Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορώ γιατί τόσος ενθουσιασμός για το handcent. Δεν κάνει κάτι που δε μπορεί το κινητό να κάνει από μόνο του.

 

Μια μέρα κατέβαινε κάποιος με το αυτοκινητό του την Πανεπιστημίου αντίθετα στο ρεύμα και ακουσε στο ραδιόφωνο <ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΕΝΑΣ πηγαίνει αντίθετα στην πανεπιστημίου>

Μονολογώντας αυτός λέει < Τι ένας? ΧΙΛΙΑΔΕΣ είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχας σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Στο θεμα μας, ετσι οπως το περιγραφεις μου ακουγεται σαν η διαδικασια να μην ξεκινουσε καν. Αυτο πιστευω οτι γινοταν. Πριν λιγες μερες γινοταν το ιδιο σε καποιον φιλο, στην περιπτωση του οποιου ειχαν φλασαριστει αναποδα οι bootloaders και το κινητο δεν μπορουσε να ξεκινησει. Σε σενα προφανως δεν συνεβη αυτο, οποτε πιστευω οτι η διαδικασια για καποιον λογο δεν ξεκινουσε. Αληθεια ποια μεθοδο ακολουθησες?

 

πράγματι, αυτό γινόταν. Δεν ξεκινούσε η όλη διαδικασία καθόλου όπως αποδείχτηκε και στην περίπτωση αναβάθμισης σε γιαούρτι, αλλά και στην περίπτωση των 3 κομβίων.

Και οι 2 διαδικασίες ήταν εξίσου απλές, αλλά προτίμησα το odin μιας και ειναι πιο διαδεδομένο, αλλα και επειδή δεν ήμουν σίγουρος αν είχα εγκατεστημένα τα Microsoft Visual C++ 2010 redistributables.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι να σε πάει κάτι ανάποδα...

 

Πριν 10΄ η μια άκρη του καλωδίου usb του κινητού,έπεσε σε νερό και από τότε δεν συνδέεται το τηλέφωνο με το pc και βγάζει συνεχώς ένα pop up "άγνωστη συσκευή usb"

Το κινητό είναι κλειστό και μόλις είχα κάνει format την sd card-άρα δεν ανοίγει...

Το Odin δεν "βλέπει" την συσκευή για να φλασάρω την JS3 που ήθελα....

Τι μπορώ να κάνω;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετάγεσαι να πάρεις ένα καλώδιο μην πάθεις σοβαρότερη ζημιά?
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό ευτυχώς...

Μπήκα σε recovery,έκανα clear Dalvic και ξανά format την sdcard και το αναγνώρισε κατευθείαν.Μάλλον το καλώδιο που έπεσε στο νερό δεν επηρεάστηκε:O

 

Κώστα,ευχαριστώ για την απάντηση;)

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλημερα και καλη εβδομαδα,

εχει καταφερει καποιος να κανει βιντεοκληση μεταξυ του galaxy και ενος υπολογιστη με καποια εφαρμογη ? επειδη με ενδιαφερει αμεσα οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει :).

Ευχαριστω πολυυυυυ

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καλημερα και καλη εβδομαδα,

εχει καταφερει καποιος να κανει βιντεοκληση μεταξυ του galaxy και ενος υπολογιστη με καποια εφαρμογη ? επειδη με ενδιαφερει αμεσα οποιος γνωριζει ας με διαφωτισει :).

Ευχαριστω πολυυυυυ

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για το oovoo, χωρίς να έχω δοκιμάσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.....επειδη σκεφτομαι αν το παρω τοκινητο γιατι εχω επιδοτηση......to gps λειτουργει κανονικα ή χρειαζεται οπωσδηποτε internet????....εννοειται με καποιο προγραμμα εμποριου....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.....επειδη σκεφτομαι αν το παρω τοκινητο γιατι εχω επιδοτηση......to gps λειτουργει κανονικα ή χρειαζεται οπωσδηποτε internet????....εννοειται με καποιο προγραμμα εμποριου....

