Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

@ nomedor

Ειλικρινα, με αυτα που ειδα απο το atrix, το τελευταιο που με νοιαζει ειναι τα multitouch gestures σε ενα ανδροειδες (που στην πραξη δεν εχω αξιοποιησει ποτε).

Ειχα πολυ καιρο (απο οταν πρωτοπηρα το πρωτο μου dell streak) για να ενθουσιαστω με ενα ανδροειδες (τι ορος κι αυτος) και το atrix ηταν ο λογος.

Οχι, δεν εχω το atrix στα χερια μου (μονο για δεκα λεπτα περιεργαστηκα τη συσκευη αλλωστε), αλλα θα... γινει κι αυτο :)

Ο Voltron που ανεφερε για τη dual channel του επερχομενου 3d, απλα θα πω πως δινει πολλους ποντους επιπλεον στη συσκευη. Βεβαια εκεινο χωλαινει αλλου, αλλα δεν ειναι του παροντος.

Οσο για την κυκλοφορια του optimus 2X δεν εχω καποιο νεοτερο, αλλα εκτιμω οτι αμεσως μετα την κυκλοφορια του στο εξπανσυς θα το δουμε κι εδω (πιθανως να ειναι πραγματι η αλλη εβδομαδα)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το lg εχει gorila glass?σε κατι ξενα forum λενε οτι δεν ειναι gorila glass αλλα ειναι αντιχαρακτικο
Link to comment
Share on other sites

τελικα το lg εχει gorila glass?σε κατι ξενα forum λενε οτι δεν ειναι gorila glass αλλα ειναι αντιχαρακτικο

 

Αφου εκανες τον κοπο να ψαξεις τα αλλα φορουμ ,ψαξε και αυτο το θεμα και θα σου λυθει η απορια!:p

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

To clove.co.uk λέει in stock!

 

e λογικο δεν ειναι? αφου ανεφερα οτι θα αρχισει η διαθεση στην αγγλια απο 1 απριλιου. εκτος αν ειναι πρωταπριλιατικο :!: :lol::lol::lol:

 

UNBOXING

OVERVIEW

BASICS

Taking Off and Attaching the Back Cover

Inserting the SIM Card

Inserting the Memory Card

Inserting the Battery

Plugging in the Headset

Plugging in the Micro USB Cable

Connecting the AC Charger and Micro USB Cable

http://www.youtube.com/watch?v=yriOEZ3mSCo Demo

http://www.youtube.com/watch?v=TewKI4WuE5s How to Change the Wallpaper on LG P990 Optimus 2X

http://www.youtube.com/watch?v=hiMbCkg4eP0 How to Change the Ringtone on LG P990 Optimus 2X

http://www.youtube.com/watch?v=S72ckScHwvM How to Change the Language on LG P990 Optimus 2X

http://www.youtube.com/watch?v=JE4NCpvTtGA How to Adjust the Brightness on LG P990 Optimus 2X

http://www.youtube.com/watch?v=R2VEQ1T-I_o How to Adjust the Volume on LG P990 Optimus 2X

http://www.youtube.com/watch?v=hfqNHkOsMzQ How to Set the Date and Time on LG P990 Optimus 2X

 

μην αρχισει κανενας και ρωταει γιατι βαριεται να διαβασει το manual :p

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Και το Expansys στην αγγλια in stock το εχει!
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Και το Expansys στην αγγλια in stock το εχει!

 

Οπως βλεπεις και στο αγγλικο unboxing video δεν εχει HDMI cable

 

 

 

πωπω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:!::!::!::!:

 

μου τρεχουν τα σαλιαααααααααααααα

 

:w00t::w00t::w00t::w00t:

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

μμμμ πλησιάζει!!

κι έλεγα τι νοστιμιές μου μυρίζουν από το πρωί!!:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα το million dollar question:

 

Να πάρω το 2Χ ή να περιμένω για Optimus 3D/Evo 3D;

 

Τι ρωτάς τώρα; Εγώ σου λέω να περιμένεις 7-8 μήνες να πάρεις το Galaxy S IV που θα γράφει σε 4D + καταγραφή μυρωδιάς ....

 

Τα καλά του 2Χ είναι μια καλή touchscreen (π.χ. το atrix έχει support μόνο για 2 δάχτυλα), χαμηλή σχετικά τιμή και ΜΑΛΛΟΝ καλό support από την κοινότητα. Σε όλα τα άλλα χάνει (παρακαλώ μην συζητήσουμε πάλι για την χάλια 1080p εγγραφή βίντεο.. ας συγκρίνουμε τα 720p καλύτερα!). Το μέγεθος του είναι απαράδεκτο. Δεν υπάρχει άλλη συσκευή με τόσο ανεκμεταλευτο χώρο. Δες το atrix που έχει την ίδια οθόνη πόσο μιρκότερο είναι και το sgs2 που έχει 4.3" και είναι σχεδόν το ίδιο μέγεθος.

