Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

Αν το έπαιρνα.. θα ήθελα να δώσω και μια ευκαιρία στον launcher της lg..

 

Έχοντας το Galaxy s υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μη ξαναγοράσω τηλέφωνο που να μην υποστηρίζει επίσημα η CyanogenMod. Το O2X έχει κερδίσει το ενδιαφέρον μου ως τώρα και αν μπει επίσημα στη λίστα θα το πάρω :O

 

Καλός και ο launcher της lg αλλά είναι πολλά τα καλά της cm7 Άρη :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@nomedor

 

http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/large/268445230.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJF3XCCKACR3QDMOA&Expires=1301731729&Signature=XTUz1qDMDCKaMOam1KWcQJZfp0M%3D

 

2,3,3 & cyanogen

ελπιζω να μην ειναι πρωταπριλιατικο :happy:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

@nomedor

 

http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/large/268445230.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJF3XCCKACR3QDMOA&Expires=1301731729&Signature=XTUz1qDMDCKaMOam1KWcQJZfp0M%3D

 

2,3,3 & cyanogen

ελπιζω να μην ειναι πρωταπριλιατικο :happy:

 

Και πολυ καλα κανεις...

 

http://twitpic.com/4ftpny

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα στη vodafone, εφεραν τις μακετες. Μεγαλουτσικο μου φανηκε...Στο ενα καταστημα μου ειπαν οτι το περιμενουν τη δευτερα και θα αρχισουν να παραδιδουν συσκευες μεσα στη βδομαδα. Στο αλλο καταστημα μου ειπαν πως θα το εχουν τη μεθεπομενη βδομαδα.

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το ειδα στη vodafone, εφεραν τις μακετες. Μεγαλουτσικο μου φανηκε...Στο ενα καταστημα μου ειπαν οτι το περιμενουν τη δευτερα και θα αρχισουν να παραδιδουν συσκευες μεσα στη βδομαδα. Στο αλλο καταστημα μου ειπαν πως θα το εχουν τη μεθεπομενη βδομαδα.

 

Οταν λες μεγαλουτσικο...ζορι να το χεις στην τσεπη ας πουμε?

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ζορι να το χεις στην τσεπη ας πουμε?

 

Δεν είναι για την τσέπη αυτή η συσκευή εκτός και αν θέλεις να βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ελα ρε παιδια σιγα 4 ιντσες οθονη εχει σαν το galaxy s μια χαρα μπαινει σε τσεπη....

 

Εκτός της οθόνης έχει και ένα αξιοσημείωτο ποσοστό γύρω από αυτή (πάνω και κάτω ειδικότερα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της οθόνης έχει και ένα αξιοσημείωτο ποσοστό γύρω από αυτή (πάνω και κάτω ειδικότερα).

 

Πραγματι, θα μπορουσαν να το σχεδιασουν καλυτερα αναφορικα με αυτο τον τομεα. Αλλα το μεγεθος του ειναι ικανοποιητικο.

Υ.Γ. Προς ενημερωση σας, επειδη ειδα ενα κουτακι απο αυτα που προοριζονται για την ελληνικη αγορα, η συσκευασια περιεχει καλωδιο HDMI...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, θα μπορουσαν να το σχεδιασουν καλυτερα αναφορικα με αυτο τον τομεα. Αλλα το μεγεθος του ειναι ικανοποιητικο.

Υ.Γ. Προς ενημερωση σας, επειδη ειδα ενα κουτακι απο αυτα που προοριζονται για την ελληνικη αγορα, η συσκευασια περιεχει καλωδιο HDMI...

Οχι, για καποιους που φαγωθηκαν οτι δεν θα χει καλωδιο HDMI.. Εγω το ειπα, απο τη στιγμη που το δηλωνει η ελληνικη αντιπροσωπεια της Lg στο Site της (Τοσο καιρο κι ολας χωρις να το χει βγαλει αν ηταν λαθος) θα το εχει. Εμ ακουει κανεις εδω? Πεισματαρηδες οι πιο πολλοι.. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ότι μπουταρε η cyanogen δεν σημαίνει τίποτα, και στο galaxy είχε μπουτάρει από την cm6 εποχή αλλά ακόμα δεν έχει βγει stable, δεν το υποστηρίζει επίσημα.

 

Βέβαια δεν νομίζω να παιχτεί το ίδιο με το o2x.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο sar τι λεει

 

στην αρχή περίπου του thread κοίτα το μανιουαλ το σκαναρισμένο.

