεια απο το εσωτερικο της θηκης του κινητου. Υποτιθεται οτι δεν χαρασσεται κιολας...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σαν νέος και άσχετος στο android θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις να με βοηθήσετε.1ον.Εχω κατεβάσει στον υπολογιστή μου αρκετές εφαρμογές,παιχνίδια με κατάληξη .apk αν θυμάμαι καλά και 2 gps και θέλω σιγά σιγά να τα δοκιμάσω στο κινητό.Όταν τα στέλνω με μπλε δόντι και τα κάνει εγκατάσταση δεν ξέρω πως μπορώ να δω και να επιλέξω εγώ σε ποια μνήμη θέλω στην εσωτερική την 8 άρα η ανάλογα στην κάρτα μνήμης με ποιον τρόπο μπορείτε να με βοηθήσετε?2ον το κινητό μου είναι γερμανικό και έχει επάνω την 2.2 την froyo υπάρχει άλλη καλύτερη αναβάθμιση για να βάλω στο κινητό αξίζει και αν ναι με ποιον τρόπο?Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λιγο καιρο πηρε η κοπελια μου το samsung galaxy s από το ebw.gr. Είχε το eclair μεσα και καναμε μεσω kies άμεσα update επισημα original στο froyo 2.2.

Με εκπληξη σημερα δοκιμασε handsfree (ακουστικα + μικροφωνο με καλωδιο, οχι bluetooth) και δεν ακουει οντως παρολο που ειναι με 3 κυκλακια και σωστα βαλμενα. Αντιθετως σε youtube ακουει κανονικα αλλα παρολα αυτα και εκει παρατηρησα οτι παιζει μονοφωνικα (δηλαδη δεν ακουγεται η φωνη), αν τα βγαλεις ελαχιστα απο το βυσμα ακουγεται σωστα το βιντεο. Παντως για ομιλια μεσω Handsfree δεν δουλευει.

Δοκιμασαμε και το δευτερο ζευγαρι που ειχα εγω για το δικο μου, το ιδιο.

Τελος δοκιμασαμε τα επισημα handsfree που εχει μεσα το δικο μου το galaxy s2 και το ιδιο.

Είναι προβλημα του κινητου; να το παω για ελεγχο; ειναι θεμα λειτουργικου; Βλεπω στα φόρουμ κόσμο και κοσμάκη να χει θεμα με 2.2 και handsfree....

εισαι σιγουρος οτι ειναι σωστα βαλμενα?

πιεσε τα να κουμπωσουν καλα

δεν εχω ακουσει κανεναν με τετοιο προβλημα, και εφοσον σου δουλευε με την 2.1 σιγουρα δεν εχει προβλημα η συσκευη

επισης δεν νομιζω να οφειλεται στην εκδοση που εβαλες, το προβλημα

Παιδιά καλημέρα σαν νέος και άσχετος στο android θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις να με βοηθήσετε.1ον.Εχω κατεβάσει στον υπολογιστή μου αρκετές εφαρμογές,παιχνίδια με κατάληξη .apk αν θυμάμαι καλά και 2 gps και θέλω σιγά σιγά να τα δοκιμάσω στο κινητό.Όταν τα στέλνω με μπλε δόντι και τα κάνει εγκατάσταση δεν ξέρω πως μπορώ να δω και να επιλέξω εγώ σε ποια μνήμη θέλω στην εσωτερική την 8 άρα η ανάλογα στην κάρτα μνήμης με ποιον τρόπο μπορείτε να με βοηθήσετε?2ον το κινητό μου είναι γερμανικό και έχει επάνω την 2.2 την froyo υπάρχει άλλη καλύτερη αναβάθμιση για να βάλω στο κινητό αξίζει και αν ναι με ποιον τρόπο?Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

 

δεν σου δινει δυνατοτητα να διαλεξεις

εγκαθιστα ολες τις εφαρμογες στην μνημη των 2gb η οποια σου επιτρεπει να αποθηκευσεις 300-500 εφαρμογες

τα δεδομενα των εφαρμογων μετα αποθηκευοντα στην μνημη του τηλεφωνου που ειναι 6gb, εκει μπορει να σε ρωτησει αν θες να τα αποθηκευσεις στην εξωτερικη καρτα

