Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εκανε τιποτα ,παλι το ιδιο στο s εχει μεινει κολλημενο ....

 

Βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτην και μπες σε recovery (κρατημενο πάνω πλήκτρο έντασης, κεντρικό μπλήκτρο, και power) και από εκει μέσα πήγαινε με τα πλήκτρα της έντασης πάνω κάτω, επέλεξε wipe data/factory reset και πάτα το power button για ΟΚ. Μετά πήγαινε στο Yes και περίμενε να ξανακάνει επαναφορά ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο γινεται στην ιδια οθονη ειναι κολλημενο ..... μαλλον πρεπει να φυγει για σερβις ....

 

Αν δεν είχες πειράξει τίποτα και είχες το επίσημο λογισμικό πάνω, πήγαινε το για σερβις καλύτερα. (αν έχεις ακόμα εγγύηση) αλλιώς μπορείς να το φλασάρεις μόνος σου. Αν έχεις εγγύηση όμως και είναι απείραχτο καλύτερα πήγαινε το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν λίγο καιρό το Galaxy S, και παρατήρησα ότι το πίσω καπάκι γενικά τρίζει. Ισχύει σε όλους;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα:) Αγόρασα πρόσφατα το τηλέωνο και μου εμφανίζει 2 πολύ εκνευριστικά προβλήματα. 1ον αρκετές φορές πιέζοντας μόνο το home button παίρνει screenshots της οθόνης. 2ον 4-5 φορές την ημέρα το τηλέφωνο δεν μπορεί να επανέλθει απο την κατάσταση sleep, η οθόνη παραμένει μάυρη ακόμη και αν με καλούν και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να συνέλθει(νομίζω το πρόβλημα ειναι γνωστό ως Sleep of death)!Μήπως ξέρει καποιος αν είναι software related προβληματα και μπορώ να τα λύσω με κάποια αναβάθμιση μέσα στα πλαίσια της εγγύησης?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα:) Αγόρασα πρόσφατα το τηλέωνο και μου εμφανίζει 2 πολύ εκνευριστικά προβλήματα. 1ον αρκετές φορές πιέζοντας μόνο το home button παίρνει screenshots της οθόνης. 2ον 4-5 φορές την ημέρα το τηλέφωνο δεν μπορεί να επανέλθει απο την κατάσταση sleep, η οθόνη παραμένει μάυρη ακόμη και αν με καλούν και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να συνέλθει(νομίζω το πρόβλημα ειναι γνωστό ως Sleep of death)!Μήπως ξέρει καποιος αν είναι software related προβληματα και μπορώ να τα λύσω με κάποια αναβάθμιση μέσα στα πλαίσια της εγγύησης?

Για να πάρει screen shots πρέπει να πατήσεις πολύ γρήγορα το δεξί κουμπί και το μεσαίο. Για το sleap of death εμένα μου το έκανε μια - δυο φορές στους 7 μήνες και δεν έδωσα σημασία. Γενικά κάνεις καμια επανεκκίνηση στο κινητό ή το έχεις συνέχεια ανοιχτό?

ποια rom έχεις περασμένη?

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πρόσφατα αγορασμένο με stock 2.3.3 από γνωστο πολυκατάστημα. Δυστυχώς παίρνει screenshots μόνο με το μεσαίο κουμπί. Επανεκκίνηση κάνω καθημερινά, εφόσον καθημερινά κολάει σε μαύρη οθόνη. Στο SGS II μου με 2.3.3 παντως δεν έχω δει αντίστοιχα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πρόσφατα αγορασμένο με stock 2.3.3 από γνωστο πολυκατάστημα. Δυστυχώς παίρνει screenshots μόνο με το μεσαίο κουμπί. Επανεκκίνηση κάνω καθημερινά, εφόσον καθημερινά κολάει σε μαύρη οθόνη. Στο SGS II μου με 2.3.3 παντως δεν έχω δει αντίστοιχα προβλήματα.

 

Μάλλον έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πρόσφατα αγορασμένο με stock 2.3.3 από γνωστο πολυκατάστημα. Δυστυχώς παίρνει screenshots μόνο με το μεσαίο κουμπί. Επανεκκίνηση κάνω καθημερινά, εφόσον καθημερινά κολάει σε μαύρη οθόνη. Στο SGS II μου με 2.3.3 παντως δεν έχω δει αντίστοιχα προβλήματα.

