Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,rom, kernels κτλ που τα βρίσκετε;βάζετε αυτά που είναι για το atrix 4g?
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα τα καταφερα,με πατημενα up and down vol ταυτοχρονα κι οχι μονο το down,

 

τωρα πως περνω τη gingermod;

 

τη βάζω στην sd πάω recovery και install;

 

o kernel δεν είναι μέσα στη ρομ;

Αν εχεις επισημη ROM και το τηλεφωνο σου ειναι κλειδωμενο .....τοτε βαλε την ιδια επισημη που ειχες νομίζω με RSD 3.5.5.

 

Αν το ξεκλειδώσεις και θελεις να βαλεις custom....μπλέκεις σε διαβασμα ανάλογα με την custom ΑΛΛΑ να ξερεις ....υπάρχει περίπτωση να μη μπορεις να γυρισεις πισω (downgrade) για να μπορείς να αναβαθμιστείς επίσημα σε Ice Cream Sandwits , και επισης μπορεί να brick αρεις τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε ξέρω τι έπαθε αλλά δεν ανανεώνει τα κοινωνικά δίκτυα. Έχω κάμει πόσες αλχημειες αλλά έχει κολησει στο Σάββατο.καμία ιδέα??

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις επισημη ROM και το τηλεφωνο σου ειναι κλειδωμενο .....τοτε βαλε την ιδια επισημη που ειχες νομίζω με RSD 3.5.5.

 

Αν το ξεκλειδώσεις και θελεις να βαλεις custom....μπλέκεις σε διαβασμα ανάλογα με την custom ΑΛΛΑ να ξερεις ....υπάρχει περίπτωση να μη μπορεις να γυρισεις πισω (downgrade) για να μπορείς να αναβαθμιστείς επίσημα σε Ice Cream Sandwits , και επισης μπορεί να brick αρεις τη συσκευή σου.

 

τι να προσεχω για να αποφύγω hard brick;

μπορω να βάλω άφοβα αλλες rom;τι πρεπει να προσεχω;

 

εβαλα gingermod,

θετικα που παρατηρησα,

γρηγοροτερη συνδεση στο νετ, αλλα παρα πολυ αργο σε σxεση με ipod

γρηγοροτερο αλλαγη σε landscape

webtop

 

αρνητικα

 

μεγαλυτερο boot time,πολυ πιο αργο απο τη stock

γρηγοροτερη εξαντληση μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

αμα έβαλες custom μη διαννοηθεις να κάνεις καμια αναβάθμιση επίσημη...ειδικα από OTA , και επίσης ...με εκδοση παλιοτερη απο αυτη που εβαλες.

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΖΗΤΩ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM!!!SOS!45.31.20.MB860.NonEFIGSRetail.en.EU όποιο καλο παιδι την έχει και το εχει κανει root παρακαλώ να με στειλει Pm ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΑΖΗΤΩ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ROM!!!SOS!45.31.20.MB860.NonEFIGSRetail.en.EU όποιο καλο παιδι την έχει και το εχει κανει root παρακαλώ να με στειλει Pm ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Αυτη δεν ειναι η εκδοση που ειχες μονο εσυ μετα απο αναβαθμιση στο σερβις?? Επειδη δεν την ειχα βρει πουθενα στο ιντερνετ ψαχνοντας, και το κινητο δεν βγαζει ακομα διαθεσιμη αναβαθμιση, αν μαθεις καποιο link, plz share!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι η εκδοση που ειχες μονο εσυ μετα απο αναβαθμιση στο σερβις?? Επειδη δεν την ειχα βρει πουθενα στο ιντερνετ ψαχνοντας, και το κινητο δεν βγαζει ακομα διαθεσιμη αναβαθμιση, αν μαθεις καποιο link, plz share!
Αυτη ειναι....το εκανα να δουλευει χωρις lapdock και δε κρατησα τα original αρχεια. Δεν έχω πρόβλημα κανένα απλά τα ήθελα για καβάτζα. Αν την έχει κάποιος άλλος καλό θα ήτανε να τα μοιράσει .... Κάτι άλλο από rooted locked phone με 2.3.4 μπορώ α φλασάρω επίσημη 2.3.4 πάλι αλλα προηγούμενη έκδοση με rsd ή θα το κολλήσω?
Link to comment
Share on other sites

η cm7 έχει μέσα δικό της kernel;

 

εχει να προτείνει κανεις κερνελ με δυνατοτητα υπερχρονισμου για cm7;

 

Δεν ξέρω τι kernel έχει η CM7, πάντως ένα πασίγνωστος kernel που έχει εκδόσεις για CM7 είναι του faux, τον οποίο θα βρεις εδώ.

