Jump to content

[Tablet] Motorola XOOM


zafos90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια! σκεφτομαι να αγορασω το xoom και εκανα μια ερευνα αγορας και το βρηκα στο ebay σε πολυ καλη τιμη.

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-MOTOROLA-XOOM-WiFi-TABLET-COMPUTER-101-32-IN-UK/110668882476/item

Καλη δεν ειναι η τιμη για το συγκεκριμενο μοντελο; Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο;

Τελος, πιστευετε οτι μπορει να υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα με αυτο το καταστημα; Εχει αγορασει κανενας απο αυτο;

 

Ευχαριστω!:)

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! σκεφτομαι να αγορασω το xoom και εκανα μια ερευνα αγορας και το βρηκα στο ebay σε πολυ καλη τιμη.

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-MOTOROLA-XOOM-WiFi-TABLET-COMPUTER-101-32-IN-UK/110668882476/item

Καλη δεν ειναι η τιμη για το συγκεκριμενο μοντελο; Εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο;

Τελος, πιστευετε οτι μπορει να υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα με αυτο το καταστημα; Εχει αγορασει κανενας απο αυτο;

 

Ευχαριστω!:)[/quote

 

Καλησπέρα φίλε μου...ο seller είναι κορυφαίος...έχω αγοράσει απο αυτόν κάποια πράγματα και στέλνει Ελλάδα απο 5 μεχρι 7 μέρες.Η έκδοση ειναι wi-fi only(όπως και το δικό μου)αλλά δεν νομίζω να σε απασχολεί τόσο εάν δεν θές να μπλέξεις με data plan συμβόλαια προς το παρόν...αυτά

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας athanaso77 και Wizad!

Μαλλον θα προβω στην κινηση συντομα λοιπον :)

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το assansis gredd δενμου το παίζει ξέρει κανείς γιατί???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

προσεξτε παίδες το ebay τουλάχιστο στην Αγγλία πολλές εταιρείες συμπεριλαμβανομένης της Motorola δεν προσφέρουν εγγύηση σε προιόντα αγορασμένα απο εκεί. Ναι καλύτερες τιμές αλλά η εγγύηση είναι σημαντική...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι ακόμα και από τα ευρωπαϊκά ebay είναι αρκετοί που φέρνουν συσκευές παραεισαγωγής (που προορίζονται για αγορές εκτός Ευρώπης) και γιαυτό δεν τα καλύπτει η ευρωπαϊκή ή η εδώ εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το update ποτέ θα το πάρουμε?

 

Στην σελίδα του xda. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1074609 έχει την επιλογή sustem update downloaded.

Αν το κατεβασω και το κάνω νταουνλοαντ θα το πάρει κανονικά η θέλει διαδικασία?

Να πω επίσης οττι το μιχανακη το αγόρασαν από Γερμανό πριν 1 μήνα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το update ποτέ θα το πάρουμε?

 

Εμεις με το Αμερικανικό XOOM στα κοντα....οι υπολοιπες ταμπλετες με 3.1.... Σεπτεμβρη...τουλαχιστον ετσι λενε σε διαφορα ξενα φορουμ....κι αυτο γιατι το Αμερικανικο wifi only ειναιι google expirience device....ιδωμεν...

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έσκασε μύτη update notification για την 3.2.

Οι ως τώρα εντυπώσεις είναι αρκετά καλές αλλά όχι κάτι συνταρακτικό. Επίσης έδωσε και official sdcard support και στα αμερικανικά xooms.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έσκασε μύτη update notification για την 3.2.

Οι ως τώρα εντυπώσεις είναι αρκετά καλές αλλά όχι κάτι συνταρακτικό. Επίσης έδωσε και official sdcard support και στα αμερικανικά xooms.

 

και εμείς περιμένουμε ακόμη την 3.1 ....:wacko:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έσκασε μύτη update notification για την 3.2.

Οι ως τώρα εντυπώσεις είναι αρκετά καλές αλλά όχι κάτι συνταρακτικό. Επίσης έδωσε και official sdcard support και στα αμερικανικά xooms.