 

Παρόλα αυτά.. και εγώ παίζει να το πάρω γιατί έχω βαρεθεί τα περίμενε .... θα πάρω αυτό και σε 5-6 μήνες ίσως με κάποια ανταλλαγή να πάρω κάτι καλύτερο.

 

Σε βοήθησα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τώρα το million dollar question:

 

Να πάρω το 2Χ ή να περιμένω για Optimus 3D/Evo 3D;

 

Απευθύνσου εδώ μιας και μια τέτοια ερώτηση θεωρείται off-topic σε αυτό το thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

LG Optimus 2X: Ε-ε-ε-έρχεται!

 

Σε λίγο καιρό όλα τα καταστήματα της Vodafone θα διαθέτουν αποκλειστικά το super-smartphone της LG, το Optimus 2X! Στο πλαίσιο συνέντευξης Τύπου που διοργάνωσαν η LG μαζί με τη Vodafone, ο κ. Θανάσης Δόσης, Sales και Marketing Director της LG, παρουσίασε τη νέα «έξυπνη» πρόταση της αγοράς. Το ισχυρό «χαρτί» του 2X, ο διπύρηνος επεξεργαστής.

 

Το LG Optimus 2X, έτοιμο να προσφέρει μια τελείως διαφορετική εμπειρία χρήσης, σε λίγο καιρό θα κάνει την εμφάνισή του και στην ελληνική αγορά. Σε συνδυασμό με τις καταπληκτικές δυνατότητες πολυμέσων, ο επεξεργαστής υψηλής απόδοσης Tegra 2 του LG Optimus 2Χ κάνει πιο γρήγορη και διασκεδαστική την περιήγηση στο διαδίκτυο και τις εφαρμογές, καθώς η χρήση ακόμα και πολλαπλών εφαρμογών γίνεται σχεδόν χωρίς καθυστέρηση στις εναλλαγές της οθόνης.

 

Το LG Optimus 2X προσφέρει αναπαραγωγή και εγγραφή βίντεο HD 1.080p ενώ μέσω HDMI καλωδίου, το οποίο θα εμπεριέχεται στη συσκευασία, ή ασύρματα μέσω DLNA (Digital Living Network Alliance), μπορεί να προβάλλει περιεχόμενο και σε συμβατές ψηφιακές συσκευές όπως τηλεοράσεις HD, για απίστευτη εμπειρία παιχνιδιών ανάλογη με αυτήν της κονσόλας, αξιοποιώντας πλήρως τη συνδεσιμότητα και τον γυροσκοπικό αισθητήρα. Η συσκευή περιλαμβάνει επίσης δύο κάμερες, εμπρός και πίσω, έχει δυνατότητα επέκτασης μνήμης με κάρτες microSD, θύρα USB και μπαταρία 1.500 mAh, διασφαλίζοντας μεγάλη αυτονομία χωρίς περιορισμούς. Θα διατίθεται με την έκδοση Android 2.2 (Froyo), η οποία όμως θα είναι αναβαθμίσιμη σε 2.3.

 

Όπως είπαμε και πιο πάνω, το Optimus 2X θα έρθει πολύ σύντομα στην Ελλάδα, στα 499 ευρώ. Όπως καταλαβαίνετε, είναι ένα ακριβό κινητό τηλέφωνο, αλλά σε σύγκριση με άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα και λαμβάνοντας υπόψη τα προτερήματά του, πιστεύουμε ότι θα τα αξίζει τα λεφτά του.

 

Οι άλλες κυκλοφορίες...

 

Ο κ. Δόσης προς το τέλος της παρουσίασης δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στην έλευση και άλλων νέων «έξυπνων» συσκευών που περιμέναμε πώς και πώς. Έχουμε και λέμε λοιπόν: Δεν πρόκειται να αργήσουν να κάνουν την εμφάνισή τους το επόμενο διάστημα το LG Optimus Black στα 400 ευρώ περίπου, το LG Optimus 3D στα 500 ευρώ περίπου και το LG Optimus Pad στα 500 ευρώ.

