Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Έκανα ρεκόρ με cyanogen 204 και μπαταραία...

4 μέρες κ 6 ώρες

Με τηλέφωνα κ ίντερνετ για μέιλ μόνο . Ελάχιστο browsing επίσης

Στο 8% το έβαλα να φορτίσει ^_^

 

Eχω κανει με 2.34 v20m official :) 5 μερες και κατι ... με update καιρο , ελαχιστα wifi ... και τηλεφωνα ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω κανει με 2.34 v20m official :) 5 μερες και κατι ... με update καιρο , ελαχιστα wifi ... και τηλεφωνα ...

 

πως το έκανες αυτό εγώ με την official 2.3.4 και το πολύ 2 μέρες το πολύ όμως

 

έχω στο κινητό τον bs player και έχω κατεβάσει από το youtube μέσο του υπολογιστή ένα video σε 1080p που είναι και σε MP4 και σε ΜΚV και όταν τα βάζω να παίξουν κολλάνε πάνε καρέ καρέ γιατί δεν πεζει 1080p η συσκευή????

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ευκολος τροπος για να κανετε root στο optimus 2x με Gingerbread με το τελευταιο superoneclick

 

1. κατεβαζετε απο δω την εκδοση για lg του superoneclick http://www.4shared.com/zip/tYDlYXdn/SuperOneClickv232-ShortFuse.html

 

2. επιλεγετε στο κινητο στο ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη την επιλογη εντοπισμος σφαλματων usb

 

3. συνδεεται το κινητο στο pc και αφηνετε να κανει εγκατασταση των drivers για android devices (γινεται αυτοματα με συνδεση στο internet)

 

4. κλειστε το τηλεφωνο και αφαιρεστε sim και Micro SD και ανοιξτε την συσκευη (εγω εκανα unmount και την Internal SD)

 

5. Εκτελεστε το SuperOneClick.exe και στην καρτέλα advanced πατηστε την επιλογη use alternate ADB parser"

 

6. στην καρτελα General και κατω απο την ενδειξη Exploit επιλεξτε auto

 

7.Πατηστε Root (οτι και αν ρωτησει το προγραμμα πατατε ΟΚ)

 

Ειστε ετοιμοι.

 

η διαδικασια ειναι του 5λεπτου πολυ ευκολη και ασφαλης και ανα πασα στιγμη μπορειτε να κανετε unroot

 

Φυσικα και του κανω restart οταν κολλαει γιατι δεν παλευεται η κατασταση :p ...Εκανα και freeze καποιες εφαρμογες που δεν τις χρειαζομουν και το βλεπω πιο smooth πλεον...

 

δεν χρειαζεται restart το χω ανοικτο πολλες μερες απλα χρησιμοποιω το fast reboot ποτε ποτε και σπανιοτερα το advanced task killer free πολλες φορες μπορει να μεινω και με λιγοτερα απο 100 mb ελευθερα αλλα και τοτε το κινητο δεν κολλαει αλλα χρησιμοποιω καποιο απο τα παραπανω πιο πολυ για ψυχολογικους λογους.

 

επισης αλλαξε launcher για να εχεις πιο γρηγορο και smooth UI

 

προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο απο την custom rom γιατι μου φαινεται πιο σταθερη και με καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

επισης ειναι ευκολο καποιος να κανει extract το .apk του stock launcher του κινητου γιατι τον απεγκατεστησα και δεν κρατησα αντιγραφο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ρεκόρ με cyanogen 204 και μπαταραία...

4 μέρες κ 6 ώρες

Με τηλέφωνα κ ίντερνετ για μέιλ μόνο . Ελάχιστο browsing επίσης

Στο 8% το έβαλα να φορτίσει ^_^

 

για πες μας τι κανεις,να σε μιμηθουμε:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται restart το χω ανοικτο πολλες μερες απλα χρησιμοποιω το fast reboot ποτε ποτε και σπανιοτερα το advanced task killer free πολλες φορες μπορει να μεινω και με λιγοτερα απο 100 mb ελευθερα αλλα και τοτε το κινητο δεν κολλαει αλλα χρησιμοποιω καποιο απο τα παραπανω πιο πολυ για ψυχολογικους λογους.