 

Να υποθέσω οτι το έχεις αγοράσει απο Αμερική;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι το έχεις αγοράσει απο Αμερική;

 

Ναι είναι το αμερικάνικο μοντελο. Βέβαια στο wifi only δεν παιζει μεγάλο ρόλο γιατί το hardware ειναι το ίδιο και μπορείς να φλασαρεις οποιαδήποτε εκδοση θέλεις .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί ήρθε και σε μένα!!! :)

( wifi αγορασμένο απο αμερική )

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που εχουμε το ελληνικο για ποτε το βλεπουμε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα αργήσει....Υπήρχε μια φήμη οτι εκτός Αμερικής, η Motorola, έδινε το 3.1 upgrade το οποίο πάλι κάνει enable το SD slot....

Δεν έχει γίνει διαθέσιμο ούτε αυτό όμως στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει και με την SD CARD.το θεμα ειναι πως μπορουμε να δουμε κακ να μεταφερουμε αρχεια απο και προς αυτην...εχω 2 file explorers αλλα τζιφος...δεν την βρισκω
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Είναι στο /mnt/external1. Δεν είμαι σίγουρος ότι μπορείς να γράψεις εκεί όμως χωρίς το root explorer. Τουλάχιστον στο δικό μου είναι read only.

Όταν το συνδέεις με το pc, φαίνεται κανονικά και μάλλον (δεν το δοκίμασα) να μπορείς να γράψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια ,

 

Πηρα και εγω ενα ΧΟΟΜ μετα απο 3 μηνες με το iconia a500 και 2 επιστροφες λογο βλαβων .Ευχομαι να μην εχω την ιδια τυχη με το ΧΟΟΜ .Δεν παραβλεπω οτι μεσα σε 48 ωρες διαπιστωσα οτι δεν μπορω να παω σε 3.1 και επισης δεν βλεπει την SD card αλλα ευχομαι πολυ συντομα να κλεισουν τα θεματακια .

 

Καλη συνεχεια σε ολους:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ το πήρα από το Γερμανικό ebay (460€ το 3g παρακαλώ :) ). Έχω βάλει το morelocale 2 αλλά σε πολλά σημεία μου βγάζει ημερομηνία έτσι: 2011 8 8 (χωρίς διαχωριστικά δλδ απλά με space). Έτσι τη βγάζει και κάτω δεξιά αν πατήσω στο ρολόι. Υπάρχει κάποιο κόλπο ή απλά πρέπει να το συνηθίσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όσοι έχουν το 3G Xoom είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε 3.1.

Η διαδικασία διαρκεί περίπου 20 λεπτά. Πρώτα κατεβαίνει ένα μικρό update και μετά το restart εμφανίζεται μήνυμα για το δεύτερο update, το οποίο είναι 45 ΜΒ.

Με την νέα έκδοση εγκαταστάθηκε μια εφαρμογή με όνομα FILE MANAGER μέσω τις οποίας είναι ορατή η SD card και μπορείς να αντιγράψεις αρχεία από την εσωτερική μνήμη σε αυτή.

Δυστυχώς δεν υπάρχει και στην έκδοση αυτή Ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Σημείωση: Για να ξεκινήσει το update πρέπει να πάμε από το ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-Σχετικά με το tablet - SYSTEM UPDATES.

Edited by Hameleon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Όσοι έχουν το 3G Xoom είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση σε 3.1.

Η διαδικασία διαρκεί περίπου 20 λεπτά. Πρώτα κατεβαίνει ένα μικρό update και μετά το restart εμφανίζεται μήνυμα για το δεύτερο update, το οποίο είναι 45 ΜΒ.

Με την νέα έκδοση εγκαταστάθηκε μια εφαρμογή με όνομα FILE MANAGER μέσω τις οποίας είναι ορατή η SD card και μπορείς να αντιγράψεις αρχεία από την εσωτερική μνήμη σε αυτή.

Δυστυχώς δεν υπάρχει και στην έκδοση αυτή Ελληνικό πληκτρολόγιο.

 

Σημείωση: Για να ξεκινήσει το update πρέπει να πάμε από το ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ-Σχετικά με το tablet - SYSTEM UPDATES.

Στο δικό μου τπτ ακόμη :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...