 

Με μια 2.3.4-5 πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα (εξω από τα πλαίσια της εγγύησης). Πρέπει να την περάσεις μέσω οντιν γιατί ελληνική δεν έχουμε.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή

 

Και μένα το ίδιο κάνει, έχω stock 2.3.3 και το μήνα 2-3 φορές το κινητό κλείνει μόνο του και δεν ανοίγει με το power button, μόνο όταν βγάλω την μπαταρία και την ξαναβάλω τότε ανοίγει κανονικά..μήπως είναι πρόβλημα τις μπαταρίας? λεω να το πάω και εγώ για service;)

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.μπορει καποιος να μου απαντηση με σιγουρια σε μια ερωτηση.ο αδελφος μου εχει το galaxy s με την εκδοση 2.2 αν κανουμε την αναβαθμηση 2.3 θα χαθουν τα σκορ και οι πιστες που εχει περασει στο angry birds.σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο κάνει, έχω stock 2.3.3 και το μήνα 2-3 φορές το κινητό κλείνει μόνο του και δεν ανοίγει με το power button, μόνο όταν βγάλω την μπαταρία και την ξαναβάλω τότε ανοίγει κανονικά..μήπως είναι πρόβλημα τις μπαταρίας? λεω να το πάω και εγώ για service;)

 

Είναι πρόβλημα της 2.3.3 και όχι του κινητού.

 

καλημερα σε ολους.μπορει καποιος να μου απαντηση με σιγουρια σε μια ερωτηση.ο αδελφος μου εχει το galaxy s με την εκδοση 2.2 αν κανουμε την αναβαθμηση 2.3 θα χαθουν τα σκορ και οι πιστες που εχει περασει στο angry birds.σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Αν κάνεις ροοτ (με superonlick) και πάρεις backup με το titanium δεν θα χαθεί τίποτα. Επίσης το κιες δεν θα σου σβήσει δεδομένα, αλλα προτείνεται να τα σβησεις εσύ πριν κάνεις αναβαθμιση, όπως και μετά.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.μπορει καποιος να μου απαντηση με σιγουρια σε μια ερωτηση.ο αδελφος μου εχει το galaxy s με την εκδοση 2.2 αν κανουμε την αναβαθμηση 2.3 θα χαθουν τα σκορ και οι πιστες που εχει περασει στο angry birds.σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Angry birds backup από το μάρκετ. Απλά κάνε backup, γράψε τον αριθμό που σου δίνει, κάνε το upgrade, ξαναβάλε τα angry birds, παίξε μια πίστα, μετά κλείστο, τρέξε το Angry Birds Backup, βάλε τον αριθμό σου, πάτα restore, και είσαι κύριος (και ο αδερφός σου).:)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με μια 2.3.4-5 πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα (εξω από τα πλαίσια της εγγύησης). Πρέπει να την περάσεις μέσω οντιν γιατί ελληνική δεν έχουμε.

 

 

Thanks!Λόγω και του προβλήματος με τα screenshot θα το παω για αντικατάσταση-επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Thanks!Λόγω και του προβλήματος με τα screenshot θα το παω για αντικατάσταση-επισκευή.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα hardware (ποτέ δεν ξέρεις βέβαια). Πιστεύω θα σου ξαναπερασουν την προβληματική 2.3.3 και θα σου πούνε οτι έγινε «επαναπρογραμματισμος» και δεν θα έχει αλλάξει τίποτα..!

 

Edit: βασικά πριν νομίζω είπες ότι έχεις 2.3.3 στο s2? Νομίζω έχει δοθεί επίσημα στην ελλάδα η ki4

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την 2.3.5 JVT και μετα το semaphore 1.8.2.

Πριν ειχα την 2.3.3 την δικια του.

Εκανα repartition, την 1η φαση,ενω μαλλον δεν χρειαζοταν και ξεχασα κανω format στην εσωτερικη καρτα.

Πριν να σβησει η οθονη ,λογω χρονικου ορίου, μου εμφανιζει για μια στιγμη, χρωμα κιτρινοπρασινο

και μετα μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την 2.3.5 JVT και μετα το semaphore 1.8.2.

Πριν ειχα την 2.3.3 την δικια του.

Εκανα repartition, την 1η φαση,ενω μαλλον δεν χρειαζοταν και ξεχασα κανω format στην εσωτερικη καρτα.

Πριν να σβησει η οθονη ,λογω χρονικου ορίου, μου εμφανιζει για μια στιγμη, χρωμα κιτρινοπρασινο

και μετα μαυρο.

