Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

yeap το διαβασα και εγω χ8ες, αν οντως ευθηνεται αυτο, μα τι παναγια, θα το βαλω στο dremel με μικρο στρογγυλο "ποτηρακι" και θα το αφαιρεσω....
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι το LG Optimus 2X και όχι οτιδήποτε άλλο.

Αφαίρεσα τα off-topic μηνύματα, συνεχίστε επί του θέματος:!:

Link to comment
Share on other sites

το παρών θέμα είναι επικό :lol:

όπως και το τηλέφωνο :D

να ρωτήσω επειδή ένας φίλος μου έχει κάνει προπαραγγελία το τηλέφωνο, έχουμε κάποιο ETA η στο περίπου για το πότε θα δωθεί επίσημη 2.3 ; :ninja:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχουμε κάποιο ETA η στο περίπου για το πότε θα δωθεί επίσημη 2.3 ; :ninja:

 

Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει η συσκευή ευρέως ακόμα και ζητάμε αναβάθμιση; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν έχει κυκλοφορήσει η συσκευή ευρέως ακόμα και ζητάμε αναβάθμιση; :confused:

 

χαχαχα athanaso μην μπερδεύεσαι ! εδεν ζήτησα, ρώτησα

επίσης το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να ενδιαφέρεται κάποιος πότε θα βγει η 2.3 όταν το κινητό έρχεται με ξεπερασμένη version

amiwrong ? :ninja:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στην Δανία το καλώδιο HDMI παρέχεται στην συσκευασία.

 

Απ'ότι ξέρω κι εδώ θα υπάρχει το καλώδιο HDMI στη συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

στο xda διαβασα οτι ειναι μισοτελειωμενη η επομενη αναβαθμιση και απο οσα εχω μαθει εγω αρχες μαιου θα ειναι αναβαθμίσιμο! Τωρα εμενα το ιδιο ατομο μου ειπε οτι τις 20 μαρτιου θα εκανε εισαγωγη η lg οποτε δεν ξερω κατα ποσο ειναι εμπιστος!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα athanaso μην μπερδεύεσαι ! εδεν ζήτησα, ρώτησα

επίσης το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό να ενδιαφέρεται κάποιος πότε θα βγει η 2.3 όταν το κινητό έρχεται με ξεπερασμένη version

amiwrong ? :ninja:

 

Ξεπερασμένη η 2.2; Ξέρεις πολλά κινητά που κυκλοφορούν στην αγορά και έχουν 2.3; Incredible S, Wildfire S, Nexus S, Nexus. 4 κινητά μόνο..

Link to comment
Share on other sites

μ'αρέσει το πνεύμα εδώ πέρα, 2 ερωτήσεις και κοντεύετε να με κατασπαράξετε :lol:

εννοούσα ξεπερασμένη σε σχέση με όλη την φουρνιά που ετοιμάζεται να βγει !

η 2.2 σε γενικές γραμμές κάθε άλλο από ξεπερασμένη είναι δεν αντιλέγω, άλλωστε και εγώ αυτή έχω :D

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρεις πολλά κινητά που κυκλοφορούν στην αγορά και έχουν 2.3; Incredible S, Wildfire S, Nexus S, Nexus. 4 κινητά μόνο..

 

Ούτε το Increadible S έχει 2.3 (ακόμα) και το Wildfire S δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Κατά συνέπεια μόνο τα nexus έχουν προς το παρόν αυτό το προσόν.

 

Για αυτό το λόγο θεώρησα ανούσιο να ρωτάμε για το πότε θα πάρει 2.3 μία συσκευή που δεν έχει κυκλοφορήσει ευρέως ακόμα. Ας μας παρηγορεί τουλάχιστον το γεγονός ότι αργά ή γρήγορα... θα πάρει επίσημα 2.3.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω κι εδώ θα υπάρχει το καλώδιο HDMI στη συσκευασία

εννοειται καθαρισε το θεμα η προεδραρα μας ο aby και τωρα στα μελη του forum εκτος απο καλωδιο hdmi θα βαζουνε και μια μπαλαντεζα σουκο να φορτιζεισ το κινητο και να βαρας και ηλεκτροκοληση. :lol:

μ'αρέσει το πνεύμα εδώ πέρα, 2 ερωτήσεις και κοντεύετε να με κατασπαράξετε :lol:

εννοούσα ξεπερασμένη σε σχέση με όλη την φουρνιά που ετοιμάζεται να βγει !

η 2.2 σε γενικές γραμμές κάθε άλλο από ξεπερασμένη είναι δεν αντιλέγω, άλλωστε και εγώ αυτή έχω :D

 

φιλε μου ετσι πρεπει να χουνε ενταση οι απαντησεις σασπενς αλλιως δεν λεει να συζηταμε...;) παντως θα πρεπε να ντρεπεσαι γιατι με το που θα παρεισ την σουπερ κινητουμπα μου θεσ και 2.3???και ρωτας και πλαγια???:p 2.2 και βλεπουμε...

