Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Καλημερα και καλως σας βρηκα! Μολις αγορασα το κινητο και εξαιτιας του κοντεψα να παθω εγκεφαλικο επεισοδιο! Το βαζω να κανει update σε gingerbread και αφου μου ζητησε 3 φορες να βγαλω την μπαταρια, αλλαξα το καλωδιο και εβαλα αυτο της lg και αλλαξα θυρα usb τα καταφερα. Αλλα ειχα αλλαξει 32 χρωματα ως τοτε....

 

Ερωτηση: Τωρα εχω την v20q ειναι η τελευταια?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλως ορισε στο club.Μια χαρα εισαι.Τετοια θεματακια θα υπαρχουν αλλα ειναι ολα αντιμετωπισιμα.

Ναι εχεις την τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει stock camera για cm9??

Σύντομη απάντηση: Οχι.

Αναλυτική απάντηση: Αφού δεν έχει βγεί επίσημα ή ανεπίσημα (leaked) η ICS της LG, πως να υπάρχει stock camera.apk;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι η οθονη δεν υπακουει καλα. Δηλαδη μερικες φορες προσπαθω να scroll-αρω στον stock browser και δεν κανει τιποτα. Παντα στα δυο προηγουμενα android που ειχα (htc desire και htc desire s) η οθονη υπακουγε και με το παραμικρο αγγιγμα. Θελω να ελπιζω οτι ειναι η ιδεα μου.

 

Ερωτηση: Πως γινεται να βγαλω απο τον stock browser τα κουμπια του ζουμ? Νομιζα οτι με το που εβαγαζα gingerbread θα φευγανε... Καν να μην φευγουν δεν ειναι το τελος του κοσμου αλλα ειναι εκνευριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου ανεβασει μια φωτο απο τα ακουστικα που ειχε το κινητο μαζι ...

 

Εμενα ειναι ολλανδικο και εχει τυπου in-ear ...

 

Μια φωτο απο τα αλλα θελω παιδια ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου ανεβασει μια φωτο απο τα ακουστικα που ειχε το κινητο μαζι ...

 

Εμενα ειναι ολλανδικο και εχει τυπου in-ear ...

 

Μια φωτο απο τα αλλα θελω παιδια ...

 

Κι εμένα που είναι Ελληνικό , τέτοια είχε βρε συ, που μπαίνουν μέσα στ' αυτιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου ανεβασει μια φωτο απο τα ακουστικα που ειχε το κινητο μαζι ...

 

Εμενα ειναι ολλανδικο και εχει τυπου in-ear ...

 

Μια φωτο απο τα αλλα θελω παιδια ...

 

και εμενα τετοια εχει... (ελληνικο)

Link to comment
Share on other sites

Απλα θυμαμαι που ενα παιδι ειχε αναφερει οτι ειχε τα αλλα το δικο του και νομιζω ειχε πει οτι ηταν ελληνικο ... τεσπα ευχαριστω

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα τελικα στην cm7,ποιον κερνελ να βαλω για oc???Εδω ειναι του vadonka http://etana.donka.hu/kernel/ ποιον κατεβαζω απο ολους??

 

2,6 ή 3,0 το patch το κατεβαζω??

 

Και κατι τελευταιο,τι ειναι τα Ril??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω ενα θεματακι με το τηλ μου. ενω ειναι σε αναμονη χωρις φωτισμο χωρις να το πιραξω αναβει η οθονη και σβηνη. το κανει οποτε θελει και οσο θελει. εχει συμβει σε κανανε?!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω ενα θεματακι με το τηλ μου. ενω ειναι σε αναμονη χωρις φωτισμο χωρις να το πιραξω αναβει η οθονη και σβηνη. το κανει οποτε θελει και οσο θελει. εχει συμβει σε κανανε?!!!!!!

 

Οταν λες στην αναμονη τι εννοεις;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!!! ξέρει κανείς αν αλλάζει το γύρω ασημί πλαισιάκι του τηλεφώνου???

είχαμε μια πτώση τις προάλλες κ έχω ξενερώσει......... :cry:

Φιλε μου για να αλλαχθει το περιβλημα ερχεται σετ με το digitizer. Το ξερω γιατι το εχω αλλαξει.αν το πας αντιπροσωπεια ειναι γυρω στα 80 ευρω μαζι με την εργασια. Αν θες να το αλλαξεις μονος σου. Κοστιζει γυρω στα 30 ευρω απο eBay. http://viewitem.eim.ebay.gr/Genuine-Touch-screen-Digitizer-Glas-Display-fr--LG-Optimus-2X-G2X-4G-P990-P999/120893747953/item. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες στο YouTube.αν πιανουν τα χερια σου ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Με cm7 stable, μου έκανε έκλεινε το τηλέφωνο μόνο του. Είχα adw ex launcher, έβαλα golauncher και σε μία ημέρα άρχισε τα ίδια. Έβαλα τον adw που έρχεται μαζί με την ρομ και σταμάτησε να το κάνει. Τυχαίο γεγονός ή λέτε κάτι όντως να παίζει ρόλο? Γιατί αλλιώς τι κουλά είναι αυτά που κάνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για να αλλαχθει το περιβλημα ερχεται σετ με το digitizer. Το ξερω γιατι το εχω αλλαξει.αν το πας αντιπροσωπεια ειναι γυρω στα 80 ευρω μαζι με την εργασια. Αν θες να το αλλαξεις μονος σου. Κοστιζει γυρω στα 30 ευρω απο eBay. http://viewitem.eim.ebay.gr/Genuine-Touch-screen-Digitizer-Glas-Display-fr--LG-Optimus-2X-G2X-4G-P990-P999/120893747953/item. Υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες στο YouTube.αν πιανουν τα χερια σου ειναι ευκολο

