Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Φυσικα βγαινεις "εκτος" εγγυησης φιλε μου.

 

 

 

Εγώ πάντως όταν πήγα το toshiba 2 φορες αντιπροσωπεία με αλλα windows επάνω δεν με έβγαλαν εκτος εγγύησης.Και όπως είπα εάν δεν υπάρχει κάτι ιδαίτερο στους ορους δεν μπορούν να στο βγάλουν εκτος εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως όταν πήγα το toshiba 2 φορες αντιπροσωπεία με αλλα windows επάνω δεν με έβγαλαν εκτος εγγύησης.Και όπως είπα εάν δεν υπάρχει κάτι ιδαίτερο στους ορους δεν μπορούν να στο βγάλουν εκτος εγγύησης.
Επεσες στην περιπτοση τοτε φιλε μου. Εχω ρωτησει και Hp και Acer και μου ειπαν αν το κανω χανω την εγγυηση. (βεβαια εγω το εκανα κι ας την εχασα.)
Link to comment
Share on other sites

Μπόρεσε κανείς να κάνει το update που βγάζει το lg pc suite;

Ολη μέρα σήμερα προσπαθεί χωρίς αποτέλεσμα..:p λές νά μάς ετοιμάζει καμία έκπληξη η lg?

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Ολη μέρα σήμερα προσπαθεί χωρίς αποτέλεσμα..:p λές νά μάς ετοιμάζει καμία έκπληξη η lg?
Το τελευταιο update ειναι το V10B. Εγω το εχω κανει εδω και μερες, εσεις δεν μπορειτε? Μηπως κολλησε το κεντρο τους για λιγο, ξαναπροσπαθηστε και θα σας το κατεβασει καποια στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Επεσες στην περιπτοση τοτε φιλε μου. Εχω ρωτησει και Hp και Acer και μου ειπαν αν το κανω χανω την εγγυηση. (βεβαια εγω το εκανα κι ας την εχασα.)

 

Κ εγω την ιδια εντυπωση ειχα αλλα κ στο πλαισιο κ στην toshiba που ρωτησα για 2 διαφορετικα laptop μου ειπαν κ οι δυο οτι δεν εχει καμια σχεση το software με την εγγυηση...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μετα την απογευματινή αναβάθμιση του τηλεφώνου δυστυχώς δε μπορώ να κάνω με τίποτα συνχρονισμό του τηλεφώνου,είτε με το outlook αλλά και αδύνατον να κάνω αντίγραφο ασφαλείας με το suite...:(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μετα την απογευματινή αναβάθμιση του τηλεφώνου

 

η V10c vodafone γερμανιας ειναι η V10a της ελλαδας και η V10b ειναι η V10d της vodafone γερμανιας αρα απλα εχεις και εσυ πλεον την τελευταια αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή να ρωτήσω το εξής. Αγοράζω ένα laptop και επειδή το έκανα format και έβαλα linux η νεότερα windows βγαίνω εκτος εγγύησης? Έχει πάει ποτε κανεις το κινητό για service και του είπαν τέτοιο πράγμα? Υπάρχει κάπου στους ορους τις εγγύησης κάτι συγκεκριμένο?

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το αναλύσουμε παραπάνω. Ότι αναφέρω ισχύει. Από εκεί και πέρα, τα παράπονά σου στην εταιρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το εκτος εγγυησης ενταξει δεν ειναι ακριβως ετσι . Κανονας root δεν αλλαζεις τιποτα αλλο εκτος απο τα δικαιωματα κατι που μπορεις να τα επαναφερεις , δεν πειραζεις κατι ουσιαστικα .

 

φιλε μου μπορει κανοντας ροοτ να μην αλλαζεις κατι αλλα μπορεις να βαλεις καποιο προγραμμα το οποιο να αλλαζει αυτο κατι που μπορει να καταστρεψει κατι στο κινητο οποτε για αυτο χανεις την εγγυηση απλα ειναι πολυ ευκολο να το αλλαξεις και να βγαλεις το ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο εγω εχω την 10α ειναι η τελευτεα τελικα η οχι ?

Η τρέχουσα έκδοση τού LG PC Suite είναι v4.3.6. κάνοντας έλεγχο βρήσκει

τήν νέα v4.3.14...αλλά μένει εκεί χωρις νά ολοκληρώσει.

Ερώτηση; το έχει καταφέρει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Η τρέχουσα έκδοση τού LG PC Suite είναι v4.3.6. κάνοντας έλεγχο βρήσκει

τήν νέα v4.3.14...αλλά μένει εκεί χωρις νά ολοκληρώσει.

Ερώτηση; το έχει καταφέρει κανείς

 

Εγώ όχι...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ δεν έχω καταφέρει να ανβαβμίσω την έκδοση του PCsuite...

 

Nα ρωτήσω κάτι άλλο , όσοι έκαναν την αναβάθμιση του τηλεφώνου αντιμετώπισαν-αντιμετωπίζουν "πρόβλημα" με το συνχρονισμό τις συσκευής με το PC;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ δεν έχω καταφέρει να ανβαβμίσω την έκδοση του PCsuite...