 

επισης αλλαξε launcher για να εχεις πιο γρηγορο και smooth UI

 

προσωπικα δεν εχω κανενα παραπονο απο την custom rom γιατι μου φαινεται πιο σταθερη και με καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

 

.

 

Εχω αλλαξει απο την 2η μερα που το πηρα και εχω τον Go Launcher.Δοκιμασα και τον spb shell ο οποιος ηταν αρκετα εντυπωσιακος αλλα δεν μου φανηκε τοσο smooth οσο ο Go..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. επειδή μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολα τα ποστς και να βρω τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του κινητου θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι αυτα και αν αξιζει να το παρω. Επισης απο αυτονομια πως τα παει;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια..!!! ποιος ξέρει, τι μπορώ να κάνω να αλλάξω στον τηλεφωνικό κατάλογο εκεί που λέει όνομα να βάλω το επιθέτω και εκεί που έχει το επίθετο να βάλω το όνομα..!!! φυσικά ένα τρόπο χωρείς να θέλω να το κάνω μια - μια στης επαφές, κάτι ομαδικό..!!! όταν το αλλάζω από την διαχείριση να βλέπει πρώτα το επίθετο και μετά το όνομα δεν γίνεται..!!! πρέπει να αλλάξω το όνομα και το επίθετο από την ώρα που το αποθηκεύω στο κατάλογο.!

 

http://s1.directupload.net/images/120122/zj75vs47.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. επειδή μου ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολα τα ποστς και να βρω τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του κινητου θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι αυτα και αν αξιζει να το παρω. Επισης απο αυτονομια πως τα παει;

 

λεπον εχει τον καλυτερο επεξεργαστη-gpu για παιχνιδια,και σε συνδιασμο με το hdmi out,

εχω παιξει πολλα παιχνιδια στην tv μου,ολα 3d κλπ,(το gs2 μου υστερει για να καταλαβεις)

 

σε στοκ ρομ κακη μπαταρια

πολυ καλη οθονη,μα πολυ καλη οθονη,χορταστικη.

καλο φαρδος κινητου για καθημερινο

 

μειον η μπαταρια που θελει προσοχη και η ραμ που θελει μικρες κ ευκολες

ρυθμισεις για να γινει πληρως λειτουργικο.

αν αφιερωσεις καποιο χρονο να εξοικιωθεις με αυτα,θα δειςγιατι

δεν αλλαζω το 2χ με αλλα μοντελα σαν το evo3d,sensatioν κλπ

μειον που ειναι λιγο φαρδοστενο και το πλεονεκτημα αυτο,

οδηγει σε browsing λιγο χειροτερο απο τις4,3ιντσων οθονες

 

ειναι διαμαντακι το κινητο,καλη οθονη,καλος επεξεργαστης,κατεμε αυτα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες θελει προσοχη η μπαταρια τι εννοεις;

 

Από την αρχη οταν εψαχνα ειχα καταληξει σαυτο το τηλεφωνο αλλα τωρα που το evo 3d πηγε 350Ε τι ψιλοσκέφτομαι να παω εκει (αν και δεν το νομιζω :))

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

μαριε το ιδιο θεμα εχω κ εγω....χειροκινητα το ελυσα...

 

 

georkouk to evo εχει χειροτερη μπαταρια....

κ αν ηθελα να εχω 3d με μεγαλη οθονη θα πηγαινα κ εγω στο lg optimus 3d,

αλλα εχοντας θεμα μπαταριας στο 2χ θα αποκτουσα χειροτερο.

 

εγω με στοκ ρομ μου τελειωνει η μπαταρια στη μερα,με χαμηλη φωτεινοτητα,με πληρη χρηση ομως,

στο gs2 μου με ιδια χρηση οριακα 2 μερες.

παρε 2χ βαλε custom ρομ και δεν εχεις σοβαρο θεμα μπαταριας..

