Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα το lapdock από pc1 στα 34€ + 5 € μεταφορικά.Πολύ ωραία συσκευασία και πολύ καλή κατασκευή .Το φορτίζω τώρα.Καλή προσφορά σε σχέση με τα 100€ που στοίχιζε πριν λίγο καιρό .Μακάρι να μη μας απογοήτευε και η motorola με τη μη αναβάθμιση του κινητού.Μπορεί να πάρει άλλο κινητό πριν του atrix πχ το razr?

 

Την καλυτερη δουλεια εκανες.Ψαχνομαι τωρα να βαλω αλλη εκδοση webtop για να ειναι πληρως λειτουργικο!!

 

Ασε που με εχει φαει η κυρα να της παρω ενα Atrix...Μεχρι και αγγελια εβαλα!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346635

Edited by ntisco

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την καλυτερη δουλεια εκανες.Ψαχνομαι τωρα να βαλω αλλη εκδοση webtop για να ειναι πληρως λειτουργικο!!

 

Ασε που με εχει φαει η κυρα να της παρω ενα Atrix...Μεχρι και αγγελια εβαλα!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346635

 

αν δεν σε ενοχλει ειναι εκθεσιακο στο mediamarkt στο μαρουσι το δινει 247 μαζι με lapdock και εγγυηση κανονικα 2 χρονια...ειχε 1 πριν 2 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Είναι το θέμα ότι έχω 2 πράγματά καλά που πρέπει να φύγουν.Ας μην χαλάμε όμως το θέμα εδώ.Σε ευχαριστώ.Θα με ενδιέφερε ένας οδηγός για το πως περνάω μια ρομ στα Ελληνικά χάχα.Καθώς και ποια.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη που κατανταω σπαστικος και κουραστικος.Τοσοι απο εσας εχουν περασει μια ρομ στο κινητο τους.Ειναι τοσο δυσκολο να γραψουν τα βηματα και για τους αλλους?Ας πουμε για να περαστει μια ρομ θα πρεπει να γινει root στο τηλ και να περαστεί και cwm.Πως θα περάσουμε αυτά και πως θα φλασαρουμε το κινητό?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια συγνωμη που κατανταω σπαστικος και κουραστικος.Τοσοι απο εσας εχουν περασει μια ρομ στο κινητο τους.Ειναι τοσο δυσκολο να γραψουν τα βηματα και για τους αλλους?Ας πουμε για να περαστει μια ρομ θα πρεπει να γινει root στο τηλ και να περαστεί και cwm.Πως θα περάσουμε αυτά και πως θα φλασαρουμε το κινητό?

 

Δεν ξερω αν τα Link λειτουργουν ακομα αλλα οδηγειες υπαρχουν σε αυτο θεμα και ειναι εδω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν τα Link λειτουργουν ακομα αλλα οδηγειες υπαρχουν σε αυτο θεμα και ειναι εδω

 

Για να του περασεις λοιπον μια νεα ρομ πρεπει να κανεις πρωτα ξεκλειδωμα bootloader μετα να του περασεις νεα recovery και μετα νεα ρομ?

Δεν παιζει οπως σε ολα τα αλλα απλο ροοτ και περασμα του cwm?Δεν υπαρχουν ρομ για κλειδωμενους bootlaoder?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Για να του περασεις λοιπον μια νεα ρομ πρεπει να κανεις πρωτα ξεκλειδωμα bootloader μετα να του περασεις νεα recovery και μετα νεα ρομ?

Δεν παιζει οπως σε ολα τα αλλα απλο ροοτ και περασμα του cwm?Δεν υπαρχουν ρομ για κλειδωμενους bootlaoder?

 

Απο το λιγο που διαβασα, θελουν ξεκλειδωμα πρωτα...

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να του περασεις λοιπον μια νεα ρομ πρεπει να κανεις πρωτα ξεκλειδωμα bootloader μετα να του περασεις νεα recovery και μετα νεα ρομ?

Δεν παιζει οπως σε ολα τα αλλα απλο ροοτ και περασμα του cwm?Δεν υπαρχουν ρομ για κλειδωμενους bootlaoder?

 

Χωρις ξεκλειδωτο bootloader δεν μπορεις να περασεις recovery οποτε ειναι ετσι ακριβως οπως το ειπες πρωτα bootloader μετα recovery και τελος rom.

Link to comment
Share on other sites

Για να του περασεις λοιπον μια νεα ρομ πρεπει να κανεις πρωτα ξεκλειδωμα bootloader μετα να του περασεις νεα recovery και μετα νεα ρομ?

Δεν παιζει οπως σε ολα τα αλλα απλο ροοτ και περασμα του cwm?Δεν υπαρχουν ρομ για κλειδωμενους bootlaoder?