 

Προσοχή, αν το αποφασίσεις, να φλασάρεις μία από τις κατάλληλες εκδόσεις για CM7, όχι άλλη.

Υπάρχουν versions με διαφορετικούς χρονισμούς: στο 1GHz, στο 1,3 GHz και στο 1,45 GHz.

Link to comment
Share on other sites

έχω καιρό να μιλήσω...

ΡΕ ΤΙ ΤΡΟΜΕΡΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ!!! Με 300+εφαρμογές, πάμπολλες Online services, με το kernel OC1.3 και Gingermod#9 ΠΕΤΑΕΙ !!!

Πλοήγηση με ταυτόχρονη μουσική και μπόλικο πείραγμα και βγάζει άνετα μια μέρα.

Είναι να απορείς πώς κατρακύλησε έτσι η τιμή του...

Χθες το σύγκρινα με ένα DesireHD που το άφηνε χρόνους πίσω...

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, στο καινούργιο φυλλάδιο του media markt atrix + lapdock στα 399 ευρώ.

Ποιό καλό παιδί θα μας πει τι το καλό έχει το lapdock ??

Πέρα από USB που το πετυχαίνουμε κι αλλιώς

και το webtop

Edited by orfeas76
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει η αγορά του Atrix κυρίως όμως σε συνδυασμό με το lapdock. Το σκεπτικό είναι να χρησιμοποιηθεί ως laptop η καλύτερα να αντικαταστήσει το laptop που τώρα χρησιμοποιώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν αυτό είναι εφικτό. Δηλαδή θα μπορώ άνετα να επεξεργαστώ αρχεία και να σερφάρω στο διαδίκτυο; Επίσης οι android εφαρμογές του atrix μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέσο lapdock; Η προβολή των εφαρμογών είναι καλή ή εμφανίζονται κάπως παραμορφωμένες; Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξανα ρωτώ

Γιατί 100ευρώ για ένα πληκτρολόγιο???

Επειδή κρατάει και το τηλέφωνο όρθιο/???¿

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξανα ρωτώ

Γιατί 100ευρώ για ένα πληκτρολόγιο???

Επειδή κρατάει και το τηλέφωνο όρθιο/???¿

 

Μα έχει και οθόνη. Αν δεν είχα iPad θα το χτυπούσα σίγουρα, τώρα το σκέφτομαι, αν και έχω και περαιτέρω επιφυλάξεις για το ποσό καλά κρατιέται το κινητό. Θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι κάποια στιγμή θα είχα πτώση...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξανα ρωτώ

Γιατί 100ευρώ για ένα πληκτρολόγιο???

Επειδή κρατάει και το τηλέφωνο όρθιο/???¿

 

γιατί έχει και μπαταρία επιπλέον μέσα στο πληκτρολόγιο που αυξάνει την αυτονομία του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει και μπαταρία επιπλέον μέσα στο πληκτρολόγιο που αυξάνει την αυτονομία του τηλεφώνου

 

Σημαντικό αυτό.

Ε χαλάλι τότε.

Εγώ μιας κ TV βρίσκεις παντού προτιμώ να κουβαλάω μόνο το hdmi καλώδιο κ μια εξωτερική μπαταρία 5000mah.

Τι μπαταρία έχει το lapdock?

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό αυτό.

Ε χαλάλι τότε.

Εγώ μιας κ TV βρίσκεις παντού προτιμώ να κουβαλάω μόνο το hdmi καλώδιο κ μια εξωτερική μπαταρία 5000mah.

Τι μπαταρία έχει το lapdock?

