Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια,αλλα το nexus ναι μεν μου αρεσει,ναι μεν παιρνει πρωτο οοολες τις αναβαθμισεις,αλλα το οτι εχει μονο 16 γκιγα και μη αντιχαρακτικη οθονη με τρομαζει λιγο.Εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω σαν κινητο και πολυ σερφαρισμα στο ιντερνετ,για τις εφαρμογες δεν κοβομαι τοσο.ΤΟ καλο με το ατριξ ειναι οτι εχει τερας μπαταριας για την οθονη του,ειναι gorilla glass,πολυ καλη αναλυση και γλυτωνω και καμμια 30αρια ευρω απο το nexus.Aπο την αλλη αν επελεγα το razr 910 θα με καλυπτε στις περισσοτερες περιπτωσεις?[αυτονομια,οθονη μεγαλη,γοριλα γκλας,αναβαθμισεις?]:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια,αλλα το nexus ναι μεν μου αρεσει,ναι μεν παιρνει πρωτο οοολες τις αναβαθμισεις,αλλα το οτι εχει μονο 16 γκιγα και μη αντιχαρακτικη οθονη με τρομαζει λιγο.Εγω πιο πολυ το χρησιμοποιω σαν κινητο και πολυ σερφαρισμα στο ιντερνετ,για τις εφαρμογες δεν κοβομαι τοσο.ΤΟ καλο με το ατριξ ειναι οτι εχει τερας μπαταριας για την οθονη του,ειναι gorilla glass,πολυ καλη αναλυση και γλυτωνω και καμμια 30αρια ευρω απο το nexus.Aπο την αλλη αν επελεγα το razr 910 θα με καλυπτε στις περισσοτερες περιπτωσεις?[αυτονομια,οθονη μεγαλη,γοριλα γκλας,αναβαθμισεις?]:)

Αν και κάτοχος του atrix, θα σου πρότεινα το samsung galaxy s ii http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3709&idPhone2=3621

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάτοχος του atrix, θα σου πρότεινα το samsung galaxy s ii http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3709&idPhone2=3621

 

Εγω ημουν κατοχος του s iii οποτε να παω σε s ii δεν παιζει,ασε που δεν μου αρεσει σαν κινητο.Πες μου για το ατριξ που εχεις τα υπερ και τα κατα,σαν μαμα [οχι root,roms κλπκλπ].Τελικα παροτι περιγραφω πιο πανω εχω καταληξει σε 2 επικρατεστερα και ας ειναι διαφορετικα.ΤΟ MOTOROLA ATRIX & SAMSUNG GALAXY NEXUS.Εχω μπερδευτει και μεχρι το πρωι της τριτης πρεπει να εχω αποφασισει βοηθατε χωριανοιοιοιοιοι.:confused::confused::confused:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν κατοχος του s iii οποτε να παω σε s ii δεν παιζει,ασε που δεν μου αρεσει σαν κινητο.Πες μου για το ατριξ που εχεις τα υπερ και τα κατα,σαν μαμα [οχι root,roms κλπκλπ].Τελικα παροτι περιγραφω πιο πανω εχω καταληξει σε 2 επικρατεστερα και ας ειναι διαφορετικα.ΤΟ MOTOROLA ATRIX & SAMSUNG GALAXY NEXUS.Εχω μπερδευτει και μεχρι το πρωι της τριτης πρεπει να εχω αποφασισει βοηθατε χωριανοιοιοιοιοι.:confused::confused::confused:

Η δικη αποψη ειναι η εξης: πρεπει να αποφασισεις τι θελεις.

Θελεις το ατριξ με το Lapdock με τα υπερ και κατα? (κατα ειναι βασικα το οτι δεν θα παρει αλλη αναβαθμιση απο την μαμα του) αν δεν το κανεις root να ξερεις οτι συντομα θα το βαρεθεις και θα σε απογοητευσει.

αν δεν σε νοιαζει το lapdock το μικρο μεγεθος και η μεγαλη μπαταρια τοτε οι επιλογες ειναι πολλες.

οσο για το Nexus δεν θεωρω μεγαλο πλεονεκτημα τις αναβαθμισεις που θα παρει (δεν θα ειναι και πολλες αφου πλεον ειναι καιρο στην αγορα και θα βγουν και νεα Nexus)

για μενα το οτι δεν επεκετεινει την μνημη του αλλα κυριως το μεγεθος του ειναι μεγαλα αρνητικα σημεια.