 

φιλε μου και εγω νεος κατοχος ειμαι και μεχρι στιγμης δεν εχω τον χρονο να το κοιταξω..αλλα απο το λιγο στο xda υπαρχουν τα παντα που θα χρειαστεις και σε βιντεο....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι είναι. Όπως τα λέτε. Κ εγώ πρώτη φορά φλασαρα τώρα αλλά είναι γελοία διαδικασία. Το μόνο μείον της pics leak είναι ότι δν έχει ελληνικά και ένα μπαγκ που κάνει ρεσταρτ αν έχεις μέσα SD. Κάτα τ αλλά τέλεια εμπειρία χρήσης. Για μένα άξιζε τ κόπο.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι είναι. Όπως τα λέτε. Κ εγώ πρώτη φορά φλασαρα τώρα αλλά είναι γελοία διαδικασία. Το μόνο μείον της pics leak είναι ότι δν έχει ελληνικά και ένα μπαγκ που κάνει ρεσταρτ αν έχεις μέσα SD. Κάτα τ αλλά τέλεια εμπειρία χρήσης. Για μένα άξιζε τ κόπο.

 

Σου ειναι ευκολο να μας δωσεις ενα λινκ με την ρομ , της οδηγιες αλλα και κανενα βιντεακι στο tube για το πως να το κανουμε?

 

Το lapdock δουλευει?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι είναι. Όπως τα λέτε. Κ εγώ πρώτη φορά φλασαρα τώρα αλλά είναι γελοία διαδικασία. Το μόνο μείον της pics leak είναι ότι δν έχει ελληνικά και ένα μπαγκ που κάνει ρεσταρτ αν έχεις μέσα SD. Κάτα τ αλλά τέλεια εμπειρία χρήσης. Για μένα άξιζε τ κόπο.

 

Ποια ics περασες απ'ολες? Δεν εχεις fc's κλπ? Ειναι σταθερη?

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και μενα να περάσω μια τα καινούργια libs αλλά απο οτι διαβάζω όλες ειναι ακόμα στο αρχικό στάδιο... έχεις βρει καποια που να κάνει για καθημερινή χρήση?
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και μενα να περάσω μια τα καινούργια libs αλλά απο οτι διαβάζω όλες ειναι ακόμα στο αρχικό στάδιο... έχεις βρει καποια που να κάνει για καθημερινή χρήση?

μπα, όχι ακόμα!

είναι πολύ buggy!

το χειρότερο είναι ότι το webtop δεν δουλεύει με το lapdock ακόμα οπότε αναγκαστικά μένουμε στις παλιές!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει 2 leaks, το πρωτο ηταν αρκετα buggy. Το 2ο ειναι αρκετα καλυτερο και στο xda μερικοι το εχουν κανει και daily driver αλλα εχει ακομα το προβλημα της μπαταριας που τελειωνει πολυ γρηγορα και σε μερικους κανει ακομα reboots που και που.

 

Για καποιο λογο σε εμενα το 2ο leak ηταν αρκετα αργο και δεν το κρατησα πανω απο 1 ωρα. Θα το ξαναδοκιμασω καποια στιγμη παντως ξανα γιατι μπορει να εφταιγε η καρτα μνημης και τα πολλα αρχεια που εχω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει 2 leaks, το πρωτο ηταν αρκετα buggy. Το 2ο ειναι αρκετα καλυτερο και στο xda μερικοι το εχουν κανει και daily driver αλλα εχει ακομα το προβλημα της μπαταριας που τελειωνει πολυ γρηγορα και σε μερικους κανει ακομα reboots που και που.

 

Για καποιο λογο σε εμενα το 2ο leak ηταν αρκετα αργο και δεν το κρατησα πανω απο 1 ωρα. Θα το ξαναδοκιμασω καποια στιγμη παντως ξανα γιατι μπορει να εφταιγε η καρτα μνημης και τα πολλα αρχεια που εχω μεσα.

Αρα πρεπει να κανουμε ακομα υπομονη, νομιζω οτι θα πρεπει να περασει κανα 2μηνο μεχρι να εχουμε μια καλη ρομ για καθε μερα και χωρις προβληματα....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν υπαρχει μια,ας ειναι jb, που να δουλεύουν όλα και να το κάνει ακόμα πιο γρήγορο? Edited by ntisco

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ φωτα σας παρακαλω,ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα το ενα ειναι το ατριξ,αξιζει παιδες η αγορα του?Εχει κολληματα και τετοια,η μπαταρια του σε νορμαλ χρηση βασταει μιαμιση μερα?Πειτε μου αν θετε υπερ και κατα γιατι απο δευτερα παω για αγορα.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ φωτα σας παρακαλω,ειμαι αναμεσα σε 2 κινητα το ενα ειναι το ατριξ,αξιζει παιδες η αγορα του?Εχει κολληματα και τετοια,η μπαταρια του σε νορμαλ χρηση βασταει μιαμιση μερα?Πειτε μου αν θετε υπερ και κατα γιατι απο δευτερα παω για αγορα.:)

 

