Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κανένας να κολλάειη οθόνη του κινητού Δλδ μα πατάς και να μην κάνει τπτ και να πρέπει να πατήσεις home button για να ξεκολλήσει; πχ εμένα μου το κάνει μόλις ανοιξω το WiFi ή μετά από εγκατασταση/απεγκατασταση εφαρμογής πχ. το χει κανένας άλλος αυτό; τι μπορεί να είναι;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας να κολλάειη οθόνη του κινητού Δλδ μα πατάς και να μην κάνει τπτ και να πρέπει να πατήσεις home button για να ξεκολλήσει; πχ εμένα μου το κάνει μόλις ανοιξω το WiFi ή μετά από εγκατασταση/απεγκατασταση εφαρμογής πχ. το χει κανένας άλλος αυτό; τι μπορεί να είναι;

 

μαλλον δειγμα οτι δεν εχεις αρκετη μνημη ελευθερη και κολλαει το κινητο μεχρι να βρει τι να απελευθερωσει,ωστε να βρει χωρο να εκτελεσει την δωσμενη εφαρμογη.

 

Να πω κ κατι για τον φιλο πιο πανω που που του φαινεται υπερβολη το πυραυλος κτλ,αν βαλεις cm και αντι για 8mb ελευθερα,εχεις 100mb μονιμα ελευθερα στην μνημη σου,και αντι για 1000,τρεχεις στα 1400 τον επεξεργαστη(+40%,μιας και ειμαι μαθηματικος :p),τοτε πιστεψε με θα δεις μεγαλη διαφορα!Δεν μουρλαθηκαμε ξαφνικα οσοι βαλαμε κ λεμε πραγματα που δεν υπαρχουν...

Edited by batman_13
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Μα εχω μνημη 100mb ελευθερη σχεδόν πάντα. Και όσο και να το αφήσεις δε ξεκολλάει αν δεν πατησεις home button

Εχω autokiller για τη μνημη και το elixir μου δειχνει 80-100mb μνημης.

Επισης καπου καπου κανει restart Μονο του. ολα αυτα μετα το κόλημα που εφαγε οταν πηγα να κανω update και τελικα το εκανα Update χειροκινητα με τη βοηθεια του agekalp

Edited by georkouk
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Μα εχω μνημη 100mb ελευθερη σχεδόν πάντα. Και όσο και να το αφήσεις δε ξεκολλάει αν δεν πατησεις home button

Εχω autokiller για τη μνημη και το elixir μου δειχνει 80-100mb μνημης.

Επισης καπου καπου κανει restart Μονο του. ολα αυτα μετα το κόλημα που εφαγε οταν πηγα να κανω update και τελικα το εκανα Update χειροκινητα με τη βοηθεια του agekalp

 

Μάλλον κάτι δεν έκατσε καλά στην αναβάθμιση δεν εξηγείται αλλιώς , μιας και μέχρι προχθές που είχα 20l δεν είχα κάτι παρόμοιο. Σκοπίμως δεν έκανα το ΟΤΑ μιας και άκουσα από πολλούς πως είχαν προβλήματα.

Τελικά κατέληξα πως με το 2x η custom rom είναι μονόδρομος. Πραγματικά το τηλέφωνο απελευθερώνεται και είναι σαν να έχεις άλλη συσκευή, έχει καλές δυνατότητες η συσκευή που η LG αδυνατεί να τις εκμεταλευτεί και να μας τις δώσει με το λογισμικό της.

