Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

player υποστηριζει κανονικα? δλδ θα μπορω πχ στο φεις να παιζω ποκερ ή cityville?

cityville έχω μπει να παίξω, είναι πολύ βαρύ και αδύνατο να τα καταφέρεις

τώρα όσον αφορά το Ποκερ... υπάρχει εφαρμογή zynga poker στο μαρκετ και μπαίνεις και παίζεις κανονικά σαν του FB ~

Επίσης υπάρχει θέμα για αρχάριους και σου συνιστώ να του ρίξεις μια ματιά άμμεσα :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορώ να δημιουργίσω ένα φάκελο, σε κάποια από της αρχικες οθονες, να τον ονομασω ”παιχνιδια” και να μαζέψω μέσα τα εικονίδια - συντομεύσεις των παιχνιδιών; Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δημιουργίσω ένα φάκελο, σε κάποια από της αρχικες οθονες, να τον ονομασω ”παιχνιδια” και να μαζέψω μέσα τα εικονίδια - συντομεύσεις των παιχνιδιών;

 

αμα πατησεις παρατεταμενα το δαχτυλακι σου σε μια απο τις αρχικες οθονες σε περιμενει μια εκπληξη ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αμα πατησεις παρατεταμενα το δαχτυλακι σου σε μια απο τις αρχικες οθονες σε περιμενει μια εκπληξη ;)

Ε.... Δεν ειχαμε τετοια στο Symbian

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα bill, πως μπορείς να μετονομάσεις τον φάκελο;

στον gingerbread launcher σίγουρα δεν γίνεται αλλά και στον touchwiz δεν είχα βρει κόλπο..

θέλει εφαρμογή;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ε.... Δεν ειχαμε τετοια στο Symbian

 

πολλα δεν ειχατε... ;)

welcome to android :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα bill, πως μπορείς να μετονομάσεις τον φάκελο;

στον gingerbread launcher σίγουρα δεν γίνεται αλλά και στον touchwiz δεν είχα βρει κόλπο..

θέλει εφαρμογή;

 

μην νομιζεις και εγω τωρα το εψαξα λιγο γιατι δεν χρησιμοποιω φακελους :lol:

οταν δημιουργησεις ενα φακελο, τον ανοιγεις, πατας παρατεταμενα στο πανω μερος του περιγραμματος που γραφει φακελος και μετα σου βγαζει να τον μετονομασεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, άλλο ένα κουφό σήμερα.

πριν λίγο δούλευα τον dolphin browser και ξαφνικά έπαιρνε εντολές η οθόνη δίχως όμως να την πατάώ, απλά με το που πλησίαζα το δάχτυλο στην οθόνη έπαιρνε εντολή.

θέλω να πιστεύω ότι δε θα χρειαστεί επίσκεψη σε service.

 

Αν πέρασες τον HD είχα και εγώ αντίστοιχο θέμα και το έκανα αμέσως factory reset για να φτιάξει. Διαφορετικά το κινητό μου είχε μπρικάρει!!

Με τον Dolphin mini που έχω τώρα δεν αντιμετωπίζω αντίστοιχο πρόβλημα πάντως και τον συνιστώ...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια,καλος χρυσος αυτος ο dolphin browser αλλα πολυ βαρης,σερνεται το κινητο!:(

χρησιμοποιώ τον μαμα και παει σφαιρα!!;)

Link to comment
Share on other sites

ο dolphin mini μια χαρα ειναι παντως...

δεν έχει add-ons αλλά από μόνος του έχει τα πάντα. Το μόνο που λείπει είναι το reopen closed tab/undo close tab :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγει η μπάρα δεξιά στις επαφές στα ελληνικά, ΕΝΩ το υπόλοιπο λειτουργικό είναι στα αγγλικά; (είναι rooted ήδη)
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια,καλος χρυσος αυτος ο dolphin browser αλλα πολυ βαρης,σερνεται το κινητο!:(

χρησιμοποιώ τον μαμα και παει σφαιρα!!;)

 

που να δεις και τον firefox! μέχρι να ξεκινήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους γαλαξιακους κατοχους!σαν κατοχος και γω του γαλαξια,αντιμετοπιζω το εξης προβλημα..εσβησε απο μπαταρια το κιν.και ''προσπαθει'' να ανοιξει απο το μεσημερι..:blink:παρουσιαζει το φαινομενο της δονησης καθε 2 λεπτα!να πω επισης πως δεν εμφανιζει καν το πληκτρολογιο για την εισαγωγη του pin...froyo 2.2 not rooted!καποι λυση στο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους τους γαλαξιακους κατοχους!σαν κατοχος και γω του γαλαξια,αντιμετοπιζω το εξης προβλημα..εσβησε απο μπαταρια το κιν.και ''προσπαθει'' να ανοιξει απο το μεσημερι..:blink:παρουσιαζει το φαινομενο της δονησης καθε 2 λεπτα!να πω επισης πως δεν εμφανιζει καν το πληκτρολογιο για την εισαγωγη του pin...froyo 2.2 not rooted!καποι λυση στο προβλημα???
Το εχεις στο φορτιστη και προσπαθεις να το ανοιξεις? Αν το εχεις, αποσυνδεσε το και προσπαθησε παλι. Αν δεν σου ανοιγει παλι, βγαλε τη μπαταρια, ας το 2 λεπτα χωρις αυτην, και μετα ξαναβαλτην και προσπαθησε παλι. Μετα, πες μας τι σου δουλεψε απ αυτα.
Link to comment
Share on other sites

ady δυστυχώς τίποτα...! ενώ μου εμφανίζει την μπάρα με τις τελευταίες λειτουργίες στις οποίες ήταν η συσκευή (π.χ. αθόρυβο, μπαταρία, σήμα, 3g watchdog), από κει και πέρα μαύρη οθόνη και οι δονήσεις... Edited by MsK
forced edit, due to unsupported encoding
Link to comment
Share on other sites

ady δυστυχώς τίποτα...! ενώ μου εμφανίζει την μπάρα με τις τελευταίες λειτουργίες στις οποίες ήταν η συσκευή (π.χ. αθόρυβο, μπαταρία, σήμα, 3g watchdog), από κει και πέρα μαύρη οθόνη και οι δονήσεις...