 

περίπου 0,57 head ,0,80 body...

 

διόρθωσέ με αν κάνω λάθος,το gs σου έχει παντού 0,24 ..αξεπέραστο:cool:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

<<The O2X is one of the few high-end smartphones which are not equipped with any type of encryption, which would prevent users from installing modified kernels, custom ROMs and recoveries. LG allowed users to take advantage of their devices.

It has been proved by Paul O'Brien, who already prepared CWM Recovery, MoDaCo Custom Kernel and MoDaCo custom ROM, increasing the funcionality of the dual-core O2X.>>

 

Για αυτο το λογο και δεδομενου του ντορου που εγινε οτι βγηκε ως το πρωτο dual-core και κυριως της τιμης του σε σχεση με τον αντεγωνισμο που ακομα δεν εχει ερθει πιστευω οτι θα κυκλοφορησει cyanogenmod official και πολλες αξιολογες custom-ιες για την παρτη του..

 

edit: Παιδια σορρυ για τα αγγλικα παραπανω αλλα εχω κατι χρονια να τα πιασω,οποτε παραθετω και το link απο οπου τα ξεσηκωσα για να δει περισσοτερες πληροφοριες οποιος θελει...

http://mobileboard.blogspot.com/2011/04/why-buying-lg-optimus-2x-was-good.html

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για την ram του κινητού; Είναι ίδια τεχνολογία π.χ. με ότι χρησιμοποιείται μέχρι τώρα ή έχει dual ddr tsr gbt mx3spt duper thunder hyper freagin awesomeness?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για την ram του κινητού; Είναι ίδια τεχνολογία π.χ. με ότι χρησιμοποιείται μέχρι τώρα ή έχει dual ddr tsr gbt mx3spt duper thunder hyper freagin awesomeness?
Οχι δεν εχει dual. dual εχει μονο το Optimus 3d.
Link to comment
Share on other sites

Με την java τι γίνετε ? ... διάβασα ότι δεν υποστηρίζει .
Καμια σχεση αυτο που διαβασες. Εννοειτε οτι υποστηριζει java.
Link to comment
Share on other sites

gsmarena.com

 

Στα Specs ,,,

 

Features OS Android OS, v2.2 (Froyo), upgradable to v2.3

CPU Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 proccessor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 chipset

Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML

Radio Stereo FM radio with RDS

Games Yes + downloadable

Colors Black

GPS Yes, with A-GPS support

Java No

- Social networking integration

- HDMI port

- Google Search, Maps, Gmail

- Digital compass

- YouTube, Google Talk

- DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV player

- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player

- Document editor

- Organizer

- Adobe Flash 10.1 support

- Voice memo/dial/commands

- Predictive text input

 

Ορθρογραφικό δηλαδή είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Στείλτους ένα e-mail να το διορθώσουν. :rolleyes:
:lol::lol::lol: . Και ναταν μονο αυτο το λαθος? Εχω βρει σε αρκετα κιν εκει. :)
Link to comment
Share on other sites

Εκτός της οθόνης έχει και ένα αξιοσημείωτο ποσοστό γύρω από αυτή (πάνω και κάτω ειδικότερα).

Όντως, αυτό είναι ένα από τα θέματα στην σχεδίαση του. Εδώ στο μήκος είναι στα επίπεδα του DHD που έχει 4.3" οθόνη...

 

Πάντως θα συμφωνήσω και εγώ ότι τα κινητά αυτά δεν είναι για τσέπη... Μα καλά δεν τα λυπάστε...?

 

 

Όσον αφορά το καλώδιο, ήρθε η δικαίωση... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο Αεροδρομιο και ειδα οτι το διαφημιζουν σε αφισες...αρα του π#@στη, λογικα μεσα στην βδομαδα θα εχουμε την διαθεση του κανονικα. Εγω υπολογιζω απο δευτερα να κανω μια βολτα σε πλαισιο- vodafone και οπου το βρω το τσιμπησα.

Κατι λιγο ασχετο. Οταν ειχα παρει το HTC Magic ειχε στο πακετο ενα leather pouch που παρολο που με ξενισε στην αρχη [καθως δεν μπορουσα να δω το notification led ] τελικα το συμπαθησα πολυ. Τωρα που το 2Χ δεν εχει notification led, χαθηκε και αυτο το μειονεκτημα...Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε σε αυτο το μεγεθος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...