η 2.2 ειναι σχετικα "προβληματικες" μπροστα στις 2.2.1 και στις 2.3 φυσικα

μπορεις να βαλεις την 2.3 αμα το φλασαρεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φιλο suspect για την γρηγόρη απάντηση εχω και μια ακόμη ερώτηση για όποιον φιλο μπορεί να μου απαντήσει.Στο μενού των εφαρμογών εκεί που φαίνονται όλα πως μπορώ να κάνω στο μενού νέους φακέλους οστε να κάνω εγώ της κατηγορίες που θέλω games-apps κλπ η να βάλω τα άχρηστα μέσα και με αποτέλεσμα από 3 οθόνες να μην μου της κάνει 4-5?

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φιλο suspect για την γρηγόρη απάντηση εχω και μια ακόμη ερώτηση για όποιον φιλο μπορεί να μου απαντήσει.Στο μενού των εφαρμογών εκεί που φαίνονται όλα πως μπορώ να κάνω στο μενού νέους φακέλους οστε να κάνω εγώ της κατηγορίες που θέλω games-apps κλπ η να βάλω τα άχρηστα μέσα και με αποτέλεσμα από 3 οθόνες να μην μου της κάνει 4-5?

 

αμα χρησιμοποιεις τον touchwiz δεν μπορεις να κανεις φακελους στο μενου των εφαρμογων, μονο στις αρχικες οθονες και να βαλεις μεσα οσες εφαρμογες θες

μπορεις ομως να κατεβασεις αλλον launcher με τους οποιους μπορεις να φτιαξους και φακελους στο μενου

ψαξε στο market για go launcher ex, adw launcher

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ολο κουσουρια ανακαλυπτω στο sgs...

Αυτο βεβαια το εχω παρατηρησει απτην αρχη αλλα δεν το εχω ρωτησει ακομα

 

Παρατηρει κανεις κατι σαν να κουνιεται/τριζει(σαν ξεβιδωμενη βιδα μεσα στο κινητο) οταν χτυπησει με το δαχτυλο του την δεξια μερια του κινητου απο πισω στην περιοχη γυρω απτην καμερα?

 

ειναι το κουμπι power που ακουγετε φιλε!

εγω παντως περιμενω να βγει (αν βγει) το sgs plus για να παρω το μεταλικο καπακι του!:D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα απο ενα χρονο και ακομα δεν εχει εμφανισει τριξιματα/κουδουνισματα κλπ. Μαλιστα εφαγε και 2-3 καλες βουτιες. Το μονο που τελικα αποδειχθηκε μουφα για μενα ηταν το gorilla glass, καθως η οθονη εχει σημαδια σε 2 σημεια απο το εσωτερικο της θηκης του κινητου. Υποτιθεται οτι δεν χαρασσεται κιολας...

 

Εγω παλι Παναγιωτη εχω αντιθετη αποψη για το γοριλοειδες, αφου ειχα βαλει τα κλειδια μου πανω στην οθονη και τα εσερνα για να το δειξω σε ενα φιλαρακι, και δεν επαθε τιποτα :):):) βεβαια δεν προκειται να το ξανακανω , αλλα το θεωρω πολυ αξιοπιστο...δεν ειναι οτι δεν γρατζουνιεται καθολου απλα οχι τοσο ευκολα οσο οι κοινες οθονες :)

Το μονο που με εκνευριζει παντως στην συσκευη, ειναι το τριξιμο των κουμπιων της εντασης...εκει πραγματικα κανει σαν κουνουδιστρα :(

και φαινονται τοσο ψευτικα :worry:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι ειναι σωστα βαλμενα?

