Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και πιο καινούργιος...

 

Grc_greek NT 2010.12

released 2011.01.24

 

α ωραια, θα το βαλω τοτε...σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

dimkit ευχαριστούμε για το mini-review του Don't Panic. ;)

 

Συνεχίζω να πιστεύω ότι το Navigon είναι το καλύτερο στην κατηγορία Android, ειδικά μόλις πάρει και αναβάθμιση στους νεότερους χάρτες, μιας και οι χάρτες της Navteq βελτιώνονται συνέχεια με πολύ γρήγορους ρυθμούς πλέον.

 

Θα ήθελα αισθητά καλύτερες δρομολογήσεις στο πανέμορφο και εντυπωσιακό Sygic Aura, που απ'ότι διαβάζω δεν βελτιώνονται γι'αυτό και δεν το έχω εγκατεστημένο πλέον.

 

Περιμένω κι εγώ με ανυπομονησία Garmin Android, αλλά μάλλον θα αργήσει λόγω της αποκλειστικότητας στην Asus..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χτες σε Χ8 το iGo. Πολύ γρήγορο, κλείδωσε στο λεπτό και δεν έχασε σήμα καθόλου. Δεν ήταν καμιά φοβερά δύσκολη διαδρομή αλλά έμεινα ευχαριστημένος απόλυτα. Δεν μπορώ να ψηφίσω γιατί δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο ώστε να συγκρίνω, αλλά δε νομίζω και να το αλλάξω σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Έγιναν μετακινησεις μυνημάτων από το παρόν topic στο Επίσημο για την πλοήγηση. Για πολλοστή φορά θα παρακαλέσω τα post σε αυτό το topic να ανταποκρίνονται στον τίτλο του θέματος. Για απορίες, σχόλια και ερωτήσεις απευθυνόμαστε στο topic που παραθέτω πιο πάνω.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το navigon αλλά είπα να δοκιμάσω και τότε τελευταίες εκδόσεις των υπολοίπων ανταγωνιστών. Δεν νομίζω να το αλλάξω τελικά, αλλά μου άφησε θετικές εντυπώσεις το sygic.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα πλοήγησης και είναι σε 3D μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει από πού θα το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα πλοήγησης και είναι σε 3D μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει από πού θα το κατεβάσω.

 

Τι ακριβως εννοεις? Το SYGIC AURA χρησημοποιει 3D accelarator αν εννοεις κατι τετοιο

 

Y.Γ. Προς οποιδηποτε admin , μπορω με καποιο τροπο να προσθέσω και το don't panic στην δημοσκοπηση?

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε αναφέρει πολλές φορές όμως ότι οι δημοσκοπήσεις που υπάρχουν στο forum, είναι μόνο μία ένδειξη για τη γνώμη των μελών που συμμετέχουν στα αντίστοιχα topics/forums. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα από αυτές. Με ποιά κριτήρια ψηφίζουν τα μέλη, είναι επίσης μια άλλη συζήτηση. Μείνετε στο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Το παιδί που λέει για 3D προφανώς εννοεί για χάρτες που περιέχουν 3D εικόνες ή κτίσματα όπως το NDRIVE.

 

Όσο για τα προγράμματα που λέτε, ένα που είναι εκτός ψηφοφορίας και εκτός επίσης υποστήριξης για android είναι το sygic mobile maps (όχι aura) που παίρνει χάρτες CIT και ΤΑ.

 

Ψάχτε το και θα αλλάξετε γνώμη. :rolleyes:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
...ένα που είναι εκτός ψηφοφορίας και εκτός επίσης υποστήριξης για android είναι το sygic mobile maps (όχι aura) που παίρνει χάρτες CIT και ΤΑ.

