Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφερει να αλλαξω το γυαλι του κινητου μου αλλα οχι το digitizer.Λόγο γρατζουνιων.Στην Μοτορολα μου είπαν γύρω στα 70 ευρώ.Γνωρίζει κάποιος πιο φτηνά?Ακόμα μια κρέμα που έχει βγει για τις γρατσουνιές κάνει τίποτε?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κρεμα θα κανει δουλεια, αν δεν εχει βαθιες χαρακιες, αλλα μονο επιφανειακες.

 

Για πιο φτηνα, κοιτα στο ebay. Αθηνα ισως υπαρχουν κι αλλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θεμα με το ξεκλείδωμα,πρώτη φορά το ακούω αυτο.

Η απόκριση στις οθόνες με adw ex πχ είναι ΠΟΛΥ καλύτερη απο του 3gs με ios4 ,μεχρι πριν ένα μήνα τα ειχα δίπλα δίπλα.

Για τις εφαρμογές προφανώς και ο φίλος ήθελε όχι μονο να κανουμε την ιδία δουλεια,αλλα να έχουν και το ίδιο όνομά με την αντίστοιχη του ios.

Σίγουρα θα μπορούσε και θα επρεπε η συσκευή να είναι καλύτερη out of the box,αλλα είναι τόσο απλο να τη φέρεις στα μέτρα σου,οσο και ΤΣΑΜΠΑ...

Ο φίλος είναι τυπικός πελάτης apple και δεν το λέω ειρωνικά,φίλε μου ,πηγαινε καρφωτος για iphone,δεν είναι για σένα αυτά,τα android αρέσουν πιο πολύ σε αυτούς που το γουστάρουν κιόλας το σκαλισματακι,και θελουν να έχουν πολλες εναλλακτικές ...όπως ελεγε κι ο μακαρίτης jobs,ότι και να θες να κανεις:there's an app for that...

 

 

Εντωμεταξυ δοκίμασα λίγο jellybean και είναι ΠΟΛΥ καλη,το.smoothness είναι σε άλλο επίπεδο ...

Αλλα χωρις gingerbread δεν εχουμε webtop και μου αρέσει το άτιμο...

Με το work and play kit πιστεύω η συσκευή είναι απο τα πιο τέρατα παγκοσμίως...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει να αλλαξω το γυαλι του κινητου μου αλλα οχι το digitizer.Λόγο γρατζουνιων.Στην Μοτορολα μου είπαν γύρω στα 70 ευρώ.Γνωρίζει κάποιος πιο φτηνά?Ακόμα μια κρέμα που έχει βγει για τις γρατσουνιές κάνει τίποτε?

 

Το γυαλί ΕΙΝΑΙ το digitizer.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα,βρες μου ένα γυαλί και ένα digitizer
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

What the frak??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1928569

ICS leak? κάναμε δηλαδή τόσο θόρυβο;;; μωρέ μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δινει αλλο νοημα στην υποθεση Atrix 4g.... περιμενω ανυπομονα να δω τα "θαυματα" των Dev's...
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΥΟΠΙΙΙΙΙΙ , δουλευει ηδη η ρομ αμονταριστη !!!!

Το μονο π μενει ειναι να μαθω τη διαδικασια ξεκλειδωματος bootloader .... εχετε καμια ιδεα ? Αυτα για hardbrick τι ειναι, δν εχω πολυκαταλαβει κ φοβομουν να προχωρησω αλλα πλεον ειναι μονοδρομος :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα και εγω, τελεια :D

Δεν περιμενα να εβγαινε leak και ποσο μαλλον να εβγαινε τοσο γρηγορα, ελπιζω να μπορεσουν να το προσαρμωσουν και στην jellybeam και να εχουμε επιτελους μια rom χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα,βρες μου ένα γυαλί και ένα digitizer

Μα δε διαφώνησα μαζί σου! Αυτό που είπα είναι ότι όπως είπες πάνε μαζί, απλά το ένα είναι κολλημένο στο άλλο ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

What the frak??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1928569

ICS leak? κάναμε δηλαδή τόσο θόρυβο;;; μωρέ μπράβο!

 

Μόλις μπήκα να δώ το θέμα πριν το βάλω αγγελία, τέτοια ξενερα:lol::lol:

Αλλα για να δούμε.....

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Όλε όλε όλε.....μακάρι να πάνε όλα καλά..

Από ότι έχετε καταλάβει πρέπει να πάω από unlocked bootloader η από cm7/cm10; Και αυτό το leak το ακριβώς είναι; η μισό τελειωμένη δουλειά της μότο;

Edited by Leofis
Link to comment
Share on other sites

Όλε όλε όλε.....μακάρι να πάνε όλα καλά..