πιεσε τα να κουμπωσουν καλα

δεν εχω ακουσει κανεναν με τετοιο προβλημα, και εφοσον σου δουλευε με την 2.1 σιγουρα δεν εχει προβλημα η συσκευη

επισης δεν νομιζω να οφειλεται στην εκδοση που εβαλες, το προβλημα

 

 

Ναι κανονικα το εχουμε βαλει, δοκιμασα 3 ακουστικα, του galaxy s2 δεν θα πρεπε να δουλευουν στο galaxy s1? Τι να πω.. .. anyway. θα τους το παω μαλλον για αλλαγη στο ebw. Αυτο που λέω το έχει πολύς κόσμος και εγω διαβαζα 2 θεματα, ενα μετα απο update σε 2.2 και το αλλο οτι θελει adaptor, δεν ειναι λεει το βυσμα ιδιο στο samsung galaxy για ολα τα ακουστικα, ουσιαστικα παιζει μονο με τα δικα του.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα το εχουμε βαλει, δοκιμασα 3 ακουστικα, του galaxy s2 δεν θα πρεπε να δουλευουν στο galaxy s1? Τι να πω.. .. anyway. θα τους το παω μαλλον για αλλαγη στο ebw. Αυτο που λέω το έχει πολύς κόσμος και εγω διαβαζα 2 θεματα, ενα μετα απο update σε 2.2 και το αλλο οτι θελει adaptor, δεν ειναι λεει το βυσμα ιδιο στο samsung galaxy για ολα τα ακουστικα, ουσιαστικα παιζει μονο με τα δικα του.

 

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...μολις του δοκιμασα 3 handsfree τωρα εκτος τα δικα του, απο nokia n95, omnia 2 και desire και παιζουν αψογα !!!

αφου ειναι 3.5mm φιλε μου, δεν τιθεται θεμα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι Παναγιωτη εχω αντιθετη αποψη για το γοριλοειδες, αφου ειχα βαλει τα κλειδια μου πανω στην οθονη και τα εσερνα για να το δειξω σε ενα φιλαρακι, και δεν επαθε τιποτα :):):) βεβαια δεν προκειται να το ξανακανω , αλλα το θεωρω πολυ αξιοπιστο...δεν ειναι οτι δεν γρατζουνιεται καθολου απλα οχι τοσο ευκολα οσο οι κοινες οθονες :)

Το μονο που με εκνευριζει παντως στην συσκευη, ειναι το τριξιμο των κουμπιων της εντασης...εκει πραγματικα κανει σαν κουνουδιστρα :(

και φαινονται τοσο ψευτικα :worry:

Kλειδια στην οθονη Ηρακλη???Θα ειχα παθει εγκεφαλικο,ουτε να το σκεφτομαι :lol::lol:Παντως,αν και θες τιμωρια με το ενα ποδι στον τοιχο για αυτο που εκανες,θα συμφωνησω για την οθονη,δεν εχει παθει και σε μενα το παραμικρο.Τωρα για τα τριξιματα αυτο που κανει ολη την ιστορια ειναι το πισω καπακι,αν το βγαλεις θα δεις οτι δεν ακουγεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Kλειδια στην οθονη Ηρακλη???Θα ειχα παθει εγκεφαλικο,ουτε να το σκεφτομαι :lol::lol:Παντως,αν και θες τιμωρια με το ενα ποδι στον τοιχο για αυτο που εκανες,θα συμφωνησω για την οθονη,δεν εχει παθει και σε μενα το παραμικρο.Τωρα για τα τριξιματα αυτο που κανει ολη την ιστορια ειναι το πισω καπακι,αν το βγαλεις θα δεις οτι δεν ακουγεται τιποτα.

 

Όντως το πίσω καπάκι είναι η "αμαρτία" του κινητού μας, όλο γρατζ και γρουτζ και κριτς είναι με αυτό, χωρίς αυτό λύνονται πολλά απο τα "ακουστικά" θεματάκια του...

Για το gorilla glass πάντως και εγώ δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό το είχα με screen protector και μόλις το έβγαλα μέσα σε ενα μήνα απόκτησε 2 μικρο-γρατζουνιές (και το προσέχω να πάρει). Η μια εκ των 2 μάλιστα είναι περίεργη αφού αμα καθαρίζεις με πανάκι την οθόνη δεν φαίνεται :blink: αλλά με τις δακτυλιές ή με λίγη υγρασία στην οθόνη (χνώτα πχ) εμφανίζεται!!! Η άλλη είναι μικρή και φαίνεται ούτως ή άλλως...

