Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/8211353-breaking-news-apple-wins-samsung-lost-

 

Αυτό σημαίνει ότι θα πάρουμε όλοι honeycomb (ή κάτι άλλο) μέχρι τον οκτώβρη;

Το honeycomb δεν ειναι σχεδιασμενο για smartphones.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το honeycomb δεν ειναι σχεδιασμενο για smartphones.

Το ξέρω, εξού και η παρένθεση:D

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/8211353-breaking-news-apple-wins-samsung-lost-

 

Αυτό σημαίνει ότι θα πάρουμε όλοι honeycomb (ή κάτι άλλο) μέχρι τον οκτώβρη;

 

Βασικα εμεις δεν νομιζω να παρουμε αλλη αναβαθμιση οποια και να ναι αυτη...Το S2 ομως για να μπορει να κυκλοφορησει στην Ευρωπη πρεπει να κανει το update που χρειαζεται για την αποφυγη προβληματων με τις πατεντες(λογικα).

 

Λετε να αφαιρεσουν και το iphone like menu(touchwiz)?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτο το προβλημα το ειχα παλι μετα απο format στο κινητο , μου εδειχνε το market οτι οι εφαρμογες δεν υπαρχουν ενω ηταν εγκατεστημενες μου ειχε γραψει καποιος φιλος να κανω απο την διαχειρηση εφαρμογων μια διαγραφη δεδομενων , το ειχα κανει και ηταν οκ, τωρα ομως το κανω αλλα δεν γινεται τιποτα?? μπορω να κανω κατι αλλο? ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχουμε το εξης προβλημα.. κλειδωθηκε με το μοτιβο.. δεν θυμομαστε ουτε mail ουτε password.. εκανα αναβαθμιση και τπτ.. υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. εχουμε το εξης προβλημα.. κλειδωθηκε με το μοτιβο.. δεν θυμομαστε ουτε mail ουτε password.. εκανα αναβαθμιση και τπτ.. υπαρχει καποια λυση? ευχαριστω εκ των προτερων..

 

 

μπες σε recovery mode και κάνε wipe data/factory reset.

 

Aν δεν δουλέψει ούτε έτσι, μόνη λύση είναι να ξαναφλασάρεις μέσω odin

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ξερω πως δεν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση.προκειται να ταξιδεψω στην τουρκια σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω.υπαρχει περιπτωση να βρω απο καπου χαρτη της τουρκιας για το ndrive(εχω μονο της ελλαδας και αυτον μου τον εχει δωσει φιλος σπασμενο)ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ξερω πως δεν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση.προκειται να ταξιδεψω στην τουρκια σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω.υπαρχει περιπτωση να βρω απο καπου χαρτη της τουρκιας για το ndrive(εχω μονο της ελλαδας και αυτον μου τον εχει δωσει φιλος σπασμενο)ευχαριστω πολυ

 

 

Φίλε μου, το θέμα δεν είναι μόνο ότι ρωτάς σε λάθος τόπικ αλλά και ότι ζητάς δημόσια, σε φόρουμ όπου απαγορεύεται ΡΗΤΑ να δίνεται το οτιδήποτε "σπασμένο" η και links που οδηγούν σε παράνομο λογισμικό

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα.ξερω πως δεν ειναι το σωστο τοπικ αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση.προκειται να ταξιδεψω στην τουρκια σε λιγες μερες και ηθελα να ρωτησω.υπαρχει περιπτωση να βρω απο καπου χαρτη της τουρκιας για το ndrive(εχω μονο της ελλαδας και αυτον μου τον εχει δωσει φιλος σπασμενο)ευχαριστω πολυ

 

Όπως αναφέρθηκε, η συζήτηση αυτή απαγορεύεται στο παρόν forum βάσει των κανονισμών τους οποίους θα σε παρακαλούσα να σεβαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μόλις εγκατέστησα την 2.3.4 JVR της swisscom. Απ'ότι είδα όμως έχει το boot animation της swisscom. Γίνεται αυτό να αφαιρεθεί με κάποιο τρόπο;

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μόλις εγκατέστησα την 2.3.4 JVR της swisscom. Απ'ότι είδα όμως έχει το boot animation της swisscom. Γίνεται αυτό να αφαιρεθεί με κάποιο τρόπο;

Ευχαριστώ :)

 

/system/media/bootsamsung.qmg

 

Αυτο που θα σου συνιστουσα να κανεις,για να ξεμπλεξεις μια και καλη απο οτι πραγμα εχει προσθεσει η swisscom,ειναι να ξανακανεις εγκατασταση με odin,αυτη τη φορα ομως με το CSC της JVQ

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gps στο galaxy κατι εχει...εχω περασει 2.3.4 gingerbread και με οποιο προγραμμα και αν δοκιμασα δεν κλειδωνει δορυφορους ή τους κλειδωνει τοσο λιγο που με το παραμικρο χανει το στιγμα...εχει προβλημα....