Από ότι έχετε καταλάβει πρέπει να πάω από unlocked bootloader η από cm7/cm10; Και αυτό το leak το ακριβώς είναι; η μισό τελειωμένη δουλειά της μότο;

Leak ειναι η "υποκλοπή" κατά κάποιον τρόπο μια ρομ που δεν εχει "τελειώσει" και παρουσίαση της.

από οτι κατάλαβα θα πρέπει σίγουρα να εχει unlocked bootloader.

περιμένω να δω τα πρώτα κατορθώματα των Devs στο XDA

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λιγο χρονο σημερα και δοκιμασα το cwm leak του epinder. Αργει να ανοιξει στην αρχη μετα το φλασαρισμα αλλα μετα ανοιγει κανονικα. Την ειχα βαλει για 10-15 λεπτα μονο για να δω πως ειναι

- Η καμερα δουλευει κανονικα, το ιδιο και το βιντεο.

- Καποιες εγαρμογες αργουν λιγο παραπανω να ανοιξουν σε σχεση με τις custom ics-jellybean roms.

- Λειτουργει και το fingerprind reader.

- Το ιδιο και το webtop, το συνδεσα με απλο hdmi καλωδιο μιας και πουλησα το lapdock μου και λειτουργει κανονικα οπου ειναι σαν το tablet mode του razr. Κατα την γνωμη μου καλυτερο απο το προηγουμενο που κολλουσε αρκετα.

- Επιασε wifi κανονικα.

- Δεν δοκιμασα gps, bluetooth, 3g, κλησεις αλλα στο xda δεν εχω δει καποιον να εχει προβλημα με κατι απο τα παραπανω

 

Λογικα μολις βρουν λιγο χρονο οι developers θα δουμε αρκετα ομορφα πραγματακια μιας και μου φαινεται οτι ειναι αρκετα λειτουργικο το leak και θα μπορεσουν να παρουν τα απαραιτητα αρχεια. Επιστροφη στην aokp jelly bean προς το παρον που και αναμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Snik ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις! Ήθελα κι εγώ να δοκιμάσω χθες αλλά δεν το έκανα λόγω έλλειψης χρόνου. Ελπίζω σύντομα όμως... Είδα ότι κάποιοι είχαν θέμα με το wifi, αλλά ευτυχώς εσύ δεν είχες κάποιο πρόβλημα. Λένε επίσης ότι είναι λίγο laggy η rom, μιας και κρατάει συνέχεια logs απ'το οτιδήποτε (οπότε εκεί οφείλονται πιθανώς τα όποια glitches ή η καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών). Ας ελπίσουμε βέβαια ότι θα μπορέσει να αποτελέσει μια καλή βάση για να αναπτυχθούν κι άλλες roms (blur ή aosp). Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν στην custom jb που έχεις, λειτουργεί το mirroring μέσω του hdmi στο lapdock ή την τηλεόραση
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Snik ευχαριστούμε για τις πρώτες εντυπώσεις! Ήθελα κι εγώ να δοκιμάσω χθες αλλά δεν το έκανα λόγω έλλειψης χρόνου. Ελπίζω σύντομα όμως... Είδα ότι κάποιοι είχαν θέμα με το wifi, αλλά ευτυχώς εσύ δεν είχες κάποιο πρόβλημα. Λένε επίσης ότι είναι λίγο laggy η rom, μιας και κρατάει συνέχεια logs απ'το οτιδήποτε (οπότε εκεί οφείλονται πιθανώς τα όποια glitches ή η καθυστέρηση στο άνοιγμα εφαρμογών). Ας ελπίσουμε βέβαια ότι θα μπορέσει να αποτελέσει μια καλή βάση για να αναπτυχθούν κι άλλες roms (blur ή aosp). Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν στην custom jb που έχεις, λειτουργεί το mirroring μέσω του hdmi στο lapdock ή την τηλεόραση

 

Λογικα σε λιγο καιρο ελπιζω να εχουμε τις πρωτες rom που λειτουργουν σωστα, τοσο καιρο περιμεναμε λιγο ακομα δεν θα μας πειραξει :happy:

Στην jb που εχω λειτουργει το mirroring αλλα ειναι σε χαμηλη αναλυση, ειναι σαν να παιρνεις την εικονα του κινητου και να την προσαρμοζεις σε μεγαλη οθονη με αποτελεσμα καποια πραγματα να φαινονται πιξελιασμενα. Το tablet mode του ics leak ομως σε αφηνει να επιλεξεις την αναλυση που θες και ολα φαινονται φυσιολογικα.