 

ΥΓ: το κινητό το βάζω στην τσέπη ΜΟΝΟ του, ποτέ με κλειδιά ή κέρματα κλπ για να μην έχω αυτά τα φαινόμενα!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, τους έστειλα φαξ και email για αντικατάσταση κινητού, αναμένω ενημέρωση.

 

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...μολις του δοκιμασα 3 handsfree τωρα εκτος τα δικα του, απο nokia n95, omnia 2 και desire και παιζουν αψογα !!!

αφου ειναι 3.5mm φιλε μου, δεν τιθεται θεμα :)

 

http://www.macadux.com/mobile/android/samsung-galaxy-s/non-samsung-headphones-with-mic-problem/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Όντως το πίσω καπάκι είναι η "αμαρτία" του κινητού μας, όλο γρατζ και γρουτζ και κριτς είναι με αυτό, χωρίς αυτό λύνονται πολλά απο τα "ακουστικά" θεματάκια του...

Για το gorilla glass πάντως και εγώ δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό το είχα με screen protector και μόλις το έβγαλα μέσα σε ενα μήνα απόκτησε 2 μικρο-γρατζουνιές (και το προσέχω να πάρει). Η μια εκ των 2 μάλιστα είναι περίεργη αφού αμα καθαρίζεις με πανάκι την οθόνη δεν φαίνεται :blink: αλλά με τις δακτυλιές ή με λίγη υγρασία στην οθόνη (χνώτα πχ) εμφανίζεται!!! Η άλλη είναι μικρή και φαίνεται ούτως ή άλλως...

 

ΥΓ: το κινητό το βάζω στην τσέπη ΜΟΝΟ του, ποτέ με κλειδιά ή κέρματα κλπ για να μην έχω αυτά τα φαινόμενα!

 

Εγώ πάλι με το gorilla glass δεν είχα θέμα μέχρι τώρα (φτου-φτου). Βέβαια το κινητό το έχω μονίμως σε θήκη όταν μπαίνει σε τσέπη-μπανάνα κλπ.

Όσο για τα κουμπιά του, προσπαθώ από την αρχή να τα χρησιμοποιώ όσο γίνεται λιγότερο. Τις λειτουργίες τους (on/off, reboot, κλεισιμό οθόνης, αύξηση/μείωση έντασης ήχου κλπ) τις εκτελώ πλέον από εφαρμογές που έχουν είτε widget στην οθόνη, είτε συντομεύσεις, είτε με σύρσιμο του δάχτυλου στην οθόνη μέσω launcher.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Kλειδια στην οθονη Ηρακλη???Θα ειχα παθει εγκεφαλικο,ουτε να το σκεφτομαι :lol::lol:Παντως,αν και θες τιμωρια με το ενα ποδι στον τοιχο για αυτο που εκανες,θα συμφωνησω για την οθονη,δεν εχει παθει και σε μενα το παραμικρο.Τωρα για τα τριξιματα αυτο που κανει ολη την ιστορια ειναι το πισω καπακι,αν το βγαλεις θα δεις οτι δεν ακουγεται τιποτα.

 

κι ομως Παρη το εκανα μια φορα (φαινεται ειχα πειστει απο το βιντεακι με τους κινεζους:lol:) αλλα δεν το ξανακανω...πηρα την λαχταρα μια φορα αλλα δεν ξαναχει :) μεχρι στιγμης παντως, η οθονη ειναι πραγματικα αθικτη, βεβαια ειμαι και πολυ "ψειρας" και ιδιοτροπος σε τετοια θεματα...(τα κλειδια ηταν εξαιρεση :p)

οσο για το πισω καπακι, δεν εχω μεχρι στιγμης τοσο προβλημα οσο με τα πλαϊνα κουμπια της εντασης που κυριολεκτικα, πεζουν !!!τοσο πολυ που οταν αφηνω το κινητο π.χ στο τραπεζι ακουγονται :lol::lol::lol:

 

edit: για τις βελτιωσεις-ελαφρωματα που λεγαμε, οποτε μπορεις βαλε μια φωνη.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

