Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μωρε....το ξερω....δικιο εχεις

 

αλλα να πω την αληθεια πελαγωσα τοσο πολυ που θελει ξανα στησιμο απο την αρχη ωστε θελησα περισσοτερο να πω τον πονο μου!!!

 

Παντως αν εισαι root, για να διορθωσεις το προβλημα μνημης των εφαρμογων και να θυμουνται τα settings, πηγαινε με root explorer στον φακελο /dbdata/databases και αρχισε να διαγραφεις οποιον φακελο βρισκεις με τα ονοματα των εφαρμογων με alzheimer.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια ειμαι ολοκαινουριος χρηστης του Galaxy S αλλα οχι και τοσο καινουριος στο διαβασμα αυτου του forum.

Οι πληροφοριες και η δουλεια που εχετε κανει ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και με βοηθησε πολυ να επιλεξω αυτο το τηλεφωνο! (το οποιο σκιζει!)

Θα τα λεμε συχνα...

 

Μεγεια σου φιλε και καλως ηρθες. Ξεκινα με διαβασμα των οδηγων για νεους χρηστες και αν θες να ψαχτεις πηγαινε και στους οδηγους του hacks/root κι εδω ειμαστε:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή ρίξε μια ματιά στον οδηγό που έχω στο blog. Ένα παλικάρι είχε το ίδιο πρόβλημα και το λύσαμε. Διάβασε τα σχόλια στο τέλος του άρθρου.

 

δηλαδη, δεν το γλιτωνω το hard reset ε...;

το παραξενο Αντωνη ειναι οτι στο ημερολογιο θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων και δε μπορω γιατι λεει οτι εχω 0,00b δεδομενα, δηλαδη τιποτα ενω ηδη εχω βαλει καποιες καταχωρησεις...πως γενιν αυτο...;(οπως λεει κι ο ogunsoto:lol:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη, δεν το γλιτωνω το hard reset ε...;

το παραξενο Αντωνη ειναι οτι στο ημερολογιο θελω να κανω εκκαθαριση δεδομενων και δε μπορω γιατι λεει οτι εχω 0,00b δεδομενα, δηλαδη τιποτα ενω ηδη εχω βαλει καποιες καταχωρησεις...πως γενιν αυτο...;(οπως λεει κι ο ogunsoto:lol:)

 

Ηρακλή καλησπέρα. Εκκαθάριση δεδομένων του ημερολογίου δεν κάνεις από την εφαρμογή ημερολόγιο αλλά από την εφαρμογή χώρος αποθήκευσης ημερολογίου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή καλησπέρα. Εκκαθάριση δεδομένων του ημερολογίου δεν κάνεις από την εφαρμογή ημερολόγιο αλλά από την εφαρμογή χώρος αποθήκευσης ημερολογίου.

 

ναι ε...;δεν το γνωριζα :wacko: εκανα τελικα την εκκαθαριση αλλα τιποτα παλι...μαλλον παω για hard reset...

thanks Μακη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι ε...;δεν το γνωριζα :wacko: εκανα τελικα την εκκαθαριση αλλα τιποτα παλι...μαλλον παω για hard reset...

thanks Μακη :)

Hρακλη ξαναγυρισες σε jvb??επεσε το ματι μου στην υπογραφη σου
Link to comment
Share on other sites

Hρακλη ξαναγυρισες σε jvb??επεσε το ματι μου στην υπογραφη σου

 