 

Κάπου διάβασα ότι έχει αυτονομία 8 ώρες, δλδ παραπάνω από 1 λάπτοπ. Συν έχεις οθόνη και πληκτρολόγιο οπουδήποτε και όχι μόνο κάπου με τηλεόραση. Πιστεύω πως είναι πιο πολύ business oriented για κάποιον που κάνει την δουλεία του στο φτερό....κυριολεκτικά

πάντως 100€ δεν είναι πολλά για το γκάτζετ

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το lapdock ειναι ενδιαφερον concept....ωστοσο για το αν ειναι χρησιμο, το βασικο ερωτημα ειναι τι δυνατοτητες παρεχει, και τι χρηση θα κανεις...

 

Δηλαδη τωρα ειμαι στο κρεβατι μου και σας γραφω απο ενα acer laptop 15.4"... Το 90% της χρησης που κανω ειναι αυτη, να brows-αρω απο το κρεβατι... Αυτο θα το παρεχει και το lapdock αλλα σε μειωμενη ταχυτητα. Το θεμα ειναι τι αλλο κανει? Νομιζω εχει εφαρμογη για αναπαραγωγη mp3/video αλλα ταυτοχρονα με browsing δουλευει? Επισης τι αλλη εφαρμογη εχει και τι χρειαζεται κανεις?

 

Στην ουσια δηλαδη ειναι ενα tablet και οχι netbook/laptop στα οποια εγκαθιστας οτιδηποτε μπορουν να τρεξουν τα windows σου...

 

Να ρωτησω κατι αλλο εγω, βλεπω οτι και η motorola (atrix / razr) αλλα κι η samsung (galaxy r / galaxy s2), και η LG (optimus 2x / optimus 3D) εχουν επιλεξει στην "μικρη" συσκευη τους το Tegra2 και στη "μεγαλη" για gpu το PowerVR 540 ...

Υπαρχει καποιος λογος για αυτο? Σε γενικες γραμμες πιστευα οτι το Tegra ειναι καλυτερο...

 

Ψαχνω τα android smartphones για να αγορασω, και το Razr ειναι πολυ ακριβο, και σκεφτομαι το Atrix ...επειδη το LG 2X δε μου αρεσει τοσο εμφανησιακα...και το galaxy R ειναι πανακριβο (εχω θεσει οριο τα ~300 ευρω). Θα ηθελα κατι πιο λεπτο να ιεμι ειλικρινης για την τσεπη μου, προς τα 8-9mm παχος, αλλα με αυτο το budget, τι λετε αξιζει το Atrix? Ή να κανω υπομονη να δωσω και κανα 50αρι παραπανω και να παρω το Razr λιγο αργοτερα?

Link to comment
Share on other sites

το lapdock ειναι ενδιαφερον concept....ωστοσο για το αν ειναι χρησιμο, το βασικο ερωτημα ειναι τι δυνατοτητες παρεχει, και τι χρηση θα κανεις...

 

Δηλαδη τωρα ειμαι στο κρεβατι μου και σας γραφω απο ενα acer laptop 15.4"... Το 90% της χρησης που κανω ειναι αυτη, να brows-αρω απο το κρεβατι... Αυτο θα το παρεχει και το lapdock αλλα σε μειωμενη ταχυτητα. Το θεμα ειναι τι αλλο κανει? Νομιζω εχει εφαρμογη για αναπαραγωγη mp3/video αλλα ταυτοχρονα με browsing δουλευει? Επισης τι αλλη εφαρμογη εχει και τι χρειαζεται κανεις?

 

Στην ουσια δηλαδη ειναι ενα tablet και οχι netbook/laptop στα οποια εγκαθιστας οτιδηποτε μπορουν να τρεξουν τα windows σου...

 

Να ρωτησω κατι αλλο εγω, βλεπω οτι και η motorola (atrix / razr) αλλα κι η samsung (galaxy r / galaxy s2), και η LG (optimus 2x / optimus 3D) εχουν επιλεξει στην "μικρη" συσκευη τους το Tegra2 και στη "μεγαλη" για gpu το PowerVR 540 ...

Υπαρχει καποιος λογος για αυτο? Σε γενικες γραμμες πιστευα οτι το Tegra ειναι καλυτερο...

