Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι τοσο περιεργος (κακως βεβαια) . Ισως να ειναι τιποτα ξεχασμενα αρχεια απο απεγκατεστημενες εφαρμογες ή κατι παρομοιο. Παντως δεν ανυσηχω για θεωριες συνομοσιας και παρακολουθησης , εσυ τι λες ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειμαι τοσο περιεργος (κακως βεβαια) . Ισως να ειναι τιποτα ξεχασμενα αρχεια απο απεγκατεστημενες εφαρμογες ή κατι παρομοιο. Παντως δεν ανυσηχω για θεωριες συνομοσιας και παρακολουθησης , εσυ τι λες ?

 

Εγώ πάλι είμαι όχι λόγω περιέργειας αλλά επειδή μου καταλάμβάνουν σημαντικό χώρο όπως βλέπεις που θα ήθελα να είναι ελεύθερος.

Πιθανολογώ πως είναι κατάλοιπα ή απομεινάρια μετά από restorations. Θα ήθελα να βρω τρόπο να δω τι είναι ή και να τα σβήσω αν είναι άχρηστα αλλά δεν βρίσκω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αξιζει να το αγορασω τωρα που εχει παλιωσει?

 

 

Το έχω ακριβώς ένα χρόνο (334€ με το lapdock) .Είναι πολύ καλό μηχάνημα με πολύ καλά specs, ενώ σε συνδυασμό με το lapdock σου δίνει και μια μικρή προστιθέμενη αξία. Μου την έχει σπάσει άγρια η μη αναβάθμισή του .Όταν το πήρα επρόκειτο να αναβαθμιστεί αλλά δεν......

Αν το βρίσκεις σε τιμή κάτω από 200€ ναι ,αν όχι ψάξε και για κάτι άλλο.Προσωπικά θέλω να το πασάρω στην κόρη μου και να πάω για κανένα samsung σε μεγαλύτερες inches. Στόχος το note 2.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αξιζει να το αγορασω τωρα που εχει παλιωσει?

 

Σαν μηχάνημα είναι πολύ καλό. Το μειονέκτημα είναι πως είναι της motorola, όχι αναβάθμηση και πολλά κλειδώματα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ο kernel που εφτιαχναν στο xda εκανε boot στην ics http://youtu.be/mX7kCBxmnHc.

Εχει πολλα προβληματα ακομα (πχ touchscreen) αλλα σιγα σιγα γινονται βηματα προς την σωστη κατευθυνση και μαλλον θα δουμε συντομα ics η jb στις συσκευες μας :happy:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιδια αν το αγορασω, τι εκδοση αντροιντ θα εχει μεσα στο κουτι?

 

θα έχει την 2.3.4 και η οποία δεν θα αναβαθμιστεί ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδοιαφερει το webtop τοτε δες και το LG True HD, ειναι κατω απο 300 και με πολυ καλα σπεκς. Αν παλι θες το webtop τοτε θα συμβιβαστεις με android 2.3 , δεν ειναι και τοσο ασχημο τελικα.

Η γνωμη μου , αν θες περιμενε λιγο να δουμε αν θα δουλεψει το kernel που φτιαχνεται απο την κοινοτητα, αν δουλεψει τοτε πανε για Atrix δαγκωτο

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα στα καλά καθούμενα έκλεισε το Wifi, ενώ δούλευε κανονικά, τώρα μόλις πάω να το ενεργοποιήσω προσπαθεί και μετά γράφει error...αν δοκιμάσω 2-3 φόρες μου κάνει restart, φοράω την ρομ του epinter cm10 και ειχα και εναν κερνελ στα 1.3 Olympus.

Δοκίμασα να ξαναπεράσω την ρομ, άλλαξα κερνελ και ρομ (εβαλα 2.3.6) αλλα τίποτα. μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει? αν είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα και αν το έλυσε, πως?

ελπίζω να μην hardware πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Εκανες wipe μετα το φλασαρισμα ? Ισως να μην εινια hardware problem

Αν και νομιζω το χα δει σε ενα θεμα του xda, εχω την εντυπωση οτι ειναι κουσουρι που βγαινει σε μερικα atrix , οπως και στο bluetooth.

Ψαξτο ισως να υπαρχει ετοιμη η λυση

Link to comment
Share on other sites

Εκανες wipe μετα το φλασαρισμα ? Ισως να μην εινια hardware problem

Αν και νομιζω το χα δει σε ενα θεμα του xda, εχω την εντυπωση οτι ειναι κουσουρι που βγαινει σε μερικα atrix , οπως και στο bluetooth.

Ψαξτο ισως να υπαρχει ετοιμη η λυση

Έκανα τα πάντα, τελικά βρήκα το θέμα στους XDA και είναι HW πρόβλημα που βγαίνει σε καποια,... λύση δεν φαίνεται να υπάρχει αν και διάφοροι λένε διάφορα...

Link to comment
Share on other sites

οδηγίες προς ... ναυτιλλομένους.

 

διαβάστε τι γίνετε με μια κατά τα άλλα πολύ καλή συσκευή και ο καθένας ας αποφασίσει τι θα κάνει,... εγώ την πάτησα.

 

τα λόγια είναι περιττά

Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή hardware πρόβλημα που δεν λύνεται με τίποτα?

Και πώς προκύπτει? Έτσι ξαφνικά? Υπάρχει κάτι που μπορεί να το προκαλέσει ώστε να ξέρουμε να το αποφύγουμε?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι δηλαδή hardware πρόβλημα που δεν λύνεται με τίποτα?