 

Οχι δε χρειάζεται ιντερνετ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.....επειδη σκεφτομαι αν το παρω τοκινητο γιατι εχω επιδοτηση......to gps λειτουργει κανονικα ή χρειαζεται οπωσδηποτε internet????....εννοειται με καποιο προγραμμα εμποριου....

 

Αν το παρεις με συνδεση με καποια mb δωρεαν θα εχεις μια χαρα GPS με το internet μιας και δεν σε χρεωνει σχεδον καθολου,απλα λοκαρει και μετα δεν χρησιμοπειται τοσο πολυ.Αν ομως παρεις ενα mls destinator,N drive η οτι αλλο προγραμμα πλοηγησης για android θες και το περασεις δεν χρειαζεται υποστηριξη δικτυου και κλειδωνει πολυ καλα.:)

 

(εχω δοκιμασει το Ndrive 10 days trial και κλειδωνε ακαριαια 2-3 sec):)

 

ps:Μιλαγα στο τηλ και με προλαβε ο Αλεξ.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

 

Απο αυτό το video καταλαβαίνουμε οτι κατι τρέχει με το GPS του galaxy s . Το αριστερό τηλέφωνο είναι μια εκδοση του galaxy s που βγηκε τελευταία και το περίεργο είναι οτι και πολυ πιο γρήγορο είναι και πιάνει ακρίβεια 1-3m . Εμένα συμπεριφέρεται οπως το δεξια τηλέφωνο (λίγο πιο αργά στο lockaρισμα το δικο μου αλλα ιδια λογική , δηλαδή βλέπω δορυφόρους αλλα δεν τους κάνω lock)

Link to comment
Share on other sites

 

Απο αυτό το video καταλαβαίνουμε οτι κατι τρέχει με το GPS του galaxy s . Το αριστερό τηλέφωνο είναι μια εκδοση του galaxy s που βγηκε τελευταία και το περίεργο είναι οτι και πολυ πιο γρήγορο είναι και πιάνει ακρίβεια 1-3m . Εμένα συμπεριφέρεται οπως το δεξια τηλέφωνο (λίγο πιο αργά στο lockaρισμα το δικο μου αλλα ιδια λογική , δηλαδή βλέπω δορυφόρους αλλα δεν τους κάνω lock)

 

το θεμα με το gps οπως εχουμε πει, ειναι μεγαλη ιστορια...

τα κινητα οπως λεει και ο τυπος στο βιντεο φορανε διαφορετικη ρομ, οποτε αυτο παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο, τον σημαντικοτερο μαλλον

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με το hard reset παίζει ρόλο με τη χωρητικοτητα μπαταρίας θα το κάνω:;; δηλαδή εννοω καλύτερα με άδεια η γεμάτη μπαταρία; η δεν παίζει ρόλο:

ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

 

Απο αυτό το video καταλαβαίνουμε οτι κατι τρέχει με το GPS του galaxy s . Το αριστερό τηλέφωνο είναι μια εκδοση του galaxy s που βγηκε τελευταία και το περίεργο είναι οτι και πολυ πιο γρήγορο είναι και πιάνει ακρίβεια 1-3m . Εμένα συμπεριφέρεται οπως το δεξια τηλέφωνο (λίγο πιο αργά στο lockaρισμα το δικο μου αλλα ιδια λογική , δηλαδή βλέπω δορυφόρους αλλα δεν τους κάνω lock)

 

μια απο τα ιδια βλεπει δορυφορους αλλα κανει ατελειωτες ωρες να συνδεθει

η πλακα ?βλεπω δορυφορους σε σημεια του σπιτιου που ουτε με το mio a701 ουτε με το blackstone ουτε με το iphone

εβλεπα............

τι να πει κανεις..:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το hard reset παίζει ρόλο με τη χωρητικοτητα μπαταρίας θα το κάνω:;; δηλαδή εννοω καλύτερα με άδεια η γεμάτη μπαταρία; η δεν παίζει ρόλο:

ευχαριστώ

 

δεν παιζει κανενα ρολο...παντως μην ειναι και τελειως αδεια και δεν προλαβει να ολοκληρωθει η διαδικασια:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν&πότε θα βγάλει η samsung εφαρμογές στο Android market επι πληρωμή?? Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν&πότε θα βγάλει η samsung εφαρμογές στο Android market επι πληρωμή??

