Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο λαπτοκ παιζει παιχνιδια του facebook? γιατι μου γραφει οτι θελει flash palyer και οταν παταω για να κανω εγκατασταση εχει διαφορα αρχει για κατεβασμα ποιο ειναι απ'ολα??? λιγη βοηθεια παιδια ειμαι χαμενος με το μοτο......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα υπαρχει καποιος οδηγος για ρουτ και απεγκατασταση εφαρμογων που εχει απο την μοτορολα το κινητο?

και μια ερωτηση οταν το wifi ειναι ενεργοποιημενο κολλαει αρκετα το κινητο και φαινεται να ανεβαζει θερμοκρασια γινεται και σε σας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θερμοκρασια ολα τα κινητα ανεβαζουν σε δυνατη χρηση,μην ανησυχεις

Στους απο πανω τωρα,flash player κανε αναβαθμιση απο το κινητο μεσα, ΟΧΙ απο το λαπντοκ γιατι σε παει σε αναβαθμιση φλας για υπολογιστες...

 

Στο xda coffyman να κοιταξεις..αλλωστε εκει το μαγειρευουν το ics..

Gharar μετριες φωτο εχουμε αλλα οχι κ ετσι...μηπως το focus σου ξεφευγει?

 

 

Ocean το πλεγμα μου εκανε εντυπωση μεγαλη ερχομενος απο ips και amoled οθονες...μην ανησυχεις,το αντιθετο, ετσι εχεις την καλυτερη αναλυση απο τα gs2,2x και στην αναγνωση κειμενου εχεις μεγά α α αα λη διαφορα..

αυτα α α

Edit ocean googlare το κ θα βρεις και απο xda και απο εδω στο myohone σε αυτο το θρεντ..εγω κολλουσα κ απεγκαταστουσα τις αχρηστες εφαρμογες,χωρις ρουτ, με το titanium backup..

 

Α ναι ο χρηστης haki νομιζω μου τα ελεγε αυτα...

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι θερμοκρασια ολα τα κινητα ανεβαζουν σε δυνατη χρηση,μην ανησυχεις

Στους απο πανω τωρα,flash player κανε αναβαθμιση απο το κινητο μεσα, ΟΧΙ απο το λαπντοκ γιατι σε παει σε αναβαθμιση φλας για υπολογιστες...

 

Στο xda coffyman να κοιταξεις..αλλωστε εκει το μαγειρευουν το ics..

Gharar μετριες φωτο εχουμε αλλα οχι κ ετσι...μηπως το focus σου ξεφευγει?

 

 

Ocean το πλεγμα μου εκανε εντυπωση μεγαλη ερχομενος απο ips και amoled οθονες...μην ανησυχεις,το αντιθετο, ετσι εχεις την καλυτερη αναλυση απο τα gs2,2x και στην αναγνωση κειμενου εχεις μεγά α α αα λη διαφορα..

αυτα α α

Edit ocean googlare το κ θα βρεις και απο xda και απο εδω στο myohone σε αυτο το θρεντ..εγω κολλουσα κ απεγκαταστουσα τις αχρηστες εφαρμογες,χωρις ρουτ, με το titanium backup..

 

Α ναι ο χρηστης haki νομιζω μου τα ελεγε αυτα...

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!! to flash απο το site της adobe? για το βιντεο ειχα διαβασει οτι θα καταγραφει σε αναλυση 1080hd μετα απο update υπαρχει κατι τετοιο???

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876027

 

Για δες εδω, ελπιζω να φτιαχτεις..

Η γκουγκλ εχει καυεβασει το απκ απο το μαρκετ γμτ..

 

Γκουγκλαρε το το 2ο που ψαχνεις..κατι θα βρεις...με γκουγκκαρισμα σου βρηκα κ το σαιτ πιο πανω..

 

Κατι θα βρεις...υποψιν κατι θυμαμαι για εφαρμογη που εκανε αυτο ακριβως που ψαχνεις,απλα τραβουσε με μετρια fps οπως το οπτιμους 2χ..

Ισως κ σεαυτι το θρεντ να το χαδιαβασει..

Γκουγκλαρε τα ολα φιλε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτο ποστ απο το LapDock χεχε.Φανταστικο με πολυ καλη οθονη.Καλα χρωματα και γρηγορο.Εκτος απο τιςφωτο ,τα βιντεο αλλα και το ιντερνετ υπαρχουν αλλες εφαρμογες για να κατεβασουμε?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτο ποστ απο το LapDock χεχε.Φανταστικο με πολυ καλη οθονη.Καλα χρωματα και γρηγορο.Εκτος απο τιςφωτο ,τα βιντεο αλλα και το ιντερνετ υπαρχουν αλλες εφαρμογες για να κατεβασουμε?

