Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιχες σημειωση καπου το imei της συσκευης σου?Eγω γιατι υποψιαζομαι οτι απλα σου περασαν το αρχαιο "μαμα" firmware και απλα στο ξαναστειλαν πισω?Αν η συσκευασια και η σφραγιδα ηταν οκ τοτε δεν τρεχει τιποτα αν ομως ηταν ανοιγμενη τοτε σου ακαναν αυτο που σου ειπα πιο πανω.;)

οχι δν πέζει αυτό που λές το είχα χαραξει ελάχιστα μέσα το κινητό (εκει που μπένει η μπαταρια). Είναι άλλο. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνω που πήραμε το 2.3.3 να και το 2.3.4 για Nexus S http://www.engadget.com/2011/04/28/android-2-3-4-heading-to-nexus-s-over-the-air-bringing-video-an/

Να έχουμε και κάτι άλλο να περιμένουμε :p

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Πάνω που πήραμε το 2.3.3 να και το 2.3.4 για Nexus S http://www.engadget.com/2011/04/28/android-2-3-4-heading-to-nexus-s-over-the-air-bringing-video-an/

Να έχουμε και κάτι άλλο να περιμένουμε :p

 

Πάντως στο δικό μου Nexus S δεν υπάρχει αναβάθμιση σε 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου Nexus S δεν υπάρχει αναβάθμιση σε 2.3.4

 

αφού δεν έχει βγει ακόμα, απλά προσθέσανε τον κώδικα στο AOSP.

σε κάτι βδομάδες θα το έχετε για να ξέρεις.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησουλα στα γρήγορα...έβαλα το handcent sms .μαματο πρόγραμμα και λύνεται το πρόβλημα με τους 160 χαρακτηρες στα μυνηματα ..δεν μπόρεσα ομως να καταλάβω που είναι η αναφορά παραδοσης για το αν πηρε ο αλλος το μυνημα η όχι ..γνωρίζει κανεις;

 

EDIT το βρήκα παιδες όλα οκ ..άψογη εφαρμογή πραγματικά :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γιατι καθε τρεις και λιγο μου αλλαζει τον ηχο ειδοποιησης μηνυματων? Χρησιμοποιω το handcent sms κι ενω του εχω βαλει εναν συντομο ηχο της επιλογης μου, πηγαινοντας στις ρυθμισεις ειδοποιησης πότε βλεπω να εχει επιλεξει απο μονο του φυσικα ολοκληρο κομματι απο τα mp3 μου ασχετο, πότε βλεπω να εχει ενεργοποιηθει το ''σιωπηλο'' κλπ:confused: Χθες πχ που μου ηρθε μηνυμα ακουγα στην τσεπη μου μπουζουκια και βιολια :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, γιατι καθε τρεις και λιγο μου αλλαζει τον ηχο ειδοποιησης μηνυματων? Χρησιμοποιω το handcent sms κι ενω του εχω βαλει εναν συντομο ηχο της επιλογης μου, πηγαινοντας στις ρυθμισεις ειδοποιησης πότε βλεπω να εχει επιλεξει απο μονο του φυσικα ολοκληρο κομματι απο τα mp3 μου ασχετο, πότε βλεπω να εχει ενεργοποιηθει το ''σιωπηλο'' κλπ:confused: Χθες πχ που μου ηρθε μηνυμα ακουγα στην τσεπη μου μπουζουκια και βιολια :p

 

Χρησιμοποίησε ήχο που βρίσκεται στην sd card και όχι στην εξωτερική κάρτα. Για κάποιο λόγο το system παθαίνει κολλήματα όταν ο ήχος δεν βρίσκεται στην sd.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησουλα στα γρήγορα...έβαλα το handcent sms .μαματο πρόγραμμα και λύνεται το πρόβλημα με τους 160 χαρακτηρες στα μυνηματα ..δεν μπόρεσα ομως να καταλάβω που είναι η αναφορά παραδοσης για το αν πηρε ο αλλος το μυνημα η όχι ..γνωρίζει κανεις;

 

EDIT το βρήκα παιδες όλα οκ ..άψογη εφαρμογή πραγματικά :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Βάλε το GoSms που επίσης λύνει το πρόβλημα με τους χαρακτήρες και μετα το Handcent θα σου φαίνεται χάλι μαύρο σε εμφάνιση :p

 

Offtopic ωραίο το νέο skin του φόρουμ, καιρός ήταν :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια που πρεπει να απευθυνθω για να πουλησω το γαλαξια μου ενοω σε ποιο τοπικ?

