Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

Πετρο χαλκιδεος βλεπω κι εσυ :D ναι το igo ειναι απο τα καλυτερα για android που κυκλοφορουν αυτην τη στιγμη και αρκετα αξιοπιστο,απλα θελει συσκευες με μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ ((οπως πχ το desire σου) γιατι ειναι λιγο βαρυ σαν εφαρμογη και σε συσκευες με μικροτερους επεξεργαστες θα ψιλοαργει.

 

εγω δεν εχω προσεξει κατι τετοιο.δηλαδη χρησιμοποιω igo 8.4.2 και παρολο που το wildfire εχει μονο 528 επεξεργαστη,δουλευει ταχυτατα και δεν μου εχει κολλησει ποτε,χαρτες υπαρχουν απο πολλες εταιριες και γενικα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο για android

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω δεν εχω προσεξει κατι τετοιο.δηλαδη χρησιμοποιω igo 8.4.2 και παρολο που το wildfire εχει μονο 528 επεξεργαστη,δουλευει ταχυτατα και δεν μου εχει κολλησει ποτε,χαρτες υπαρχουν απο πολλες εταιριες και γενικα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο για android
Δεν ειπα οτι δεν τρεχει,απλα υπαρχει ενα σχετικο lag στη λειτουργια του,πραγμα που θα το διαπιστωσεις αν το δεις να τρεχει σε ενα ταχυτερο τηλεφωνο και για να μην παρεξηγηθω,σου λεω οτι ειμαι κι εγω fun του igo το οποιο μαλιστα χρησιμοποιω πολυ καιρο (αν και τελευταια εχει αρχισει να με κερδιζει το aura) :up:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν τρεχει,απλα υπαρχει ενα σχετικο lag στη λειτουργια του,πραγμα που θα το διαπιστωσεις αν το δεις να τρεχει σε ενα ταχυτερο τηλεφωνο και για να μην παρεξηγηθω,σου λεω οτι ειμαι κι εγω fun του igo το οποιο μαλιστα χρησιμοποιω πολυ καιρο (αν και τελευταια εχει αρχισει να με κερδιζει το aura) :up:

 

Γειά σου συντοπίτη μου!

Για το aura έχω ακούσει ότι δεν έχει πολύ καλή ανταπόκριση αλλά έχει πολυ εντυπωσιακα γραφικα...;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου συντοπίτη μου!

Για το aura έχω ακούσει ότι δεν έχει πολύ καλή ανταπόκριση αλλά έχει πολυ εντυπωσιακα γραφικα...;;

Πετρο ειναι καλο,το εχω δοκιμασει αρκετα κι οσο για τα γραφικα του οντως ειναι παρα πολυ καλα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, ειμαι απόλυτος... Τον καλυτερο Ελληνικο χαρτη τον εχει το Garmin.. Μιλαω για τον χάρτη και οχι για το προγραμμα..

Τρελη λεπτομερια. Εχει ακομα και τους χωματόδρομους στο χωριο μου, φτιάχνετε απο Ελληνες, και ενημερώνετε καθε 3-4 μήνες..

Κριμα που δεν υπαρχει για androit... Μονο σε iphone προς το παρών.

 

Ερ.

Πιο θα συστήναμε ως το προγραμμα με τον καλυτερο Ελληνικο χαρτη απο τα παραπάνω;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά από τότε που έβαλα το sygic Aura δεν το αλλάζω με τίποτα!

Μετά όλα τα υπόλοιπα....

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα στην αρχή το Navigon, μετά έβαλα το Aura να το δοκιμάσω γιατί άκουγα καλά λόγια. Όντως έχει πολύ καλά γραφικά αλλά το μενού και γενικά το πρόγραμμα δεν scrollaρει καλά σε μερικά σημεία και οι διαδρομές δεν είναι ο,τι καλύτερο :wacko:

Έτσι ξαναέβαλα το Navigon (το 3.5.3 για την ακρίβεια με augmented reality) και όλα οκ.;)

Link to comment
Share on other sites

Πιο θα προτινες ως το προγραμμα με τον καλυτερο Ελληνικο χαρτη απο τα παραπάνω;

 

Αυτή όντως είναι η καλύτερη ερώτηση, οι γνώστες του θέματος τί απαντούν ;

 

ΥΓ. Έβαλα και δοκίμασα το Sygic Mobile Maps 10 στο Motorola Defy και το αποτέλεσμα ήταν παραπάνω από απογοητευτικό.....

Πολύ αργό interface με σαφείς ενδείξεις ότι δεν του "κάθεται" καλά σαν πρόγραμμα.

Επίσης με το καλημέρα είδα δρόμους να εμφανίζονται με λάθος ονομασία .

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αυτή όντως είναι η καλύτερη ερώτηση, οι γνώστες του θέματος τί απαντούν ;

 

ΥΓ. Έβαλα και δοκίμασα το Sygic Mobile Maps 10 στο Motorola Defy και το αποτέλεσμα ήταν παραπάνω από απογοητευτικό.....