 

καλο το htc αλλα θα ζεις με αστεια μπαταρια ,κ λιγες ρομ

 

σε αλλους το 2χ κρατα 2 μερες...τωρα εγω ειχα κ παλια ξαναπαρει το 2χ,και

δεν χρησιμοποιω ΚΑΝΕΝΑ widget,καμμια αυτοματη ενημερωση κλπ,οποτε η 1 μερα κ κατι ειναι σωστο πιστευω σαν μεσος ορος.

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

Ήμουν rooted με την NVFlash μέθοδο (το αναφέρω γιατί δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση επειδή βάζει δική του CWM). Έβαλα τον Rom Manager ώστε να έχω ένα γρήγορο boot σε CWM (και όχι μόνο). Δεν έβλεπε το CWM που είχα και έβαλα τo 5.0.2.0 που δίνει. Μετά επέλεξα στα settings να χρησιμοποιεί την εξωτερική SD όπου έχω όλα τα backups.

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο forum, δεν βρήκα κάτι σχετικό με τα εξής:

1) έκανα την 1η δοκιμή να κάνω backup. Έκανε boot σε CWM και έμεινε στο menu, δεν ξεκίνησε το backup.

2) Στην διαχείριση των backups δεν βλέπει κανένα από τα backups μου (black screen). Ενώ μέσα από CWM τα βλέπει κανονικά.

 

Χρησιμοποιεί κανείς τον Rom Manger για backup/restore? Δουλέυει κανονικά ή μόνο boot σε CWM μπορεί να κάνει και μετά όλα τα άλλα manually?

ΒΤW Η version που δίνει για το 2Χ είναι 5.0.2.0 ενώ αυτή που βάζει η NVFlash μέθοδος για rooting είναι νεώτερη (5.0.2.7) και έχει περισσότερες επιλογές στο menu της.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει πότε backup μέσα από το ROM manager για να σε βοηθήσω όμως είχα την εντύπωση πως δεν δουλεύει σωστά. Θα σου πρότεινα να κρατήσεις το τελευταίο clock work που περνάς μέσω nvflash.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευκολος τροπος για να κανετε root στο optimus 2x με Gingerbread με το τελευταιο superoneclick

 

1. κατεβαζετε απο δω την εκδοση για lg του superoneclick http://www.4shared.com/zip/tYDlYXdn/SuperOneClickv232-ShortFuse.html

 

2. επιλεγετε στο κινητο στο ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη την επιλογη εντοπισμος σφαλματων usb

 

3. συνδεεται το κινητο στο pc και αφηνετε να κανει εγκατασταση των drivers για android devices (γινεται αυτοματα με συνδεση στο internet)

 

4. κλειστε το τηλεφωνο και αφαιρεστε sim και Micro SD και ανοιξτε την συσκευη (εγω εκανα unmount και την Internal SD)

 

5. Εκτελεστε το SuperOneClick.exe και στην καρτέλα advanced πατηστε την επιλογη use alternate ADB parser"

 

6. στην καρτελα General και κατω απο την ενδειξη Exploit επιλεξτε auto

 

7.Πατηστε Root (οτι και αν ρωτησει το προγραμμα πατατε ΟΚ)

 

Ειστε ετοιμοι.

 

η διαδικασια ειναι του 5λεπτου πολυ ευκολη και ασφαλης και ανα πασα στιγμη μπορειτε να κανετε unroot[/color][/size]

 

Μια χαρά έκανα Root 2.3.4.V20L οπότε έγινε και αυτό απλό..!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει πότε backup μέσα από το ROM manager για να σε βοηθήσω όμως είχα την εντύπωση πως δεν δουλεύει σωστά. Θα σου πρότεινα να κρατήσεις το τελευταίο clock work που περνάς μέσω nvflash.

 

Το έχω ήδη κάνει και πέταξα και τον ROM Manager. Ευχαριστώ.

Απλά σκέφτηκα να ρωτήσω αν έχει/είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και το έχει λύσει με κάποιο τρόπο.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει και πέταξα και τον ROM Manager. Ευχαριστώ.