 

...και Navteq.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι....φυσικα...και σε αυτην τη δημοσκοπηση παρατηρειται το θλιβερο νεοελληνικο φαινομενο ο καθενας να θεωρει οτι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης ειναι αυτο που καταφερε και περασε στο κινητο του. Αντι καποιος να τα εχει δοκιμασει σχεδον ολα τα προαναφερθεντα και μετα να κανει συγκριση, τρεχει γεματος απο περηφάνεια να δηλωσει οτι το δικο του ειναι καλυτερο απο του γειτονα. ΔΕΝ ειναι δυνατον να υπαρχει εστω και ενας κατοικος αυτου του πλανητη, με σωας τα φρενας, που να εχει τοποθετησει στη συσκευη του πχ το Aura και το ξενερωτο nDrive ή το ελεεινο CoPilot και να μην εχει ψηφισει το πρωτο! Χθες κιόλας, πηρα ενα Optimus Me ενος γνωστου, που του ειχε περασει με χιλια ζορια ενα "δωρεαν" CoPilot και του εβαλα ενα Aura που δουλεψε (προς εκπληξη μου) σωστα. Ο ανθρωπος εμεινε με το στομα ανοιχτο και με τα μάτια γουρλωμενα!

 

Νεοέλληνες, η δημοσκοπηση αυτου του thread λεει να ψηφισουμε ποιο ειναι συγκριτικά το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης και ΟΧΙ ποιο εχουμε στο δικο μας κινητο!

 

φιλε χακι εχω και δουλευω τα <navigon> ndrive>igo> dond panic> σε πληροφορω οτι το ndrive δεν ειναι καθολου ξενεροτο ειναι πολυ καλο αλλα κορυφη και καλυτερο απο τα 4 που εχω ειναι το navigon για μενα κατα την γνωμη μου :):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει το Ndrive (οι χάλια δρομολογήσεις που προαναφέρθηκαν) και το Navigon ( που να δεν έχεις τη γλώσσα του τηλεφώνου στα ελληνικά , δέν... ).

Εκ των 2 προτιμώ το Ndrive αν και κανένα δεν με καλύπτει.

Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

iGO

http://s1.directupload.net/images/110528/udqcyw9g.png

Ασχολούμε τουλάχιστον 7 χρόνια μα τα GPS από τότε που ο πρώτος χάρτης ήταν μονό για Αθήνα και δεν είχε καν μονοδρομήσεις. Η γνώμη μου για το πρόγραμμα είναι μια iGO *** που δεν είναι τυχαίο που 5 εταιρείες βγάζουν χάρτες για το iGO!!! GreeceCI - GreeceDS - GreeceEP - GreeceNV - GreeceTA. Ο ένας με τον άλλων εχουν μικρές διαφορές. Όσο αναφορά για το iGO πιστεύω ότι έχει τα καλύτερα γραφικά, και σε αυτό συμβάλει το 3D ΠΕΡΗΒΑΛΟΝ....!!!και το ανάγλυφο του εδάφους...!!!!

Ομολογώ βεβαίως ότι τα προγράμματα είναι σαν της ΓΥΝΑΙΚΕΣ, σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι. Άλλα αν ασχοληθείς με το iGO θα καταλάβεις ότι έχει ένα υπέροχο περιβάλλων με πολλές βοήθειες και δυνατότητες για το ταξίδι, και φυσικά τους καλύτερους ΧΑΡΤΕΣ..!!!

http://s1.directupload.net/images/110528/db4t3u9c.pnghttp://s1.directupload.net/images/110528/q5ugtj4z.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

αδικα προσπαθεις φιλε

το igo δεν πωλειται

 

H Photo που βλέπεις παραπάνω είναι από το δικό μου τηλέφωνο LG p990 2X;), τώρα τι θέλει να πει ο ποιητής με το ( αδικα προσπαθείς φίλε ) δεν καταλαβαίνω...!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Aura δεν παίζει στο κινητό μου! Θέλει 3D acceleration!! :(

 

Τα αλλα 4 τα έχω εγκατεστημένα! Προτιμώ με σειρά:

1)iGO

2)Navigon

3)CoPilot

4)nDrive

 

Πιο συγκεκριμένα το iGO το θεωρώ καλύτερο απόλα αν k στην συσκευή μου(joy845) ψιλοσερνετε!

Το navigon(2.6.1) είναι το πιο γρήγορο αλλα δεν έχει πολλές επιλογές,σαν demo είναι... :p

Το copilot δεν έχει καλους χάρτες!