 

Γιατί να το κάνει αυτό; Οι εφαρμογές της Samsung είναι όλες βλακείες εκτός από 2-3. Αν εννοείς το να βλέπεις τις εφαρμογές επί πληρωμή του android market, δεν έχει να κάνει με τη Samsung αλλά με τη Google, και μπορείς να τις δεις εύκολα αν γίνεις root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι να σε πάει κάτι ανάποδα...

 

Πριν 10΄ η μια άκρη του καλωδίου usb του κινητού,έπεσε σε νερό και από τότε δεν συνδέεται το τηλέφωνο με το pc και βγάζει συνεχώς ένα pop up "άγνωστη συσκευή usb"

Το κινητό είναι κλειστό και μόλις είχα κάνει format την sd card-άρα δεν ανοίγει...

Το Odin δεν "βλέπει" την συσκευή για να φλασάρω την JS3 που ήθελα....

Τι μπορώ να κάνω;:wacko:

 

Παντως καλο θα ηταν να μην χρησιμοποιουμε στο κινητο περιφερειακα που εχουν παρει υγρασια/εχουν απογυμνωθει η οτιδηποτε. Κανεις δεν θελει ενα κινητακι με καμενη θυρα miniusb:)

 

πράγματι, αυτό γινόταν. Δεν ξεκινούσε η όλη διαδικασία καθόλου όπως αποδείχτηκε και στην περίπτωση αναβάθμισης σε γιαούρτι, αλλά και στην περίπτωση των 3 κομβίων.

Και οι 2 διαδικασίες ήταν εξίσου απλές, αλλά προτίμησα το odin μιας και ειναι πιο διαδεδομένο, αλλα και επειδή δεν ήμουν σίγουρος αν είχα εγκατεστημένα τα Microsoft Visual C++ 2010 redistributables.

 

W/e ολα καλα αφου τα καταφερες τελικα. Χαιρομαι που σου φανηκε ευκολη η διαδικασια, για να μην αποθαρρυνονται και αλλοι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παντως καλο θα ηταν να μην χρησιμοποιουμε στο κινητο περιφερειακα που εχουν παρει υγρασια/εχουν απογυμνωθει η οτιδηποτε. Κανεις δεν θελει ενα κινητακι με καμενη θυρα miniusb:)

 

microusb... δε μας ενδιαφέρουν πια οι mini, ας καούν. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

microusb... δε μας ενδιαφέρουν πια οι mini, ας καούν. :p

 

:lol::lol: οκ αφου με καταλαβαινεις γιατι με διορθωνεις?:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Πήρες πολύ δυνατό τηλέφωνο.

Φυσικά θα συμφωνήσω κι εγώ με τη συμβουλή του μέγιστου τυχεράκια να βάλεις τη 2.2.1. Εγώ όπως και πολλά άλλα παιδιά νωρίτερα από μένα που τη βάλαμε είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Θα σου πω ενδεικτικά τα εξής:

1.Γίνεται πολύ γρηγορότερο το τηλέφωνο. Ελάχιστα έως και καθόλου λαγκαρίσματα ή καθυστερήσεις μέσα στο μενού σε οποιαδήποτε λειτουργία. Ταχύτατο...

2. Κλείδωμα δορυφόρων σε πολύ λιγότερο χρόνο σε σχέση με 2.1 ή και 2.2

3. Αρκετά εύκολο να το κάνεις μέσω kies. Αν διαβάσεις προσεκτικά τους οδηγούς των παιδιών σχετικά με τις αναβαθμίσεις αλλά και για άλλα θέματα δε θα δυσκολευτείς καθόλου να κάνεις την αναβάθμιση. Βέβαια το οτι είναι αρκετά εύκολο και γρήγορο δε σημαίνει οτι θα πρέπει να βιαστείς και να μη διαβάσεις τους οδηγούς. Αυτό στο γράφει κάποιος που έκανε λάθος και αναγκάστηκε μέσα σε μια ώρα να κάνει 2 αναβαθμίσεις λόγω του υπερβολικού του ενθουσιασμού και της βιασύνης του. Γιατί και η παραμικρή λεπτομέρεια μπορεί να κοστίσει...

