Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

συγνωμη βρε παιδακια για την ακυρη ερωτηση μου αλλα το optimus 2x παιζει mp4 video???

 

ναι παιζει κανονικα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε όλους έχω ένα πρόβλημα που μπορεί να μην είναι και πρόβλημα όμως έχω 2 video με κατάληξη ΜΚΟ και ανάλυση 1080 έχω κατεβάσει στο κινητό τον bs player lite και όταν το ανοίγω να παίξει κολλάει γιατί?

ενώ όταν το μετέτρεψα σε MP4 το πεζή κανονικά τι μπορεί να φταίει??

 

φταινε τα codecs που συνοδευουν την συσκευη. το ιδιο ισχυει π.χ. και με τα βιντεο με καταληξη .mkv

 

Δοκιμασε παντως και το mx video player, πολυ αξιολογος

Link to comment
Share on other sites

φταινε τα codecs που συνοδευουν την συσκευη. το ιδιο ισχυει π.χ. και με τα βιντεο με καταληξη .mkv

 

Δοκιμασε παντως και το mx video player, πολυ αξιολογος

 

το κατέβασα αλλα τώρα ποιον codek πρέπει να κατεβάσω γιατί έχει μπόλικους στο market???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη αλλα το optimus 2x ειναι δυνατον να μην εχει ακομα και με την 2.3.4 autofocus στο βιντεο??????????? η κανω κατι λαθος????????????????????????????
Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα αλλα τώρα ποιον codek πρέπει να κατεβάσω γιατί έχει μπόλικους στο market???

 

χμμμ ο καλυτερος τροπος να βρεις ειναι με πειραματα. καταρχην δοκιμασες με το mx να δεις αν υπαρχει διαφορα??

Link to comment
Share on other sites

φταινε τα codecs που συνοδευουν την συσκευη. το ιδιο ισχυει π.χ. και με τα βιντεο με καταληξη .mkv

 

Δοκιμασε παντως και το mx video player, πολυ αξιολογος

 

Αν και τα 720p mkv (για τα 1080 δεν έχω δοκιμάσει) παίζουν κανονικά με τον stock player, είπα να δοκιμάσω τον mx video player που πολλοί λένε ότι είναι πολύ καλός, μου ζήησε έβαλε και τους δικούς του codecs αλλά ενώ video ίσως δείχνει καλύτερα, ήχο όμως τίποτα, μόνο παράσιτα και χωρίς ένταση. Είμαι σε V20o.

Αν το All-In-One Toolkit σε βοήθησε, υποστήριξε το στο XDA
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα 720p mkv (για τα 1080 δεν έχω δοκιμάσει) παίζουν κανονικά με τον stock player, είπα να δοκιμάσω τον mx video player που πολλοί λένε ότι είναι πολύ καλός, μου ζήησε έβαλε και τους δικούς του codecs αλλά ενώ video ίσως δείχνει καλύτερα, ήχο όμως τίποτα, μόνο παράσιτα και χωρίς ένταση. Είμαι σε V20o.

 

δοκιμασε να κανεις software decode τον ηχο!

 

 

αναλογως το ειδος της κωδικοποιησης πρεπει να αλλαζεις το decoding ειτε σε εικονα ειτε σε ηχο. Εγω απο μια καμερουλα που εχω παιζει μονο με h/w την εικονα και με s/w τον ηχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ....

 

Μόλις σήμερα περάλαβα το καινούριο μου κινητό:p:p που δεν είναι άλλο απο το ρ990 !!!

Ομως καθ' ότι τα τελευταία χρόνια ήμουνα παιδί της apple-iphone:X:X δεν ξέρω τι μου γίνετε !!!!

Μπορεί κάποιος να μου πεί κατάρχην που μπορώ να βρώ να κατεβάσω τα drivers στο pc μου για να μπορέσω να περάσω φωτο και μουσική στο κιν !!!

Ξαναλέω οτι πρώτη φορά χειρίζομαι android;):wacko:;):wacko: οπότε οποια βοήθεια δεκτή

 

Ευχαριστω προαιρετικά .......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ....

