Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Παίδες ενδιαφέρεται κανείς για αγορά του κινητού; Είναι σε άριστη κατάσταση και το δίνω στο κουτί του μαζί με όλα τα παρελκόμενα της συσκευασίας, μια βάση αυτοκινήτου αυθεντική lg, θήκη casemate (με μικρές φθορές στις γωνίες), καρτούλα nokia 4 gb, πρόγραμμα πλοήγησης NDrive 10 αυθεντικό και ένα ασύρματο ρούτερ thomson δώρο. Όλα 120 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ! Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο περίπου ένα μήνα με Django ManoucheX και Kernel king of birds, οι κριτικές μου δεν είναι και οι καλύτερες..Το κινητο κολλάει αρκετά, αργεί και όταν μπαίνω στο ιντερνετ με δεδομένα πρεπει να κανω υπομονη κανα 5λεπτο για να λειτουργησει απροβληματιστα...Δεν τιο περιμενα κι εχω απογοητευτεί... Με τη μπαταρια δεν έχω κανενα προβλημα και η καμερα σχετικα καλή.. Προτείνετε να βάλω την the rom? υπάρχει κάποια άλλη ιδέα στεθερής και αξιόπιστης rom - καλύτερης απο την DMX? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο περίπου ένα μήνα με Django ManoucheX και Kernel king of birds, οι κριτικές μου δεν είναι και οι καλύτερες..Το κινητο κολλάει αρκετά, αργεί και όταν μπαίνω στο ιντερνετ με δεδομένα πρεπει να κανω υπομονη κανα 5λεπτο για να λειτουργησει απροβληματιστα...Δεν τιο περιμενα κι εχω απογοητευτεί... Με τη μπαταρια δεν έχω κανενα προβλημα και η καμερα σχετικα καλή.. Προτείνετε να βάλω την the rom? υπάρχει κάποια άλλη ιδέα στεθερής και αξιόπιστης rom - καλύτερης απο την DMX? Ευχαριστώ πολύ!

 

Κανείς???:whistle::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Η the rom του Tonyp είναι πολύ smooth με καλη διαρκεια μπαταρίας λίγο προβληματική camera(μπορείς να flashαρεις επιπλέον την feav"s κάμερα που θα βρεις στο xda).Τη χρησιμοποιώ απο όταν βγήκε και είμαι ευχαριστημένος.Επίσης σύντομα πιστεύω ο Tonyp θα βγάλει και cm11 η όποια σε συνδυασμό με το νεο kernel που ετοιμάζει ο pegnus 77 λογικά θα πετάει.Πάντως προς το παρον η cm10.2 the rom ειναι οτι καλυτερο πιστεύω......
Link to comment
Share on other sites

Η the rom του Tonyp είναι πολύ smooth με καλη διαρκεια μπαταρίας λίγο προβληματική camera(μπορείς να flashαρεις επιπλέον την feav"s κάμερα που θα βρεις στο xda).Τη χρησιμοποιώ απο όταν βγήκε και είμαι ευχαριστημένος.Επίσης σύντομα πιστεύω ο Tonyp θα βγάλει και cm11 η όποια σε συνδυασμό με το νεο kernel που ετοιμάζει ο pegnus 77 λογικά θα πετάει.Πάντως προς το παρον η cm10.2 the rom ειναι οτι καλυτερο πιστεύω......

 

Μηπως υπάρχει θεμα με το bluetooth σε αυτη την rom?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλώ να μου στειλεις link να μπω να το κανω τωρα γιατι η dmx που εχω με εχει φτασει στα ορια μου....:wacko: :confused: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλώ να μου στειλεις link να μπω να το κανω τωρα γιατι η dmx που εχω με εχει φτασει στα ορια μου....:wacko: :confused: :cry:

Μπές xda και θα τα βρείς όλα. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω Links

Link to comment
Share on other sites

Μπές xda και θα τα βρείς όλα. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω Links

 

Οκ, δεν πειράζει, σ'ευχαριστω πολύ και μόνο για τον χρόνο σου... ήδη κατεβαζω την the rom build 26.. kernel χρησιμοποιω το king of birds 0.7..λες να βαλω τον pengus?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, δεν πειράζει, σ'ευχαριστω πολύ και μόνο για τον χρόνο σου... ήδη κατεβαζω την the rom build 26.. kernel χρησιμοποιω το king of birds 0.7..λες να βαλω τον pengus?