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου ή μάλλον να ζητήσω συμβουλή από τα παιδιά:Κάποιος που έχει περάσει την ΧWJS3 μπορεί να μου πει αν έχει διαφορά πέραν του swype από την JPY? Με απλά λόγια δηλαδή, αξίζει για "μεταφορά" από την JPY στην ΧWJS3? Ή μόνο το swype είναι το θέμα?

 

Στην Βαρκελώνη θα είναι ωραία με το Galaxy to 2 για παρέααα!!

 

έχω την 2.1(ακόμα)...μήπως θα μπορούσε κάποιος με απλά λόγια να μου πει πως θα την βάλω&εγω(γιατί ακούω πολύ καλά λόγια....thanks

Link to comment
Share on other sites

έχω την 2.1(ακόμα)...μήπως θα μπορούσε κάποιος με απλά λόγια να μου πει πως θα την βάλω&εγω(γιατί ακούω πολύ καλά λόγια....thanks

 

Καλυτερα απο οποιονδηποτε θα σου τα πει η πρωτη σελιδα του hacks/root/βελτιωσεις. Καλη αναβαθμιση:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνει αυτό; Οι εφαρμογές της Samsung είναι όλες βλακείες εκτός από 2-3. Αν εννοείς το να βλέπεις τις εφαρμογές επί πληρωμή του android market, δεν έχει να κάνει με τη Samsung αλλά με τη Google, και μπορείς να τις δεις εύκολα αν γίνεις root.

 

τι εννοείς είναι βλακείες?εννοώ αν μπορείς να τις κατεβάζεις όπως γίνεται&στο iphone...

 

Καλυτερα απο οποιονδηποτε θα σου τα πει η πρωτη σελιδα του hacks/root/βελτιωσεις. Καλη αναβαθμιση:)

 

που ακριβώς είναι αυτή η σελίδα??:confused:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς είναι βλακείες?εννοώ αν μπορείς να τις κατεβάζεις όπως γίνεται&στο iphone...

 

Μάλλον δεν κατάλαβες... τα Samsung apps, από την εφαρμογή Samsung apps, που είναι καμια τριανταριά όλα κι όλα (και άχρηστα τα περισσότερα), δεν έχουν καμία σχέση με τα apps που βρίσκονται στο Android market, που είναι χιλιάδες. Το Android market είναι κλειδωμένο σε μερικές χώρες από τη Google, (μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα), και δεν έχεις τη δυνατότητα για paid apps. Αν γίνεις root, μπορείς να το διορθώσεις αυτό, και να βλέπεις/αγοράζεις όλες τις εφαρμογές.

 

που ακριβώς είναι αυτή η σελίδα??:confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=121

 

Εδώ είναι όλα τα θέματα που αφορούν τα Samsung android τηλέφωνα... Κοίτα και στην υπογραφή μου. Και please διάβασε και τους Οδηγούς για νέους χρήστες...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια ...Στο galaxy στην πρωτη οθονη εχει το κουμπι που λεει ενεργες εφαρμογες .Οταν το παταω μπαινω μεσα στο menu που εχει τις επιλογες 1.Eνεργες εφαρμογες2.Πακετο 3.Συνοψη 4.Βοήθεια .Ενος φιλου μου το galaxy εχει και μια πεμπτη επιλογη στην οποια λεει εκκαθαριση μνήμης RAM και απο εκει που του λεει ας πουμε 267ΜΒ/326ΜB πατοντας την επιλογη αυτη το χαμηλωνει πχ 100ΜB/326MB. Tον ρωτησα αλλα δεν θυμαται πως το ειχε βαλεi.Γνωριζετε πως μπορω και εγω να το εχω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...