 

( Πηγη > http://mobilenews.gr/ ) Απ οτι βλεπετε παιδια, λεει "Σε λιγο καιρο" (Ευχομαι να μην ειναι κανας μηνας ακομη...:X α..Και καλωδιο HDMI θα υπαρχει στη συσκευασια..:lol:) Εχουμε κι αλλες πληροφοριες τιμων και για τις αλλες συσκευες της LG απ οτι βλεπετε.. Μακαρι να ναι ετσι χαμηλες. :)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό η apple είναι η καλύτερη. Χωρίς να ξέρεις τίποτα, σου πετάγεται μια μέρα και σου λέει.. σε 30 μέρες από τώρα η συσκευή μου θα κυκλοφορήσει την Χ ημερομηνία στις Χ χώρες...

 

Εδώ αν πάμε στις πρώτες σελίδες θα αρχίσουμε να γελάμε με το τι λέγαμε μου φαίνεται :)

 

Έσεις έχετε κάνει κρατήσεις; Αν ναι Vodafone ή κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

[ROM] CyanogenMod-7 for LG O2x GSM V7.0.0-RC4

 

 

Χεχεχε! πρωταπριλιά

 

Μόνο που το λινκ βγαίνει σε downloadble αρχείο.. αυτό για εκεί που προορίζεται... λες να ψαρώσει κόσμος και να το προσπαθήσει στο 2X;!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό η apple είναι η καλύτερη. Χωρίς να ξέρεις τίποτα, σου πετάγεται μια μέρα και σου λέει.. σε 30 μέρες από τώρα η συσκευή μου θα κυκλοφορήσει την Χ ημερομηνία στις Χ χώρες...

 

Εδώ αν πάμε στις πρώτες σελίδες θα αρχίσουμε να γελάμε με το τι λέγαμε μου φαίνεται :)

 

Έσεις έχετε κάνει κρατήσεις; Αν ναι Vodafone ή κάπου αλλού;

Δυστηχως ετσι ειναι. Σαν την apple σ αυτον τον τομεα δεν ειναι καμια, και αμφιβαλω αν θα ειναι ποτε. Εγω παντως κρατηση δεν εκανα, περιμενω να ερθει πρωτα να το δω Live να το δουλεψω λιγο , και αν ολα καλα για μενα, τοτε την παιρνω. Κατσε να ρθει πρωτα γιατι οπως παμε μην ερθει πρωτα το Galaxy S II και μετα αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να βρει οδηγίες :p

 

Πάντως πέρα από την πλάκα κατά πάσα πιθανότητα θα δει cm7 το o2x.

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να βρει οδηγίες :p

 

Πάντως πέρα από την πλάκα κατά πάσα πιθανότητα θα δει cm7 το o2x.

 

Αν το έπαιρνα.. θα ήθελα να δώσω και μια ευκαιρία στον launcher της lg..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως πέρα από την πλάκα κατά πάσα πιθανότητα θα δει cm7 το o2x.

 

Λογικό, όπως όλες σχεδόν οι συσκευές που παίρνουν cooked rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και καλωδιο HDMI θα υπαρχει στη συσκευασια..:lol:)

 

πρωταπριλια ειναι βρε τι ψαρωνεις :lol::lol::lol:

 

εμενα δε μου καθετε καλα στο κειμενο οτι το optimus 3D θα κανει 500 ευρω.

αφου 500 θα κανει το optimus 2x δε μπορει το 3D που ειναι καλυτερο να κανει τα ιδια λεφτα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρωταπριλια ειναι βρε τι ψαρωνεις :lol::lol::lol:

 

εμενα δε μου καθετε καλα στο κειμενο οτι το optimus 3D θα κανει 500 ευρω.

αφου 500 θα κανει το optimus 2x δε μπορει το 3D που ειναι καλυτερο να κανει τα ιδια λεφτα....:rolleyes:

Δεν λεει τα ιδια λεει περιπου αν προσεξες..
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη παραγγειλει..Και σε οποιον δεν θα αρεσουν οι επεμβασεις της lg ας αναψει μια λαμπαδα στο ονομα της κοινοτητας των developers,γιατι boot-αρε τελικα...........

 

http://twitpic.com/4ftlme

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει τα ιδια λεει περιπου αν προσεξες..

 

ναι οντως. λεει 514.99£ ενω για το 2X ειναι 441.60£

 

73£ διαφορα. οποτε σε ευρω βγαινει 583. το σωστο θα ηταν περιπου 600 οχι 500 παντως :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Δειτε τι σημαινει δυναμη και οθονη τουμπανο(προς το τελος δειτε διαφορα η οθονη με το μηλοφωνο)

 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...