Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πρεπει να προσεξω για καμια κιτρινιλα στην οθονη η οποιαδηποτε αλλη φθορα που εμφανιζεται με τον καιρο?

 

Γενικότερα... η συσκευή που θα πάρεις οφείλει να είναι άψογη εμφανισιακά και λειτουργικά. Σε αυτό δεν κάνεις εκπτώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν το κινητο στελνεται για επισκευη στην εταιρια με την χρηση της εγγυησης χρειαζεται κ αποδειξη αλλα κ την καρτα εγγυησης?

www.androidgreece.gr

TWITTER: http://twitter.com/manom18x

Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο στελνεται για επισκευη στην εταιρια με την χρηση της εγγυησης χρειαζεται κ αποδειξη αλλα κ την καρτα εγγυησης?

από την κάρτα εγγύησης καταλαβαίνεις σε ποιες χώρες έχει εγγύηση...δεν θα σου τη ζητήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε οσους ειναι ακομα εδω

μια ερωτηση στα γρηγορα το shazam μπορει να "ακουσει" τραγουδια απο το ραδιοφωνο ή αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα με το trackid της sony.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σε οσους ειναι ακομα εδω

μια ερωτηση στα γρηγορα το shazam μπορει να "ακουσει" τραγουδια απο το ραδιοφωνο ή αν υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα με το trackid της sony.

ευχαριστω

 

Ναι για το shazam, εντούτοις προτείνω SoundHound.

 

Περισσότερα για εφαρμογές εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Έπαθα ζημιά. Ενώ δεν συνέβη απολύτως τίποτα, ξαφνικά το βγάζω χθες το βράδυ από τη θήκη και βλέπω ένα ράγισμα στο τζάμι της οθόνης! Έπαθα υστερία! Μήπως ξέρει κανείς πόσο θα κοστίσει η αλλαγή τζαμιού; Επίσης αν μου το αλλάξουν μπορεί να έχει σκονίτσες ανάμεσα από την οθόνη και το τζάμι της; Τα προσέχουν αυτά; Το αλλάζουν σε ειδικές συνθήκες σε περιβάλλον χωρίς σκόνη;
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια. Να ρωτησω κατι. Το EUR CSC δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απ'οσο διαβαζω.. Δεν καταλαβα ομως, κυκλοφορει το COS CSC; Και αν ναι, ποια εκδοση του; JVQ η JVR?
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια. Να ρωτησω κατι. Το EUR CSC δεν εχει κυκλοφορησει ακομα απ'οσο διαβαζω.. Δεν καταλαβα ομως, κυκλοφορει το COS CSC; Και αν ναι, ποια εκδοση του; JVQ η JVR?

 

ειναι jvn η εκδοση μιας και ειναι 2.3.3 και οχι 2.3.4

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά σε όλους. Έπαθα ζημιά. Ενώ δεν συνέβη απολύτως τίποτα, ξαφνικά το βγάζω χθες το βράδυ από τη θήκη και βλέπω ένα ράγισμα στο τζάμι της οθόνης! Έπαθα υστερία! Μήπως ξέρει κανείς πόσο θα κοστίσει η αλλαγή τζαμιού; Επίσης αν μου το αλλάξουν μπορεί να έχει σκονίτσες ανάμεσα από την οθόνη και το τζάμι της; Τα προσέχουν αυτά; Το αλλάζουν σε ειδικές συνθήκες σε περιβάλλον χωρίς σκόνη;

 

Μεγάλη ατυχία. Λογικά κάπου πιεσες το κινητό χωρίς να το καταλάβεις. Έχω δει και παλιότερα gorilla glass προς πώληση στο ebay (δυστυχώς είμαι έξω και δεν μπορώ να σου δώσω λινκ) αλλά θέλει εξειδικευμένη γνώση για να το περάσεις. Για το δεύτερο που ρωτάς, όταν χρειαστηκε να στείλω το κινητό μου στο service (όχι για αλλαγή οθόνης βέβαια) επέστρεψε αρκετά καθαρό. Λογικά θα προσέξουν ώστε να μην γεμίσει σκόνες ανάμεσα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκέφτομαι να πάρω ενα bluetooth mouse για τον υπολογιστη και εχω δει κάποια video που τα bluetooth mouse δουλεύουν και στο κινητό. Ισχύει για ολα τα bleutooth mouse ή μονο για μερικά , εχει κανείς κάποια εμπειρία ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα rooted SGS, αλλά με official ROM 2.2 (δυστυχώς ώσπου να βγει η επίσημη). Πάντα είχα εξαιρετικά αργό κλείδωμα, αργότερο ακόμα και από το Magic που είχα, αλλά και από ένα Blade. Δεν είχα πειράξει ποτέ τον NTP server, αλλά ούτως ή άλλως το συγκεκριμένο πείραγμα επηρεάζει μόνο αν είσαι συνδεδεμένος στο δίκτυο με κάποιο τρόπο.

