Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα σημερα ενα καλωδιο TV Out και συνδεσα το S με τηλεόραση, ολα καλα εχω εικονα αλλα δεν εχω ηχο , τα εχω συνδεσει ολα σωστα .

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? Εχω βαλει PAL εβαλα και το αλλο τιποτα.:(

Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι θεμα προβλημα της rom , εχω του Criskelo

Δοκίμασε αν δεν κούμπωσες καλά το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε αν δεν κούμπωσες καλά το καλώδιο.

το ελενξα , τιποτα ... :(

Εχω δοκιμασει τα παντα , ενα σωρο video και τραγουδια με διαφορετικους Player και τιποτα , παιχνιδια ... πουθενα δεν εχω ηχο.

Λες να φταιει η rom. Να περασω μια γνησια απο το SamFirmware να δω ?

Εκτος και αν εχει προβλημα το καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

το ελενξα , τιποτα ... :(

Εχω δοκιμασει τα παντα , ενα σωρο video και τραγουδια με διαφορετικους Player και τιποτα , παιχνιδια ... πουθενα δεν εχω ηχο.

Λες να φταιει η rom. Να περασω μια γνησια απο το SamFirmware να δω ?

Εκτος και αν εχει προβλημα το καλωδιο

 

Σίγουρα ειναι συμβατό το καλώδιο που έχεις?

Παλιότερα θυμάμαι κάτι είχε αναφερθει ότι επαιζε χωρίς πρόβλημα το καλώδιο απο Nokia.

Για κανε μία αναζήτηση σε παλιότερα θέματα και κοιτα κ το αντίστοιχο θέμα με τα αξεσουαρ για το S

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινη η παραγγελία. Samsung galaxy sii. Αλλά επειδή δεν μπορούσα να αποχωριστώ το s, αποχωρίστηκα το sony xperia x10 mini pro που είχα για δεύτερο. Οπότε η κουβεντούλα συνεχίζεται, αλλά πλέον και στα 2 thread. Πάντως το xperia με βόλεψε αφάνταστα σαν δεύτερο...ειδικά το πληκτρολόγιο στα μηνύματα και το μέγεθος του. Να δούμε τώρα πως θα τα βολέψω!
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω και εγω μια ερωτηση.Εσχατως (μαλλον μετα την εγκατασταση του lookout) otαν συνδεω τη συσκευη με το πισι δε μου παρουσιαζει τα περιεχομενα της( περιεχομενα καρτας μνημης κτλ) οπως εκανε πριν me αποτελεσμα αφενος να μην μπορω να "βαλω¨παιχνιδια στην καρτα μνημης αφετερου να μην μπορω να περασω κατευθειαν παιχνιδια μεσω καλωδιου απο το ANDROID market (οπως εκανα πριν).ΚΑμια ιδεα>?
Link to comment
Share on other sites

παιδες να σας ρωτησω κατι

πηρα ενα ρουτερ προχθες, το λαπτοπ συνδεεται κανονικοτατα ασυρματα, το ιδιο και το αλλο κινητο που εχω (Nokia e5) το galaxy ομως συνδεεται για ενα λεπτο και μετα με πεταει, ξανασυνδεεται μεσα σε 10 δευτερολεπτα και μετα απο ενα λεπτο παλι αποσυνδεεται...

μπορει καποιος να σκεφτει για ποιο λογο γινεται κατι τετοιο???

εχω αλλαξει καναλια στο ρουτερ, εχω αλλαξει απο b σε g πιστοποιηση, εχω αλλαξει και τυπο κλειδωματος, δεν αλλαζει κατι, δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει... :angry:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδες να σας ρωτησω κατι

πηρα ενα ρουτερ προχθες, το λαπτοπ συνδεεται κανονικοτατα ασυρματα, το ιδιο και το αλλο κινητο που εχω (Nokia e5) το galaxy ομως συνδεεται για ενα λεπτο και μετα με πεταει, ξανασυνδεεται μεσα σε 10 δευτερολεπτα και μετα απο ενα λεπτο παλι αποσυνδεεται...

μπορει καποιος να σκεφτει για ποιο λογο γινεται κατι τετοιο???

εχω αλλαξει καναλια στο ρουτερ, εχω αλλαξει απο b σε g πιστοποιηση, εχω αλλαξει και τυπο κλειδωματος, δεν αλλαζει κατι, δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει... :angry:

 

νομιζω η jvs και η jvt εχουν ενα τετοιο θεμα. με κερνελ tornado aureus beta 3 (σε tornado jvt) δεν εχω τετοιο θεμα. νομιζω εχει καποιο fix αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω η jvs και η jvt εχουν ενα τετοιο θεμα. με κερνελ tornado aureus beta 3 (σε tornado jvt) δεν εχω τετοιο θεμα. νομιζω εχει καποιο fix αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

λες ε?? ειχα σκεφτει να ξαναφλασαρω μπας και λυθει και μαλλον προς τα εκει οδευω...