Και πώς προκύπτει? Έτσι ξαφνικά? Υπάρχει κάτι που μπορεί να το προκαλέσει ώστε να ξέρουμε να το αποφύγουμε?

από ότι διάβασα προκύπτει τελείως τυχαία, και σε στοκ ρομ και σε μαγειρεμένες, έτυχε σε κάποιον να το παρουσιάσει στο δωδεκάμηνο της εγγύησης (ΗΠΑ) και αυτό που πήρε σαν αλλαγή να το ξανακάνει στο 2μηνο... ειναι πρόβλημα που έχει να κάνει 100% με αστοχία υλικού, στην Αμερική σου αλλάζουν συσκευή (ακόμα και σουταρισμένη να εχεις) σε εμάς που είμαστε πολύ μπροστά απλά σε όποιον του τύχει ... την έβαψε.

Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα προκύπτει τελείως τυχαία, και σε στοκ ρομ και σε μαγειρεμένες, έτυχε σε κάποιον να το παρουσιάσει στο δωδεκάμηνο της εγγύησης (ΗΠΑ) και αυτό που πήρε σαν αλλαγή να το ξανακάνει στο 2μηνο... ειναι πρόβλημα που έχει να κάνει 100% με αστοχία υλικού, στην Αμερική σου αλλάζουν συσκευή (ακόμα και σουταρισμένη να εχεις) σε εμάς που είμαστε πολύ μπροστά απλά σε όποιον του τύχει ... την έβαψε.

 

Καλά ελπίδες για αλλάγή δεν θα υπήρχαν με τέτοιο ξεκλείδωμα που έχει φάει.

Το ηθικό δίδαγμα πάντως είναι ένα:

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ MOTOROLA

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

+1000000 :([/quote

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ MOTOROLA

 

Μάλλον θα συμφωνήσω.Μεγάλη απογοήτευση η μη αναβάθμιση του ΑΤΡΙΞ ειδικά όταν το είχαν ανακοινώσει πέρυσι που το πήρα .Πάει χαμένο και το lapdock.Θέλω τώρα να το πασάρω στην κόρη μου και να πάω για NOTE 2.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα συμφωνήσω.Μεγάλη απογοήτευση η μη αναβάθμιση του ΑΤΡΙΞ ειδικά όταν το είχαν ανακοινώσει πέρυσι που το πήρα .Πάει χαμένο και το lapdock.Θέλω τώρα να το πασάρω στην κόρη μου και να πάω για NOTE 2.

 

Δεν είναι μόνο η αναβάθμιση και η ανύπαρκτη υποστήριξη. Χιλιοκλειδωμένο με κινδύνους hardbrick και μλκιες, ούτε call recording μπορείς να κάνεις με τα κλειδώματά τους.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο οδηγός της πρώτης σελίδας τι έχει? Αναλυτικότατος είναι, εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Atrix με υπόλοιπο εγγύησης κάνα 11μηνο μαζί με lapdock, καλώδια, φορτιστές, κουτιά, κλπ κλπ πόσο θα μπορούσε να πουληθεί ;;;

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Atrix με υπόλοιπο εγγύησης κάνα 11μηνο μαζί με lapdock, καλώδια, φορτιστές, κουτιά, κλπ κλπ πόσο θα μπορούσε να πουληθεί ;;;

 

Κάποιος ;;; :(

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ;;; :(

Καλημέρα.

Πέρυσι τέτοια εποχή τα πήρα 334€ (συσκευή και lapdock). Φαντάζομαι ότι αν βρεις κάποιον ψαγμένο πάνω από 160-170 € δε θα τα πουλήσεις (κυρίως 1. εξαιτίας της ηλιθιότητας της μη αναβάθμισης από μοτορόλα ,γιατί τα specs της συσκευής είναι ακόμη πολύ καλά και 2. της πληθώρας νέων μοντέλων) .Τώρα αν σταθείς τυχερός και βρεις κανέναν μη ψαγμένο ή κανέναν πατέρα που θα ήθελε ένα netbook για τα παιδιά του θα έλεγα κανένα 200€ .Οπότε θα σου πρότεινα να το παρουσιάσεις σαν ολοκληρωμένο σύστημα ψυχαγωγίας (κινητό- netbook) με ακόμη ένα χρόνο εγγύηση (προτιμητέος πελάτης κάποιος μη ψαγμένος). Βέβαια αν ψάχνεις για άλλο κινητό ότι και να πάρεις θα είναι καλό αν καταφέρεις να το πουλήσεις σε αυτά τα λεφτά. Προσωπικά όπως ξαναέγραψα θα το πασάρω στην κόρη μου και θα πάω για πολύ μεγαλύτερες intses.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες σε όλους.

Το κινητάκι το ζαχάρωνα τρελά και ήμουν στο ψάξιμο να το πάρω τις μέρες που η ΜΟΤΟ ανακοίνωσε ότι έγραφε στα παλαιότερα των υποδημάτων της τους πελάτες που την εμπιστεύτηκαν. Επειδή όμως με έχει φάει η μάνα μου ότι θέλει smartphone (οϊμέ τι έχω να περάσω!), το βρήκα σε καλή τη τιμή και το τσιμπάω.

 

Βασική ερώτηση.

 

Το κινητό αφού ρουταριστεί, ποια ρομ να του περάσω?

Έχει δοκιμάσει κανείς τη Nottatrix?Neutrino?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...