 

Αν την δοκιμασεις κανε backup πρωτα για να το επαναφερεις μιας και μπορει να μην σε καλυψει για καθημερινη rom μιας και εχει τα προβληματακια της ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και το lapdock όλα τέλεια!!Να ξέρετε κάτι.Αφού βγήκε leek με drivers πάνω σίγουρα θα βγει και αναβαθμιση απο την Motorola.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω θεμα με το ξεκλείδωμα,πρώτη φορά το ακούω αυτο.

Η απόκριση στις οθόνες με adw ex πχ είναι ΠΟΛΥ καλύτερη απο του 3gs με ios4 ,μεχρι πριν ένα μήνα τα ειχα δίπλα δίπλα.

Για τις εφαρμογές προφανώς και ο φίλος ήθελε όχι μονο να κανουμε την ιδία δουλεια,αλλα να έχουν και το ίδιο όνομά με την αντίστοιχη του ios.

Σίγουρα θα μπορούσε και θα επρεπε η συσκευή να είναι καλύτερη out of the box,αλλα είναι τόσο απλο να τη φέρεις στα μέτρα σου,οσο και ΤΣΑΜΠΑ...

Ο φίλος είναι τυπικός πελάτης apple και δεν το λέω ειρωνικά,φίλε μου ,πηγαινε καρφωτος για iphone,δεν είναι για σένα αυτά,τα android αρέσουν πιο πολύ σε αυτούς που το γουστάρουν κιόλας το σκαλισματακι,και θελουν να έχουν πολλες εναλλακτικές ...όπως ελεγε κι ο μακαρίτης jobs,ότι και να θες να κανεις:there's an app for that...

 

 

Εντωμεταξυ δοκίμασα λίγο jellybean και είναι ΠΟΛΥ καλη,το.smoothness είναι σε άλλο επίπεδο ...

Αλλα χωρις gingerbread δεν εχουμε webtop και μου αρέσει το άτιμο...

Με το work and play kit πιστεύω η συσκευή είναι απο τα πιο τέρατα παγκοσμίως...

 

Έχεις δίκιο, είμαι τυπικός χρήστης Apple. Το 3GS το είχα ανοίξει, είχα αλλάξει digitizer, οθόνη, κουμπί κλειδώματος, μπαταρία, έτσι σαν ...τυπικός χρήστης που είμαι. Όλα αυτά γιατί το 3GS το είχα σκίσει τρία χρόνια που το είχα. Επίσης σαν τυπικός χρήστης Apple πάντα την αντιπαθούσα και υποστήριζα ότι είναι υπερτιμημένα όλα τα προϊόντα της.

 

Αφού εσύ λες ότι το Atrix έχει τόσο γαμάτη ποιότητα στην οθόνη αφής, κύλιση, απόκριση κτλ, συγχαρητήρια.

 

Το δίνω το Atrix και θα πάρω άλλο Android γιατί δεν πιστεύω ότι φταίει το λειτουργικό αλλά η συγκεκριμένη υλοποίηση. 190 ευρώ το δίνω και ακόμα δεν έχει παρουσιαστεί ΚΑΝΕΝΑΣ!!!

 

Fanboy δεν είμαι καμίας εταιρίας. Την δουλειά μου και τα χόμπι μου θέλω να κάνω με το κινητό. Χέστηκα για τις εταιρίες και τις μάρκες. Κακομαθημένο παιδάκι είμαι;

 

Υ.Σ. Ξέρεις πολλούς τυπικούς χρήστες που έχουν κάνει ακόμα και κολλήσεις σε κάρτες γραφικών για να ενεργοποιήσουν, απενεργοποιημένες λειτουργίες της (ωραία χρόνια);

Link to comment
Share on other sites

Η ευχρηστια των ixxxxx προϊοντων, ειναι ενα απο τα βασικα στοιχεια, για τα οποια εχουν γινει τοσο δημοφιλη.

Προσωπικα, προϊοντα Apple παρα πολυ δυσκολα θα αγορασω, για προσωπικους λογους, που εχουν τις ριζες τους σχεδον απο τοτε που δημιουργηθηκε η εταιρεια αυτη. Τη θαυμαζω για τα καινοτομα προϊοντα της, αλλα δε γουσταρω την πολιτικη σχετικα με την αποκλειστικοτητα, οπως και τις εξωφρενικες τιμες της.