Ευτυχώς που η διαδικασία για αλλαγή ρομ είναι πανεύκολη πλέον κι έτσι δεν υπάρχει θέμα. Προσωπικά , το βλέπω απιθανο να ξαναβάλω στοκ ρομ για όσο έχω αυτό το τηλέφωνο μιας και με την cm7 βλέπω πως δουλεύει άψογα το τηλέφωνο. Περιμένω να δω πως θα πάει και στην συνέχεια σε βάθος χρόνου και άν όλα πάνε καλά, μόλις σετάρουν λιγάκι και το βίντεο στην cm9 πάμε για εκεί. Είναι να μην ξεκινήσεις τα σκαλίσματα, μετά δεν υπάρχει γυρισμός... :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

 

Να πω κ κατι για τον φιλο πιο πανω που που του φαινεται υπερβολη το πυραυλος κτλ,αν βαλεις cm και αντι για 8mb ελευθερα,εχεις 100mb μονιμα ελευθερα στην μνημη σου,και αντι για 1000,τρεχεις στα 1400 τον επεξεργαστη(+40%,μιας και ειμαι μαθηματικος :p),τοτε πιστεψε με θα δεις μεγαλη διαφορα!Δεν μουρλαθηκαμε ξαφνικα οσοι βαλαμε κ λεμε πραγματα που δεν υπαρχουν...

 

Φιλε μου ργω αναφερομαι σε αυτους που τρεχουν stock και λενε ειναι πυραυλος κτλπ..Και εγω τωρα εβαλα αλλη ρομ και εκανα oc. και πραγματικα ειναι μεγαλη η διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

προφανώς όλα έχουν να κάνουν με τις απαιτήσεις του καθενός και απο που προέρχεται!

εγώ είχα το samsung Y σαν κινητό και για την δουλειά μου οπότε απο την μιά η διαφορά με το lg είναι αρκετά μεγάλη και απο την άλλη επειδή είναι κινητό δουλειάς δεν το φορτώνω με διάφορες εφαρμογές και δεν το πειράζω πολύ οπότε οι απαιτήσεις είναι αρκετά μικρότερες!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω battery themes που να φλασαροντε με το metamorph ή το zipthemer. εχω φαει το ιντερνετ και δε μπορω να βρω...
Link to comment
Share on other sites

κάποιες εφαρμογές σαν το car home,οι χάρτες,η μουσική που είναι συνέχεια ανοιχτές,ακόμα και μετά απο επανεκίνηση γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να τις κλείσω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάποιες εφαρμογές σαν το car home,οι χάρτες,η μουσική που είναι συνέχεια ανοιχτές,ακόμα και μετά απο επανεκίνηση γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να τις κλείσω?

 

Πρέπει να έχεις κάνει root τη συσκευή και να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή όπως το es task manager ή το autostarts.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πως μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει το τηλεφωνο οταν το συνδεσω μεσω καλωδιου με τον υπολογιστη;κατι ακομα,ειμαι με ροοτ και στοκ ρομ v20r και οταν θελω να ανοιξω ενα βιντεο στο youtube μεσα απο την εφαρμογη του κινητου κολλαει στην φορτωση και δεν παιζει ποτε. Edited by jnr
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λεει πολυ καλα η V20r ...

 

Ενα battery drain την πρωτη νυχτα σε airplane mode απο 60 % σε 5% το πρωι ....

 

Ενα κολλημα μετα απο reboot την 3η μερα που μ αναγκασε για πρωτη φορα απο την μερα που το πηρα να βγαλω μπαταρια για να ξαναανοιξει το κινητο ....

 

Τουλαχιστον δεν ειχα ξανα battery drain αφου δεν το βαλα σε airplane χθες το βραδυ αλλα τ αφησα κανονικα ανοιχτο ...

 

Να δω σε airplane τι θα κανει σημερα ....

 

-----

 

Μετα την αναβαθμιση εχετε 2 εικονιδια για Μουσικη ?

 

Και ενα καινουργιο που λεει Καμερα και μπαινει στο Facebook ?????????

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια γιατί έχασα την μπάλα με τις μνήμες. Κατέβασα ένα παιχνίδι και θέλει άλλα 600ΜΒ να κατεβάσω και δεν με αφήνει στην μνήμη του κινητού γιατί λέει είναι πλήρες. Το έβαλα στην εξωτερική , αλλά και πάλι μου λεει πως δεν έχει χώρο ενώ έχει, χώρο δεν έχει η εσωτερική SD , τι στην ευχή πρέπει να κάνω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και ενα καινουργιο που λεει Καμερα και μπαινει στο Facebook ?????????