Απλά σκέφτηκα να ρωτήσω αν έχει/είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα και το έχει λύσει με κάποιο τρόπο.

 

Σε custom rom που είμαι δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Οταν ήμουνα σε stock, δεν ξέρω γιατί, ποτέ δεν έκανε καλό backup μέσα από το rom manager. Πάντως για σιγουριά πάντα κάνω το backup μέσα απο το recovery.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μαριε το ιδιο θεμα εχω κ εγω....χειροκινητα το ελυσα...

 

 

georkouk to evo εχει χειροτερη μπαταρια....

κ αν ηθελα να εχω 3d με μεγαλη οθονη θα πηγαινα κ εγω στο lg optimus 3d,

αλλα εχοντας θεμα μπαταριας στο 2χ θα αποκτουσα χειροτερο.

 

εγω με στοκ ρομ μου τελειωνει η μπαταρια στη μερα,με χαμηλη φωτεινοτητα,με πληρη χρηση ομως,

στο gs2 μου με ιδια χρηση οριακα 2 μερες.

παρε 2χ βαλε custom ρομ και δεν εχεις σοβαρο θεμα μπαταριας..

 

καλο το htc αλλα θα ζεις με αστεια μπαταρια ,κ λιγες ρομ

 

σε αλλους το 2χ κρατα 2 μερες...τωρα εγω ειχα κ παλια ξαναπαρει το 2χ,και

δεν χρησιμοποιω ΚΑΝΕΝΑ widget,καμμια αυτοματη ενημερωση κλπ,οποτε η 1 μερα κ κατι ειναι σωστο πιστευω σαν μεσος ορος.

 

Οχι η λειτουργια 3d δε με ενδιαφερει.. Αν επερνα το htc θα ηταν μονο για τα χαρακτηριστικά του. Αυτο με τις roms που ειναι λιγες ναι το προσεξα και γω ενώ ειδα οτι για 2χ εχει πολλες.

 

Τα 512 mb ram είναι αρκετά που έχει.. Δλδ εσεις που το εχετε σας εχει φαει κολλημα απο μνημη;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε... Αρα δεν αξιζει να παρω το htc μονο και μονο επειδη εχει περισσοτερη ram....

 

Οκ θα το τσιμπησω απο βδομαδα.. και μετα θα χρειαστω τη βοηθεια σας για το πειραξω λιγο μαλλον

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

απο τεστ που διαβαζω στο ιντερνετ, μονο τα 2 σαμσουνγκ (sg2 - prime) περνανε σε νουμερα το optimus 2x.. ολα τα αλλα ειναι απο κατω. γιαυτο τσιμπα το, δεν θα εχεις κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

απο τεστ που διαβαζω στο ιντερνετ, μονο τα 2 σαμσουνγκ (sg2 - prime) περνανε σε νουμερα το optimus 2x.. ολα τα αλλα ειναι απο κατω. γιαυτο τσιμπα το, δεν θα εχεις κανενα προβλημα..

 

σε γραφικα τα παταει το lg και τα δυο κατω και με διαφορα

σε αλλες μετρησεις ειναι πιο γρηγορα λογω περισσοτερης ραμ και γρηγοροτερου επεξεργαστη. αλλα και πολυ πιο ακριβα κινητα

 

επισης στο asus transformer το πρωτο με tegra 2 βγαινει σε λιγο ICS που σημαινει υπαρχει υποστηριξη. ελπιζω η lg να μην αργησει περισσοτερο απο αλλους κατασκευστες και να δωσει σχετικα νωρις κατι της προκοπης οχι σαν την 2.3.4

Edited by goldeneye
Link to comment
Share on other sites

σε γραφικα τα παταει το lg και τα δυο κατω και με διαφορα
σε αλλες μετρησεις ειναι πιο γρηγορα λογω περισσοτερης ραμ και γρηγοροτερου επεξεργαστη. αλλα και πολυ πιο ακριβα κινητα

 

επισης στο asus transformer το πρωτο με tegra 2 βγαινει σε λιγο ICS που σημαινει υπαρχει υποστηριξη. ελπιζω η lg να μην αργησει περισσοτερο απο αλλους κατασκευστες και να δωσει σχετικα νωρις κατι της προκοπης οχι σαν την 2.3.4

 

Πριν το asus transformer 1, ICS έχει ήδη πάρει το xoom (που έχω) και δουλεύει άψογα (stock και custom rom).