 

ξαναφλασαρε

Edited by suspect21
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ady δυστυχώς τίποτα...! ενώ μου εμφανίζει την μπάρα με τις τελευταίες λειτουργίες στις οποίες ήταν η συσκευή (π.χ. αθόρυβο, μπαταρία, σήμα, 3g watchdog), από κει και πέρα μαύρη οθόνη και οι δονήσεις...

 

σαν τελευταία λύση δοκίμασε το εξής

κλείσε το κινητό τελείως

βγάλε την μπαταρία και ξαναβάλτην πίσω

πάτα μαζί το κουμπί του ανεβάσματος ήχου + το κεντρικό home κουμπί + το power κουμπί

κράτα τα πατημένα και άφησε τα όταν σου εμφανιστεί η οθόνη GT- I9000 Galaxy S

στο μενού που θα σου εμφανιστεί με το τα κουμπιά του ήχου μετακινείς την επιλογή και με το home κουμπί διαλέγεις

βρες την επιλογή για factory reset και κάντο, θα χάσεις εφαρμογές και οτι έχεις σοσμένο γενικά εκτός από τραγούδια/φωτογραφίες και λοιπά :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ady δυστυχώς τίποτα...! ενώ μου εμφανίζει την μπάρα με τις τελευταίες λειτουργίες στις οποίες ήταν η συσκευή (π.χ. αθόρυβο, μπαταρία, σήμα, 3g watchdog), από κει και πέρα μαύρη οθόνη και οι δονήσεις...
Δεν μπορω να καταλαβω.. Καποια εφαρμογη που περασες λογικα πρεπει να στο κανει αυτο, δεν εξηγειται αλλοιως, μακαρι να μην ειναι θεμα hardware. Ρωτησε και τον *τυχερακια* ισως μπορει να σε βοηθησει.. Μακαρι να βρεις λυση φιλε μου.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις στο φορτιστη και προσπαθεις να το ανοιξεις? Αν το εχεις, αποσυνδεσε το και προσπαθησε παλι. Αν δεν σου ανοιγει παλι, βγαλε τη μπαταρια, ας το 2 λεπτα χωρις αυτην, και μετα ξαναβαλτην και προσπαθησε παλι. Μετα, πες μας τι σου δουλεψε απ αυτα.

 

 

Ολα ΟΚ aby,βιαστικα να απαντησω,ανοιξε κανονικα αφοτου βεβαια το αφησα για κανα 5λεπτο,χωρις να ειναι συνδεδεμενο στον φορτιστη!σε ευχαριστω για τη βοηθεια,αρκετη λαχταρα πηραμε!

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ aby,βιαστικα να απαντησω,ανοιξε κανονικα αφοτου βεβαια το αφησα για κανα 5λεπτο,χωρις να ειναι συνδεδεμενο στον φορτιστη!σε ευχαριστω για τη βοηθεια,αρκετη λαχταρα πηραμε!
Μπραβο φιλε μου! Χαιρομαι που ολα ειναι καλα και που μπορεσα να σε βοηθησω :)
Link to comment
Share on other sites

woner ωραίος μαν

τα βλέπει κανείς άλλος έτσι η εγώ έχω το πρόβλημα;

δοκίμασα με mozilla/chrome και είναι ακριβώς το ίδιο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

woner ωραίος μαν

τα βλέπει κανείς άλλος έτσι η εγώ έχω το πρόβλημα;

δοκίμασα με mozilla/chrome και είναι ακριβώς το ίδιο

 

ναι και εγω τα βλεπω :angry:

μονο τα συγκεκριμενα 2-3 ειναι ετσι μαλλον

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερος browser μεχρι στιγμης = default browser και μετα skyfire

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον Miren.πιστεύω είναι ότι καλύτερο.και πιο γρήγορος και πιο ωραίος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , χθες Φλάσσαρα την 9.2 του Darky και απο τότε το κινητό δεν έχει ή έχει ελάχιστο σήμα !!! μήπως ξέρει κανείς κάτι ?

 

Από χθες έχω ξανά-πάει στην 2.1 έχω πάει στην goodbyeRFS έχω κάνει σχεδόν τα πάντα αλλά σήμα τίποτα...

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το πρόβλημα που είχα αναφέρει τις προάλλες (ότι μια στο τόσο βλέπω στο αρχείο κλήσεων εξερχόμενες προς άκυρα νούμερα), βρήκα αυτό που ίσως να δίνει κάποια εξήγηση (αν είναι αλήθεια, έχει όντως "καραμπινάτες" εφαρμογές και θέλει προσοχή!).

Το μόνο που παίζει να μου έχει κάνει τη ζημιά, είναι το Chess (έχω βάλει το Chess Free, δεν ξέρω βέβαια αν είναι το ίδιο..)

Άραγε με ένα απλό uninstall στην εφαρμογή διορθώνει τη ζημιά ή θα χρειαστεί και κάτι παραπάνω??

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...