K τέλος το nDrive ενώ έχει καλο menu με αρκετές επιλογές k καλους χάρτες,τουλάχιστον σε μένα αργεί πολύ k να κλειδώσει με δορυφόρο αλλα k να δεχτεί σήμα! Πάντα όταν μου λέει στρίψε εδώ,εγώ έχω περάσει κατά ένα τετράγωνο την στροφή!! :angry: Εάν είχε πιο γρηγορη ανταπόκριση,θα ήταν πρώτο στην λίστα! Δυστυχώς όμως,το πρόβλημα αυτό μου καθιστά αδύνατη την πλοήγηση!!

 

Τέλος να πω πως δεν έχω εμπειρία με κανονικές συσκευές πλοήγησης! Μέσω τον κινητών πάντως k ειδικά android που χρησιμοποιώ,έχω καταλάβει πως τα προγράμματα αυτά είναι για έκτακτη ανάγκη! Πάντα(από τότε που πήρα το πρώτο μου αμάξι)έχω k κανονικό χαρτί στο ντουλαπακι! ;) K τις Αθηνας αλλα k τις Ελλάδoς. Άσε που όσο πιο πολύ χρησιμοποιούμε την τεχνολογία,τόσο πιο πολύ σταματάει να δουλεύει το μυαλό μας..... :)

Edited by Tribal21
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Παρόλα αυτά δουλεύει κανονικά στο Android αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

K τέλος το nDrive ενώ έχει καλο menu με αρκετές επιλογές k καλους χάρτες,τουλάχιστον σε μένα αργεί πολύ k να κλειδώσει με δορυφόρο αλλα k να δεχτεί σήμα!

 

Αν θες γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Η γραφή τύπου sms έχει απαγορευτεί μαζί με τα greeklish. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Aura δεν παίζει στο κινητό μου! Θέλει 3D acceleration!! :(

 

Τα αλλα 4 τα έχω εγκατεστημένα! Προτιμώ με σειρά:

1)iGO

2)Navigon

3)CoPilot

4)nDrive

 

Πιο συγκεκριμένα το iGO το θεωρώ καλύτερο απόλα αν k στην συσκευή μου(joy845) ψιλοσερνετε!

Το navigon(2.6.1) είναι το πιο γρήγορο αλλα δεν έχει πολλές επιλογές,σαν demo είναι... :p

Το copilot δεν έχει καλους χάρτες!

K τέλος το nDrive ενώ έχει καλο menu με αρκετές επιλογές k καλους χάρτες,τουλάχιστον σε μένα αργεί πολύ k να κλειδώσει με δορυφόρο αλλα k να δεχτεί σήμα! Πάντα όταν μου λέει στρίψε εδώ,εγώ έχω περάσει κατά ένα τετράγωνο την στροφή!! :angry: Εάν είχε πιο γρηγορη ανταπόκριση,θα ήταν πρώτο στην λίστα! Δυστυχώς όμως,το πρόβλημα αυτό μου καθιστά αδύνατη την πλοήγηση!!

 

Τέλος να πω πως δεν έχω εμπειρία με κανονικές συσκευές πλοήγησης! Μέσω τον κινητών πάντως k ειδικά android που χρησιμοποιώ,έχω καταλάβει πως τα προγράμματα αυτά είναι για έκτακτη ανάγκη! Πάντα(από τότε που πήρα το πρώτο μου αμάξι)έχω k κανονικό χαρτί στο ντουλαπακι! ;) K τις Αθηνας αλλα k τις Ελλάδoς. Άσε που όσο πιο πολύ χρησιμοποιούμε την τεχνολογία,τόσο πιο πολύ σταματάει να δουλεύει το μυαλό μας..... :)

 

Να κάνω και λίγη πλακά (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΙΟΥΜΟΡ) και πιάνοντας από το τελευταίο που είπες (Άσε που όσο πιο πολύ χρησιμοποιούμε την τεχνολογία,τόσο πιο πολύ σταματάει να δουλεύει το μυαλό μας) άσε και τον χαρτί και ρώτα στο δρόμο όποιων βρεις, οπότε ερχόμαστε σε επαφή με ανθρώπους και ότι αυτό συνεπάγεται . Απλά....ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...