κι ομως Παρη το εκανα μια φορα (φαινεται ειχα πειστει απο το βιντεακι με τους κινεζους:lol:) αλλα δεν το ξανακανω...πηρα την λαχταρα μια φορα αλλα δεν ξαναχει :) μεχρι στιγμης παντως, η οθονη ειναι πραγματικα αθικτη, βεβαια ειμαι και πολυ "ψειρας" και ιδιοτροπος σε τετοια θεματα...(τα κλειδια ηταν εξαιρεση :p)

οσο για το πισω καπακι, δεν εχω μεχρι στιγμης τοσο προβλημα οσο με τα πλαϊνα κουμπια της εντασης που κυριολεκτικα, πεζουν !!!τοσο πολυ που οταν αφηνω το κινητο π.χ στο τραπεζι ακουγονται :lol::lol::lol:

Ναι,επειδη σε ξερω ρε Ηρακλη,ειχαμε συζητησει καποια στιγμη αυτο το θεμα αν θυμασαι,για αυτο μου φανηκε τρελο κατι τετοιο απο σενα.Παντως δοκιμασε να βγαλεις το καπακι και να δεις αν συνεχιζουν να τριζουν.

Κατι αλλα τωρα που με ειχες ρωτησει εχθες,για τις εφαρμογες που εχω βγαλει,να πω οτι εκτος απο τις κλασικες που ειχε αναφερει και ο Αντωνης,εχω αφαιρεσει ενημερωση λογισμικου (μονιμα ανοικτο το πλανταμι αυτο και αχρηστο),φωνητικη κληση,φωνητικη αναζητηση (αχρηστα και τα δυο αφου δεν εχουμε υποστηριξη ελληνικων),οι χαρτες πηγαν περιπατο(μου την εδινε που ηταν μονιμα ανοικτοι και προσωπικα δεν τους χρησιμοποιω ποτε,μου ηταν αχρηστοι),το street view,επισης για οποιους δεν το θελουν μπορουν να βγαλουν και το-εντοπισμος κινητου οπως και το samsung apps (κατ εμε αχρηστο,δεν εχει τιποτα της προκοπης εκει μεσα).Να πω οτι ολα εχουν αφαιρεθει με το titanium αφου πρωτα τα ειχα δοκιμασει παγωνοντας τα και με πολλες δοκιμες για τυχον παρανεργειες.(αν θυμηθω και κατι αλλο που εχω βγαλει θα το ποσταρω)

Link to comment
Share on other sites

 

επομενως υφισταται θεμα,αλλα μου φαινεται λιγο περιεργο...ισως σε ορισμενους τυπους ακουστικων να υπαρχει προβλημα και να ειναι υποχρεωτικος ο ανταπτορας, προσωπικα παντως δεν εχω αντιμετωπισει κανενα...και το ομνια2 εχει tv-out αλλα τα ακουστικα του μια χαρα δουλευουν και στο galaxy :)

 

Ναι,επειδη σε ξερω ρε Ηρακλη,ειχαμε συζητησει καποια στιγμη αυτο το θεμα αν θυμασαι,για αυτο μου φανηκε τρελο κατι τετοιο απο σενα.Παντως δοκιμασε να βγαλεις το καπακι και να δεις αν συνεχιζουν να τριζουν.

Κατι αλλα τωρα που με ειχες ρωτησει εχθες,για τις εφαρμογες που εχω βγαλει,να πω οτι εκτος απο τις κλασικες που ειχε αναφερει και ο Αντωνης,εχω αφαιρεσει ενημερωση λογισμικου (μονιμα ανοικτο το πλανταμι αυτο και αχρηστο),φωνητικη κληση,φωνητικη αναζητηση (αχρηστα και τα δυο αφου δεν εχουμε υποστηριξη ελληνικων),οι χαρτες πηγαν περιπατο(μου την εδινε που ηταν μονιμα ανοικτοι και προσωπικα δεν τους χρησιμοποιω ποτε,μου ηταν αχρηστοι),το street view,επισης για οποιους δεν το θελουν μπορουν να βγαλουν και το-εντοπισμος κινητου οπως και το samsung apps (κατ εμε αχρηστο,δεν εχει τιποτα της προκοπης εκει μεσα).Να πω οτι ολα εχουν αφαιρεθει με το titanium αφου πρωτα τα ειχα δοκιμασει παγωνοντας τα και με πολλες δοκιμες για τυχον παρανεργειες.(αν θυμηθω και κατι αλλο που εχω βγαλει θα το ποσταρω)