 

Μόλις σήμερα περάλαβα το καινούριο μου κινητό:p:p που δεν είναι άλλο απο το ρ990 !!!

Ομως καθ' ότι τα τελευταία χρόνια ήμουνα παιδί της apple-iphone:X:X δεν ξέρω τι μου γίνετε !!!!

Μπορεί κάποιος να μου πεί κατάρχην που μπορώ να βρώ να κατεβάσω τα drivers στο pc μου για να μπορέσω να περάσω φωτο και μουσική στο κιν !!!

Ξαναλέω οτι πρώτη φορά χειρίζομαι android;):wacko:;):wacko: οπότε οποια βοήθεια δεκτή

 

Ευχαριστω προαιρετικά .......

από εδώ θα κατεβάσεις τους driver το πρόγραμμα για το pc και το πρόγραμμα για να κανεις αναβάθμιση το κινητό http://www.lg.com/gr/support/product/support-product-profile-mobile-redux.jsp?customerModelCode=LGP990&initialTab=drivers&targetPage=support-product-profile-mobile-redux&searchEngineModelCode=LGP990

πρώτα κοίταξε να του κανεις αναβάθμιση και μετά όλα τα αλλα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

χμμμ ο καλυτερος τροπος να βρεις ειναι με πειραματα. καταρχην δοκιμασες με το mx να δεις αν υπαρχει διαφορα??

 

το δοκίμασα αλλα κολλάει πάλι το πηγαίνει καρέ καρέ τι μπορώ να κάνω σε σένα παίζει κανονικά φιλε μου??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ακουτε μουσικη και εκεινη την ωρα ανοιξετε το wifi σας κανει παρασιτα ή μονο στι δικο μου γινεται;;

 

Ναι παντα αυτο.και αν μιλαω με καποιον κ ανοιξω wiri η με ανοιχτο wifi με καλεσει καποιος στην αρχη ακουει παρασιτα.

 

κ να φανταστεις στο gs2 moy γινεται το ιδιο....ιδια bugs οι κορεατες..ασχετο,κορεατες δεν ειναι;

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω το κινητό από ένα συγκριμένο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα. Μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο και που είπαν πως το κινητό είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και ότι στο μενού του θα έχει κάποιες εφαρμογές από την Vodafone (δεν μπορούν να διαγραφούν). Στη συζήτηση που είχα μαζί τους μου είπαν πως το μενού θα είναι κανονικό και ότι θα γίνεται αναβάθμιση κανονικά. Ξέρετε να μου πείτε τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις; Δηλαδή αν σε κάποιες εκδόσεις του μοντέλουν είναι έτσι είναι έτσι όπως μου το λένε;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και παραγγειλα το κινητο και το περιμένω να ερθει θα ηθελα να μου πειτε για την προτη φορτιση. Να το δουλεψω λιγο μεχρι 10-15% να παει η μπαταρια και μετα να το φορτισω;

Επισης οταν το φορτιζω πρεπει ναναι κλειστο ή ανοιχτο;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Μιας και παραγγειλα το κινητο και το περιμένω να ερθει θα ηθελα να μου πειτε για την προτη φορτιση. Να το δουλεψω λιγο μεχρι 10-15% να παει η μπαταρια και μετα να το φορτισω;

Επισης οταν το φορτιζω πρεπει ναναι κλειστο ή ανοιχτο;

 

Προσωπικα το δικο μου μολις το πηρα του εκανα την αναβαθμιση σε Gingerbread και αφου ειχε πεσει στο 10% το εβαλα να φορτισει κλειστο στον υπολογιστη για ενα 4ωρο..