 

Ψαχνω τα android smartphones για να αγορασω, και το Razr ειναι πολυ ακριβο, και σκεφτομαι το Atrix ...επειδη το LG 2X δε μου αρεσει τοσο εμφανησιακα...και το galaxy R ειναι πανακριβο (εχω θεσει οριο τα ~300 ευρω). Θα ηθελα κατι πιο λεπτο να ιεμι ειλικρινης για την τσεπη μου, προς τα 8-9mm παχος, αλλα με αυτο το budget, τι λετε αξιζει το Atrix? Ή να κανω υπομονη να δωσω και κανα 50αρι παραπανω και να παρω το Razr λιγο αργοτερα?

 

Αν δεν σε ενοχλούν τα 5mp της κάμερας με την μέτρια σχετικά απόδοσή της (ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού) τότε αναμφισβήτητα είναι η καλύτερη αγορά αυτή την στιγμή στα 300€. Μην ξεχνάς ότι έχει 16 gb ραμ από τα οποία τα 2 είναι για εγκατάσταση εφαρμογών δλδ. εγκαθιστάς άνετα καμιά 300αριά από αυτές + δεν το έχω δει ποτέ να κάνει λαγκ ή να fc.

Έχει την μεγαλύτερη μπαταρία στις 4'' και χωράει και στην τσέπη σου όχι σαν κάτι σαγιονάρες.....

 

Αυτά!

Δεεεν.....φτάνουν....? :)

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το lapdock ειναι ενδιαφερον concept....ωστοσο για το αν ειναι χρησιμο, το βασικο ερωτημα ειναι τι δυνατοτητες παρεχει, και τι χρηση θα κανεις...

 

Δηλαδη τωρα ειμαι στο κρεβατι μου και σας γραφω απο ενα acer laptop 15.4"... Το 90% της χρησης που κανω ειναι αυτη, να brows-αρω απο το κρεβατι... Αυτο θα το παρεχει και το lapdock αλλα σε μειωμενη ταχυτητα. Το θεμα ειναι τι αλλο κανει? Νομιζω εχει εφαρμογη για αναπαραγωγη mp3/video αλλα ταυτοχρονα με browsing δουλευει? Επισης τι αλλη εφαρμογη εχει και τι χρειαζεται κανεις?

 

Στην ουσια δηλαδη ειναι ενα tablet και οχι netbook/laptop στα οποια εγκαθιστας οτιδηποτε μπορουν να τρεξουν τα windows σου...

 

Να ρωτησω κατι αλλο εγω, βλεπω οτι και η motorola (atrix / razr) αλλα κι η samsung (galaxy r / galaxy s2), και η LG (optimus 2x / optimus 3D) εχουν επιλεξει στην "μικρη" συσκευη τους το Tegra2 και στη "μεγαλη" για gpu το PowerVR 540 ...

Υπαρχει καποιος λογος για αυτο? Σε γενικες γραμμες πιστευα οτι το Tegra ειναι καλυτερο...

 

Ψαχνω τα android smartphones για να αγορασω, και το Razr ειναι πολυ ακριβο, και σκεφτομαι το Atrix ...επειδη το LG 2X δε μου αρεσει τοσο εμφανησιακα...και το galaxy R ειναι πανακριβο (εχω θεσει οριο τα ~300 ευρω). Θα ηθελα κατι πιο λεπτο να ιεμι ειλικρινης για την τσεπη μου, προς τα 8-9mm παχος, αλλα με αυτο το budget, τι λετε αξιζει το Atrix? Ή να κανω υπομονη να δωσω και κανα 50αρι παραπανω και να παρω το Razr λιγο αργοτερα?

 

Πάρτο.Μη το σκέφτεσαι καθόλου.Το κινητάκι είναι φοβερό.Αν θέλεις διάβασε και τη δική μου ερώτηση που είχα θέσει στην επιλογή κινητού.Ο haki με έπεισε και τον ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=328148

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κ εγώ πρόσφατα σχετικά το lapdock (τώρα πόυ έπεσε η τιμή του)

 

Συν:

Εκπληκτικά ελαφρύ κ κομψό

"Αθόρυβο" (αφού όλα γίνονται απο το κινητό...)