 

Και βεβαια το θυμαμαι φιλε μου :) απλα το εκανα απο αντιδραση γιατι με ειχε πρηξει το παληκαρι :mad:

anyways, τις περισσοτερες που αναφερεις τις εχω αφαιρεσει κι εγω, ειδα βελτιωση αλλα θα αφαιρεσω και τις υπολοιπες...περιττα βαρη ειναι :):):)

 

edit: εαν αφαιρεσω το swype (αφου δεν το χρησιμοποιω καθολου) και το talk 1.3 θα υπαρξει προβλημα...;

 

edit 2: τα εσβησα και τα 2, οπως επισης και το mtp application v1.0 και το layar...μεχρι στιγμης χωρις παρενεργειες :)

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Α ισως για αυτο. Omnia και Nokia απο οτι διαβασα δουλευουν. εγω εχω 2 σετ ακουστικων που ειχα για iphone. Δεν ξερω τι παιζει.. οπως και να χει θα παει για αντικατασταση, ηρθε μεταχειρισμενο, με αλλον φορτιστη της πλακας, χωρις κουτι.. anyway, δεν αναφερω αλλα, τους εχω στειλει email/fax και αναμενω ενημερωση.
Link to comment
Share on other sites

Σε παραθεση με το προηγουμενο ποστ μου,για τις εφαρμογες που μπορουμε να αφαιρεσουμε,ξεχασα να πω σχετικα με την εφαρμογη του e-mail η οποια ανοιγει συνεχεια.Για να το αποφυγουμε αυτο απλα πρεπει να σεταρουμε τον λογαριασμο του e-mail μας και τελειωνοντας θα δουμε οτι μας βγαζει ενα; πλαισιο που γραφει

--να ειδοποιουμαι για τα e-mail--(καπως ετσι,δεν θυμαμαι ακριβως)το οποιο απο default ειναι επιλεγμενο,το απο-επιλεγουμε αυτο και ειμαστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια το θυμαμαι φιλε μου :) απλα το εκανα απο αντιδραση γιατι με ειχε πρηξει το παληκαρι :mad:

anyways, τις περισσοτερες που αναφερεις τις εχω αφαιρεσει κι εγω, ειδα βελτιωση αλλα θα αφαιρεσω και τις υπολοιπες...περιττα βαρη ειναι :):):)

 

edit: εαν αφαιρεσω το swype (αφου δεν το χρησιμοποιω καθολου) και το talk 1.3 θα υπαρξει προβλημα...;

 

edit 2: τα εσβησα και τα 2, οπως επισης και το mtp application v1.0 και το layar...μεχρι στιγμης χωρις παρενεργειες :)

 

Το talk και το mtp ίσως έχουν παρενέργειες. Ειδικά χωρίς το 2ο δε δουλεύει το Kies, και μπορεί να έχεις προβλήματα με το market χωρίς το 1ο.

 

Α ισως για αυτο. Omnia και Nokia απο οτι διαβασα δουλευουν. εγω εχω 2 σετ ακουστικων που ειχα για iphone. Δεν ξερω τι παιζει.. οπως και να χει θα παει για αντικατασταση, ηρθε μεταχειρισμενο, με αλλον φορτιστη της πλακας, χωρις κουτι.. anyway, δεν αναφερω αλλα, τους εχω στειλει email/fax και αναμενω ενημερωση.

Στο Galaxy S δε δουλεύουν τα περισσότερα άσχετα handsfree, μόνο το δικό του δουλεύει σίγουρα σωστά. Δουλεύουν όμως όλα τα ακουστικά που δεν έχουν μικρόφωνο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ηρθε μεταχειρισμενο, με αλλον φορτιστη της πλακας, χωρις κουτι.. anyway, δεν αναφερω αλλα, τους εχω στειλει email/fax και αναμενω ενημερωση.