και κατι πολυ υποκειμενικο. Αν επαιρνα κινητο σημερα θα επαιρνα το Padfone.... ναι ειναι ακριβο αλλα ειναι το κορυφαιο πολυεργαλειο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν κατοχος του s iii οποτε να παω σε s ii δεν παιζει,ασε που δεν μου αρεσει σαν κινητο.Πες μου για το ατριξ που εχεις τα υπερ και τα κατα,σαν μαμα [οχι root,roms κλπκλπ].Τελικα παροτι περιγραφω πιο πανω εχω καταληξει σε 2 επικρατεστερα και ας ειναι διαφορετικα.ΤΟ MOTOROLA ATRIX & SAMSUNG GALAXY NEXUS.Εχω μπερδευτει και μεχρι το πρωι της τριτης πρεπει να εχω αποφασισει βοηθατε χωριανοιοιοιοιοι.:confused::confused::confused:

 

Δες κι αυτο το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341054 που ειχα ανοιξει τον Αυγουστο με το ιδιο διλημμα, μηπως και σε βοηθησει να αποφασισεις...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτο το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341054 που ειχα ανοιξει τον Αυγουστο με το ιδιο διλημμα, μηπως και σε βοηθησει να αποφασισεις...

 

Αλλο το nexus s ομως, κι αλλο το galaxy nexus...

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

oops δεν το πρόσεξα! Τότε να προτείνω στον φίλο τον μεγάλο αδελφό με κλειστά μάτια αφού σχεδόν εκμηδενίζει τις διάφορες στο hardware. Για λογισμικό και αναβαθμίσεις ούτε λόγος να γίνεται, οπότε...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανω το τεστ στο benchmark και βγάζει 2239.Γιατί?Τι μπορεί να φταίει?Το τεστ το έκανα με wifi και προγράμματά να τρέχουν.Δεν το είχε στο ρεύμα.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

oops δεν το πρόσεξα! Τότε να προτείνω στον φίλο τον μεγάλο αδελφό με κλειστά μάτια αφού σχεδόν εκμηδενίζει τις διάφορες στο hardware. Για λογισμικό και αναβαθμίσεις ούτε λόγος να γίνεται, οπότε...

 

οταν λες τον μεγαλο αδερφο?εννοεις το razr 910? H το samsung galaxy nexus που εχω μισοκαταληξει.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Raze φυσικά.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Raze φυσικά.

 

Ναι το σκεφτηκα και αυτο,αλλα αμα φαει καποιο κολλημα δεν βγαινει η μπαταρια οποτε οεο τι γινεται.Ασε που σκεφτηκα να αγορασω και το lapdock[δεν ξερω απο που]και το καλοκαιρακι να το χρησιμοποιω στην εξοχη σαν ταμπλετα με τεραστιιιια μπαταρια.Σε ευχαριστω για την βοηθεια,ομως το lapdock που θα το βρω και σε τι τιμη παιζει?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκεφτηκα και αυτο,αλλα αμα φαει καποιο κολλημα δεν βγαινει η μπαταρια οποτε οεο τι γινεται.Ασε που σκεφτηκα να αγορασω και το lapdock[δεν ξερω απο που]και το καλοκαιρακι να το χρησιμοποιω στην εξοχη σαν ταμπλετα με τεραστιιιια μπαταρια.Σε ευχαριστω για την βοηθεια,ομως το lapdock που θα το βρω και σε τι τιμη παιζει?:)

 

 

Εχω 2 με 3 σελιδες πισω λινκ με καταστημα στα 33 ευρω..Τρεχααααααα

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 με 3 σελιδες πισω λινκ με καταστημα στα 33 ευρω..Τρεχααααααα

 

Ετρεξα αλλα αυτος λεει 67 ευρω,τι ειναι μετοχη και ανεβοκατεβαινει?:mad:

 

Λοιπον μεχρι την τεταρτη πεμπτη θα το εχω στα χερια μου σε εκδοση 2.3.5 η 6 ελληνικο μου ειπαν,οποτε ο θεος βοηθος.Οτι απορια εχω θα μου τις λυσετε ετσι?Μονο πειτε μου η μπαταρια βγαζει 2 -3 μερες αν χρησιμοποιητε σαν τηλ. μονο,η ειναι μουφα η χωρητικοτητα της.ΥΓ.με κλειστα δεδομενα wifi bt και τα συναφη εννοειται.:D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για σύγκριση συσκευών, καλύτερα απευθυνθείτε εδω που είναι και το αρμόδιο θέμα για τέτοιου είδους απορίες!

 

Λοιπον μεχρι την τεταρτη πεμπτη θα το εχω στα χερια μου σε εκδοση 2.3.5 η 6 ελληνικο μου ειπαν,οποτε ο θεος βοηθος.Οτι απορια εχω θα μου τις λυσετε ετσι?Μονο πειτε μου η μπαταρια βγαζει 2 -3 μερες αν χρησιμοποιητε σαν τηλ. μονο,η ειναι μουφα η χωρητικοτητα της.ΥΓ.με κλειστα δεδομενα wifi bt και τα συναφη εννοειται.:D

Είναι ανάλογα και το πόσο μιλάς, αλλά αν τα έχεις όλα κλειστά, νομίζω ένα διήμερο στο νερό το έχεις :D

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για σύγκριση συσκευών, καλύτερα απευθυνθείτε εδω που είναι και το αρμόδιο θέμα για τέτοιου είδους απορίες!