Αυτό είναι της google

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με αυτη την ρομ που εχω τωρα οταν μπαινω σε σιτε να δω βιντεο(πχ. 24ωρο ζουγκλα κτλπ) μου τα δειχνει αλλοιωμενα..Και σε εσας ετσι ειναι??Εκανα βλακεια που κατεβασα το flash player??
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια γιατί έχασα την μπάλα με τις μνήμες. Κατέβασα ένα παιχνίδι και θέλει άλλα 600ΜΒ να κατεβάσω και δεν με αφήνει στην μνήμη του κινητού γιατί λέει είναι πλήρες. Το έβαλα στην εξωτερική , αλλά και πάλι μου λεει πως δεν έχει χώρο ενώ έχει, χώρο δεν έχει η εσωτερική SD , τι στην ευχή πρέπει να κάνω?

 

Αν το παιχνίδι θέλει ή μπορεί να κατεβάσει τα data μόνο στην εσωτερική μνήμη, δεν γίνεται αλλιώς...πρέπει να ελευθερώσεις χώρο στην internal SD...δες αν μπορείς να μεταφέρεις data άλλων παιχνιδιών ή εφαρμογών στην εξωτερική....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

κάποιες εφαρμογές σαν το car home,οι χάρτες,η μουσική που είναι συνέχεια ανοιχτές,ακόμα και μετά απο επανεκίνηση γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να τις κλείσω?

 

titanium backup και παγωνεις ή διαγραφεις οτι θες

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

kprse battery drain με την 20r δεν παρατήρησα. Φαίνεται καλύτερη απο την 20l.

Ναι υπάρχει και δεύτερη εφαρμογή/εικονίδιο μουσική.

Σε εμένα το εικονίδιο κάμερα με βγάζει κανονικά στην κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!!! ξέρει κανείς αν αλλάζει το γύρω ασημί πλαισιάκι του τηλεφώνου???

είχαμε μια πτώση τις προάλλες κ έχω ξενερώσει......... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει και έχει γυρω στα 80 ευρώ, χωρις εξοδα μεταφορας. Την ίδια ζημιά έπαθα και εγώ αλλά τελικά δεν το άλλαξα. http://img812.imageshack.us/img812/9218/gillesp990.th.jpg
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

τοσο ακριβο??? αλλαζει ΟΛΗ η μπροστινη μερια? κ γιατι δεν το αλλαξες τελικα? λογω χρηματων ε ? :confused:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Frame-Front-Panel-Housing-Bezel-Cover-For-LG-Optimus-G2X-2X-4G-Star-P990-P999-/180867295459?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1c87e8e3#ht_1610wt_1396

 

αυτο εδω ειναι μηπως??

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η καινουργια καμερα ειναι αυτο που ειπε o athanasso ...

 

Χθες με μπαταρια 92 % σε airplane ολα καλα ... ελπιζω να λυθηκε με το reboot , γιατι δεν το χα κανει μετα το update

 

Εdit

 

Και με 32% σημερα σε airplane ... παλι ολα καλα ...

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη αυτονομία την έχω βρεί με 20c Baseband και RIL και με Rom την 20r.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες ξερει κανεις που θα μπορουσα να βρω αυτο ? BIN_LGP990AT-00-V20l-EUR-XX-OCT-20-2011+0 ??

στους xda δεν δουλυει το λινκ ...

η αν μπορει καποιος να το ανεβαση καπου ...

Link to comment
Share on other sites

kprse battery drain με την 20r δεν παρατήρησα. Φαίνεται καλύτερη απο την 20l.

Ναι υπάρχει και δεύτερη εφαρμογή/εικονίδιο μουσική.

Σε εμένα το εικονίδιο κάμερα με βγάζει κανονικά στην κάμερα.

 

Δεν μιλαμε για απλο battery drain αλλα για ξεζουμισμα. Καθε μερα φορτιση πλεον εως και 2 φορες στη μερα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...