Ανοίγει αμέσως (3-15 δευτερόλεπτα)

Χρησιμοποιείς όλες τις εφαρμογές σε full screen του κινητού

Μεγάλη αυτονομία (πάνω απο 5 ώρες με full χρήση κ με το κινητό μισοφωρτισμένο)

Φορτίζει το κινητό

Αξιοπρεπέστατη οθόνη

Μετατρέπεται σε GPS με 11αρα οθόνη (μέσω εφαρμογής του κινητού...)

 

 

Μείον:

Πιο αργό ως σύνολο απο ότι ένα netbook

Η επεξεργασία κειμένων γίνεται μέσα απο προγράμματα του κινητού κάτι που

το κάνει αργό...

Φτηνιάρικο πληκτρολόγιο

Κολάει κάποιες φορές (απαιτεί κάποιες φορές επανεκίνηση του κινητού)

 

Συμπέρασμα: Αξιόλογο αλλά σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά το βασικό laptop. Ιδανικό ωστόσο για διακοπές κ μετακινήσεις.

Edited by coffyman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι, συνεχίζοντας το θέμα της αυτονομίας, έχω βάλει την neutrino 2.5 και σε standby με μερικές εφαρμογές push σε 3G mode με τα data ανοιχτά και το wifi κλειστό η μπαταρία καταναλώνεται με ρυθμό περίπου 13% ανα ώρα. (σε 1,5 ώρα έφαγε 20%)

Επαναλαμβάνω χωρίς να κάνει τίποτα η συσκευή εκτός από τα κλασσικά push (gmail, viber, whatsapp, im+) στην κατανάλωση..

Σε 2g με data ανοικτά χωρίς wifi η κατανάλωση είναι η αναμενόμενη. Επίσης με 3g και wifi ανοικτό είναι κανονικά.

Το radio που έχω είναι το N_01.100.00R !

Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Απέκτησα κ εγώ πρόσφατα σχετικά το lapdock (τώρα πόυ έπεσε η τιμή του)

 

Συν:

Εκπληκτικά ελαφρύ κ κομψό

"Αθόρυβο" (αφού όλα γίνονται απο το κινητό...)

Ανοίγει αμέσως (3-15 δευτερόλεπτα)

Χρησιμοποιείς όλες τις εφαρμογές σε full screen του κινητού

Μεγάλη αυτονομία (πάνω απο 5 ώρες με full χρήση κ με το κινητό μισοφωρτισμένο)

Φορτίζει το κινητό

Αξιοπρεπέστατη οθόνη

Μετατρέπεται σε GPS με 11αρα οθόνη (μέσω εφαρμογής του κινητού...)

 

 

Μείον:

Πιο αργό ως σύνολο απο ότι ένα netbook

Η επεξεργασία κειμένων γίνεται μέσα απο προγράμματα του κινητού κάτι που

το κάνει αργό...

Φτηνιάρικο πληκτρολόγιο

Κολάει κάποιες φορές (απαιτεί κάποιες φορές επανεκίνηση του κινητού)

 

Συμπέρασμα: Αξιόλογο αλλά σε καμία περίπτωση δεν υποκαθιστά το βασικό laptop. Ιδανικό ωστόσο για διακοπές κ μετακινήσεις.

 

Επειδή δεν το έχω καταλάβει ακριβώς θα ήθελα μια διευκρίνιση. Έχω το atrix ,όταν λέμε lapdock me 100€ εννοούμε το τύπου Netbook ή απλώς μία βαση που συνδέεται με το ,netbook..Θέλω ένα netbook για την κόρη μου και θα με βόλευε σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.fileserve.com/file/wXBzy7T/1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf.gz#

 

1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31.20-release-keys-signed-NonEFIGSRetail-EU.sbf.gz

 

Να ειναι καλα η ομαδα του modmymobile.com (daywalker04)που ανταποκριθηκε αμεσα στη παραγγελια μου! Ελπιζω αυτο το firmware να λυσει τις οποιεςδηποτε λεπτομερειες που μας προβληματιζουν.

Edited by alex7363
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...