δεν ξερω που να κατασταλαξω ρε Παρη...δυο φορες την εχω βαλει και τις δυο φορες εχω γυρισει στην js8...χθες την ξαναεβαλα αλλα τωρα ειμαι στη js8 παλι :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω που να κατασταλαξω ρε Παρη...δυο φορες την εχω βαλει και τις δυο φορες εχω γυρισει στην js8...χθες την ξαναεβαλα αλλα τωρα ειμαι στη js8 παλι :rolleyes:
Ηρακλη ελα λιγο στο chat
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένα νεότερο για official 2.3.3 ή εγκαταλέιπουμε τη σκέψη;
Μη λες τετοια και πεσει η ψυχολογια εδω μεσα!!:lol::lol:Ειμαστε επι των επαλξεων και σε αναμονη :rolleyes: (η αληθεια ειναι οτι το εχουν αργησει το θεμα..σαμυ ειναι αυτη)
Link to comment
Share on other sites

για gingerbread εξ'αρχης ειχαν πει για Μαιο, οποτε πιστευω σε καμια 10αρια μερες θα εχουμε καποια κινηση :)
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μη λες τετοια και πεσει η ψυχολογια εδω μεσα!!:lol::lol:Ειμαστε επι των επαλξεων και σε αναμονη :rolleyes: (η αληθεια ειναι οτι το εχουν αργησει το θεμα..σαμυ ειναι αυτη)

 

γιατί να πέσει η ψυχολογία?? αφού έτσι κ αλλιώς έχουμε το καλύτερο κινητό :) μπορεί να μου το ετοιμάζει δώρο για τη γιορτή μου η samsung (15 Μαΐου)!! τόση διαφήμιση της έχω κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Ηρακλή ρίξε μια ματιά στον οδηγό που έχω στο blog. Ένα παλικάρι είχε το ίδιο πρόβλημα και το λύσαμε. Διάβασε τα σχόλια στο τέλος του άρθρου.

 

Καλημερα...τελικα εκανα επαναφορα ρυθμισεων και πλεον προστεθηκε και φαινεται κανονικα το εορτολογιο :)

thanks Αντωνη :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εστησα απο την αρχη το κινητο

ευχαριστω και για την βοηθεια

 

κατι ασχετο να πω τωρα

 

ημουν για Πασχα ταξιδι στο εξωτερικο

ειχα φορτισει φουλ το κινητο απο το βραδυ πριν φυγω και το εκλεισα

φυσικα ξεχασα τον φορτιστη σπιτι :)

αντι να παρω εναν καινουργιο απο εκει θελησα να δω αν θα με βγαλει πεντε μερες το galaxy χωρις φορτιση

 

μιλουσα μιση ωριτσα την ημερα...εβλεπα internet κανα τεταρτο την ημερα και εβαζα και χαρτες gps κανα 5λεπτο την ημερα.... Τα βραδια το εκλεινα οταν κοιμομουν. Το κινητο με εβγαλε σπαθι και εφτασε να ξεψυχησει την πεμπτη μερα οταν ημουν στο αεροδρομιο οποτε και του εκοψα το σημα για να περισωσω την ελαχιστη μπαταρια που ειχε μεινει (ηταν στο 2%) μεχρι να φτασω σπιτι μου :)

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν έχει καλό σήμα το δίκτυο θα έχεις και καλή αυτονομία.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος να μου λύσει την εξής απορία?:blink:

Μου εμφάνισε μύνημα για περιορισμένο χώρο κ συγκεκριμένα ενα εικονίδιο κόκκινης κάρτας sd,πάνω αριστερά..Το θέμα είναι πως απο,μενού - ρυθμίσεις - χώρος αποθήκευσης,έχω αρκετά διαθέσιμα ελεύθερα ΜΒ στην εσωτερική κ εξωτερική μνήμη..ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα σχετικα με την αλλαγη οθονης και gorilla glass στο galaxy s μου 112 ευρω η οθονη + 80 το gorilla glass αυτα για αρχη τωρα αν εχει χαλασει και κατι αλλο θα το δουν κατω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα σχετικα με την αλλαγη οθονης και gorilla glass στο galaxy s μου 112 ευρω η οθονη + 80 το gorilla glass αυτα για αρχη τωρα αν εχει χαλασει και κατι αλλο θα το δουν κατω

 

 