 

Nα ρωτήσω κάτι άλλο , όσοι έκαναν την αναβάθμιση του τηλεφώνου αντιμετώπισαν-αντιμετωπίζουν "πρόβλημα" με το συνχρονισμό τις συσκευής με το PC;

 

Αυτό που είχα γράψει και πιο παλιά είναι ότι τις google επαφές δεν τις συγχρονίζει.

Συγχρονίζει μόνο τις υπόλοιπες.

Σε βίντεο, φωτογραφίες και μουσική δουλεύει κανονικά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα γράψει και πιο παλιά είναι ότι τις google επαφές δεν τις συγχρονίζει.

Συγχρονίζει μόνο τις υπόλοιπες.

Σε βίντεο, φωτογραφίες και μουσική δουλεύει κανονικά.

 

Εχεις βρεί κάποια λύση για αυτό;

 

Επισης παρατήρησα ότι δημιουργήθηκε και ενα καινούργιο εικονίδιο "Backup"!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρεί κάποια λύση για αυτό;

 

Επισης παρατήρησα ότι δημιουργήθηκε και ενα καινούργιο εικονίδιο "Backup"!

Χθες εκανα και εγω το update(χαθηκε το root)και μολις τωρα ειδα το εικονιδιο backup και παλι καλα που το εγραψες γιατι δεν θα ειχα παρει χαμπαρι..:lol:

Και δυστυχως τωρα δε μπορωνα το κανω root...Καμια ιδεα?

Edited by KAJWBTFE
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν ξέρω τι έχω ερωτευτεί περισσότερο το android η το Optimus ... !!! χαίρομαι ΤΟΣΟ πολύ που πούλησα το iphone μου καθώς βαριόμουν να κάνω το παραμικρό όταν το είχα... με το O2X μπαίνω internet, βγάζω φωτογραφίες, video, όποτε θέλω να στείλω κάτι στο pc απλά ανοίγω τον ftp server του android, όλα γρήγορα, όλα χωρίς crash χωρίς τίποτα... επαφές συγχρονισμένες με gmail, youtube στην ΟΘΟΝΑΡΑ του... ! το μόνο που μου την δίνει προς το παρόν είναι οτι μάλλον υπάρχουν πολλά ωραία προγραματάκια που για να τα ανακαλύψεις πρέπει απλά να είσαι τυχερός γιατι το market είναι λίγο μπάχαλο...

τα καλύτερα 250 ευρώ που έχω δώσει ποτέ μου !!! (250 πούλησα το 3G) ... :):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης παρατήρησα ότι δημιουργήθηκε και ενα καινούργιο εικονίδιο "Backup"!

 

Δεν θα έλεγα ότι αποτελεί και την καλύτερη λύση για backup πάντως. Περισσότερο προβλήματα διαβάζω παρά λύσεις από την ύπαρξή του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα ότι αποτελεί και την καλύτερη λύση για backup πάντως. Περισσότερο προβλήματα διαβάζω παρά λύσεις από την ύπαρξή του.

 

Τι εννοείς;;

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να οφείλετε αυτό για το μη συνχρονισμό με το PC;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς;;

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να οφείλετε αυτό για το μη συνχρονισμό με το PC;;

 

Πολύ πιθανό. Όλοι οι μάγειρες το πετάνε λόγω προβλημάτων που παρουσιάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα βγαινεις "εκτος" εγγυησης φιλε μου.

 

Παιδια δεν βγαινεις εκτος εγγυησης αμα πειραξεις το software κομματι .

 

Εκτος βγαινεις μονο με αλλαγες στο Hardware .

 

Root και rom αλλαζουν software οποτε καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση .

 

Αμα κανεις overclock τον επεξεργαστη βγαινεις εκτος . (αλλα τον επαναφερεις αμα θες να το πας για service και εισαι οκ)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν βγαινεις εκτος εγγυησης αμα πειραξεις το software κομματι .

 

Εκτος βγαινεις μονο με αλλαγες στο Hardware .

 

Root και rom αλλαζουν software οποτε καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση .

 

Αμα κανεις overclock τον επεξεργαστη βγαινεις εκτος . (αλλα τον επαναφερεις αμα θες να το πας για service και εισαι οκ)

Εγω εχω πει πιο πανω, τι μου ειπανε απο Hp και Acer. Αν δεν πιστευεις οτι λεω, παρε και ρωτα τους.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μηπως ξερετε να μου πειτε εδω και 2 μερες μενει στο status bar το εικονιδιο του συγχρονισμου και δεν φευγει με τπτ εχω κλεισει τα παντα παλι εκει αυτο τα ξαναανοιγω παλι δεν φευγει ξερετε που μπορω να το κοιταξω?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι μηπως ξερετε να μου πειτε εδω και 2 μερες μενει στο status bar το εικονιδιο του συγχρονισμου και δεν φευγει με τπτ εχω κλεισει τα παντα παλι εκει αυτο τα ξαναανοιγω παλι δεν φευγει ξερετε που μπορω να το κοιταξω?

 

Ρυθμίσεις/Λογαριασμοί & συγχρονισμός

Εκεί τσεκάρεις ή ξετσεκάρεις τον αυτόματο συγχρονισμό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/Λογαριασμοί & συγχρονισμός

Εκεί τσεκάρεις ή ξετσεκάρεις τον αυτόματο συγχρονισμό.

το εχω κανει αλλα δεν...
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...