με αλλα router συνδεεται μια χαρα ομως ρε γμτ... θα ξαναφλασαρω κατι αλλο και θα δω

ευχαριστω :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

λες ε?? ειχα σκεφτει να ξαναφλασαρω μπας και λυθει και μαλλον προς τα εκει οδευω...

με αλλα router συνδεεται μια χαρα ομως ρε γμτ... θα ξαναφλασαρω κατι αλλο και θα δω

ευχαριστω :)

 

Για βάλε στατική ΙΡ στο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε στατική ΙΡ στο κινητό...

 

αν το εκανα σωστα, εβαλα την wan ip που βρηκα στο μενου του ρουτερ αλλα δεν αλλαξε κατι... :(

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν το εκανα σωστα, εβαλα την wan ip που βρηκα στο μενου του ρουτερ αλλα δεν αλλαξε κατι... :(

 

Διεύθυνση ΙΡ βάζεις μία οποιαδήποτε αλλά με βάση την ΙΡ του ρουτερ σου για παράδειγμα αν το ρουτερ σου έχει ΙΡ 192.168.1.1 εσύ βάλε 192.168.1.100. Πύλη βάζεις την ΙΡ του ρούτερ σου, Netmask συνήθως είναι 255.255.255.0 και στο DNS1 πάλι την ΙΡ του ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Διεύθυνση ΙΡ βάζεις μία οποιαδήποτε αλλά με βάση την ΙΡ του ρουτερ σου για παράδειγμα αν το ρουτερ σου έχει ΙΡ 192.168.1.1 εσύ βάλε 192.168.1.100. Πύλη βάζεις την ΙΡ του ρούτερ σου, Netmask συνήθως είναι 255.255.255.0 και στο DNS1 πάλι την ΙΡ του ρούτερ.

 

α τα εκανα λαθος δηλαδη :O

φιλε εισαι κορυφη, απλα :bow::bow:

η αληθεια ειναι οτι ειχα σκεφτει να βαλω στατικη ip αλλα οπως ειδες δεν ειχα ιδεα τι τιμες επρεπε να βαλω...

σε υπερευχαριστω και παλι, αμα δεν διορθωνοταν με φλασαρισμα του κινητου, ημουν ετοιμος να επιστρεψω το ρουτερ :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το κινητό από την Cosmote και θα ήθελα να πάρω το κινητό για service, ποια έκδοση θα πρέπει να εγκαταστήσω;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Μετά από μισό χρόνο συμβίωσης με το Galaxy S μου εμφάνισε το εξής προβλημα:Με το που συνδεω το κινητο με το PC δεν μου αναγνωριζει το κινητο και η οθόνη παγωνει.Με το που αποσυνδεσω το κινητο ολα OK. ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ:lost::lost:???

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια να κανω και εγω μια ερωτηση.Εσχατως (μαλλον μετα την εγκατασταση του lookout) otαν συνδεω τη συσκευη με το πισι δε μου παρουσιαζει τα περιεχομενα της( περιεχομενα καρτας μνημης κτλ) οπως εκανε πριν me αποτελεσμα αφενος να μην μπορω να "βαλω¨παιχνιδια στην καρτα μνημης αφετερου να μην μπορω να περασω κατευθειαν παιχνιδια μεσω καλωδιου απο το ANDROID market (οπως εκανα πριν).ΚΑμια ιδεα>?

 

ΠΑιδια καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καμια ιδεα?

 

φιλε μου αν σου κανει ζημια το lookout γιατι δεν το βγαζεις? δεν χρειαζεται πουθενα.. δεν εχουμε windows pc να φοβομαστε απο ιους.. λιγο προσοχη στο μαρκετ στο τι εφαρμογες κατεβαζουμε θελει και τιποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω για προστασια απο ιους οσο για προστασια του κινητου σε περιπτωση κλοπης(εντοπισμος μεσω gps,screaming,kλειδωμα).Ε αν δω οτι δεν τραβαει αλλο προφανως θα το σβησω, θα προτιμουσα ομως να βρω λυση ως εχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι, αν βάλω την JVU με semaphore 1.8.2 θα μπορέσω να παίρνω όλες τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών κανονικά; ρωτάω γιατί με την επίσημη δεν μου κάνει update τα google maps και δεν με αφηνει να εγκαταστησω το google+. Το μαρκετ μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμα για την συσκευη μου. Ειμαι στη vodafone φοράω την JVI(αν θυμάμαι καλά) και είναι EUR ο γαλαξίας μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι, αν βάλω την JVU με semaphore 1.8.2 θα μπορέσω να παίρνω όλες τις αναβαθμίσεις των εφαρμογών κανονικά; ρωτάω γιατί με την επίσημη δεν μου κάνει update τα google maps και δεν με αφηνει να εγκαταστησω το google+. Το μαρκετ μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμα για την συσκευη μου. Ειμαι στη vodafone φοράω την JVI(αν θυμάμαι καλά) και είναι EUR ο γαλαξίας μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Θα μπορείς να κάνεις ακριβώς ό,τι μπορείς και τώρα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω για προστασια απο ιους οσο για προστασια του κινητου σε περιπτωση κλοπης(εντοπισμος μεσω gps,screaming,kλειδωμα).Ε αν δω οτι δεν τραβαει αλλο προφανως θα το σβησω, θα προτιμουσα ομως να βρω λυση ως εχει.