 

δηλ στην ουσια πρεπει να αλλαξω κ το τζαμακι της οθονης? αξιζει το κοπο για ενα πλαινο χτυπηματακι? εσυ το αλλαξες μονος? σε λευκο υπαρχει το σετακι αυτο? γιατι εχω το white optimus 2χ :)

Edited by Nicolas_D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. εχω ενα θεματακι με το τηλ μου. ενω ειναι σε αναμονη χωρις φωτισμο χωρις να το πιραξω αναβει η οθονη και σβηνη. το κανει οποτε θελει και οσο θελει. εχει συμβει σε κανανε?!!!!!!

 

Καλησπερα φιλε,εμενα μου το κανει αυτο μονο οταν κλεισω το 3g,οποτε υποθετω οτι ειναι καποιες εφαργογες(π.χ. καιρου)οι οποιες θελουν συνεχεια ιντερνετ,κι οταν δεν εχουν εκκινουν παλι αλλα δεν μπορουν να δουλεψουν.

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

σε πια εκδοση ειμαστε παιδια τωρα στο λειτουργικο? εχω την 20l εχω καιρο να ασχοληθω..
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο το εξής:

Είμαι με custom 20q, το πρόβλημά μου είναι με το tethering και ειδικά με της vodafone.

Με cosmote που δοκίμασα συνδεόταν κανονικά, άλλα με vodafone με πετάει σε μιά σελίδα του καρτοιντερνετ όπου θέλει κάποιους κωδικούς για να ενεργοποιηθεί το internet, μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα στην vodafone και πέρασμα νέων ρυθμίσεων δεν έγινε τίποτε διαφορετικό.

Όταν όμως κατέβασα από το google play το easy tether lite για να κάνω δοκιμή, με αυτό είχα κανονικά διαμοιρασμό του internet στον φορητό.

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το stock tethering;

Link to comment
Share on other sites

τοσο ακριβο??? αλλαζει ΟΛΗ η μπροστινη μερια? κ γιατι δεν το αλλαξες τελικα? λογω χρηματων ε ? :confused:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Frame-Front-Panel-Housing-Bezel-Cover-For-LG-Optimus-G2X-2X-4G-Star-P990-P999-/180867295459?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1c87e8e3#ht_1610wt_1396

 

αυτο εδω ειναι μηπως??

 

Συγνώμη που σου απαντω τόσο καθυστερημένα! Το έψαξα λίγο και μίλησα με φίλο μου που δουλεύει σε Γερμανό και ειναι γνώστης και μου είπε ότι λογω κατασκευής είναι δύσκολο να αλλαχθεί από καποιον εκτός service LG, οπότε η LG είναι μονόδρομος για να έχεις το κεφάλι σου (και εγγύηση) ήσυχο.....

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σου απαντω τόσο καθυστερημένα! Το έψαξα λίγο και μίλησα με φίλο μου που δουλεύει σε Γερμανό και ειναι γνώστης και μου είπε ότι λογω κατασκευής είναι δύσκολο να αλλαχθεί από καποιον εκτός service LG, οπότε η LG είναι μονόδρομος για να έχεις το κεφάλι σου (και εγγύηση) ήσυχο.....

Δύσκολο;

Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά αυτά τα λένε πωλητές των διαφόρων καταστημάτων, για δύο λόγους. Να μην μπλέξουν στο "μα εσύ είπες ότι γίνεται" και δεύτερο από ελαφριά άγνοια.

Εχω ανοίξει/επισκευάσει αρκετά τηλέφωνα. Το αν είναι δύσκολο ή όχι μπορείς να το κρίνεις και μόνος σου από τα σχετικά βίντεο στο youtube. Θα σου πώ μόνο το εξής, τα τηλέφωνα τα συναρμολογούν κατά κανόνα ανειδίκευτοι εργάτες σε κάποια χώρα της ανατολής. Με μόνη εκπαίδευση μερικών ημερών. Αν έχεις μια ιδέα από ηλεκτρονικά και ξεπεράσεις την φοβία/δέος του να ανοίξεις μία συσκευή, είναι σχετικά εύκολο. Χρειάζεσαι τα απαραίτητα εργαλεία, καθαρή επιφάνεια εργασίας με καλό φως και χωρίς ίχνος σκόνης και μεράκι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Po8hBaZt__o]LG Optimus P990 2x speed repair, disassembly manual - YouTube[/ame]

 

Ευκολο δεν το λες. ουτε δυσκολο. Εμενα παντως με επιασε λιγο η καρδια μου χαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως το δα στο βιντεάκι μια χαρά εύκολα λύνεται με λιγάκι προσοχή μην κάνεις ζημιά. Απλά δεν μας έδειξε ο τύπος στο δέσιμο , τι κάνουμε με τις βίδες που περισσεύουν...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...