Πες μας και το αλλο κινητο που εχεις στα υποψιν σου για να σε βοηθησουμε καλυτερα. Παντως το atrix επισημα δεν παιρνει ics (προς το παρον υπαρχει μονο εξελιξη στις custom roms), κολληματα εμενα δεν μου εκανε απο οσο θυμαμαι και η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα του χαρακτηριστικα μιας και κραταει 1-1μιση μερα με νορμαλ χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και το αλλο κινητο που εχεις στα υποψιν σου για να σε βοηθησουμε καλυτερα. Παντως το atrix επισημα δεν παιρνει ics (προς το παρον υπαρχει μονο εξελιξη στις custom roms), κολληματα εμενα δεν μου εκανε απο οσο θυμαμαι και η μπαταρια ειναι απο τα δυνατα του χαρακτηριστικα μιας και κραταει 1-1μιση μερα με νορμαλ χρηση.

 

Το αλλο ειναι το samsung galaxy nexus,Αλλα δεν εχει υποδοχη καρτα μνημης,και δεν ξερω αν εχει ελληνικο μενου και πληκτρολογιο μαμισιο.Ειμαι σε δυσκολη φαση αμφιταλαντευομαι.:(

 

Α οσο για ics και τετοια δεν με πολυνοιαζει,απλα θελω το οποιο κινητο να δουλευει αψογα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

τώρα μπορεί να μη σε νοιαζει για την εκδοση του λειτουργικού, αλλά αργότερα όταν δε θα υποστηρίζονται εφαρμογες στην 2.3 τι θα κάνεις; ;)
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις εγω στην αρχη κατεβαζω εφαρμογες που μου ειναι απαραιτητες,και τις κρατω.Παιχνιδια δεν ασχολουμαι,εξαλου και τωρα καποιες εφαρμογες σε αλλα κινητα δουλευουν και σε αλλα οχι.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε μου εμενα πιο πολυ μου αρεσει το ατριξ απο το γαλαξια 2 που ειχα πριν,λογω αναλυσης,μπαταριας,μικρου μεγεθους και ειναι το ιδιο λειτουργικη η ρομ που εχω τωρα στο ατριξ με αυτες που ειχα στον γαλαξια...

Οποτε να χαμε να λεμε τα περι ics...

Σε σχεση με νεξους αν σου κανει το μεγεθος νεξους και η μικρη μπαταρια σε σχεση με την οθονη του ,α και ημνημη 16gb νομιζω...τοτε ειναι καλη αγορα..

Για μενα για κυριο τηλεφωνο επιλεγω ενα σταθερο και με μπαταριαρα..

Αμα δε χαλιεσαι να δεις κ το ραζρ μαξ η το ραζρ με την σε στυλ θηκη μπαταρια για το απλο ραζρ.αν θες 4,3 οθονη δλδ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Τα βαζεις κατω και αποφασιζεις, αν μπορεις να ζησεις χωρις την sd καρτα και δεν εχεις θεμα με το μεγεθος του nexus εγω αυτο θα επαιρνα. Κακα τα ψεματα το atrix ειναι μια πολυ καλη συσκευη απο θεμα hardware οπου θα ηταν το ιδανικο κινητο για εμενα αλλα η motorola του εκοψε τις δυνατοτητες που δεν μας εδωσε ICS.

Μπορει τωρα να μην σου φαινεται σημαντικο το παραπανω αλλα οταν θα αρχησουν ολο και περισσοτερες εφαρμογες να θελουν hardware acceleration τοτε θα βλεπεις εφαρμογες να μην λειτουργουν στην συσκευη σου. Μεχρι στιγμης εχουν γινει καποια θετικα βηματα στις custom roms αλλα θελουν δουλεια ακομα και δεν ξερει κανεις ποτε και αν θα ειναι ετοιμες καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φωτα σας οποιος ξερει..

 

-Οταν σβηστο το βαζω το ατριξ σε usb υπολογιστη να φορτισει,ανοιγει μονο του..πως το ξανακανω να μενει σβηστο???

 

-με καμμια ρυθμιση μετα απο hard reset δεν μπορω να το κανω στα σμς να στελνει 160 χαρακτηρες..καμμια λυση χωρις αλλο πληκτρολογιο εχουμε?

 

- πολλες φορες οταν το ανοιγω το πρωι δεν διαβαζει καποιες εφαρμογες απο τημ sd π.χ. το οπερα μινι...,ενω διαβαζει τα αλλα αρχεια της sd και τα υπολοιπα περιεχομενα της..

 

-τελος μηπως κ ξερει κανεις πως στα τορρεντ που κατεβαζουμε μεσω utorrent που γραφω να αποθηκευτουν,για να αποθηκευτουν στην sd?? Γιατι μονο στην μνημη κινητου με αφηνει να αποθηκευσω..

 

Η sd ειναι μια transcend 8gb,class6 οχι πολυχρησιμοποιημενη...

 

Βοηθαατε μααγκεες!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...