Πολύ αργό interface με σαφείς ενδείξεις ότι δεν του "κάθεται" καλά σαν πρόγραμμα.

Επίσης με το καλημέρα είδα δρόμους να εμφανίζονται με λάθος ονομασία .

 

Εγώ ξεκίνησα με το Aura (πολυ καλά γραφικά, αλλά από ουσία... πολλά κολλήματα) στη συνέχεια δοκίμασα το copilot (κανει τη δουλειά του πάρα πολυ καλά) και τώρα δοκιμάζω το ndrive το οποίο επίσης κάνει πάρα πολυ καλά τη δουλειά του!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκίνησα με το Aura (πολυ καλά γραφικά, αλλά από ουσία... πολλά κολλήματα) στη συνέχεια δοκίμασα το copilot (κανει τη δουλειά του πάρα πολυ καλά) και τώρα δοκιμάζω το ndrive το οποίο επίσης κάνει πάρα πολυ καλά τη δουλειά του!
Αν βαλεις την τελευταια εκδοση του aura παει σφαιρα,δεν υπαρχουν κολληματα και κρασαρισματα ουτε κατα διανοια.

Εχω τις καλυτερες εντυπωσεις ως στιγμης απο το aura,πολυ καλους χαρτες,ταχυτατο,αψογη λειτουργια,φοβερα γραφικα.Tο εκανα δοκιμη εχθες εχοντας διπλα δυo αλλες συσκευες,η μια android με navigon 3.5.3 και η αλλη pda (mioP560) με destinator 7,εδωσε ρεστα το aura!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις την τελευταια εκδοση του aura παει σφαιρα,δεν υπαρχουν κολληματα και κρασαρισματα ουτε κατα διανοια.

Εχω τις καλυτερες εντυπωσεις ως στιγμης απο το aura,πολυ καλους χαρτες,ταχυτατο,αψογη λειτουργια,φοβερα γραφικα.Tο εκανα δοκιμη εχθες εχοντας διπλα δυo αλλες συσκευες,η μια android με navigon 3.5.3 και η αλλη pda (mioP560) με destinator 7,εδωσε ρεστα το aura!!!!

 

Φίλε Πάρη δύο ερωτήσεις :

1. Τί κινητό android έχεις και με τί έκδοση λειτουργικού 1.6, 2.1, ή 2.2 froyo, από περιέργεια μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του.

2. Ποιά είναι η έκδοση aura που έβαλες και σου δούλεψε τέλεια ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάρη δύο ερωτήσεις :

1. Τί κινητό android έχεις και με τί έκδοση λειτουργικού 1.6, 2.1, ή 2.2 froyo, από περιέργεια μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του.

2. Ποιά είναι η έκδοση aura που έβαλες και σου δούλεψε τέλεια ;

Σταυρο εχω την v2.1.2 του aura,αυτη που εχει το market στο δικο μου το galaxy s εκανε κρασαρισματα.Ειμαι με 2.2.1 στο galaxy s και στο αλλο μου android που εκανα τις δοκιμες εχω 2.2 froyo (galaxy-i7500)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με aura v2.1.2 ειμαι και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις..γραφικα τρελα και σφαιρατο χωρις κολληματα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μετα που θα περάσουν 7 μέρες στο aura τι κάνετε?
και 70 χρονια να περασουν προβλημα δεν εχουμε ;)..αγορασμενο το εχουμε :p
Link to comment
Share on other sites

κι εγω με aura v2.1.2 ειμαι και εχω τις καλυτερες εντυπωσεις..γραφικα τρελα και σφαιρατο χωρις κολληματα :)

 

σε εμενα σε galaxy s και κολληματα εχει ,και ουτε καλο στιγμα εχει **μωτο!!!.

Μου αρεσει πολυ σαν προγραμμα αλλα τι να κανω ? λετε να φταιει που εχω την custom rom του Darky ή οτι δεν ειναι αγορασμενο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δοκιμάζοντας το Sygic Aura διαπίστωσα ένα μεγάλο του μειονέκτημα,

σε πολλούς κεντρικούς αλλά και συνοικιακούς δρόμους της περιοχής μου (ένας από τους μεγαλύτερους δήμους της Αθήνας) αλλά και γειτονικών μου περιοχών ΔΕΝ δίνει αρίθμηση, ενώ ο ανταγωνισμός του (π.χ. iGo) για τα ίδια σημεία δίνει κανονικά.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ρε παιδια εγω που εχω το Optimus one ποιο λετε ειναι το καλυτερο προγραμμα για αυτο? :)

Εμενε με ενδιαφερει να μην εχει κοληματα κ να ειναι οκ ολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ NAvigon θα έλεγα.. Πολύ γρήγορο, ειδικά σε επαναπροσδιορισμό διαδρομής. Μια ερώτηση μόνο: κάποιο πρόγραμμα που να έχει αποκλεισμό Δακτυλίου (εκτός από διοδίων) υπάρχει;;; Πολύ σημαντικό αυτό.. Το έχει κάποιο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...