 

Πέρνα την εφαρμογή Voodoo Control από το Market και πήγαινε στο "Screen v1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την 2.3.5 JVT και μετα το semaphore 1.8.2.

Πριν ειχα την 2.3.3 την δικια του.

Εκανα repartition, την 1η φαση,ενω μαλλον δεν χρειαζοταν και ξεχασα κανω format στην εσωτερικη καρτα.

Πριν να σβησει η οθονη ,λογω χρονικου ορίου, μου εμφανιζει για μια στιγμη, χρωμα κιτρινοπρασινο

και μετα μαυρο.

 

Δεν χρειαζόταν repartition αλλά δεν πειράζει, επίσης δεν είναι απαραίτητο να κάνεις φορμάτ την εσωτερική sdcard. Το άλλο με το χρώμα που λες φτιάχνεται όπως λέει ο superuser. Είναι βλακεία του voodoo color.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την εφαρμογή Voodoo Control από το Market και πήγαινε στο "Screen v1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults".

 

Τέλειο.

Ναστε καλά παιδιά.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κατέβασα απο την σελίδα εδω με τους οδηγούς και τα επίσημα firmwares το ελληνικό 2.3.3 COS το οποίο έβαλα με ODIN και όλα μια χαρά μέχρι εδώ.. Μέχρι που πήγα να γράψω μήνυμα και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν τα ελληνικά στο Samsung πληκτρολόγιο (ενώ υπάρχουν στο Swype...).

 

Αυτό τώρα πώς γίνεται?

Έχετε βάλει λάθος αρχεία στα λινκ? Εκανα κάτι λάθος εγώ??

 

Φαντάζομαι δε μπορεί να έχουν δώσει επίσημη ρομ και να μην έχει ελληνικά.

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι παίζει ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κατέβασα απο την σελίδα εδω με τους οδηγούς και τα επίσημα firmwares το ελληνικό 2.3.3 COS το οποίο έβαλα με ODIN και όλα μια χαρά μέχρι εδώ.. Μέχρι που πήγα να γράψω μήνυμα και διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν τα ελληνικά στο Samsung πληκτρολόγιο (ενώ υπάρχουν στο Swype...).

 

Αυτό τώρα πώς γίνεται?

Έχετε βάλει λάθος αρχεία στα λινκ? Εκανα κάτι λάθος εγώ??

 

Φαντάζομαι δε μπορεί να έχουν δώσει επίσημη ρομ και να μην έχει ελληνικά.

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει τι παίζει ακριβώς!

 

Άλλαξες το csc σε cos όπως λέει ο οδηγός;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες το csc σε cos όπως λέει ο οδηγός;

 

Σε ευχαριστώ! είχα μείνει στο "αν θέλεις να αλλάξεις το product code" στην αρχή της πρότασης, το οποίο θεώρησα από λάθος μου προαιρετικό..

 

Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο, τα επίσημα firmwares 2.3.3 περα απο το αυτή την διαφορά για τους παρόχους έχουν καμιά διαφορά άλλη (επιδόσεις, κολλήματα κλπ.) μεταξύ τους ?

Link to comment
Share on other sites

Πριν να σβησει η οθονη ,λογω χρονικου ορίου, μου εμφανιζει για μια στιγμη, χρωμα κιτρινοπρασινο

και μετα μαυρο.

Πέρνα την εφαρμογή Voodoo Control από το Market και πήγαινε στο "Screen v1 gamma hack" και πάτα "Reset to 2.3.3 defaults".

Εάν παραμείνει αυτή η δυσλειτουργία ως έχει χωρίς να διορθωθεί από το voodoo θα υπάρξει κάποια άλλη επίπτωση στην οθόνη ; Π.χ κηλίδες από ανομοιόμορφα "γερασμένα" pixels;

Link to comment
Share on other sites

Εάν παραμείνει αυτή η δυσλειτουργία ως έχει χωρίς να διορθωθεί από το voodoo θα υπάρξει κάποια άλλη επίπτωση στην οθόνη ; Π.χ κηλίδες από ανομοιόμορφα "γερασμένα" pixels;

 

Δε νομίζω. Αυτό το κιτρινοπράσινο είναι στιγμιαίο την ώρα που σβήνει η οθόνη. Όταν η οθόνη είναι αναμμένη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πάντως διορθώνεται πολύ εύκολα και γρήγορα με τον τρόπο που είπαμε παραπάνω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...