φωτιά και λαύρα...αν θέλεις τη γνώμη μου, δεν αξίζει η επισκευή. Θα έχεις δώσει σχεδόν τα 2/3 της τιμής του καινούριου, και θα πάρεις ένα μπανταρισμένο κινητό που, αν ξαναβγάλει πρόβλημα, θα αναρωτιέσαι αν έφταιγε το ξεκοίλιασμα από τους τεχνικούς της Sammy kqi qn άξιζε τελικά η επισκευή. Άσε που η ταρίφα μπορεί να ανέβει κι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα σχετικα με την αλλαγη οθονης και gorilla glass στο galaxy s μου 112 ευρω η οθονη + 80 το gorilla glass αυτα για αρχη τωρα αν εχει χαλασει και κατι αλλο θα το δουν κατω

 

:blink::blink: Μόνο το gorilla glass είναι τόσο ακριβό?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

απο XDA πριν λίγο

 

[ATTACH]20062[/ATTACH]

 

ωαριος

για να δουμε θα ειναι επισημη αυτη?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

φωτιά και λαύρα...αν θέλεις τη γνώμη μου, δεν αξίζει η επισκευή. Θα έχεις δώσει σχεδόν τα 2/3 της τιμής του καινούριου, και θα πάρεις ένα μπανταρισμένο κινητό που, αν ξαναβγάλει πρόβλημα, θα αναρωτιέσαι αν έφταιγε το ξεκοίλιασμα από τους τεχνικούς της Sammy kqi qn άξιζε τελικά η επισκευή. Άσε που η ταρίφα μπορεί να ανέβει κι άλλο.
αν το κοστο; ανεβει και αλλο παω για galaxy s II το οποιο θα παρω τον Σεπτεμβριο με την επιδοτηση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω νεα σχετικα με την αλλαγη οθονης και gorilla glass στο galaxy s μου 112 ευρω η οθονη + 80 το gorilla glass αυτα για αρχη τωρα αν εχει χαλασει και κατι αλλο θα το δουν κατω

 

Είναι σοβαροί;110$ δολάρια κάνει η OEM οθόνη και το glass μαζί.Πως μεταφράζονται αυτά σε 200 ευρώ που σου ζητάνε;Δεν έχεις κάνενα φίλο με ελαχιστες γνώσεις σε ηλεκτρονικά να στα αλλάξει?

 

Συνήθως οι όθονες είναι φτιαγμένες να μην χρειάζονται κολλήσεις λόπο των κάμψεων που κάνουν και της μεγάλης επιφανείας τους...

 

Edit εδώ έχει εικόνες και πολλές ενδιαφέροντες πληροφορίες για την αλλάγη και αγορά οθόνης.Επίσης αναφέρει τιμές μεχρί και 55$(μόνο οθόνη)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=745262&page=21

Edited by minos197
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχω τα εξης προβληματα, για τα οποια σας παρακαλω αν ξερετε να μου πειτε κατι, θα το εκτιμουσα.

1. Το bluetooth οταν μπαινω στο αυτοκινητο δε συνδεεται μονο του (Εννοειται πως ειναι ανοιχτο) , αλλα πρεπει καθε φορα να μπω στις ρυθμισεις και να πατησω "συνδεση". Το ΒΤ εχει ηδη ρυθμιστει απο πριν για συνδεση με το κιτ αυτοκινητου (Mitsubishi Outlander Communicator/Navi) .

2. Το ΒΤ δεν μενει μονιμως ορατο, παρα μονο για τα δευτερολεπτα που αναφερονται στην αναλογη επιλογη. Μηπως παιζει ρολο?

3. Το ιστορικο των επαφων περιεχει και εμαιλ μαζι με κλησεις και σμσ. Εγω επιλεγω να φαινονται μονο κλησεις και σμσ αλλα μολις ξαναμπω στο ιστορικο κλησεων, παλι ειναι ολα εκει (τα περισσοτερα email ειναι σαβουρα και με ενοχλουν να φαινονται αναμεσα στις κλισεις και τα σμσ).