 

Ξαφνικά εδώ και 2 μέρες το GPS καπούτ. Τι κάνει συγκεκριμένα; Ανοίγεις μια εφαρμογή πλοήγησης λ.χ. Το εικονίδιο του δορυφόρου στο status bar αναβοσβήνει, δείχνοντας ότι προσπαθεί να κλειδώσει. Και μετά ... εξαφανίζεται! Πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Ξαναανοίγοντας μια εφαρμογή πλοήγησης, ΔΕΝ αναβοσβήνει καθόλου. Μόνο μετά από επανεκκίνηση ξαναεμφανίζεται ο δορυφόρος που αναβοσβήνει και μετά από λήγει παύει να εμφανίζεται και αυτό το εικονίδιο.

 

Αν η πρώτη εφαρμογή που βάζω μετα από επανεκκίνηση είναι το GPS status, τότε δεν εξαφανίζεται το εικονίδιο, αλλά δεν κλειδώνω και ποτέ. Δοκίμασα να κάνω Reset Α-GPS data και να κατεβάσω νέα δεδομένα μέσα από αυτό. Τίποτα.

 

Συσχετίζοντας το τι μπορεί να άλλαξα στο κινητό, θυμήθηκα ότι απλά αναβαθμίστηκε η έκδοση του google maps κάποια στιγμή λίγες μέρες πριν και είχα ενεργοποιήσει τη δυνατότητα να κάνει caching περιοχές, για off-line browsing χαρτών. Σκεπτόμενος ότι αυτό μπορεί να φταίει, το απενεργοποίησα και έκανα reboot και πάλι. Πάλι τίποτα. Δοκίμασα και αλλαγές στο SUPL όπως αναφέρεται στο http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-fix-gps-on-samsung-galaxy-s-eclair-and-froyo/

 

Επίσης τίποτα, πράγμα αναμενόμενο μια που αφορά χρήστες με σύνδεση. Κοντεύω να σαλτάρω: το κινητό ούτε κοπάνησε ούτε τίποτα, στα καλά του καθουμένου. Καμμιά ιδέα ρε παιδιά; Στην αρχή θεώρησα ότι είναι software το θέμα, αλλά τώρα δεν είμαι και σίγουρος. Είναι στην εγγύηση το κινητό βέβαια, αλλά θέλω να αποφύγω να μείνω χωρίς συσκευή :(

 

Το firmware μου αναφέρεται στην υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν η πρώτη εφαρμογή που βάζω μετα από επανεκκίνηση είναι το GPS status, τότε δεν εξαφανίζεται το εικονίδιο, αλλά δεν κλειδώνω και ποτέ. Δοκίμασα να κάνω Reset Α-GPS data και να κατεβάσω νέα δεδομένα μέσα από αυτό. Τίποτα.

 

Εφόσον το κινητό σου είναι rooted και στην εφαρμογή Gps Status φαίνεται ότι δεν κλειδώνει δορυφόρους, τότε πέρνα αυτήν την εφαρμογή και δες αν υπάρχει βελτίωση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το κινητό σου είναι rooted και στην εφαρμογή Gps Status φαίνεται ότι δεν κλειδώνει δορυφόρους, τότε πέρνα αυτήν την εφαρμογή και δες αν υπάρχει βελτίωση.

Καμία αλλαγή φίλε μου :(

Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και μένα στα καλά καθούμενα σε 2.2.1...τη λύση έδωσε η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν ξέρω αν καμια εφαρμογή που πέρασες τελευταία το μπλόκαρε
Link to comment
Share on other sites

Καμία αλλαγή φίλε μου :(

 

Χμ, μάλιστα.

Επόμενη κίνηση: Κοίτα εδώ.

Εάν ούτε με αυτό κάνεις δουλειά, φλάσαρε την καινούργια 2.3.3 για Ελλάδα από εδώ.

Εάν ούτε έτσι βελτιωθεί η κατάσταση μάλλον πας για service.

 

Και η συμβουλή που έδωσε παραπάνω ο achillesgk μπορεί να βοηθήσει. Εφόσον βέβαια το πρόβλημά σου είναι software related που κατά την άποψή μου είναι κατά 95%.

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

μου το έκανε και μένα στα καλά καθούμενα σε 2.2.1...τη λύση έδωσε η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν ξέρω αν καμια εφαρμογή που πέρασες τελευταία το μπλόκαρε

Θέλω να αποφύγω να εγκαθιστώ πάλι το μισό σύμπαν πάνω στο κινητό. Εφαρμογή πέρασα το google maps τελευταία, όπως ανέφερα και στο post. Το οποίο google maps δούλεψε κανονικά, είδε σήμα κτλ. Μερικές μέρες μετά δοκιμάζοντας με άλλα προγράμματα σκόνταψα στο εν λόγω πρόβλημα.

Επόμενη κίνηση: Κοίτα εδώ.