Πριν αρκετα χρονια, ημουν σε ενα Apple store, στις ΗΠΑ, οπου ειχε 2 laptop τα οποια ειχαν διαφορα τιμης, 200$. Η μονη τους διαφορα, οπως επιβεβαιωσε και ο πωλητης, ηταν 1 (ΕΝΑ) GB RAM :blink::blink::blink::cry::cry::cry::X:X Εκει μπηκε η ταφοπλακα.

 

Στα δικα μας τωρα. Πολυ ενδιαφερουσα η leaked ICS και μακαρι να την φερουν σε 100% λειτουργισιμη μορφη οι devs.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,σημερα αγορασα και εγω το κινητο με το λαπντοκ...σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο το κινητο αλλα θα ηθελα λιγο τις γνωσεις σας...

1ον,η οθονη ενω εχει πολυ καλα χρωματα και πολυ καλη αναλυση φαινεται να κανει σαν πιξελιασμα-πλεγμα ειναι και σε σας η ειναι καποιο προβλημα της συσκευης?

2ον,εχω πολυ λαγκ σε αρκετες φασεις οπως επισης και αν απο καποια σελιδα πατησω το βιντεο του youtube και ανοιξει η σελιδα στο yutube δεν παιζει γραφοντας αδυναμια ενω απο την εφαρμογη παιζει κανονικα...

3ον,με τα μνμ υπαρχει κατι για 160χαρακτηρες και πως αποθηκευονται οι επαφες στην συσκευη χωρις να χρειαζεται να κανει συνχρονισμο με καποιο λογαριασμο ? σιγουρα θα εχω πολλες ερωτησεις ακομα για αυτο αν υπαρχει καποιος οδηγος θα με βοηθουσε πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλόριζικο!

1)Πλέγμα δεν έχω δει, μια χαρα οθόνη εχει

2)προσπάθησε να κανείς επαν εγκατάσταση το τελευταίο flashplayer

3)εγω χρησιμοποιώ το GoSMS με υποστήριξη 160 χαρακτήρων.τις επαφές σε ρωτάει αν θες να τις αποθηκεύουν στο τηλέφωνο ή στο gmail σου.μπορεις να τις κανείς και εισαγωγή απο VCF αρχείο.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα. Οπως εχω γραψει και σε προηγουμενα ποστ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το κινητο και απο το lapdock για τις χρησεις που τους κανω. Τα μονα παραπονα, οπως προειπα, ειναι το σημα και η καμερα. Το σημα δεν ξερω αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο απο αλλες μαρκες αλλα σε σχεση με το motorola defy που ειχα πριν ειναι σαφως κατωτερο σε οριακη ληψη.

Η ερωτηση μου ειναι οσον αφορα στην φωτογραφικη. Οποτε παω να βγαλω με φλας υπερφωτιζει τοσο το αντικειμενο που βγαινει ενα ασπρο πραγμα, ακομα και σε αποσταση 2 μετρων. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Διορθωνεται καπως? Επειτα τραβαω μια φωτο και βγαινει χαλια και μετα απο 10 δευτερολεπτα τραβαω την ιδια και βγαινει με ζωντανα χρωματα και ικανοποιητικη. Το atrix ειναι ελληνικο και αναβαθμισμενο, οχι root κτλ.

Υπαρχει καποια λυση για τις φωτο?

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλόριζικο!

1)Πλέγμα δεν έχω δει, μια χαρα οθόνη εχει

2)προσπάθησε να κανείς επαν εγκατάσταση το τελευταίο flashplayer

3)εγω χρησιμοποιώ το GoSMS με υποστήριξη 160 χαρακτήρων.τις επαφές σε ρωτάει αν θες να τις αποθηκεύουν στο τηλέφωνο ή στο gmail σου.μπορεις να τις κανείς και εισαγωγή απο VCF αρχε

 

η οθονη δεν ειναι smooth(ο κυκλος κανει δοντια) δεν ξερω αν μπορω να το εξηγησω καλα...

ενα μαμα αδειο ατριξ τι ποσοστο πρεπει να εχει στο benchmark???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , αλήθεια υπάρχει κανενας οδηγός απο Α-Ω για το πως μπορούμε να μεταβούμε στην leak εκδοση του ICS? Αν και πρώορο ακόμη , μέχρι τουλάχιστον να βελτιστοποιηθεί το συγκεκριμένο firmware, ωστόσο κάποια στιγμή αρκετοί απο εμάς θα αναγκαστούμε να πάμε στη συγκεκριμένη έκδοση. Είναι πολύ σημαντικό ότι για τους κατόχους του lapdock η εφαρμογή webtop αναβαθμίζεται αισθητά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...