Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αστα φίλε δεν θυμάμαι τίποτα θα το πάω στο σέρβις όταν γυρίσω Αθήνα ευχαριστω

 

Δεν γνωρίζω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση :(.

Λογικά στο service, εφόσον διαθέτεις απόδειξη αγοράς, θα έχουν τη δυνατότητα να σου το επαναφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν γνωρίζω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση :(.

Λογικά στο service, εφόσον διαθέτεις απόδειξη αγοράς, θα έχουν τη δυνατότητα να σου το επαναφέρουν.

Θα το επαναφερουν σιγουρα, απλα δεν ξερω τι γινεται με τα δεδομενα του φιλου...Πιθανον να τα χασει.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Θα το επαναφερουν σιγουρα, απλα δεν ξερω τι γινεται με τα δεδομενα του φιλου...Πιθανον να τα χασει.

 

και εγω πιστευω οτι θα τα χασω αλλα τι να κανω οποιος δεν εχει μυαλο!μονο οι φωτο με ενδιαφερουν θα το πω να κανουν κατι ελπιζω να εχω φωτοτυπια της αποδειξης γιατι την κανονικη την εχω δωσει εφορια

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι θα τα χασω αλλα τι να κανω οποιος δεν εχει μυαλο!μονο οι φωτο με ενδιαφερουν θα το πω να κανουν κατι ελπιζω να εχω φωτοτυπια της αποδειξης γιατι την κανονικη την εχω δωσει εφορια

 

 

Φίλε μου γιατί δεν φλασάρεις απλά την τελευταία ρομ μεσω οντιν και να κάνεις εκ νεου λογαριασμο google κ.λ.π.; αντί να τρέχεις σε χρονοβόρα και κοστοβόρα σέρβις;

οι φωτό ΔΕΝ χάνονται με το φλασάρισμα ούτε ακόμα και αν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι πολύ περίεργο. Ο γαλαξίας βρέθηκε κλειστός και δεν άνοιγε ούτε φόρτιζε. Έπρεπε μα του βγάλω την μπαταρία για να συνέλθει. Αφού τον άνοιξα τελικά, είδα η μπαταρία του να έχει κάνει βουτιά 20%.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/705/sc20110821035253.png/

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη κάτι πολύ περίεργο. Ο γαλαξίας βρέθηκε κλειστός και δεν άνοιγε ούτε φόρτιζε. Έπρεπε μα του βγάλω την μπαταρία για να συνέλθει. Αφού τον άνοιξα τελικά, είδα η μπαταρία του να έχει κάνει βουτιά 20%.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/705/sc20110821035253.png/

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

προσωπική εκτίμηση είναι ότι έχεις battery drain και σου έφαγε την μπαταρία. το να βγάζεις και να ξαναβάζεις την μπαταρία μπορεί να σου δίνει ελάχιστη διάρκεια ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ.

 

Έχοντας stock (απείραχτη) 2.3.3 JVN (cos) είναι ODEX. Βάζοντας έναν άλλο kernel, π.χ. semaphore, γίνεται DEODEXED;

 

Που βρίσκουμε themes για JVN;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ.

 

Έχοντας stock (απείραχτη) 2.3.3 JVN (cos) είναι ODEX. Βάζοντας έναν άλλο kernel, π.χ. semaphore, γίνεται DEODEXED;

 

Που βρίσκουμε themes για JVN;

 

Ευχαριστώ

 

 

deodexed γίνεται μόνο βάζοντας κάποια custom rom (criscelo, simply, jwve κ.λ.π)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

deodexed γίνεται μόνο βάζοντας κάποια custom rom (criscelo, simply, jwve κ.λ.π)

 

Ή και κατεβάζοντας stock deodexed ROMs από το xda.

Link to comment
Share on other sites

Ή και κατεβάζοντας stock deodexed ROMs από το xda.

 

 

Όταν λέμε stock roms εννοούμε τις roms που βγαίνουν από τον κατασκευαστή της συσκευής και οι οποίες πάντα είναι odexed

αυτές που λες εσύ από το xda ειναι "πειραγμένες" απο τους developers και κατά συνέπεια αποτελούν μια μορφή custom rom πάνω στις οποίες όλοι μαγειρεύουν τις δικές τους :rolleyes:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε stock roms εννοούμε τις roms που βγαίνουν από τον κατασκευαστή της συσκευής και οι οποίες πάντα είναι odexed

αυτές που λες εσύ από το xda ειναι "πειραγμένες" απο τους developers και κατά συνέπεια αποτελούν μια μορφή custom rom πάνω στις οποίες όλοι μαγειρεύουν τις δικές τους :rolleyes:

 

Δεν νομίζω πως χρειάζεται ανάλυση το stock deodexed. Είναι stock deodexed. :D

Για περισσότερες πληροφορίες, εδώ.

Επίσης ο φίλος μας, ρωτά τί να κάνει για να περάσει theme και αυτό που του προτείνω είναι ένα βασικό βήμα.