ελληνικά πως γράφεις;

ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι να αλλάζω από τις ρυθμίσεις και μετά να βγάλω-βάλω το lapdock για να δουλέψει σε όλο το session

Link to comment
Share on other sites

ελληνικά πως γράφεις;

ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι να αλλάζω από τις ρυθμίσεις και μετά να βγάλω-βάλω το lapdock για να δουλέψει σε όλο το session

 

Οπως και στον υπολογιστη.Alt shift.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και στον υπολογιστη.Alt shift.

Και πως καταλαβαίνει ότι θες να γράψεις ελληνικά και όχι κάποια άλλη γλώσσα; στο κινητό έχεις ελληνικά πχ;

Εγώ στο κινητό έχω US english, ίσως να φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Και πως καταλαβαίνει ότι θες να γράψεις ελληνικά και όχι κάποια άλλη γλώσσα; στο κινητό έχεις ελληνικά πχ;

Εγώ στο κινητό έχω US english, ίσως να φταίει αυτό

 

E ναι παιρνει απο τις επιλογες του κινητου παντα!!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετω και εγω απο την πλευρα μου και ως νεος στο forum θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση σχετικα με την συσκευη...

Καποιες φορες οποτε δεχομαι μια κληση το touch screen γινεται '' unresponsive '' και ο μονος τροπος να απαντησω ειναι να κανω sleep-wake την συσκευης την ωρα της κλησης....Δεν ξερω για ποιο λογο μου το κανει αυτο και η οθονη δεν μου εχει παρουσιασει θεματα με το touch....το ειχα παει για σερβις στην Αργυρουπολη τον Αυγουστο και μου εκαναν μια απλη αναβαθμιση λογισμικου, με μια διαφορετικη εκδοση της 2.3.4...τωρα ομως μου ξαναπαρουσιασε το προβλημα μετα απο 1 μηνα περιπου :worry::worry::worry: και σκεφτομαι αν το παω τι θα φτιαξουν αυτη την φορα(+οτι θα ειμαι χωρις smartphone 1 εβδομαδα)...Λετε να φταιει το digitizer ή κατι παρομοιο????:(:(

 

Ευχαριστω προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA το θεμα με την leaked ICS το σβησανε ή εγω κανω κατι λαθος;

http://www.thesmokingandroid.com/motorola-atrix-4g-ics-leak-walkthrough-and-how-to-install/

Αν όντως ισχύει NDA τότε το xda δεσμεύεται να μην παρέχει της ενημερωμένη έκδοση ics για το Atrix. Οι developers φυσικά δε δεσμεύονται. Αλλά πού θα τα βρούμε μετά?

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Στο XDA το θεμα με την leaked ICS το σβησανε ή εγω κανω κατι λαθος;

 

υπάρχει κανονικά απλά άλλαξαν όνομα!!δες το thread That rom!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να πηγαίνει πουθενά. Κρίμα, τέτοια κινητάρα θα μείνει χωρίς ics λειτουργικό.

Μακάρι να ασχοληθεί κάνας developer παραπάνω:(

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να πηγαίνει πουθενά. Κρίμα, τέτοια κινητάρα θα μείνει χωρίς ics λειτουργικό.

Μακάρι να ασχοληθεί κάνας developer παραπάνω:(

 

Οχι και πουθενα, ηδη υπαρχουν ηδη 3 διαφορετικες rom αυτην την στιγμη βασισμενες στο leak.

1) [ROM] "Somebody's" CM10 with "those libs"

2) [ROM] ICSROM - an AOSPish mod for Atrix

3) [ROM] "That ROM" for Atrix

 

Και σιγουρα υπαρχουν και αλλοι που δουλεουν πανω στο leak αλλα δεν εχουν βγαλει καποια rom μεχρι να ειναι λειτουργικη (ηδη ο epinter εχει αναφερει οτι την δουλευει και προσπαθει να ξεπερασει το video glitch που κανει σε μερικες συσκευες). Τα πραγματα πλεον ειναι σε καλο δρομο νομιζω και συντομα θα εχουμε λειτουργικες ics roms.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αν ειπαρχει καποια ρομ που να αξιζει να την περασεις αλλα να δουλευουν ολα (και το lapdock)...?βιντεο στα 1080 μπορει να τραβηξει γιατι καποιου διαβασα οτι θα γινοταν με μια σχετικη αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεύουν τα πάντα, χρειάζεσαι μια blurred rom. Εγώ είχα (κι έχω ακόμα βασικά) τη Nottachtrix και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και νομίζω έχει 2-3 μέρες που έγινε discontinued. Αλλά και πάλι νομίζω ότι δε χρειαζόταν κάποιο update σε κάτι ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεύουν τα πάντα, χρειάζεσαι μια blurred rom. Εγώ είχα (κι έχω ακόμα βασικά) τη Nottachtrix και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και νομίζω έχει 2-3 μέρες που έγινε discontinued. Αλλά και πάλι νομίζω ότι δε χρειαζόταν κάποιο update σε κάτι ;)

αξιζει τον κοπο απο αποψη καταναλωσης κολληματα κτλπ? δεν εχω κολληματα στο δικο μου αφου δεν ενεργοποιησα το blur και το antutu benchmark μου δινει 5147(ειναι καλο?) που ειναι αισθητες οι διαφορες???