 

κανεις δεν εχει απαντησει στην ταπεινη ερωτηση μου....αυτο το κινητο θα παιζει καλυτερα τα παιχνιδια απο το psp moy??οχι οτι το χετε και δεν απαντατε αλλα αν μαθατε κατι πειτε το και μενα :(

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

ε

κανεις δεν εχει απαντησει στην ταπεινη ερωτηση μου....αυτο το κινητο θα παιζει καλυτερα τα παιχνιδια απο το psp moy??οχι οτι το χετε και δεν απαντατε αλλα αν μαθατε κατι πειτε το και μενα :(

 

OXI BEBAIA... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

OXI BEBAIA... ;)

 

πες γιατι βρε suspect κιολας...να καταλαβω...μου πετας ενα οχι...:p εγω για δυο λογους θα το επαιρνα το κινητο ...ιντερνετ πιο γρηγορο απο τον γαλαξια μου και παιχνιδια απο σονυ...ολα μου τα γκεμιζετε σιγα σιγα..... :( τι να το κανω τοτε....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

πες γιατι βρε suspect κιολας...να καταλαβω...μου πετας ενα οχι...:p εγω για δυο λογους θα το επαιρνα το κινητο ...ιντερνετ πιο γρηγορο απο τον γαλαξια μου και παιχνιδια απο σονυ...ολα μου τα γκεμιζετε σιγα σιγα..... :( τι να το κανω τοτε....

 

αν θες παιχνιδια φιλε μου παρε μια παιχνιδομηχανη

κανενα κινητο καταρχας δεν μπορει να αναπαραγει τα γραφικα του psp, και δεν υπαρχει και η καταλληλη αναπτυξη των παιχνιδιων ωστε να βελτιστοποιουνται παιχνιδια πανω σε πλατφορμες οπως android κτλ

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν θες παιχνιδια φιλε μου παρε μια παιχνιδομηχανη

κανενα κινητο καταρχας δεν μπορει να αναπαραγει τα γραφικα του psp, και δεν υπαρχει και η καταλληλη αναπτυξη των παιχνιδιων ωστε να βελτιστοποιουνται παιχνιδια πανω σε πλατφορμες οπως android κτλ

 

εχω παιχνιδομηχανες απλα ετσι οπως παρουσιαζαν τον επεξεργαστη του κινητου ηταν λεσ και θα παιζαμε τρελα παιχνιδια...αρα παλι με τον psx emulator θα μαστε ε???

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παντως θα πρεπε να ντρεπεσαι γιατι με το που θα παρεισ την σουπερ κινητουμπα μου θεσ και 2.3???και ρωτας και πλαγια???:p 2.2 και βλεπουμε...

 

Επέτρεψε μου να σου θυμίσω ότι δεν είναι παιδική χαρά εδώ μέσα. Ας επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα της συσκευής γιατί θα μας ξανασβήσουν τα μηνύματα και όχι άδικα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψε μου να σου θυμίσω ότι δεν είναι παιδική χαρά εδώ μέσα. Ας επικεντρωθούμε αποκλειστικά στα της συσκευής γιατί θα μας ξανασβήσουν τα μηνύματα και όχι άδικα.

 

επετρεψε μου να σου θυμησω οτι δεν υπαρχει θεμα εγω δεχομαι να σβηστουν τα πιο πολλα εδω μεσα ακομη και οτι γραφω αρκει να κρατηθει σωστο το φορουμ μολις ερθει το κινητο.το εχω ζητησει και εγω ο ιδιος σε μοντ να σβησει τα μυνηματα μου τα περιττα για το θεμα μας το κινητο.ομως δεν εκανα μονο αυτον τον σχολιασμο φιλε thanaso εκανα πλακα και εκανα μια σοβαρη ερωτηση πιο κατω στο ιδιο μυνημα...:)

 

οσο για το αν ειναι παιδικη χαρα...ας μην παιρνουμε τοσο σοβαρα τα πραγματα σε τελικη ενα τηλ ειναι δεν ειναι η ψυχη μας...ξερεις οτι σε συμπαθω οκ?εντελως φιλικα και μην με παρεξηγεις...

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

εχω παιχνιδομηχανες απλα ετσι οπως παρουσιαζαν τον επεξεργαστη του κινητου ηταν λεσ και θα παιζαμε τρελα παιχνιδια...αρα παλι με τον psx emulator θα μαστε ε???

 

φανταζομαι τωρα με την ελευση των tegra και του tegra zone να εχουμε καποια αναβαθμιση των παιχνιδιων αλλα σε καμια περιπτωση αυτη δεν θα φτσει το επιπεδο του psp, μην πω και του ds τουλαχιστον σε επιπεδο gameplay...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τωρα με την ελευση των tegra και του tegra zone να εχουμε καποια αναβαθμιση των παιχνιδιων αλλα σε καμια περιπτωση αυτη δεν θα φτσει το επιπεδο του psp, μην πω και του ds τουλαχιστον σε επιπεδο gameplay...

 

ετσι... συμφωνω.