 

Sent from my GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εδω και δυο μερες μου εχει προκυψει ενα λιγο τρελο προβλημα

 

με το που εκανα upgrade το νεο handcent εχει γινει το εξης:

δεν φιλτραρονται τα sms και οι κλησεις με τιποτα

οποιοδηποτε προγραμμα και να εχω δοκιμασει δεν τα καταφερνει

ή μαλλον για να το πω πιο σωστα ολα τα καταφερνουν να φιλτραρουν τα sms αλλα και να τα περασουν στο δικο τους app αλλα ταυτοχρονα αυτα εμφανιζοντααι και στο handcent και στην μαμα εφαρμογη για τα μηνυματα

 

κι αυτο εγινε χωρις να πειραξω καμια απολυτως ρυθμιση με το που εκανα upgrade το νεο handcent

 

εχει κανεις να δωσει καμια συμβουλη???

ή εστω πως μπορω να γυρισω παλι πισω στην προηγουμενη εκδοση μπας και σωθει η κατασταση?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εδω και δυο μερες μου εχει προκυψει ενα λιγο τρελο προβλημα

 

με το που εκανα upgrade το νεο handcent εχει γινει το εξης:

δεν φιλτραρονται τα sms και οι κλησεις με τιποτα

οποιοδηποτε προγραμμα και να εχω δοκιμασει δεν τα καταφερνει

ή μαλλον για να το πω πιο σωστα ολα τα καταφερνουν να φιλτραρουν τα sms αλλα και να τα περασουν στο δικο τους app αλλα ταυτοχρονα αυτα εμφανιζοντααι και στο handcent και στην μαμα εφαρμογη για τα μηνυματα

 

κι αυτο εγινε χωρις να πειραξω καμια απολυτως ρυθμιση με το που εκανα upgrade το νεο handcent

 

εχει κανεις να δωσει καμια συμβουλη???

ή εστω πως μπορω να γυρισω παλι πισω στην προηγουμενη εκδοση μπας και σωθει η κατασταση?

ευχαριστω

 

Eννοείται ότι εμφανίζονται και στο default πρόγραμμα και στο handcent. Μήπως εννοείς ότι σου πετάγονται ειδοποιήσεις και από τα δύο προγράμματα ενώ θέλεις να πετάγονται μόνο πχ από το handcent;

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται ότι εμφανίζονται και στο default πρόγραμμα και στο handcent. Μήπως εννοείς ότι σου πετάγονται ειδοποιήσεις και από τα δύο προγράμματα ενώ θέλεις να πετάγονται μόνο πχ από το handcent;

 

φιλε υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο....???

να ερχεται δηλαδη ειδοποίηση μονο απο το handcent και οχι απο το default....?

στις αναφορες τα καταφερα στα αλλα οχι....

γινεται ενα ψιλομπαχαλο ετσι...οταν σου ερχεται μυνημα....βαρανε και τα 2 μαζι ..και ειναι λιγο σπαστικο αυτο..

θα δοκιμασω και το go sms σημερα και θα σου πω...:)

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι δεν εννοειται καθολου

τοσο καιρο ειχα το easy filter πανω και φιλτραρε τα sms και δεν εμφανιζονταν ουτε στην μαμα εφαρμογη ουτε στο handcent αν δεν ηθελα εγω.

εξαλλου αυτο το νοημα εχει το φιλτραρισμα, το να μην εμφανιζονται αυτα που δεν θες...αλλιως τι να το κανω

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι δεν εννοειται καθολου

τοσο καιρο ειχα το easy filter πανω και φιλτραρε τα sms και δεν εμφανιζονταν ουτε στην μαμα εφαρμογη ουτε στο handcent αν δεν ηθελα εγω.

εξαλλου αυτο το νοημα εχει το φιλτραρισμα, το να μην εμφανιζονται αυτα που δεν θες...αλλιως τι να το κανω

 

δεν είπες ότι έχεις βάλει το easy filter, και ότι το πρόβλημά σου αφορά εκείνη την εφαρμογή ουσιαστικά. Σορι, δεν έχω ιδέα τί μπορεί να συμβαίνει. Δοκίμασες να την βγάλεις και να την ξαναβάλεις;

 

φιλε υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο....???

να ερχεται δηλαδη ειδοποίηση μονο απο το handcent και οχι απο το default....?

στις αναφορες τα καταφερα στα αλλα οχι....

γινεται ενα ψιλομπαχαλο ετσι...οταν σου ερχεται μυνημα....βαρανε και τα 2 μαζι ..και ειναι λιγο σπαστικο αυτο..

θα δοκιμασω και το go sms σημερα και θα σου πω...:)

 

πήγαινε τις ρυθμίσεις της default εφαρμογής, κάτω κάτω έχει μια επιλογή "Ειδοποιήσεις: εμφάνιση ειδοποιήσεων στην γραμμή κατάστασης". Ξετίκαρέ την και δοκίμασε.

Edited by drlacan
Link to comment
Share on other sites

φιλε υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο....???

να ερχεται δηλαδη ειδοποίηση μονο απο το handcent και οχι απο το default....?