Επομένως δυσκολεύομαι να αντιληφθώ το quote σου στο reply μου. Αλλά ΟΚ. +1 post count

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πριν από 10 μέρες το galaxy s. Αν και είναι πολύ ωραίο και καλό κινητό δυστυχώς αντιμετωπίζω ένα σοβαρό θα έλεγα πρόβλημα. Όταν μιλάω με κάποιον στο κινητό δεν ακούγομαι καθόλου καθαρά, για την ακρίβεια με ακούν με πάρα πολλά παράσιτα. Εγώ όμως τους ακούω πεντακάθαρα. Επίσης όλα αλλάζουν όταν βάζω το hands free, τότε και ακούω και με ακούν πεντακάθαρα. Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το ίδιο ή κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως κατάφερε να το διορθώσει. Υπάρχει ελπίδα να το διορθώσω μόνος μου ή πρέπει να το στείλω στην samsung. Ευχαριστώ για την βοήθεια σας εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Για ελαττωματικό μικρόφωνο μου ακούγεται. Το έχω και εγώ εδώ και λίγο καιρό, δεν μου έχει αναφέρει κανείς ότι δεν με ακούει καλά.
Link to comment
Share on other sites

πίσω στο κατάστημα, δοκίμασε το μπροστά τους αν χρειαστεί και ζήτα αντικατάσταση λόγω DOA

 

http://www.insomnia.gr/images/android.png

Link to comment
Share on other sites

στο Mp3 player βγαζει τους ελληνικους και οχι ολους τους χαρακτηρες με παραξενα συμβολα μπορουμε να το διορθωσουμε;
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να Κάνο το κινητό όταν το γυρίζω πλάγια να γυρίζει και το κεντρικό μενού η και το μενού τον εφαρμογών ?
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να Κάνο το κινητό όταν το γυρίζω πλάγια να γυρίζει και το κεντρικό μενού η και το μενού τον εφαρμογών ?

 

Ποιά ROM έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ROM έχεις;

 

Έχω την μαμά γιατί είναι καινούριο ούτε 3 εβδομάδες δεν έχω που το πήρα.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Απο αυτους που εχουν περασει την Ελληνικη 2,3,3 εχετε battery drain?Το δικο μου ειναι στο σερβις απο αρχες αυγουστου για το προβλημα που ειχα αναφερει.Και ακομα δεν εχουν καποιο νεο.Επεσα στην περιπτωση του μηνα φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την μαμά γιατί είναι καινούριο ούτε 3 εβδομάδες δεν έχω που το πήρα.

 

Αν ενεργοποιήσεις των αυτόματο προσανατολισμό από τις ρυθμίσεις της οθόνης ή από το κουρτινάκι της μπάρας ειδοποιήσεων,

τότε θα έχεις περιστροφή στα πάντα(εκτός από apps που δεν το υποστηρίζουν ή το έχουν κλειδωμένο αυτό το feature)

εκτός από τις homescreens.

Αν αλλάξεις launcher θα το έχεις και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.. Με την JVR 2.3.4 που εχω ειναι ολα μια χαρα, εκτος απο ενα ζητημα.. Οταν αφησω το κινητο για καμποση ωρα χωρις να το χρησιμοποιησω και μετα παω να το ξεκλειδωσω, η οθονη ειναι μαυρη και δεν ανταποκρινεται... Αν το καλεσω ομως, ο ηχος ακουγεται κανονικα.. Αφου κρατησω πατημενο για λιγη ωρα το κουμπι της ενεργοποισησης, κανει restart το τηλεφωνο... Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Απο αυτους που εχουν περασει την Ελληνικη 2,3,3 εχετε battery drain?Το δικο μου ειναι στο σερβις απο αρχες αυγουστου για το προβλημα που ειχα αναφερει.Και ακομα δεν εχουν καποιο νεο.Επεσα στην περιπτωση του μηνα φαινεται.

εγώ έχω την πορτογαλική...από 2.2.1 σε 2.3.3 με το kies. battery drain ούτε λόγος...από της μία χτες το βράδυ μέχρι σήμερα 10 το πρωί η κατανάλωση μπαταρίας 3%.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.. Με την JVR 2.3.4 που εχω ειναι ολα μια χαρα, εκτος απο ενα ζητημα.. Οταν αφησω το κινητο για καμποση ωρα χωρις να το χρησιμοποιησω και μετα παω να το ξεκλειδωσω, η οθονη ειναι μαυρη και δεν ανταποκρινεται... Αν το καλεσω ομως, ο ηχος ακουγεται κανονικα.. Αφου κρατησω πατημενο για λιγη ωρα το κουμπι της ενεργοποισησης, κανει restart το τηλεφωνο... Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει? Ευχαριστω..

 

Έχεις εγκαταστήσει κάτι σαν το setcpu? Η JVR που έχεις είναι τελείως stock? Τι kernel έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει κάτι σαν το setcpu? Η JVR που έχεις είναι τελείως stock? Τι kernel έχεις;

 

Δεν εχω κανει κατι παραπανω εκτος απο flashαρισμα. Τις πρωτες 2 βδομαδες ολα ηταν μια χαρα. Stock πρεπει να ειναι γιατι την κατεβασα απο το samfirmwares. Το κερνελ: 2.6.35.7-Ι9000XXJVR-CL425308 se.infra@SEP-63 #2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.. Με την JVR 2.3.4 που εχω ειναι ολα μια χαρα, εκτος απο ενα ζητημα.. Οταν αφησω το κινητο για καμποση ωρα χωρις να το χρησιμοποιησω και μετα παω να το ξεκλειδωσω, η οθονη ειναι μαυρη και δεν ανταποκρινεται... Αν το καλεσω ομως, ο ηχος ακουγεται κανονικα.. Αφου κρατησω πατημενο για λιγη ωρα το κουμπι της ενεργοποισησης, κανει restart το τηλεφωνο... Καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει? Ευχαριστω..

Ολα δειχνουν πως πας για ενα καλο καθαρισμα (wipes, reset) και απο πανω μια καθαρη εγκατασταση της ρομ ξανα. Παιρνεις τα backups σου και προχωρας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...