 

ειδικα σε gameplay...ποιος μπορει να φτιαξει για κινητα ενα αντιστοιχο Ocarina? ή ενα FF VII? η ενα S.M. 64?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ετσι... συμφωνω.

 

ειδικα σε gameplay...ποιος μπορει να φτιαξει για κινητα ενα αντιστοιχο Ocarina? ή ενα FF VII? η ενα S.M. 64?

 

φανταζομαι τωρα με την ελευση των tegra και του tegra zone να εχουμε καποια αναβαθμιση των παιχνιδιων αλλα σε καμια περιπτωση αυτη δεν θα φτσει το επιπεδο του psp, μην πω και του ds τουλαχιστον σε επιπεδο gameplay...

 

παντως ευχαριστω για τις απαντησεις γιατι οπως προαναφερθηκα ενα σημαντικο κινητρο μου για μια τετοια συσκευη θα ηταν και τα παιχνιδια αρα μαλλον θα φρεναρω την αγορα του γιατι το μονο που μου εμεινε σαν γερο χαρτι ειναι η ταχυτητα του:( και για να δωσω 500 μονο και μονο οτι θα ανοιγει γρηγορα σελιδες ιντερνετ δεν λεει...στον καιρο που λεγαμε ναυτικο και περιμενω να δω πως θα τα παει....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι τωρα με την ελευση των tegra και του tegra zone να εχουμε καποια αναβαθμιση των παιχνιδιων αλλα σε καμια περιπτωση αυτη δεν θα φτσει το επιπεδο του psp, μην πω και του ds τουλαχιστον σε επιπεδο gameplay...
Παντως σαν επεξεργαστης ειναι κλασικα "Ανωτερος" ο Nvidia Tegra 2 απο τον επεξεργαστη του PSP. Και σε γραφικα και σε ισχυ. Κανε καμια αναζητηση στο Internet και θα το δεις φιλε μου. ;) Κι οσο για το Game play (Σε λιγο καιρο) Δεν θα πιστευετε "Στα ματια σας" τι θα κανουν αυτα τα κινητα με επεξεργαστες Nvidia Tegra και με την υποστηριξη που θα εχουν απ ολες τις εταιριες παιχνιδιων. Θυμηθειτε τι σας λεω τωρα και θα δειτε. ;) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Παντως σαν επεξεργαστης ειναι κλασικα "Ανωτερος" ο Nvidia Tegra 2 απο τον επεξεργαστη του PSP. Και σε γραφικα και σε ισχυ. Κανε καμια αναζητηση στο Internet και θα το δεις φιλε μου. ;)

 

δεν φτανουν μονο τα ονομαστικα χαρακτηριστικα...

και ο επεξεργαστης του galaxy s ειναι πολυ πιο δυνατος απο αυτον του ps1 αλλα δεν μπορει να το φτασει ;)

 

εδιτ

περα απο καλυτερα γραφικα, τι παραπανω μπορουν να κανουν δηλαδη?

και το zelda oot που λεει ο prodigy να εβγαινε σχεδιασμενο για android, με τον γελοιο χειρισμο αφης δεν προκειται να παρω ποτε στα σοβαρα το gaming στα κινητα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με τον γελοιο χειρισμο αφης δεν προκειται να παρω ποτε στα σοβαρα το gaming στα κινητα...
Αλλο ο "χειρισμος αφης" και αλλο τα παιχνιδια φιλε μου. Εγω γι αυτα μιλησα. Περιμενετε λιγο καιρο και θα δειτε.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ο "χειρισμος αφης" και αλλο τα παιχνιδια φιλε μου. Εγω γι αυτα μιλησα. Περιμενετε λιγο καιρο και θα δειτε.

 

για το χειρισμο ειπα κατι προσωπικο που αφορα τα γουστα μου

αυτο ομως που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τι παραπανω θα προσφερει ο tegra περα απο δυνατοτητα για αναπαραγωγη καλυτερων γραφικων

γιατι οπως ειπα και λιγα ποστ πιο πισω αλλο γραφικα αλλο gameplay

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

για το χειρισμο ειπα κατι προσωπικο που αφορα τα γουστα μου

αυτο ομως που δεν μπορω να καταλαβω ειναι τι παραπανω θα προσφερει ο tegra περα απο δυνατοτητα για αναπαραγωγη καλυτερων γραφικων

γιατι οπως ειπα και λιγα ποστ πιο πισω αλλο γραφικα αλλο gameplay

Εγω μιλησα για γραφικα, και για ποιοτητα παιχνιδιων φιλε μου. Το αν μπορεις να τα παιξεις στην οθονη του κινητου ειναι "Αλλο θεμα". Σας ειχα πει πιο πανω. Ο επομενος Nvidia tegra 3 που θα ειναι τετραπυρηνος, θα "Αγγιζει" Την ισχυ ενος Core 2 Duo 1.5 giga απο Notebook. (Αυτο το δηλωνει η ιδια η Nvidia). Σκεψου λοιπον και την "Υποστηριξη" Που θα εχει απ ολες τις "Κορυφαιες" Εταιριες παιχνιδιων, και το PUZZLE θα σου λυθει φιλε μου. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...