στις αναφορες τα καταφερα στα αλλα οχι....

γινεται ενα ψιλομπαχαλο ετσι...οταν σου ερχεται μυνημα....βαρανε και τα 2 μαζι ..και ειναι λιγο σπαστικο αυτο..

θα δοκιμασω και το go sms σημερα και θα σου πω...:)

 

Πήγαινε στα settings στα default μηνύματα και απενεργοποίησε τις ειδοποιησεις

O από πάνω τα λέει καλύτερα lol

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο μικρός χρήστης του SGS στον πλανήτη ;

 

 

ευχαριστώ τον μάντζαρο για τον σύνδεσμο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ο ποιο μικρός χρήστης του SGS στον πλανήτη ;

 

 

ευχαριστώ τον μάντζαρο για τον σύνδεσμο.

 

damn, νόμιζα ότι μόνο το iPhone είναι για ιδιαίτερα χαρισματικούς ανθρώπους, σώζει ζωές, φτιάχνει ελληνικό καφέ κλπ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

πήγαινε τις ρυθμίσεις της default εφαρμογής, κάτω κάτω έχει μια επιλογή "Ειδοποιήσεις: εμφάνιση ειδοποιήσεων στην γραμμή κατάστασης". Ξετίκαρέ την και δοκίμασε.

 

Πήγαινε στα settings στα default μηνύματα και απενεργοποίησε τις ειδοποιησεις

O από πάνω τα λέει καλύτερα lol

 

Sent from Galaxy!

 

πο πο πο ρε παιδια thanks για την απαντηση.....

πως κολλάω καμια φορα σε αυτα τα απλα θα τρελαθώ....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το GoSms που επίσης λύνει το πρόβλημα με τους χαρακτήρες και μετα το Handcent θα σου φαίνεται χάλι μαύρο σε εμφάνιση

So so true και δεν το περιμενα να μου αρεσει, αλλα τελικα το HAndcent πηγε στα σκουπιδια :lol:

Παιδεια που πρεπει να απευθυνθω για να πουλησω το γαλαξια μου ενοω σε ποιο τοπικ?

 

Sent from my GT-I9000

Εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εδω και δυο μερες μου εχει προκυψει ενα λιγο τρελο προβλημα

 

με το που εκανα upgrade το νεο handcent εχει γινει το εξης:

δεν φιλτραρονται τα sms και οι κλησεις με τιποτα

οποιοδηποτε προγραμμα και να εχω δοκιμασει δεν τα καταφερνει

ή μαλλον για να το πω πιο σωστα ολα τα καταφερνουν να φιλτραρουν τα sms αλλα και να τα περασουν στο δικο τους app αλλα ταυτοχρονα αυτα εμφανιζοντααι και στο handcent και στην μαμα εφαρμογη για τα μηνυματα

 

κι αυτο εγινε χωρις να πειραξω καμια απολυτως ρυθμιση με το που εκανα upgrade το νεο handcent

 

εχει κανεις να δωσει καμια συμβουλη???

ή εστω πως μπορω να γυρισω παλι πισω στην προηγουμενη εκδοση μπας και σωθει η κατασταση?

ευχαριστω

 

και μενα σημερα που εκανα αναβαθμιση λαλαλκιζεται οσο δε παει , καταρχας βγαζει το welcome screen της εφαρμογης συνεχεια , δευτερον χανει το θεμα που του εχω κ το λευκο η σκουρο αποχρωση , φαινεται οτι τρωει σκαλωματα πολλα

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη βλακεια....

δεν μπορω να καταλαβω πως περνανε upgrades χωρις να τσεκαρουν τοσο βασικα κολληματα....

τρωει σκαλωματα απιστευτα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω σημερα το εβαλα για πρωτη φορα και δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λετε...

ουτε το θεμα χανει ουτε welcome screen βγαινει και γενικα δουλευει ρολοι...

μηπως να το βγαζατε και να το ξαναβαζατε απο την αρχη.....?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να στειλετε sms και ο παραληπτης να διαμαρτυρεται γιατι λαμβανει συνεχεια το ιδιο?Τουλαχιστον το χει παρει 3 φορες
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να στειλετε sms και ο παραληπτης να διαμαρτυρεται γιατι λαμβανει συνεχεια το ιδιο?Τουλαχιστον το χει παρει 3 φορες

 

Οχι, αλλα μου εχει τυχει πολλες φορες να λαβω μηνυμα εις τριπλουν απο αριθμους Cosmote. Μηπως? :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα μου εχει τυχει πολλες φορες να λαβω μηνυμα εις τριπλουν απο αριθμους Cosmote. Μηπως? :ninja:

 

Απο Vodafone σε Cosmote συνεβη.

Το περιεργο ειναι οτι σταματησε να λαμβανει μολις μου ηρθε delivery report.Μεχρι τοτε του ειχε σταλει 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...