4. Οταν κανω restart το κινητο για οποιονδηποτε λογο (πολλες φορες και απο κολλημα που εχει φαει) ανοιγει, δονειται, ξανασβηνει, ξαναανοιγει και ξανα απ την αρχη. καποια στιγμη ζηταει ΡΙΝ και δουλευει κανονικα.

5. Ενω εχω την εκδοση 2.2, δεν επρεπε να μου προσφερει την 2.2.1 τι Kies?

Ολα ειναι εργοστασιακα, PDA: JPH, PHONE: JPP, CSC: JP9, BUILT: 2010.12

 

Παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμησω διοτι ασχετα με τη νεα εκδοση 2.3 που αναμενεται, αμφιβαλω αν αυτο το πρωιμο λειτουργικο θα καταφερει να λυσει αυτα τα προβληματα.

Ευχαριστω

Panos

 

Παιδια, αφου διαβασα ολες τις συμβουλες που μου δωσατε, θελω να σας ενημερωσω για το τι εκανα και τι αποτελεσμα ειχε:

Εκανα hard reset με *2------# καπως ετσι. Τα δεδομενα εμειναν, τα applications χαθηκαν. Ειχα κανει backup τα apps με το appmonster (free ed) αλλα μετα το ρεσετ δε βρηκα τιποτα! Επισης ειχα αντιγραψει ολους τους φακελους στο κομπιουτερ μου αλλα φαινοταν αδειο απο αρχεια του appmonster. Εν ολιγοις, τα ξαναεβαλα ενα ενα.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μετα το reset ειχε την 2.2 που ειχα κανει ενημερωση απο το κιες και οχι την 2.1 που ειχε εργοστασιακα.

Αποτελεσματα:

1. Το Bluetooth δουλευει κανονικα πλεον, παντως εχω την υποψια οτι ειχα αποθηκευσει 2 φορες το γαλαξια στο κιτ του αυτοκινητου. Τα εσβησα ολα και εκανα καινουρια συνδεση. Ευχαριστιεμαι ΒΤ!!!

2. Ακυρο-Ασχετο

3. Παραμενει με το ιδιο προβλημα. Μαλλον ειναι ατελεια των επαφων.

4. Οι αποτυχημενες επανεκκινησεις διορθωθηκαν. Τερμα τα restart. Ομως, μετα απο επανεκκινηση του τηλεφ, καπου μπερδευεται κατα την εκκινηση με τις σελιδες τω ΡΙΝ τηλεφωνου και ΣΙΜ.

Ετσι, οταν ξεκιναει μου δειχνει το μοτιβο που εχω βαλει τωρα για κλειδωμα τηλεφωνου, μετα το ΠΙΝ της ΣΙΜ και μετα το εξαφανιζει (Μερικες φορες δε μου βγαζει καθολου τη φορμα που βαζουμε το ΠΙΝ της ΣΙΜ). Αρα, το τηλεφωνο ανοιγει αλλα δεν εχει σημα. Παταω το μεσαιο κουμπι και μου βγαζει τη φορμα για να βαλω το ΠΙΝ και ολα ΟΚ.

5. Ακυρο-Ασχετο

Αν εχετε κατι καλυτερο να προτεινετε για αυτα που εκανα, ευπροσδεκτο.

 

Ευχαριστω πολυ ολους σας

Panos

Samsung Galaxy S / 2.2 απειραχτο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θυμαστε πριν λιγες μερες που συζητουσαμε αν μποrει να μπει μια φωτογραφια μας σαν wallpaper σε αλλον launcher απο τον touchwiz και να φαινεται κανονικη χωρις zoom. Ε λοιπον το καταφερα με την εφαρμογη wallpaper wizardrii που μου προτεινε ο φιλτατος TonyK. Ωραιος Αντουαν!!

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...