 

 

Είναι ανάλογα και το πόσο μιλάς, αλλά αν τα έχεις όλα κλειστά, νομίζω ένα διήμερο στο νερό το έχεις :D

 

Ανετα... Με ελαχιστη χρηση προσωπικα μου εβγαλε τριημερο...

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή παρά τα κάποια bugs.Κρίμα που δεν αναβαθμίστηκε .Πήρα πρόσφατα και το lapdock sta 34€ (απίστευτη τιμή για την ποιότητα της συσκευής).Άν επαιρνα τώρα θα πήγαινα σε κάτι αναβαθμήσιμο.Η μη αναβάθμιση καθιστά τη συσκευή παρωχημένη , αν δεν ασχολείσαι με εξωτερικές roms.O συνδυασμός με το lapdock βέβαια είναι winner. Σαν λάτρης των μεγάλων οθονών θα κοιτούσα και samsung note 1 τώρα που βγήκε το note 2.;Oλο και κάποια προσφορά θα βγει ή ίσως και το Nexus.Πλησιάζουν και τα Χριστούγεννα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω ομως απο οτι διαβαζω σου ψηνει λιγο τον εγκεφαλο το sar,και αυτα με τις αναβαθμισεις που λενε τα παιδια με εχουν προβληματισει.Διαβαζω οτι και η καμερα δεν λεει τιποτα,τωρα απο ποιοτητα κλησεων σε ακουστικο και μεγαφωνο πως ειναι δεν ξερω.Κλεινω πιο πολυ προς το nexus αλλα με φρεναρει η μνημη του.:(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω ομως απο οτι διαβαζω σου ψηνει λιγο τον εγκεφαλο το sar,και αυτα με τις αναβαθμισεις που λενε τα παιδια με εχουν προβληματισει.Διαβαζω οτι και η καμερα δεν λεει τιποτα,τωρα απο ποιοτητα κλησεων σε ακουστικο και μεγαφωνο πως ειναι δεν ξερω.Κλεινω πιο πολυ προς το nexus αλλα με φρεναρει η μνημη του.:(

 

 

η καμερα μετρια ,αλλα σε μερα ισαξια με τις καλες.και σε δυσκολες ληψεις,απλα καλη.ΔΕΝ ΕΝΝΟΟΥΜΕ πως ειναι καμερα κατωτερη ενος high end smartphone,προσοχη!!!!!!!!!!!μια χαρα ειναι απλα υπαρχουν κ καλυτερες..

κουμπωνει στο χερι το ατριξ λογω μεγεθους,το νεξους οχι..

μπαταρια το ατριξ,το νεξους οχι..

το σαρ καμποσο,αλλα λογικο και με το μυαλο που εχεις και ασχολεισαι με το σαρ,ξερεις πως να μην σε επηρεασει,δλδ

ποτε μιλας πολυ,ποτε οχι,ή και βαζεις κ ενα βονταφον φουλ σημακλπ,οποτε τελος..

ποιοτητα κλησεων και μεγαφωνου σωστη,οποτε τελος..

 

τωρα αναβαθμισεις στο καθημερινο κινητο σημαινουν προβληματα στην καθημερινοτητα με ξανασεταρισματα..

 

οποτε θες κινητο για παιχνιδια?,παρε νεξους..

αν καθημερινο εργαλειο θες με εργαλειοθηκη σωστη απανω του,αλα λαπντοκ,fingerprint,μπαταρια κλπ,θες ,ε welcome to the atrix side..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το SAR στο Atrix μια χαρά είναι...

 

Mετά από τόσα χρόνια και εκατοντάδες αναφορές στο φόρουμ, δεν ξέρεις ότι το αμερικανικό SAR μετριέται διαφορετικά από το ευρωπαϊκό;

 

SAR ευρωπαϊκού ATRIX: Aυτί: 0.84, Σώμα: 0.92

 

To λέει το βιβλιαράκι!

 

Oρίστε και το λίνκ για το πλήρες εγχειρίδιο στα Ελληνικά.

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/GR-EL/Mobile_Phones/ATRIX/Documents/Staticfiles/ATRIX_UG_EL_68004140005.pdf

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητακι οπότε σήμερα προτοφορταει και από αύριο εξερεύνηση.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο με τις νεες ρομ? εχει καμια που να ειναι αρκετα σταθερη.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα απ'ότι βλέπω έχουν τα προβληματάκια τους η καθεμια (μιλάω για τις blur) και υπάρχει και θέμα με την αυτονομία. Οπότε προσωπικά περιμένω, μιας και δεν έχω καιρό για πειραματισμούς αυτή την περίοδο ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να βαλω αγγελια που παω?

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα Tweek για να περασουμε στο prop αρχειο?Εχω την 2.3.4 ρουταρισμενη!!??

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...