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να αγοράσω το κινητό από ένα συγκριμένο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα. Μίλησα μαζί τους στο τηλέφωνο και που είπαν πως το κινητό είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής και ότι στο μενού του θα έχει κάποιες εφαρμογές από την Vodafone (δεν μπορούν να διαγραφούν). Στη συζήτηση που είχα μαζί τους μου είπαν πως το μενού θα είναι κανονικό και ότι θα γίνεται αναβάθμιση κανονικά. Ξέρετε να μου πείτε τι ισχύει σε αυτές τις περιπτώσεις; Δηλαδή αν σε κάποιες εκδόσεις του μοντέλουν είναι έτσι είναι έτσι όπως μου το λένε;

 

δεν ειμαι ειδημονας σε αυτον τον τομεα, παντως το ιδιο προβλημα ειχα με το optimus black και του περασα την ευρωπαικη original εκδοση και δεν ειχα μετα κανενα προβλημα.. λογικα το ιδιο θα ειναι και στο optimus 2x

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το δικο μου μολις το πηρα του εκανα την αναβαθμιση σε Gingerbread και αφου ειχε πεσει στο 10% το εβαλα να φορτισει κλειστο στον υπολογιστη για ενα 4ωρο..

 

Α ναι σωστα ξέχασα την αναβαθμιση

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το juice defender? Είναι αποτελεσματικο οσο αφορα την χρηση 3g-2g σήματος, ή να βάλω κάποιο widget απο το market τύπου "3g on/off" για να χω το κεφάλι μου ήσυχο? (ήδη έχω περάσει ένα αντίστοιχο για data, το οποίο κανει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοιγοκλεισει το hsdpa...

Επίσης έχουμε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή file manager?

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Παδιά θέλω να αγοράσω μια SD κάρτα για να το κάνω root το κινητό και να περάσω την CM7...τι class μου προτείνεται να είναι η κάρτα;

 

Ευχαριστώ

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις το juice defender? Είναι αποτελεσματικο οσο αφορα την χρηση 3g-2g σήματος, ή να βάλω κάποιο widget απο το market τύπου "3g on/off" για να χω το κεφάλι μου ήσυχο? (ήδη έχω περάσει ένα αντίστοιχο για data, το οποίο κανει 2-3 δευτερόλεπτα να ανοιγοκλεισει το hsdpa...

Επίσης έχουμε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή file manager?

 

Astro ή ES δουλεύουν τέλεια...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παδιά θέλω να αγοράσω μια SD κάρτα για να το κάνω root το κινητό και να περάσω την CM7...τι class μου προτείνεται να είναι η κάρτα;

 

Ευχαριστώ

 

Αν θες να γράφεις HD video, τότε 6 και πάνω...αλλιώς αν είναι μόνο για storage, και οι απλές μια χαρά σου κάνουν...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ειδημονας σε αυτον τον τομεα, παντως το ιδιο προβλημα ειχα με το optimus black και του περασα την ευρωπαικη original εκδοση και δεν ειχα μετα κανενα προβλημα.. λογικα το ιδιο θα ειναι και στο optimus 2x

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως γινεται αυτό; Πρέπει να κάνω root; Είναι η πρώτη φορά που παίρνω android κινητό και δεν ξέρω και πολλά.

 

Γνωρίζει κάποιος αλλος περισσότερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγγνώμη, αλλά έχω ακόμη μερικές ερωτήσεις:

Για να βάλω την CM:

Πρώτα κάνω root το κινητό, μετά back up (με ποιο πρόγραμμα γίνεται;;) και μετά τα βήματα που λέει στον οδηγό ''Πώς να εγκαταστήσουμε μια Custom Rom στο LG 2X'';

Μπορείτε να μου πείτε με ποια σειρά γίνεται;

Επίσης, τα μηνύματα, οι επαφές κτλ. που έχω τώρα στην stock rom μπορώ μετά να τα ξαναβάλω στην custom room;

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by Sterios89
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι κι εγω να το παρω... Βλέπω ότι όλα τα φτηνά καταστήματα έχουν δικιά τους εισαγωγή και μερικά λένε ότι στο αναβαθμίζουν αυτοί από μόνοι τους...

Μάλλον θα το επιχειρήσω από βδομάδα.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε να συνεχιζει να τρεχει μια εφαρμογή στο παρασκηνιο; Ή δε γινετε;;

 

Πχ να ειμαι στο gps και να θελω να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει το gps Ή να τραβαω βίντεο και να παω να στειλω ενα μνμ χωρις να κλεισει η καμερα...

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...