Το έχω ακουστά το συγκεκριμένο fix, απλά θέλω να αποφύγω να βάλω χέρι.

Εάν ούτε με αυτό κάνεις δουλειά, φλάσαρε την καινούργια 2.3.3 για Ελλάδα από εδώ.
Περιμένω την ρημάδα την ελληνική EUR έκδοση, δεν έχω κάποια από τις VGR/COS δυστυχώς :/

 

Εάν ούτε έτσι βελτιωθεί η κατάσταση μάλλον πας για service.
:cry:

 

Γιάννης κερνά, Γιάννης πίνει: καλά το μυρίστηκα για το Google Maps. Ψάχνοντας, βρήκα αυτό: http://www.google.ru/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=53e25a0d053f4eeb&hl=en

 

Απεγκατέστησα το (update του) Google Maps. Κλείδωσα ΑΚΑΡΙΑΙΑ και μέσα σε κτίριο! Όλα jet.

 

ΥΓ@Lakerdas: Βγήκε ένα καλό ότι έβαλα το GPS aids και έβαλα επιτέλους τον gr.pool.ntp.org ως NTP server :)

 

Yeeeehaaaawwwww, γλύτωσα το service!!!!!:lol:

 

Ερώτηση για όσους έβαλαν την επίσημη 2.3.3 και χρησιμοποιούν Swype: Η αλλαγή γλώσσας είναι όπως και στη 2.2; Πατάτε δλδ παρατεταμένα το πλήκτρο πάνω αριστερά και σας βγαίνει μενού για να διαλέξετε γλώσσα; Ή είναι όπως στο Galaxy S II, όπου υπάρχει dedicated πλήκτρο για ακαριαία αλλαγή γλώσσας με toggle;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έβαλαν την επίσημη 2.3.3 και χρησιμοποιούν Swype: Η αλλαγή γλώσσας είναι όπως και στη 2.2; Πατάτε δλδ παρατεταμένα το πλήκτρο πάνω αριστερά και σας βγαίνει μενού για να διαλέξετε γλώσσα; Ή είναι όπως στο Galaxy S II, όπου υπάρχει dedicated πλήκτρο για ακαριαία αλλαγή γλώσσας με toggle;

για πιο γρηγορα σερνεις το δαχτυλο απο το πληκτρο με το θαυμαστικο τερμα κατω αριστερα που ειναι προς τα επανω στο Q

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλείδωσε το μοτιβο ο ανιψιός μου και δεν θυμάμαι τίποτα είμαι διακοπές και δεν ξέρω τι να κάνω πρέπει να το πάω samsung μου ζητάει το email μου αλλα δεν βλέπω να συνδέεται σε δίκτυο για να επιβεβαιώσει το κωδικο που δεν θυμάμαι να είναι και σωστός έχω φρικαρει θα χάσω και τις φωτο μου; Αν το πάω για σέρβις
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλείδωσε το μοτιβο ο ανιψιός μου και δεν θυμάμαι τίποτα είμαι διακοπές και δεν ξέρω τι να κάνω πρέπει να το πάω samsung μου ζητάει το email μου αλλα δεν βλέπω να συνδέεται σε δίκτυο για να επιβεβαιώσει το κωδικο που δεν θυμάμαι να είναι και σωστός έχω φρικαρει θα χάσω και τις φωτο μου; Αν το πάω για σέρβις

 

Πρέπει να εισάγεις το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης του προεπιλεγμενου Gmail account του κινητού σου. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί στο internet.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως μπορω να κανω εναν laptop με windows XP να γινει Access Point για το Galaxy S, ωστε να περνει σημα στο ιντερνετ απο την 3G συνδεση που εχω με stick-ακι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως μπορω να κανω εναν laptop με windows XP να γινει Access Point για το Galaxy S, ωστε να περνει σημα στο ιντερνετ απο την 3G συνδεση που εχω με stick-ακι;

 

Ίσως σε βολέψει ένα 3G modem/router χωρίς να έχεις την ανάγκη του laptop.

πχ Vodafone MiFi R201

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως μπορω να κανω εναν laptop με windows XP να γινει Access Point για το Galaxy S, ωστε να περνει σημα στο ιντερνετ απο την 3G συνδεση που εχω με stick-ακι;

συνήθως δίνουμε από το κινητό στο laptop και στο tab, εσύ θέλεις το ανάποδο?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για ευνόητους λόγους η εντελώς off-topic συζήτηση αφαιρέθηκε. Παρακαλώ να συνεχίσουμε σε ότι έχει να κάνει αποκλειστικά με τη συσκευή του θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εισάγεις το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης του προεπιλεγμενου Gmail account του κινητού σου. Δεν χρειάζεται να συνδεθεί στο internet.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αστα φίλε δεν θυμάμαι τίποτα θα το πάω στο σέρβις όταν γυρίσω Αθήνα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...