Το έχω ξαναπεί και γίνομαι γραφικός, το πρόβλημα δεν είναι o tegra αλλά η LG. Χρειάζονται οι drivers για τα hardware κομμάτια του τηλεφώνου (πομποδέκτης, φωτογραφική μηχανή κλπ) για να δουλέψει σωστά το ICS.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα. Η nvidia διεθεσε binary code, drivers και source. Ενα βημα πιο κοντα στο ICS. Οπως ειπε ο Tsaglis ενα σημαντικο κομματι που δεν μπορουν να κανουν οι τυποι στο xda να δουλεψει ειναι η καμερα επειδη λοιπουν drivers της LG. Μακαρι να βοηθησει και η LG σε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..κατοχος και γω μολις τωρα με το lg optimus 2x..εχω την μανισια v20l ελληνικη..να μεινω με αυτο η υπαρχει καποια καλθτερη custom rom..πιο πολυ με ενδιαφερει η μπαταρια!πειτε μου την γνωμη σας για το ποιο ειναι πιο smooth και πιο σε καλυτερη καταναλωση μπαταριας συμφωνα με τις εμπειριες σας..θα το εκτιμησω πολυ!ευχαριστω εκ των προταιρων..
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..κατοχος και γω μολις τωρα με το lg optimus 2x..εχω την μανισια v20l ελληνικη..να μεινω με αυτο η υπαρχει καποια καλθτερη custom rom..πιο πολυ με ενδιαφερει η μπαταρια!πειτε μου την γνωμη σας για το ποιο ειναι πιο smooth και πιο σε καλυτερη καταναλωση μπαταριας συμφωνα με τις εμπειριες σας..θα το εκτιμησω πολυ!ευχαριστω εκ των προταιρων..

 

Με γειες φιλε. Αν θες μπορεις να δοκιμασεις την Gueste 2.2 με τον Kernel SR1. Με καλη χρηση, αλλα κλεισμενο το 3G βγαζεις 2-2.5 μερες. Με οχι και τοσο πολυ χρηση (45min wifi, 10' κλησεις, 20 μυνηματα) ειχα καταφερει 4 μερες. Η Gueste βγαινει με διαφορους kernel ο SR1 εχει καλη μπαταρια, SR2 εχει καλυτερη αποδοση και αλλοι ακομα καλυτεροι (σε ταχυτητα αν ενδιαφερεσαι για benchmark) με περισσοτερη RAM αλλα χανεις σε μπαταρια μετα. Αν δοκιμασεις την εκδοση με SR1 βαλε και το addon για πιο smooth scrolling στα μενου. Εκτος απο την Gueste μπορεις να δεις και την Django Manouche (δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχω ακουσει πολλα λογια). Τελος μπορεις να βαλεις την Kang Cyanogen του Temasek και να παιξεις με τους kernel για να βρεις τι σου ταιριαζει (ουτε αυτη την εχω δοκιμασει).

 

Δες εδω διαφορες ROM

Edited by Techguru
Link to comment
Share on other sites

Σε εμπειρία χρήσης, οι παραλλαγές της CM (πχ του temasek) είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί imho. Απίστευτες επιδόσεις και αίσθηση "βούτυρο". Σε μπαταρία, με όλα ανοιχτά (3g-data-wifi-mail) μου κρατάει ~30 ώρες. Μπορώ να το διπλασιάσω αν κλείσω τα 3g & data, δηλαδή 2.5 μέρες. Για παραπάνω πρέπει να επιλέξεις κάποιο κερνελ με μειωμένη κατανάλωση/επιδόσεις (εγώ διάλεξα να πάρω δεύτερη μπαταρία!).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...