διαβασα διαφορα στο νετ...

ειναι γενικο προβλημα διορθωνεται με καποιο software?

ειναι προβλημα hardware θα λυθει αν το παω στο service?

τι να κανωωω?????

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το gps στο galaxy κατι εχει...εχω περασει 2.3.4 gingerbread και με οποιο προγραμμα και αν δοκιμασα δεν κλειδωνει δορυφορους ή τους κλειδωνει τοσο λιγο που με το παραμικρο χανει το στιγμα...εχει προβλημα....

διαβασα διαφορα στο νετ...

ειναι γενικο προβλημα διορθωνεται με καποιο software?

ειναι προβλημα hardware θα λυθει αν το παω στο service?

τι να κανωωω?????

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τον χρονο σας.

 

Εχεις αλλαξει το gps.conf σε europe?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο να δοκιμασω?

 

Αν εισαι root ,διορθωσε το /system/etc/gps.conf και καντο να μοιαζει ετσι

NTP_SERVER=[b]europe[/b].pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin
SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

ειμαι root what και στο interface τις εφαρμογες superuser tweaks και cwm...πως παω εκει που λες?

 

κατεβαζεις ενα προγραμμα σαν το root explorer...

Διαφορετικα βαλε το sgs tools,το οποιο κανει την αλλαγη πανευκολα με ενα click...

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οποίος θέλει ας δοκιμάσει την εφαρμογή fast reboot από το μάρκετ. Την δοκίμασα στον γαλαξία της γυναίκας μου και κάνει δουλειά. Αντί να κάνετε επανεκκίνηση, η εφαρμογή αυτή κλείνει όλες τις διεργασίες από την μνήμη και τις φορτώνει ξανά αμέσως, μέσα σε 2 δευτερόλεπτα.

Με αυτό τον τρόπο γίνεται κάτι σαν αποκατακερμαρισμός της ram και νομίζω ότι δεν θα σας τύχει ξανά battery drain.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προσφατα αναβαθμιση σε 2.3.3 και νομιζω οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα??μηπως εχει σχεση με τα widgets??οσο πιο πολλα τοσο πιο μεγαλη καταναλωση??
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προσφατα αναβαθμιση σε 2.3.3 και νομιζω οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα??μηπως εχει σχεση με τα widgets??οσο πιο πολλα τοσο πιο μεγαλη καταναλωση??

H 2.3.3 λέγεται ότι έχει πρόβλημα με battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Χτες που εκανα την αναβαθμιση κρατησε πολυ περισσοτερο που του αλλαξα τα φωτα.Απλα μετα εβαλα widgets και λεω μηπως το επηεραζει οταν ανοιγει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προσφατα αναβαθμιση σε 2.3.3 και νομιζω οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα??μηπως εχει σχεση με τα widgets??οσο πιο πολλα τοσο πιο μεγαλη καταναλωση??

 

Το ίδιο έχω παρατηρήσει κι εγώ με την 2.3.3. Σκέφτομαι να περάσω στην 2.3.4 αλλά βαριέμαι να στήνω πάλι...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προσφατα αναβαθμιση σε 2.3.3 και νομιζω οτι η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα??μηπως εχει σχεση με τα widgets??οσο πιο πολλα τοσο πιο μεγαλη καταναλωση??

 

Η καταναλωση ειναι τελειως υποκειμενικο θεμα...εαν εχεις πολλα widgets στις οθονες οπως επισης και αυτοματους συγχρονισμους,live wallpapers, διαρκως ενεργοποπιημενο wifi κ.α εννοειται οτι η μπαταρια θα κραταει μονο μερικες ωρες...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλα τα εχω απενεργοποιημενα και τα κανς οποτε θελω εγω...οποτε βρηκα το προβλημα...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...