Kατσε γιατι εδω το εχασα. Το αγορασες μεταχειρισμενο, ή το καταλαβες απο τον φορτιστη?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι Παναγιωτη εχω αντιθετη αποψη για το γοριλοειδες, αφου ειχα βαλει τα κλειδια μου πανω στην οθονη και τα εσερνα για να το δειξω σε ενα φιλαρακι, και δεν επαθε τιποτα :):):) βεβαια δεν προκειται να το ξανακανω , αλλα το θεωρω πολυ αξιοπιστο...δεν ειναι οτι δεν γρατζουνιεται καθολου απλα οχι τοσο ευκολα οσο οι κοινες οθονες :)

Το μονο που με εκνευριζει παντως στην συσκευη, ειναι το τριξιμο των κουμπιων της εντασης...εκει πραγματικα κανει σαν κουνουδιστρα :(

και φαινονται τοσο ψευτικα :worry:

Ελεος Ηρακλη:lol: Βασικα κοιτα τι πιστευω, εσυ εκανες το κολπο με τα κλειδια αλλα θεωρω οτι δεν πιεσες και με ολη σου τη δυναμη (λογικο) πανω στην οθονη οποτε δεν γρατσουνιστηκε. Υπο τετοιες συνθηκες νομιζω οτι δεν εχει προβλημα το γοριλοειδες, αλλα μην μου το διαφημιζουν και σαν αχαρακτο λες και ειναι κανενας διαμαντενιος κρυσταλλος. Εαν, ω μη γενοιτο, καταλαθος χτυπησει κατι μεταλλικο/πλαστικο την οθονη με λιγη πιεση, αυτη θα γρατσουνιστει και ειναι λογικο. Τραγικη ειρωνια, το δικο μου εχει γρατσουνιστει (ελαχιστα βεβαια) απο το φερμουαρ της παπλωματοθηκης.

Όντως το πίσω καπάκι είναι η "αμαρτία" του κινητού μας, όλο γρατζ και γρουτζ και κριτς είναι με αυτό, χωρίς αυτό λύνονται πολλά απο τα "ακουστικά" θεματάκια του...

Για το gorilla glass πάντως και εγώ δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το κινητό το είχα με screen protector και μόλις το έβγαλα μέσα σε ενα μήνα απόκτησε 2 μικρο-γρατζουνιές (και το προσέχω να πάρει). Η μια εκ των 2 μάλιστα είναι περίεργη αφού αμα καθαρίζεις με πανάκι την οθόνη δεν φαίνεται :blink: αλλά με τις δακτυλιές ή με λίγη υγρασία στην οθόνη (χνώτα πχ) εμφανίζεται!!! Η άλλη είναι μικρή και φαίνεται ούτως ή άλλως...

 

ΥΓ: το κινητό το βάζω στην τσέπη ΜΟΝΟ του, ποτέ με κλειδιά ή κέρματα κλπ για να μην έχω αυτά τα φαινόμενα!

Ακριβως. Εγω δεν το ειχα με screen protector γιατι ειχα ενα και ηταν απλα ελεινο (Zagg αν θυμαστε), αλλα μπορω να πω οτι το κινητο το προσεχω σαν κορη οφθαλμου. Ποτε δεν μπαινει στην τσεπη με αλλα αντικειμενα και παντα μεσα στη θηκη του. Η θηκη λοιπον μου προκαλεσε το σημαδι στην οθονη (δεν ειναι γρατσουνια αλλα σημαδι απο την τριβη με το δερμα) η οποια οταν το καθαριζω με το πανακι δεν φαινεται καν αλλα μολις αγγιξω με το δαχτυλο η μετα απο λιγη χρηση κατευθειαν θα φανει. Καλα για το πισω καπακι τα λογια ειναι περιττα, ειναι λες κι εχω το κινητο καμια 10ετια και το παιρνω μαζι μου στο γιαπι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εμενα γρατσουνιστηκε την 3η μερα που το ειχα παρει απο την θηκη του καπνου κρατρωντας το στο χερι....μεγαλη γκαντεμια....ΑΧΑΡΑΚΤΟ δεν ειναι...απλα αμα δεν μπεισε τσεπη και αυτα δεν χαραζεται ευκολα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Συγνώμη αν είναι noob η ερώτηση που θέλω να κάνω:Μπορούμε να έχουμε βίντεο αντί για ήχο σε εισερχόμενες κλήσεις?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...