 

Όλα αυτά τα κάνει από μόνο του με το Samsung dive, δε χρειάζεσαι έξτρα εφαρμογή

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να κάνεις ακριβώς ό,τι μπορείς και τώρα

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δηλαδή δεν θα μπορώ να έχω τους τελευταιους google maps; Είναι θέμα παρόχου; χώρας; Συγνώμη που ρωτάω απλά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε φιλαράκι το κινητό από τη προσφορά του mediamarkt στα 249€ και του κάνε κάτι περίεργα, του στυλ κόλλαγε-πάγωνε τελείως και έπρεπε να βγάλει τη μπαταρία για να ξεκολλήσει και το δεύτερο κολλάει η οθόνη και ενώ χτυπάει παραμενει μαύρη και έτσι δε μπορει να το σηκώσει μονο να βγαλει μπαταρία. Κράτησε τη πρώτη συσκευή 1 βδομάδα πήγε του την άλλαξαν αμέσως με άλλη και κάνει πάλι τα ίδια στη μια βδομάδα που χει τη δεύτερη συσκευή. Έχει τύχει σε κανέναν; Το θέμα είναι ότι δεν είναι σχετικός και πέρα από κάποιες εφαρμογές που του χω περάσει εγώ (go launcher, handcent, πλοηγούς και μερικά widgets) δεν εχει περάσει πολλά αν και εμένα μου φαίνεται απίθανο να φταίει καποια εφαρμογή και δε μου φαίνεται όμως λογικό να ειναι και θέμα hardware αλλά από την άλλη κάθε μέρα περίπου έχει κι ενα κολλημα που δεν είναι και λογικό κι αυτό. Έχει τύχει σε κανέναν τέτοια περίεργα;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν θα μπορώ να έχω τους τελευταιους google maps; Είναι θέμα παρόχου; χώρας; Συγνώμη που ρωτάω απλά δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί. Ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

 

Είναι θέμα χώρας. Η google δεν δίνει τις ενημερώσεις για αυτές τις εφαρμογές στην Ελλάδα ακόμα. Εάν είσαι root κατέβασε το market enabler και θα τις κατεβάσεις ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το κινητό από την Cosmote και θα ήθελα να πάρω το κινητό για service, ποια έκδοση θα πρέπει να εγκαταστήσω;

 

Mπορείς να βάλεις την JVN και να αλλάξεις το product code σε COS, ή την JVI και να αλλάξεις το product code σε EUR. Δε νομίζω πως τους νοιάζει ποια έχεις από αυτές τις δύο, αλλά εγώ θα έβαζα την JVI με EUR που είναι πιο γενικευμένο και κυκλοφορεί έτσι στα περισσότερα καταστήματα.

 

Πήρε φιλαράκι το κινητό από τη προσφορά του mediamarkt στα 249€ και του κάνε κάτι περίεργα, του στυλ κόλλαγε-πάγωνε τελείως και έπρεπε να βγάλει τη μπαταρία για να ξεκολλήσει και το δεύτερο κολλάει η οθόνη και ενώ χτυπάει παραμενει μαύρη και έτσι δε μπορει να το σηκώσει μονο να βγαλει μπαταρία. Κράτησε τη πρώτη συσκευή 1 βδομάδα πήγε του την άλλαξαν αμέσως με άλλη και κάνει πάλι τα ίδια στη μια βδομάδα που χει τη δεύτερη συσκευή. Έχει τύχει σε κανέναν; Το θέμα είναι ότι δεν είναι σχετικός και πέρα από κάποιες εφαρμογές που του χω περάσει εγώ (go launcher, handcent, πλοηγούς και μερικά widgets) δεν εχει περάσει πολλά αν και εμένα μου φαίνεται απίθανο να φταίει καποια εφαρμογή και δε μου φαίνεται όμως λογικό να ειναι και θέμα hardware αλλά από την άλλη κάθε μέρα περίπου έχει κι ενα κολλημα που δεν είναι και λογικό κι αυτό. Έχει τύχει σε κανέναν τέτοια περίεργα;

 

Sleep of death έχει ξανα αναφερθεί, τώρα για κολλήματα κλπ προφανώς φταίει η bugarismeni JVI 2.3.3 έκδοση. Hardware problem πιστεύω πως δεν είναι με τίποτα, άσχετα που αυτά δεν συμβαίνουν σε όλες τις συσκευές. (σε μένα ας πούμε δεν το είχε κάνει με την επίσημη 2.3.3). Η λύση είναι ή να του περάσετε την JVU 2.3.5 και έτσι θα έχει και ελληνικά πληκτρολόγια χωρίς πολλά πολλά μιας που είναι αρχάριος, ή μπορεί να το πάει και στο σέρβις που θα του το δώσουν την επόμενη μέρα λέγοντας ότι έκαναν επαναπρογραμματισμό και σιγά μην έχει λυθεί το πρόβλημα.:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...