Link to comment
Share on other sites

αξιζει τον κοπο απο αποψη καταναλωσης κολληματα κτλπ? δεν εχω κολληματα στο δικο μου αφου δεν ενεργοποιησα το blur και το antutu benchmark μου δινει 5147(ειναι καλο?) που ειναι αισθητες οι διαφορες???

 

Εχω την 3.2.4 πως εβγαλες το blur???Δεν το καταλαβα αυτο?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 3.2.4 πως εβγαλες το blur???Δεν το καταλαβα αυτο?

 

εγω εχω την 2.3.4 βασικα δεν ενεργοποιησα τον λογαριασμο γιατι οταν το ειχα ετρωγε πολυ κολλημα το κινητο,σκεφτηκα να τα διαγραψω και οτι εχει μεσα απο την μοτορολα περασμενα το κινητο αλλα για να μην κανω καποια πατατα το εχω αφησει μεχρι να βρω καποια λιστα που να αναφερει τι μπορω να βγαλω αφοβα...μπορει εγω να μην το διατυπωσα σωστα,αυτο δεν ειναι το blur? http://www.xda-developers.com/tag/motorola-blur/ βρηκα και αυτο για κοιταξε το...

Edited by ocean22
συμπληρωση στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω την 2.3.4 βασικα δεν ενεργοποιησα τον λογαριασμο γιατι οταν το ειχα ετρωγε πολυ κολλημα το κινητο,σκεφτηκα να τα διαγραψω και οτι εχει μεσα απο την μοτορολα περασμενα το κινητο αλλα για να μην κανω καποια πατατα το εχω αφησει μεχρι να βρω καποια λιστα που να αναφερει τι μπορω να βγαλω αφοβα...μπορει εγω να μην το διατυπωσα σωστα,αυτο δεν ειναι το blur? http://www.xda-developers.com/tag/motorola-blur/ βρηκα και αυτο για κοιταξε το...

 

 

Ναι εχεις δικαιο 2.3.4 χεχε λαθος εγραψα..Μισο το κοιταω και σου λεω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...στην ουσια ειναι ο lunher που εχει η Moto με τα διαφορα addons της.Οχι αυτο θελω να το κρατησω γιατι εχει κατι καλα μεσα που τα βαζω που και που.

Αλλα αυτην την λιστα την ψαχνω και εγω για να πεταξω μερικα αχρηστα προγραμματα που ποτε δεν εχω ανοιξει.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεύουν τα πάντα, χρειάζεσαι μια blurred rom. Εγώ είχα (κι έχω ακόμα βασικά) τη Nottachtrix και είμαι πολύ ευχαριστημένος αν και νομίζω έχει 2-3 μέρες που έγινε discontinued. Αλλά και πάλι νομίζω ότι δε χρειαζόταν κάποιο update σε κάτι ;)

 

 

Μπορεις να μας δωσεις τα φωτα σου πως την περασες?

 

Εχω κατεβασει το cwm σε zip αρχειο και ειμαι root.

 

Εχω κατεβασει και την rom αυτην που λες και την εχω βαλει στον internal και οχι σε sd (πρεπει να εχω sd?)

 

Απο εκει και περα ερωτησεις.

 

Πως περναω το cwm?

Πως περναω την ρομ?

Και πως κανω κατι που λεει με το aroma??

 

Ειναι ευκολο να μας κανεις εναν οδηγο στα Ελληνικα για να την περασουμε εμεις που θελουμε?

Ακομα καλο θα ειναι να μας κανεις και εναν οδηγο για να μας λεει πως να αναβαθμισουμε το webtop για να μπορει να δεχετε και προγραμματα μεσα..

 

Σε ευχαριστω πολυ!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το lapdock από pc1 στα 34€ + 5 € μεταφορικά.Πολύ ωραία συσκευασία και πολύ καλή κατασκευή .Το φορτίζω τώρα.Καλή προσφορά σε σχέση με τα 100€ που στοίχιζε πριν λίγο καιρό .Μακάρι να μη μας απογοήτευε και η motorola με τη μη αναβάθμιση του κινητού.Μπορεί να πάρει άλλο κινητό πριν του atrix πχ το razr?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...