Εννοείται αυτό!Με το που φλασάρεις την Rom αυτόματα θα βάλει και τον kernel.είναι ήδη ενσωματωμένος!

Μην ξεχάσεις την κάμερα του feav!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται αυτό!Με το που φλασάρεις την Rom αυτόματα θα βάλει και τον kernel.είναι ήδη ενσωματωμένος!

Μην ξεχάσεις την κάμερα του feav!

 

Εγκατεστησα rom και kernel ... προς το παρον, τα πρωτα δεκα λεπτα ειναι πολύ καλα!!!:shifty: Την καμερα που την βρισκω??:cool:

Link to comment
Share on other sites

CM 10.2 TonyP The ROM Build 26 + Pengus Kernel + Feav Camera = Win!!!

 

Ερώτηση αυτό κατεβάζουμε για κερνερλ??? 3.1 Kernel (only newbl)

και η κάμερα που λες δεν βρίσκω για 10.2

Κάποια βοήθεια ??

Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

O 3.1 kernel είναι ακόμα ασταθής. Αφήνετε τον kernel που έχει η rom.

Η καμέρα βρίσκεται μεσα στην καρτέλα του Android Development του XDA

Link to comment
Share on other sites

O 3.1 kernel είναι ακόμα ασταθής. Αφήνετε τον kernel που έχει η rom.

Η καμέρα βρίσκεται μεσα στην καρτέλα του Android Development του XDA

 

 

δεν την βρίσκω την κάμερα

Edited by intergrale
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!Πηγα και γω απο dmx 1.6.5 σε The ROM του tonyp γιατι ειχε αρχισει να μου κανει νερα η dmx αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..πηρα ολικο backup απο twrp για να κρατησω επαφες σημειωσεις και μηνυματα και οταν κανω restore το data απο twrp το κινητο κολλαει στο logo του android πριν ανοιξει και δεν ανοιγει...τι μπορω να κανω για να παρω εστω τις επαφες?
Link to comment
Share on other sites

Κάνε backup μονο τις εφαρμογές σου γιατί θα εχεις προβλημα.......λόγω του οτι πας απο 4.0 σε 4.3.......οι επαφες έτσι κι αλλιως υπαρχουν στο λογαριασμό google και δε χάνονται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με την βοήθεια του All-In-One Toolkit ξεκίνησα το τηλέφωνο από offcial ice cream σε cwm 5.0.2.8 και προσπάθησα αρκετές φορές να περάσω την THEROM αλλά δεν γινόταν τπτ μετά τα reboot ξεκίναγε πάλι σε cwm σαν να μην έχει περάσει τπτ. Με την ίδια διαδικασία πέρασα cm 10.1 χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά θέλω να βάλω την ThE ROm ....τι μπορεί να φταίει;
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Eνα μηνα με την dmx 1.6.5 Final, ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ, ετσι ξαναγυρισα στην dmx 1.6.2. που σε εμένα τρέχει με 1.000;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του All-In-One Toolkit ξεκίνησα το τηλέφωνο από offcial ice cream σε cwm 5.0.2.8 και προσπάθησα αρκετές φορές να περάσω την THEROM αλλά δεν γινόταν τπτ μετά τα reboot ξεκίναγε πάλι σε cwm σαν να μην έχει περάσει τπτ. Με την ίδια διαδικασία πέρασα cm 10.1 χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά θέλω να βάλω την ThE ROm ....τι μπορεί να φταίει;

 

Πέρνα πάλι τον νέο bootloader με το πρόγραμμα και reflash ..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. Τελικά έφταιγε ότι διάλεγα παλιά διαμόρφωση ενώ το 10.2 θέλει την καινούργια.
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Βίδες το έκανα!!

Καλή φάση..

 

Πόσο εύκολο ήταν να αλλάξεις οθόνη? και από που, και πόσο την πήρες >?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολο ήταν να αλλάξεις οθόνη? και από που, και πόσο την πήρες >?

 

http://www.youtube.com/watch?v=-rXX7Rm4gnA

Αυτό έβλεπα..

22 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά ήταν το digitizer από το ebay..

Το πιο σπαστικό κομμάτι είναι η αφαίρεση του digitizer από τη βάση και η τοποθέτηση του καινούργιου με Double Sided Layer..

Νομίζω όμως μπορείς να βρεις το digitizer με τη βάση complete και να γλυτώσεις αυτό το στάδιο..

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...